Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

ροζ μου εγω τα αλλαζω καθε χρονο, τρωνε τοσο ηλιο και ζέστη ολο το καλοκαιρι, προτιμω καθε χρόνο να παιρνω καινουργιο

αληθεια σταματησες από τη δουλειά?

κατα τα αλλα, καθόλου απαισιόδοξη δεν είμαι οσον αφορά το θέμα της υγείας του νίκου, είμαι σιγουρη οτι θα γερασουμε μαζί αλλά κακά τα ψέμματα, το πρόβλημα υγείας υπάρχει.

Παιδί ουτως ή αλλως δεν πρόκειται να κανουμε λόγω φαρμάκων που παίρνει, αλλα αυτό δεν με στεναχωρεί καθόλου εφόσον δεν θέλαμε ήδη.

Απλά πριν μας απασχολούσε λίγο το τι θα κάνουμε (αποκλειστικα και μόνο για την Ιλιανα όμως, για να μην είναι μόνη, παρά γιατί θέλαμε εμείς), οπότε απλά τωρα δεν μας απασχολεί καθόλου και χωρίς τύψεις πια.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το δικό μου αντηλιακό δεν εκτέθηκε ιδιαίτερα σε ήλιο παρά μόνο μια εβδομάδα στις περσινές διακοπές

αλλά και πάλι θα το αλλάξω τι να κάνω και ας είναι ολόκληρο έχω και δυο ένα για μενα ένα για την μάνα μου είχα πάρει

απο την δουλειά σταμάτησα την προηγούμενη Δευτέρα γιατί είχα άγραφες άδεις από υπερωρίες τώρα μου μένει να πάω στο ικα να γράψω την κανονική και όσο το σκέφτομαι βαριέμαι τρελά. Να δω και τι λεφτά θα μου δώσουν τώρα και πότε θα τα πάρω έτσι όπως έχουν τα πράγματα.

Η Ιλιάνα θα είναι μια χαρά μην το σκέφτεσαι όπως τόσα και τόσα μοναχοπαίδια αγάπη να πάρει από εσάς και πάντα θα γκρινιάζει για κάτι μην νομίζεις.

και αδέρφια να έχει θα βρει κάτι όπως όλα τα παιδιά και εμείς στην ηλικία της.

μια για αδικίες που πιστεύαμε ότι κάνουν οι γονείς μια το ένα μια το άλλο.

τώρα που έγινα γονιός κατάλαβα πάρα πολλά για τους γονείς μου και εκτίμησα άλλα τόσα.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλε ναιιιιιιιιιιι

ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΤΑ ΜΟΝΑΧΟΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

εχουμε πολυ αγαπη και δινουμε και πολυ αγαπη;););):tongue:

το μονο κακο ειναι οτι οι γονεις...χωρις να το θελουν γατζωνονται πανω σου...:rolleyes:

φιλουρες καλο μεσημερι ...υπολοιπο.......


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου,

ελπιζω να ειστε ολες πολυ καλα!Εγω ειμαι σχετικα καλα,αν και τις τελευταιες 2 μερες νιωθω τρομερη αδυναμια και μου βγαινει σε πολλα νευρα επισης.Ειχα ριγη,πονους στην κοιλια,πονοκεφαλο και απιστευτη κοπωση..Χτες δεν μπορουσα να κουνηθω απο το κρεββατι και ειχα το παιδι να βολοδερνει μεσα στο σπιτι,δεν μπορουσα να σχοληθω μαζι της.Την εστειλα στην μανα μου για λιγες ωριτσες να αλλαξει περιβαλλον και να μην με βλεπει ετσι και σημερα ηρθε και την πηρε η πεθερα μου απο το πρωι..

Εξακολουθω να εχω τρομερο πονοκεφαλο..αλλα τελοσπαντων!

Γενικα ειμαι πολυ πεσμενη,δεν εχω και πολλα κουραγια,δεν ξερω γιατι..απλα ισως δεν τα καταφερνω και πολυ με οσα εχουν μαζευτει,οι δυσκολιες με ξενερωνουν,δεν μπορω να λειτουργησω.....Εχω δε την υποψια οτι θα αργησω να επανελθω στα καλα μου...Ειναι και ο καιρος που δεν βοηθα καθολου,κρυο και βροχες..δεν ξερω γιατι φετος μου κακοφαινεται τοσο!

διαβασα πιο πανω σκεψεις για δευτερο παιδι...

κι εγω ελεγα μολις γινει 2 η Πηνελοπη να ξεκινησω για δευτερο..αλλα τωρα ουτε καν το σκεφτομαι..Πραγματι οπως λεει και η Ροζουλα οι εξελιξεις της φετινης χρονιας εβαλαν νεα δεδομενα..σε κανεναν χρονο θεου θελοντος και καταστασεων επιτρεποντων μπορει και να το αποφασισω...Πολυ καλα λεει και το Smoutsακι..η γυναικα πρεπει να κανει τοσα παιδια οσα μπορει να μεγαλωσει μονη της..κι εγω φετος ενιωσα στο πετσι μου τι σημαινει να βγαζεις περα ενα παιδι χωρις σταθερη βοηθεια.Το να το εχει μια-δυο μερες η γιαγια για κανενα δυωρο ειναι σημαντικο αλλα δεν σημαινει οτι μπορεις να νιωσεις χαλαρος..διοτι η γιαγια δεν θα το εχει βραδυ για να πας για ποτακι ή καφε,και δεν θα την βρεις παντα διαθεσιμη την ωρα που πραγματικα την χρειαζεσαι..!!

Οσο για τον παιδικο σταθμο..η Πηνελοπη τελικα αποφασισα να παει τον Οκτωβρη σε ιδιωτικο αν δεν εχει βγαλει την πανα..ΕΛεγα να την στειλω μετα τα τρια αλλα βλεπω οτι το παιδι μου εχει αναγκη να ειναι με παιδια και να παιζει δημιουργικα.Λαχταραει να ερχεται σε επαφη με κοσμο.Η κυρια που την κρατα ειναι πολυ καλη αλλα ο παιδικος θα της προσφερει ακομη περισσοτερα..κι ετσι η αποφαση εληφθη υπερ του παιδικου!Στους Δημοσιους τα παιδακια πρεπει να ειναι συμπληρωμενα 2.5 και να εχουν βγαλει πληρως την πανα..Εμεις ειμαστε στην προσπαθεια αλλα δεν δειχνει σημαδια να θελει να την βγαλει.ξερει οτι παμε τουαλετα για την αναγκη μας,ξερει τσια και κακα αλλα τα κανει στο"μπιλινο" ακομη...την λεκανη την ψιλοφοβαται.Βασικα δεν με απασχολει να την πιεσω..θα δουμε πως θα τα παει και το καλοκαιρι που θα ειναι μεσα στην γυμνια!

Μην σας κουραζω αλλο!

Θα τα ξαναπουμε και....keep dreaming!

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα δυστυχώς είναι τραγικά δύσκολα.

Μας έφαγαν οι παλιές γενιές ότι είμαστε τυχεροί δεν ζήσαμε πόλεμο, κατοχή ή φτώχεια.

Τώρα τι έχουν να πουν ? Που πρέπει να ζούμε κατοχικά μέσα σε έναν κόσμο ευμάρειας. Που πρέπει να σταματήσουμε σχεδόν τα πάντα από αυτά που μάθαμε να κάνουμε απο την πρώτη μέρα της ζωής μας.

ΠΟυ πρέπει να υποβάλουμε τα παιδιά μας να κάνουν το ίδιο σε μια κοινωνία που βομβαρδίζεται από πειρασμούς. Πώς να καταλάβει αυτό το παιδάκι οτι εσύ σφίγγεις την γροθιά σου να κρατήσεις το τελευταίο ευρώ στην τσέπη ?

Μάρσυ μου τα πράγματα άλλαξαν ραγδαία μέσα σε ένα χρόνο προς το χειρότερο.

Και κάθε μερα αλλάζουν. Σε μένα λειτούργησε αντίστροφα η απόφαση για δευτερο. Γιατί λέγαμε να βάλουμε διαδικασίες για δεύτερο με τον ερχομό του 2012 και όποτε έρθει χαλαρά. Γιατί δεν ήθελα να πιέσω το αφεντικό μου στην δουλειά να φύγω μέσα σε 1,5 χρόνο από την επιστροφή μου. Όταν είμαστε μόλις 3 άτομα υπάλληλη. Η απόφαση του όμως να με κάνει 4 λίγο πριν τελειώσει η 18μηνη προστασία μητρότητας με έβαλε σε υποψίες. Είπα να το επισπεύσουμε τώρα που έχω ένσημα και μια προστασία για μετά. Έτσι και έγινε.

Κατά τα άλλα φουσκώνω ανελέητα η κοιλιά μου βαραίνει και με αυτό τον καιρό δεν ξέρω τι να βάλω. Ούτε για καλοκαιρινά είναι ούτε για χειμωνιάτικα. Μας έχει τρελάνει.

Πρέπει να κάνω και την καμπύλη ζαχάρου αυτή την εβδομάδα και βαριέμαι τρελά. Τι να κάνω 2 ώρες αναμονής ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσαρες!μην σας ακουω απαισιοδοξες(δες τε ποια μιλαει...)!ολα καλα θα πανε!εμεις ολα καλα..δουλεια καθε μερα ακομα και κυριακες..καμια βολτιτσα οικογενεικα..και δουλειες και στο σπιτι που σκορπαμε ολη την ωρα..ρε κοριτσια εγω την σμουτσ την καταλαβαινω..κι εγω εχω αποφασισει να μην κανω δευτερο αν και ο αντρας μου θελει..για το λογο οτι εχω πολυ αγχος..δεν μπορω..ειλικρινα..να μπω παλι σε τετοιες διαδικασιες..μετα μας τρωει και η δουλεια πολυ χρονο..και αρκετα εχω κανει καροτσακι μαμα και πεθερα!τωρα τελευταια διαβασα το θεμα "προσευχηθειτε μαζι μασ 'απο το δυσκολες στιγμες...και με εχει πιασει μια αρωστοφοβια αλλο πραγμα!πως να μου περασει..?σμουτσακι ασχετο..ο νικος στο ξεκαρφωτο επαθε το εμφραγμα η ειχε κανα προβλημα?πιεση ειχε την κοιτουσε καθολου?εγω εχω χαζεψει με τα πιεσομετρα ε λ ε ο ς...σας καληνυχτιζω φιλακια πολλα!


ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΙΣ 21/5/2010 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ..

Link to comment
Share on other sites

Ζωή μου δεν είμαι απαισιόδοξη απλά μου την σπάει που για κάποιους εγώ πρέπει να στερούμε τα κεκτιμένα μου. Πράγματα που δούλεψα και τα κέρδισα δεν μου τα χάρησαν ούτε τα έκλεψα.

Στην ζωή μου δεν μένω στάσιμη σίγουρα, προχωράω.

Εσύ να μην διαβάζεις ιστορίες τέτοιες γιατί λογικο είναι να σε ρίχνουν και να σου δημιουργούν φοβίες.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ουφφφφφφφφφφ να ειμαι και εγω η ταλαιπωρη

ευχαριστω πολυ που ηρθατε στο παρτυ κοριτσια

τα παιδια ηταν τρελα , πολυ χαρηκα που τα ειδα ολα μαζι , σαν μικρα καλικανταρακια ηταν χαχαχα, θα βαλω και καποιες φωτος γιατι δεν προλαβα να βγαλω πολλες.

τωρα μπηκα και ειδα τι εχετε γραψει γιατι ολο αυτο τον καιρο μονο τρεχω και διαβαζω ,εχει καταντησει αηδια αυτο το ΕΑΠ . Ευχομαι να τελειωσω φετος γιατι δεν παλευεται η κατασταση

θα διαβασω τα νεακια σας σε λιγο , γιατι εχω και δουλεια και τα χω αφησει σχεδον ολα για χαρη του διαβασματος

επισης θελω να παω να ψωνισω

τι εγινε ποτε θα γεννησουν οι εγκυμονουσες??


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites

τωρα διαβασα και ολα αυτα που λεγατε

α εμεις δεν βλεπω να κανουμε αλλο παιδακι ακομα και αν το σκεφτομασταν εστω και λιγο , τωρα εχουμε κουραστει τοσο πολυ που δεν βλεπω να γινεται .

Κακα τα ψεματα αμα ειναι τα παιδια να τα κανεις για να τα μεγαλωνουν αλλοι , τι τα κανεις και αυτη η εποχη βρε κοριτσια μου δημιουργει τρομερη ανασφαλεια ακομα και για το ενα που εχω .Ξερετε ποσες φορες εχω σκεφτει , πως θα την σπουδασω ? πως θα της προσφερω αυτα που θα θελει ? δεν θελω να νιωσει στερηση γιατι κακα τα ψεματα ολες εχουμε περασει καποια απο τα δυσκολα χρονια με στερησεις αλλο που μετα οι εποχες τα εφεραν καλα και ειχαμε μετα δουλειες και μπορουμε να ζησουμε αξιοπρεπως.Σε λιγο καιρο τι θα κανουμε? αμα μας στερησουν μισθους , δουλειες , ποιοτητα ζωης? και οκ ενταξει εμεις , αυτα τα παιδακια?

γιατι να δουλευουν απο το πρωι ως το βραδυ για να εχουν μονο τα απλα βασικα πραγματα?

Δεν ξερω αλλα ειναι τρομερο ολο αυτο που συμβαινει , και το σκεφτομαι πολυ σοβαρα συνεχεια , οπως σας ειπα συνεχεια σκεφτομαι πως και αν θα μπορω να σπουδασω το παιδι μου αξιοπρεπως .

Που να κατσω να σκεφτω για δευτερο ?

και δεν ειναι μονο αυτα ειναι και αλλα .Δεν λεω σεβαστα ολα για τους γονεις που τα καταφερνουν και μπορουν να τα κανουν αλλα πες στε το λιγο εγωιστικο , πεστε το οτι επειδη μικροτερη στερηθηκα πραγματα , ολα αυτα να με εχουν κουρασει και να θελω λιγο να ηρεμισω που και αυτο σ αυτη την εποχη πλεον δεν το μπορω

ουφ σας κουρασα εδω εγω κουραστηκα ...φιλακια


Ηρθες και αλλαξες την ζωη μας μικρε αγγελε

The ticker URL: http://lbyf.lilypie.com/z19Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας, κοριτσάρες μου! Σας διαβάζω με πολύ ενδιαφέρον κάθε φορά!

Εμείς είμαστε στη φάση που τον έχει πιάσει μεγάλος φόβος τον άνδρα μου και μου λέει αν βγει ο Τσίπρας δε θα κάνουμε άλλο παιδί. Και μη γελάτε το εννοεί! Το εννοεί ενώ είναι ιδεολογικά αριστερός, ενώ εγώ είμαι δεξιά! Εγώ είμαι η αισιόδοξη της υπόθεσης και του λέω όλα καλά θα πάνε. Επειδή όμως πριν 2 χρόνια τον είχε φιλοξενήσει κάποιες μέρες ο Γιαννουλάτος Αλβανίας και έζησε την κατάσταση εκεί, τον πιάνει τρέλα μόνο με την ιδέα. Μου έλεγε πριν μέρες θα δεις που θα αρχίσουν διακοπές ρεύματος... Υπερβολικέ, του έλεγα. Τις δύο τελευταίες μέρες γίνονται διακοπές ρεύματος για κανένα μισάωρο κι όχι μόνο στη Γλυφάδα... Φοβάμαι ότι θα πέσει μεγάλη πείνα. Δε λέω ότι θα μας σώσει άλλο κόμμα ή η δεξιά, αλλά υπάρχει ένα μεγάλο αλλά. Και σκέφτομαι αυτά τα παιδάκια μας, όπως λέει το Φαιράκι, πώς θα τα ζήσουμε, πώς θα τα σπουδάσουμε, θα είναι ευτυχισμένα; Πλέον, μου κάνει εντύπωση ότι πολύς κόσμος σκέφτεται να κάνει δεύτερο παιδί... Είναι πολύ λυπηρό! Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλο τον κόσμο, Παναγία μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...