Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

ΟΙ πρώτες αγωνίες


Recommended Posts

σμουτς μου και εγώ αυτό πιστεύω για το γιογιο μετά θα πρέπει να περάσεις στην μετάβαση πάλι. Οπότε μια και καλή.

Εμένα είναι εξοικειωμένος με την τουαλέτα ξέρει ότι κάνουμε πιπι εκεί αλλά η μαμά και ο μπαμπάς.

ΜΙλάει αρκετά αλλά όχι τόσο τόσο καλά αν και πιστεύω ότι άνετα θα μπορούσε να πει θέλω κακά όπως λέει τόσα και τόσα άλλα όταν θέλει. όπως θέλω μακαρόνια ή αυτό ή εκείνο.

Τι να πω πάντως αρνείται να πει ότι κάνει όταν κάνει ή ότι θέλει όταν θέλει όσο και αν ρωτάω.

στο μέτωπο μπέμπα σήμερα πήγα πάλι στην γιατρό γίναμε 1400 γρ και όλα δόξα το θεό μια χαρά.

μεγαλώνουμε άριστα και είναι απόλυτα κοινοποιημένη η γιατρός και με το μωρό αλλά και με μένα με το βάρος μου. Αυτό το τελευταίο με ικανοποίησε κάπως όχι ότι το συγκρίνω με την σημαντικότητα του μωρού αλλά μετά απο αυτό ως δευτερεύον είναι και αυτό.

Τώρα πρέπει να κάνω καμπύλη ζαχάρου αν και μπαίνω στον 8 τέλη του μήνα αλλά τώρα πήγα στη γιατρό τώρα μου το ζήτησε.

Αγοράσαμε κρεβατάκι - κούνια είναι πολυμορφικό είναι αυτό

http://www.bertoni-eu.com/products/beds/509-sonic σε γαλάζιο που το έχει κάτω

και κόστισε 290 ευρώ, νομίζω ότι σε αυτή τη φάση είναι ότι καλύτερο μπορούσα να βρω σε πολυμορφικό απλά ήθελα να έχω μια εναλλακτική σε περίπτωση που δεν είναι έτοιμος να μεταβεί σε κανονικό κρεβάτι γιατί κάνει ύπνο σαν σβούρα δεν ξέρω αν μπορώ να τον εμπιστευτώ σε κανονικό έστω και με στήριγμα.

αυτά τα ολίγα από εμάς φιλιά πολλά πολλά και ποιο μωράκι έχει σειρά για γενέθλια ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • rosebaby

    1840

  • fairy baby

    1216

  • Mara-76

    1136

  • Dimitra83

    1086

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερουδιααα....

αχ ροζ μουτι ομορφο κρεβατακι........

τι ωραια νεα απο το μετωπο μπομπου......αντε βρε εφτασε ο καιρος...με το καλο κοριτσαρα!!!!

και τι ωραιο ειναι να ειναι ενα και ενα....μ΄αρεσει πολυ, θα θελα και γω κοριτσακι το δευτερο...αλλα ενταξει γερα να ναι μωρε!!!

οτι τυχει!!!!:P:p:p:p

Ονομα εχετε σκεφτει????

εμενα κοριτσια καλα τα παει με το γιο-γιο(μονο το πρωι βεβαια που ειναι το στανταρ χαχαχχαχα)....ουτε εχει φοβηθει ουτε τιποτα τετοιο!!!

εεε αμα δω οτι συνεχιζουμε ετσι θα του αφαιρεσω το καπακι που εχει απο πανω και θα παμε και μεις στην τουαλετα....αλλα πιο μετα!!

Ο χρηστος αυτον τον καιρο εχει τρελα με τις φραουλες.....μιλαμε μπορει να καταναλωσει και ενα κεσεδακι μονος του:tongue:....το κερασακι δεν το πολυγουσταρουμε!!!!

Σκεφτομαι τελευταια πολυ το ενδεχομενο παιδικου σταθμου....αν και δεν θα ηθελα απο τωρα!!

ισως τον ξεκινησω μετα τον Ιανουαριο του '13.......και κατα πασα πιθανοτητα στον Πλατωνα θα παμε!Πηγα και ειδα περιβαλλον....ειναι ολα πολυ ομορφα και πεντακαθαρα...εχουμε και μια φιλη εκει οποτε...προς τα εκει κλεινω!!!Τωρα θα δουμε.....θα το ξανασυζητησουμε;)

αυτα απο μας....ααα καπου διαβασα οτι η jo ειναι εγκυούλα????....Με το καλο και σε σενα φιλεναδα....

Κου-κου???????που εισαι μαρι????ακομη γραφεις????????????


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

vanilio μου ξεκινάνε τα παιδιά στη μέση της σεζόν ? γιατί εγώ νόμιζα μόνο από την αρχή του έτους.

jo-jo είσαι εγκυούλα ? που το διάβασες ? σε άλλα τόπικ ή φόρουμ σουρτουκεύουν και χάθηκαν όλες ?

για όνομα λεμε να βάλουμε της μάνας μου Ελένη γιατί την πεθερά μου την λένε Σουλτάνα και ο πεθερός μου το άκουσε το όνομα. Οπότε όπως καλά καταλάβατε και τα δύο από την μεριά μου. Τυχαίο ? δεν νομίζω !! χαχα

φιλια σε όλες.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

vanilio μου ξεκινάνε τα παιδιά στη μέση της σεζόν ? γιατί εγώ νόμιζα μόνο από την αρχή του έτους.

jo-jo είσαι εγκυούλα ? που το διάβασες ? σε άλλα τόπικ ή φόρουμ σουρτουκεύουν και χάθηκαν όλες ?

για όνομα λεμε να βάλουμε της μάνας μου Ελένη γιατί την πεθερά μου την λένε Σουλτάνα και ο πεθερός μου το άκουσε το όνομα. Οπότε όπως καλά καταλάβατε και τα δύο από την μεριά μου. Τυχαίο ? δεν νομίζω !! χαχα

φιλια σε όλες.

χαχαχχαχαχα.....μπραβο ροζ.........τι τυχαιο καλε μια χαρα σε βρισκωωωω!!!!;););)

Μ΄αρεσει το Ελενααααααα;)

Ναι σε αλλο τοπικ....νομιζω στο"Νεες Μανουλες"...:tongue::rolleyes:

Κοιτα Ροζακι που τους ρωτησα μου ειπαν οτι δεχονται καπου στην μεση της χρονιας πιο πολυ για να εξοικιωθουν με το χωρο...δηλ οχι πολλες ωρες ...9-12 ας πουμε ....Νομιζω και ΜΠΟΥΜΠΟΥ κατι παρομοιο εχει κανει με τον Ηρακλη...τον πηγε πριν κανα 2ημηνο αν δε κανω λαθος!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

θα το ψάξω κα εγώ αν είναι για μικρό χρονικό διαστημα για να μην πάει μια και έξω απο νωρίς.

Γιατί άλλο είναι να είσαι 2,5 και άλλο 3.

εσύ βανιλίτσα μου για πότε με το καλό θα ξεκινήσετε για δεύτερο σε ρωτάω γιατί ξερω ότι θέλεις άμεσα όπως έλεγες.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ ροζακι μου εγω θα ηθελα να ημουν ηδη.....

αλλα εχω την μλκ τον θυροειδη που πρεπει να ρυθμιστει εντελως...γιατι τα χαπακια που περνω τωρα δεν συνισταται για εγκυμοσυνη!

καλως εχοντων των πραγματων ....πρωτα ο θεος ....σε κανα 6αμηνο!:rolleyes:;)


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

σίγουρα πρέπει να τελειώσεις με την θεραπεία.

μην σκας ούτε θα καταλάβεις πότε θα περάσει ο καιρός

με τα μικρά ούτε καταλαβαίνουμε πως φεύγει ο χρόνος

εγώ ούτε κατάλαβα πότε έφτασα στον 8 μήνα

όλα θα γίνουν υγεια να έχουμε


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

να σου πω ...στην αρχη οταν το πρωτοεμαθα οτι πρεπει να περιμενω για να ξαναμεινω εγκυος εφυγε η γη κατω απο τα ποδια μου ....μετα ομως ειπα οτι πρεπει να ειμαι εγω καλα και για τον Χρηστο μου ..και για τον αντρα μου...και μετα ολα θα ρθουν!Το καλο στην ολη ιστορια ειναι οτι δεν εχει να κανει με το αν θα μεινω...(δεν επηρεαζει δηλ την γονιμοτητα η συγκεκριμενη μορφη θυροειδη) αλλα για το οταν θα μεινω μετα απο το οκ του ενδοκρινολογου...να μπορω να το κρατησω και να ειμαι και γω καλα να βγαλω εις περας την εγκυμοσυνη!


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

φυσικα ρούλα μου πρώτα πρέπει να είσαι εσύ καλά για χιλιάδες λόγους και όλα τα άλλα έρχονται

σκέψου και την μάρσυ που έλεγε μόλις η Πηνελόπη γίνει 2 μετά θα το κάνει αλλά να που η μετάθεση του άντρα της άλλαξε τα σχέδια οπότε ποτέ δεν ξέρεις τι σου ξημερώνει

υγεια πάνω από όλα

καλά πώς ήρθε αυτο ενώ πριν δεν το είχες σου είπε ο γιατρός πώς εμφανίστηκε? από τι ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

εννοείται να ειναι πρωτα η ρουλα καλα και μετά η μανουλα-ρουλα και μετα ολα τα αλλα.

Παιδιά όταν κανουμε σχέδια ο θεός γελαει

να σας θυμισω το εμφραγμα? καλα εμεις δεν θελαμε και δευτερο, αλλα λεμε στην περιπτωση που θελαμε. Με τοσα φαρμακα που παιρνει ο νικος πια, ουτε θα τολμούσα να σκεφτω την περιπτωση να μεινω εγκυος.

ροζ το κρεββατακι πολυ ωραιο. μπραβο και με τη μπουμπουκα σου που ειναι ολα καλα

Jo-jo αν ισχύει οτι είσαι εγκυος ευχομαι με το καλο

τη μικρη κι εγω μαιο την ξεκινησα παιδικο, αλλα full-time (εκτος απο τη φαση προσαρμογής). Σας ειπα οτι και η Γκέλυ πηγε τον γιο της παιδικο σταθμό? Στον ιδιο με της Ιλιάνας, οποτε πολυ συντομα θα τη δω στη γιορτή μας.


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ασε ρε συ Γιώτα και εγώ πάντα αυτό λέω ότι πρέπει να κάνουμε σχεδια μόνο στο άμεσο μέλλον και μετα μόνο όνειρα

εγώ από προχθές έχω ξεκινήση το άλμπουμ με φωτό του Αντώνη και έχω πεθάνει μιλάμε για εκατοντάδες φωτό και έχω εκτυπώσει μόνο για το πρώτο ετος της ζωής του φαντάσου

αλλά γίνεται τέλεια σαν ενα φλας μπακ στη ζωή του έχω φωτό με την κοιλιά απο υπάρηχους και την πρώτη πρώτη φωτό στην αγκαλια της νοσοκομας όταν τον έβγαλαν στους γονείς.

τώρα είμαι στα πρώτα του Χριστούγεννα αχ πόσο ακόμα

ευτυχώς πήρα απο τα καρφουρ ένα σούπερ άλμπουμ ετσι όπως το ηθελα με 10 ευρώ μόνο

τώρα θέλει να παω να πάρω ακόμα ένα ιδιο γιατ'αυτό δεν φτάνει πουθενά για πουθενα και μιλάμε για 160 σελιδες που βάζω 3 σε κάθε πλευρά της σελίδας.

Γιωτα μου δηλαδή ποτέ ποτέ δεν θα κάνεις δεύτερο? ο Νίκος θα τα παίρνει τα χάπια μια ζωή δηλαδή ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν θα κανουμε.

Πρώτον ο Νικος καποια φαρμακα θα τα παιρνει εφόρου ζωής.

Δευτερον παιδιά, κακά τα ψέμματα, ο Νίκος πια έχει πρόβλημα υγείας (αρκετά σοβαρό). Ποιος μου λεει εμένα, οτι αύριο δεν γινεται μια στραβή χειρότερη από την πρωτη οσον αφορα στην υγεια του? Και μείνω ξαφνικα επι ξύλου κρεμάμενη με δυο παιδιά. Τουλαχιστον το ένα το κουμανταρεις καλύτερα. Η γυναικα πρεπει να κανει οσα παιδιά μπορεί να μεγαλωσει μόνη της.

Και τρίτον και κυριοτερον. Δεν θελει κανενας απο τους δυο μας δεύτερο παιδί. Οταν δεν θελεις δευτερο παιδί, δεν κάνεις.

πω πωωω πως αντεχεις με τις φωτο? Στο εξωτερικό τις τύπωσες?


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

ρε συ σμουτς μην σκέφτεσαι τόσο απαισιόδοξα, μια χαρά θα είναι ο άνθρωπος μέχρι τα γεραματα.

απλά καταλαβαίνω το λόγο που δεν θέλεις δευτερο

ο καθένας ξέρει και αποφασίζει για την ζωη του και η σωστή μάνα κάνει αυτό που είναι καλύτερο για το παιδί της.

τις φωτό τις τυπώνω λίγες λίγες σε αυτόματους εκτυπωτές που έχουν τα μαγαζιά.

μια χαρά φωτό βγάζουν και οικονομικές

βγάζω 50 δίνω 10 ευρώ την φορά τώρα έχω καιρό να τυπώσω γιατι δεν μου μένει ούτε σεντ.


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερουδιαααα...

ροζακι μου....ποτε δεν ειχα προδιαθεση για θυροειδη ολες οι εξετασεις μου πριν και μετα την γεννα ηταν τελειες!

εμφανιστηκε ενα τριμηνο μετα την γεννα .....αλλες βγαζουν διαβητη αλλες πιεση αλλες γυναικολογικα και αλλες θυροειδη....ειναι καθαρα θεμα οργανισμου!!εμενα μου εμφανιστηκε ο υπερθυροειδισμος ......εχανα βαρος , νευρα πολλα , ιδρωνα περισσοτερο απο το κανονικο και γενικα δεν μπορουσα να παρω τα ποδια μου!τα κοριτσια που ειχαμε βγει για καφε με θυμουνται....ειχαν βγει και τα ματια μου προς τα εξω(εξωφθαλμο)!!Δοξα τον Θεο τωρα ειμαι πολυ καλητερα....μου ειπε δεν θα το εχω εφορου ζωης καποια στιγμη θα φυγει,....αλλα μπορει μετα απο καμια 20ατεια να επανελθει!!

Γιωτα μου σε καταλαβαινω απολυτα.....ειναι σοβαρο το προβλημα υγειας του Νικου αλλα εισαι πολυ δυνατος χαρακτηρας(μιλαω για σενα που ξερω και οχι για τον Νικο που δεν ξερω)....αλλη στην θεση σου τοτε που εγινε θα ειχε σαλταρει......θα το ελεγε συνεχεια κτλ...εσεις ξερετε καλητερα απο τον καθενα για το θεμα 2ου παιδιου...

Οταν ημουν πιο μικρη ελεγα συνεχεια στην μανα μου ΓΙΑΤΙ δεν μου κανατε ενα αδερφακι ...να χω και γω μια παρεα....ΓΙΑΤΙ να μην εχω μια αδερφη να πιω εναν καφε...ΓΙΑΤΙ ...ΓΙΑΤΙ....ΓΙΑΤΙ....

Τωρα που εγινα μανα ...το εκοψα.....γιατι καταλαβα οτι σα ζευγαρι δεν ηθελαν...για τον α..β λογο!!Τα οικονομικα τους ηταν τετοια που πιστευαν οτι εφταναν για 1 παιδι...

Ειναι πολυ λεπτα αυτα τα θεματα.......

Η αληθεια ειναι οτι οταν εμεις κανουμε σχεδια ο Θεος γελαει.....καλο ειναι να κανουμε τον σταυρο μας να ειναι τα παιδακια μας καλα και μετα εμεις....και ολα ερχονται!!!;)

Μερικες φορες σαν ανθρωποι ξεφευγουμε και πεταμε στα συννεφα....εμεις ειμαστε και αλλος κανεις .....αλλα πρεπει να ξερουμε να παταμε και λιγο γη.........να ευχαριστουμε για αυτα που εχουμε ....


iA8hp3.pngWtKrp3.png
Link to comment
Share on other sites

έτσι εχουν τα πράγματα, μόνο όνειρα να κάνουμε γιατί χωρίς αυτά δεν πάμε πουθενά

τα σχέδια για το παρόν

εγώ αισθάνομαι πραγματικά ευλογημένη στην ζωή μου γιατί αν και δεν είχα τα πάντα αισθάνομαι ότι έχω τόσα όσα να με κάνουν ευτυχισμένη

έναν άντρα που αγαπώ με αγαπά και με καταλαβαίνει ένα παιδάκι γερό και μια οικογένεια πίσω μου να με βοηθά (ψυχολογικά - οικονομικά όσο μπορούν)

τι άλλο να ζητήσω από την ζωή μου εκτιμώ και με το παραπάνω αυτά που έχω

νευριάζωμε τους ανθρώπους που δεν ικανοποιούνται με τίποτα και όλη μέρα γκρινιάζουν

η ζωή αυτό είναι λίγες στιγμές χαράς και πολλά προβλήματα αρκεί να τα προσπερνάμε και να έχουμε την υγεία μας

Να ρωτήσω κάτι , τα αντηλιακά τα αλλάζετε κάθε χρόνο ? το περσινό μου είναι ολόκληρο τι να κάνω να το πετάξω ?


Αντώνης & Ελένη

c201207d47.png

rh2pp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...