Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσακια μου...εχω αυπνιες και ειπα να σας γραψω καμια κουβεντα,μιας και ειδα κινηση στο καφε!

Τα νεα της πιστης Ροζ-Πηνελοπης τα μαθαινω...αντε να δουμε τι εξελιξεις θα εχουμε την Τεταρτη..θα βγει η κοπελαρα της ή εχει all inclusive απροχες η κοιλιτσα??

Βανιλιτσα,θα πατε Κυθηρα εε??Εχετε ξαναπαει??Εμεις πριν απο 4 χρονια μετα το γαμο μας πηγαμε και ειχαμε χαλαρωσει πολυ,ωραιο νησι,φευγοντας σου αφηνει μια γλυκα...

Η κυρα Ποπη ειναι Σκοπελο...αλλη νησαρα απο εκει..πωωωω,τρελλες αναμνησεις ως ελευθερη κι ωραια με φιλες!

Εμεις,εδω στο χαλαρο και στο τρεξιμο ταυτοχρονα...περιττο να πω οτι απο τοτε που ηρθε ο αντρας μου εχω ξεπατωθει στις δουλειες...μην σας μετρησω καλυτερα ποσα πλυντηρια εβαλα-σκεφτειτε απλα ρουχα καλοκαιρινα και χειμωνιατικα,σεντονια,πετσετες...Το ΣΚ θα φυγουμε κι εμεις για το χωριο,δεν παιζει φραγκο για αλλου ειδους διακοπες.Δεν μας χαλαει βεβαια καθολου μιας και ειναι αγαπημενος προορισμος και παντα πηγαιναμε κι εκει,απλα φετος θα παραθερισουμε εκει εξολοκληρου..καμια 20αρια μερες.Η θαλασσα ειναι μπροστα στο σπιτι,εχουμε κι ωραιες παραλιες.

Θα ανεβουμε κι Αθηνα για ενα 2ημερο στον γαμο της ξαδελφης και μετα ενα 3ημερο Λευκαδα μονοι με τον αντρα μου..

Να πω την αληθεια μου επελεξα την πεπατημενη διοτι ειμαι τοσο κουρασμενη σωματικα και ψυχολογικα που θελω απλα και μονο να παω σε μια-δυο παραλιες που τις ξερω,να αραξω σε μια ξαπλωστρα με εναν κουβα φρεντο διπλα και να σηκωθω το σουρουπο...Δεν θελω ουτε εξερευνηση,ουτε καινουργιες παραστασεις..Λευκαδιτσα κλασσικη κι αγαπημενη και μονο 1.30 ωρα μακρυα απο το σπιτι μου.

Καπως ετσι θα περασει ο Αυγουστος για εμας....

Αυτα τα ολιγα!

Να περασετε υπεροχα ολες,σας φιλω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια χαρά είναι μαρσολανακι

καποιες φορες η πεπατημένη ειναι η καλυτερη λυση

εσας φετος σας ενδιαφερει να βρεθειτε ξανα σαν οικογένεια, να χαλαρωσετε

το που θα το κάνετε είναι δευτερευούσης σημασίας

αρα μια χαρά νομιζω επιλεξατε

ροοοοοζζζζζζ, τι γίνεται εκεί?

κοριτσια δεν ξερω τι με εχει πιασει, εχω λυσσαξει στα ψωνια αυτες τις μερες, εχω ριξει εξω τον οικογενειακο προϋπολογισμό, χαχαχαχαχα


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΡΟΖ μου να σου ζησει η πριγκιπισα ειναι μια κουκλα αντε να μας λες πως ειναι με τα δυο παιδια γιατι νομιζω εισαι η μονη δευτερομανα απο δω μεσα .

Πολλα φιλακια και περιμενουμε να μας πεις πως ηταν η γεννα τελικα.

Μαρια μου επιτελους σε βλεπω και εδω , τι κανετε βρε κοπελια? πως ειστε? ενταξει καταλαβαινω περασατε μεγαλο ζορι φετος με την αποσταση .Τωρα τι γινεται θα γυρισει στην ΄'πατριδα' ο αντρας σου?

ρε αμα ειναι να ερθεις αθηνα μηπως να κανονιστουμε οσες ειμαστε εδω? αν μπορεις βεβαια

Εμεις γυρισαμε αλλο ενα νησακι , πολυ ομορφο μπορω να πω , αν και περασε μια εβδομαδα μπορω να πω οτι δεν εχω συνελθει , πηγαμε σημερα αθηνα για μπανιο και μας επιασε καταθλιψη .

Εχουμε σκοπο να φυγουμε παλι σεπτεμβριο μια βδομαδα .Φετος δεν μας εχει κατσει καλα με τις αδειες , οποτε τις παιρνω μια μια βδομαδα με διαφορα .Παντως και ο Αυγουστος στην Αθηνα ειναι πολυ ωραιος .Καλα απο αγορες τι να πω και εγω η ξεμυαλισμενη?χαχαχα ψωνισα παλι που ελεγα δεν θα ψωνισω αλλα εχουν εξευτιλιστει οι τιμες μα 70%?πως να μην υποκυψεις?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ροζ θα τηρησω την παραδοση και θα σου ευχηθω πρωτα απο εδω,που γνωριστηκαμε, ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!!!!!!

ΕΓΩ ΣΑΝ ΓΝΗΣΙΟ ΓΚΑΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΟΤΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΓΕΝΝΗΣΕΣ!!!!

ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΕΑ...

για ολες τις υποιλοιπες επανερχομαι ......φιλακια πολλα πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

allo koritsareeeeeeeeeeeeeeeessssssss!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!;)

τι κανετε???ποιες διακοπαρουν ακομηηηη???

εμεις επιστρεψαμε..το σκ!

περασαμε πολυ ωραια....με το ταλιμπανακι μας!!!

τι τον εχει πιασει και επιτιθεται σε ολα τα κοριτσακιααα:rolleyes::rolleyes::rolleyes:χαχχαχαχχαχα!!!

ολο θελει να τρεχει και να κανει σκανδαλιες...τι λεω τωρα εεε???!!!!με το που ηρθαμε...πεφτει στο σαλονι και ανοιγει μυτη...χειλια...εγινε τουμπανο!!κλαματα κακο ιστοριες....παει και αυτο!!!!!!!!!!:?

τεσπα....

Γωγουλι μου τι κανεις??πως τα πας με την κορακλα???τι λεει ο Αντωνης για ολα αυτα (:D:p;):rolleyes:)...πως την υποδεχτηκε την αδερφουλα??για λεει για λεει......

Φιλη Ποπη....το θεμα πανα η αληθεια ειναι δεν το χω βαλει κατα νου!!ηταν θυμαμαι μια περιοδος που επαιρνε το γιογιο του το πρωι και ελεγε:κακα...αλλα μετα το κοψαμε και αυτο!!!δεν ξερω τι θα γινει και πως αλλα δεν αγχωνομαι......μηπως θα πρεπε???!!!:confused:

αυτα φιλακια ...παω να φτιαξω τα γεμιστα μου!!!!!!!!!!!!!φιλακιαααααα


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε κορίτσια μου ?

επιτέλους βρήκα λίγο χρόνο να σας γράψω.

εμείς εδώ είμαστε όλη μέρα με βυζί έξω , η μικρή αν και όχι κλαψιάρα θέλει μαμ όλη μέρα.

λογικό θα μου πεις αφού αυτό κάνει μόνο δεν έχω παράπονο καλή είναι. μετά την φρίκη των πρώτων ημερών θηλασμού που νόμιζα θα μου κοπούν οι ρώγες τώρα είμαι καλά. Ο πόνος περιορίζεται σε λίγα δευτερόλεπτα.

Ο Αντώνης το πήρε καλά δεν είχαμε καθόλου σκηνές μιας και η μικρή τον γέμισε με δώρα όταν ήρθε. Δεν πάει πουθενά ούτε για νάνι αν δεν δώσει μάκια στην μαμά και στην μπέμπα ακόμα και όταν θηλάζω. Όταν την ακούει να κλαίει λέει γιατί κλαίει η μπέμπα ? Την πλησιάζει και όλη την ώρα είναι τι κάνει με το ποδαράκι της ? τι κάνει με τα χεράκια της ? και την πιάνει.

Βέβαια και εγώ από δίπλα γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι δύναμη θα βάλει.

Κατά τα άλλα αν και η γέννα ήταν επεισοδιακή θα σας τα πω κάποια στιγμή με λεπτομέρειες γενικά καλά. Αν δεν είχα τους γονείς μου θα τα είχα παίξει λέμε. Έτσι όπως έχει μάθει και ο Αντώνης να είναι πάντα κάποιος από δίπλα του δεν τα έβγαζα πέρα. Γιατί αν αρχίσω να θηλάζω ποτέ δεν ξέρεις πότε θα τελειώσω. Σήμερα έκανε κακά ο Αντώνης την ώρα που θήλαζα. Καλά που είχε έρθει η μάνα μου και τον ανέλαβε. Είναι που λέτε και για πάνα. 1 Φορά έκανε κακά και τσίσα στο γιογιό και τίποτα ξανά. Αλλάζουμε την μικρή αλλάζουμε και τον Αντώνη. Γεμίσαμε σκατό λέμε.

Η μικρή πήρε βάρος μια χαρά απο την μέρα που γεννήθηκε αν και είχε χάσει κλασικά μετα την έξοδο 200 γρ τα πήρε και με το παραπάνω. Πήρε και 2 πόντους.

Σας είπα δεν σας είπα η μικρή μάλλον έχει γαλανά μάτια. Τώρα μη μου πείτε από που ? Πάντως όχι από τον κουμπάρο γιατί είναι οι αδερφές μου χαχα.

Ευχαριστώ και την φίφι για τις συμβουλές της.

Τα λέμε


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου ζησει ροζ μου , τι ωραια νεα.

περιμενω να ακουσω για την γεννα

εσυ γενικα πως εισαι?


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

fairy μου είμαι καλά αν και έχουν έρθει τα πάνω κάτω.

προσαρμόζομαι σιγά σιγά και περιμένω να μπει και το μωρό σε ένα πρόγραμμα γιατί μέχρι τώρα δεν μπορώ να το κουνήσω ούτε λεπτό μακριά. Μόνο για καφέ πάω εδώ στην γειτονιά όταν κοιμάται ώστε σε περίπτωση που ξυπνήσει πετάγομαι την θηλάζω και γυρνάω. Και πάλι καλά να λέω. Απλά ο καφές γίνεται χωρίς πρόγραμμα. Κοιμήθηκε ? φύγαμε ! κάπως έτσι. Μπορεί και τελευταία στιγμή να ξυπνήσει.

όλα αυτά μέχρι να ξεπεταχτεί λίγο να κάνω ένα μικρό απόθεμα γάλατος ώστε να μπορώ να φύγω και λίγο παρά έξω. Εσύ θυμάμαι φαίρυ ειχες θηλάσει έτσι ? για πόσο καιρό ?

τώρα θέλω να πάω στο εμπορικό κέντρο κόσμος να δοκιμάσω ένα φόρεμα για τον γάμο την αδερφής μου που είναι τον Οκτώβρη και περιμένω το Σάββατο να κοιμηθεί το μεσημέρι που ξέρω κοιμάται σίγουρα 3ωρο να πεταχτώ τρέχοντας και να γυρίσω. Γιατί τώρα με τις εκπτώσεις είδα ένα φόρεμα που το έχω βάλει στο μάτι καιρό και το έχει μισή τιμή.

Θα δούμε γιατί υπάρχει και περίπτωση να μην το βρω.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε συ Γωγω...πραγματικα σας θαυμαζω που τα καταφερνετε και συ και η φιλη μας η Μαρια.εδω ωρες ωρες με το ενα και φρικαρεις.γιατι και τα 2χρονα εχουν πολυ τρεξιμο και ενεργεια.Ροζ ειχες θηλασει και τον Αντωνη δεν θυμαμαι.ενταξει εχεις βοηθεια δε λεω αλλα και παλι θελει κωτσια η ολη υποθεση με δυο μπεμπε!πως γεννησες τελικα?ευχαριστημενη απο την γιατρο?


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρούλα μου πράγματι είναι δύσκολο γιατί ο Αντώνης είναι μέσα στην τρέλα δεν υπάρχει αυτή η ενέργεια του. Δεν τον θήλασα τον Αντώνη καθόλου γιατί η πολιτική της κλινικής που γέννησα τότε δεν μου άφησε πολλά περιθώρια. Μετά απο 5 μέρες με μπιμπερό το μωρό δεν ήθελε να θηλάσει με δεδομένο το γεγονός ότι το γάλα δεν ήρθε νωρίς αφού το μωρό δεν το είχα για να βοηθήσει.

Ενώ τώρα με ρώτησαν αν ήθελα αποκλειστικό θηλασμό και απο την πρώτη ώρα που γεννήθηκε μου την έφερναν κάθε φορά που πεινούσε.

Σίγουρα παίζει ρόλο και το γεγονός ότι η μικρή ήθελε να θηλάσει ενώ ο Αντώνης ήταν λίγο δύσκολος.

Τέλος πάντων. Έλεγα ότι παρ όλη την βοήθεια απο την οικογένεια μου και τον άντρα μου που οφείλω να του αναγνωρίσω την απίστευτη στήριξη του δεν παύει ο θηλασμός να είναι ένα κεφάλαιο δύσκολο. Μέχρι να μπει το μωρό σε πρόγραμμα δεν μπορεις να κάνεις τίποτα άλλο πέρα απο αυτό. Ο εαυτός μου θέλει γενικο service από την κορφή ως τα νύχια. Προσπαθώ να μην κοιτάζομαι γιατί τρελαίνομαι. Και μόνο στην ιδέα ότι δεν μπορώ να κάνω δίαιτα να χάσω αυτά τα 10 κιλά που έβαλα με αγχώνει. Αλλά λέω ας τα χάσω και 6 μήνες μετά αρκεί να τα καταφέρω να θηλάσω.

Το ήθελα πραγματικά και μέχρι τώρα το παλεύω όσο μπορώ.

όσο για την γέννα μου τελικά κατέληξα σε καισαρική με τραγικό τρόπο τόσο που ούτε θέλω να θυμάμαι γιατί κοντέψαμε να τρελαθούν όλοι. Ο άντρας μου έτρεμε απο τον φόβο του γιατι με πήραν άρον άρον λίγο πριν βγει το μωρό. Δεν άντεξε η μήτρα μου και σταμάτησαν οι παλμοί της. Οπότε μέσα σε 40 δευτερα με πήραν στο χειρουργείο και έβγαλαν την μικρή, τόσο γρήγορα που ούτε κατάλαβα πότε έγινε. Το μόνο που ακόμα έχω στα αυτιά μου είναι την γιατρό μου να φωνάζει πάμε χειρουργείο τώρα το θυμάμαι και ακομα τρέμω. λεπτομέρειες δεν θα σας πω γιατί ήταν μια εμπειρία που ακομα δεν ξεπέρασα. Εν καιρό.

δεν ξέρω τι έφταιξε τελικά αλλά αυτό που ξέρω είναι ότι ήμουν η 1 στις 500 γυναίκες με πιθανότητα να συμβεί. Τόσο τυχερή λοιπόν.

Τέλος καλό όλα καλά λοιπόν.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλως την ομορφη Ελενη του Θερμαικου στην παρεα μας..χαχα!!!Να την χαιρεστε ολοι οι δικοι της και μετα να την χαιρομαστε κι εμεις,οι ιντερνετικες φιλες..να μαθαινουμε νεα της,πως μεγαλωνει..οπως ακρινως μαθαιναμε για τον αδελφο της και χαιρομασταν!!

Γεωργια,απολαμβανεις βρεφικη μυρωδια εεε??τυχερουλα..εσυ κι η Μαρια με τον γιοκα της που ξαναγεμισατε την αγκαλιτσα σας!

Μπραβο που πηγαν ολα καλα,προσπαθησε να ξεχασεις την δυσκολη στιγμη που εζησες,ξερω τι σημαινει να αγωνιας για την ζωη σου και την ζωη του παιδιου σου,σε νιωθω.Οταν θελησεις να μοιραστεις εδω θα ειμαστε,να σε ακουσουμε..Εγω πιστευω οτι οταν μια δυσκολη στιγμη την μοιραζεσαι και την κουβεντιαζεις,καπως την εξωραιζεις και την κανεις να χανει τον τρομο που εφερε!

Τελος καλο ολα καλα ομως,αυτο εχει σημασια!Βαλε μας και αλλες φωτο να την καμαρωσουμε ντεεεεε!!

Εμεις σημερα γυρισαμε απο το χωριο.Καλα ηταν,καναμε τα μπανακια μας..η κορη μου βεντουζα επανω μας,δεν ηθελε μεσα μονη της με μπρατσακια με τιποτε...κι αν δεν ηταν βεντουζα καθοταν στην ακρη στο νερακι και πεταγε χαλικακια,πλατσουριζε ποδαρακια..τι να κανουμε,σκεφτομαι και λεω οτι μιας και δεν ειχε εξοικοιωση με το νερο μεσω δραστηριοτητων σε πισινες ας περιμενω μεχρι του χρονου που θα ειναι μεγαλυτερη!!

Ειναι εντωμεταξυ πολυ δραστηριο παιδι κι εμεις πολυ "τεμπεληδες" και μαχμουρληδες γονεις και μας εχει γονατισει...χαχα!!Εμεις θελουμε να αραξουμε,απο καναπε σε καναπε...κι η Πηνελοπη ντουρασελ..Ολη την ωρα πιριπιριπιριπιρι...και "να παιξουμε κατς","να κανουμε ντουζ στη θαλαλα" "μονη,μονη,μονη περπατησω","να παμε λιοτα(βολτα)"..οταν ξυπναει το πρωι "σηκωχιουμε τωα,να παμε μεσα το σαλονι,ποτε αλλο νανι η Ποπηηηηηηη".:tongue::tongue:ευτυχως δεν σηκωνεται πριν τις 9.30-10 οποτε κατι καταφερνουμε κι εμεις με την βαρεμαρα που μας δερνει:P

Το Σαββατο πρωι θα κατεβουμε Αθηνα,παντρευεται μια αγαπημενη εξαδελφη και παιρνει ενα παλικαρι κοινο φιλο και απο τον τοπο μας οποτε θα ειναι ολα τα σογια επανω!Θα μεινουμε σιγουρα και Δευτερα,ισως και Τριτη αλλα δυστυχως δεν θα εχω ιντερνετ μηπως συνεννοηθουμε και δω καμια σας!!Η Λευκαδα τελικα ακυρη,μου τα χαλασε ο κυκλος μου και θα αδιαθετησω οποτε ειπαμε να παρατεινουμε την διαμονη μας στην Αθηνα...διοτι να πας Λευκαδα με εμμηνο ρυση και να μην απολαυσεις θαλασσα δεν λεει!Παντως αν δειτε οτι μπορω να σας δω εστω και για εναν καφε Κυριακη απογευμα ή Δευτερα/Τριτη...let me know,εχω το νουμερο της Ποπης!!Αν δεν μπορεσετε,no problem θα βρουμε τον χρονο!!

Αυτα κοριτσια μου!

Θα ξαναμιλησουμε ιντερνετικα οταν πλεον θα ειμαι μονιμη κατεργαρισσα στον τοπο μου!!

Φιλακιαααααααααα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...