Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Βιολόγος δεν είμαι αλλά επειδή κάνω προεμφυτευτικο δεν λειτουργεί έτσι. Δηλαδή δεν γίνεται να το ελέγξεις για συγκεκριμένο νόσημα και στο στάδιο των εκατό κυττάρων να είναι υγιές και να αλλάξει μετά. Εκείνο πού ίσχυει είναι ότι σε ακραιες περιπτώσεις πρέπει να ξέρεις τι ψάχνεις γιατί αλλιώς δεν ξέρουν τι πρέπει να εντοπίσουν περα από τις πολλές γονιδιακές μεταλλάξεις που ξέρουν και επίσης υπάρχει περίπτωση να αφαιρέσουν κύτταρα που στην πλειοψηφία τους είναι υγιή και να σου βγει αποτέλεσμα για μωσαικισμο. Για αυτό λένε μετά να κάνεις τροφοβλάστη για να επιβεβαιώσεις το αποτέλεσμα του προεμφυτευτικου. Άσε που με την αφαίρεση κυττάρων κάποια έμβρυα χάνουν τη δυναμική της ανάπτυξης τους.

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Κια εγώ από την αρχή είχα πολλά υγρα....και γενικότερα δηλαδή και πριν την εγκυμοσύνη γενικά έχω πάντα υγρα πολλά μαρτύριο είναι !!!θα πω να μου γράψει και καλλιέργεια και βλέπουμε !!!!

Για το απορυπαντικο που λες εγω με προδερμ του τα έπλενα και αγαπώ τόσο πολύ αυτήν την μυρωδιά...πολύ μωρουδιλα...δεν είχαμε κάποιο θέμα με τ δέρματακι του...αργότερα του έπαιρνα κια το αριελ το Baby και αυτό ωραίο...!!!δεν γνωρίζω από τσ αλλά για να σου πω!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Αχχχχχ καλό υπέρηχο μελακι μου...τι ωραία....θα δεις το κοριτσάκι σου....Καλά νέα να μας φέρεις!!!θα σε περιμένουμε...καλό κουράγιο με τσ ρούχα. .Εγώ ούτε να το ακούω δεν θέλω πια με τόσα που έχω φτιάξει αυτές τις μέρες !!πφφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια σε όλη την παρέα!

Ωραία λιακάδα σήμερα πάλι και ευκαιρία για μπουγάδα και λιάσιμο ρούχων! Ω ναι! Ξεκίνησα τις ντουλάπες! Ξυπνήσαμε απο τις 7 σήμερα και μετά απο λίγο χουχούλιασμα αρχίσαμε με τον καλό μου να ξεσκαρτάρουμε για να κάνουμε χώρο να μπούνε της μικρής.

Ένα διάλειμμα τώρα να σας καλημερίσω και πάω να πάρω τα απαραίτητα απορρυπαντικά για το αυριανό καθάρισμα.

Να σας ρωτήσω... Λέω να πάρω το Αρκάδι για τα ρούχα της μικρής.

Τι γνώμη έχετε;

Οι πιο ευχάριστες δουλειές ever! Προσοχή όμως ε!

Το Αρκάδι μυρίζει υπέροχα, νομίζω καλύτερα από προδερμ κλπ...

Άντε και καλό υπέρηχο! Ανυπομονώ κι εγώ για την επόμενη εβδομάδα!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ καλό υπέρηχο μελακι μου...τι ωραία....θα δεις το κοριτσάκι σου....Καλά νέα να μας φέρεις!!!θα σε περιμένουμε...καλό κουράγιο με τσ ρούχα. .Εγώ ούτε να το ακούω δεν θέλω πια με τόσα που έχω φτιάξει αυτές τις μέρες !!πφφφφ

Σε ευχαριστώ Χριστινάκι!

Έκατσα να φάω ενα τοστάκι και να πάρω μια ανάσα... :rolleyes:

Τελείωσες εσύ ή έχεις κι άλλα;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οι πιο ευχάριστες δουλειές ever! Προσοχή όμως ε!

Το Αρκάδι μυρίζει υπέροχα, νομίζω καλύτερα από προδερμ κλπ...

Άντε και καλό υπέρηχο! Ανυπομονώ κι εγώ για την επόμενη εβδομάδα!

Σε ευχαριστώ Ντοριτούλα~!

Ευχάριστες ναι! Άρχισα άλλα Και μου βγήκαν κι άλλα! :tongue:

Μωρέ έχω το κακό συνήθειο λόγω κατασκευών και μαζεύω , μαζεύω , χάντρες κουμπάκια κορδελάκια σκατουλάκια (με το συμπάθιο) και έχω πόσα κουτιά και παρα κουτάκια... χαμός. Έκατσα και τα ξεσκάρταρα να κάνω χώρο... Πόσα πια!

Τη μυρωδιά του προδέρμ δεν την ξέρω... Το Αρκάδι το ξέρω γιατί έπλενε τα παιδικά ρούχα η μαμά της μικρής που κρατούσα. Μου άρεσε αρκετά! Απλά στο δερματάκι του νεογέννητου δεν ξέρω πως θα πάει... Νομίζω δεν χρειάζεται να ανησυχώ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οι πιο ευχάριστες δουλειές ever! Προσοχή όμως ε!

Το Αρκάδι μυρίζει υπέροχα, νομίζω καλύτερα από προδερμ κλπ...

Άντε και καλό υπέρηχο! Ανυπομονώ κι εγώ για την επόμενη εβδομάδα!

Παράγγειλαμέ κσι την συρταριερα μας την άλλη εβδομάδα θα έρθει...πήγαμε και πήραμε κια από πάνω έξτρα ξύλο γαι να την κάνουμε αλλαξιερα....πήρα και το μαξιλάρι θηλασμού δώρο και κάλυμμα για το μαξιλάρι. ..Αχχχχ άντε να μπαίνει ένα ένα στηβ θέση τους τωρα !!!!

Τι καλά...Η μικρή στην κοιλιά χαμός και σήμερα...φτου φτου μιλάμε για πολύ τεντωμα ρε παιδί μου.....

Το Αρκάδι δεν το έχω μυρίσει πότε να σου πω την αλήθεια!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλαμέ κσι την συρταριερα μας την άλλη εβδομάδα θα έρθει...πήγαμε και πήραμε κια από πάνω έξτρα ξύλο γαι να την κάνουμε αλλαξιερα....πήρα και το μαξιλάρι θηλασμού δώρο και κάλυμμα για το μαξιλάρι. ..Αχχχχ άντε να μπαίνει ένα ένα στηβ θέση τους τωρα !!!!

Τι καλά...Η μικρή στην κοιλιά χαμός και σήμερα...φτου φτου μιλάμε για πολύ τεντωμα ρε παιδί μου.....

Το Αρκάδι δεν το έχω μυρίσει πότε να σου πω την αλήθεια!

Άντε με το καλό να ολοκληρώσετε κι εσείς τα ψώνια και τα τακτοποιήματα!:D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με συνταγές χωρίς ζάχαρη αλλά με μέλι δοκίμασα αυτή: http://akispetretzikis.com/el/categories/pswmia-zymes/stafidopswma-495c2351-5734-4fb4-8d08-e4848087ca7b πολύ ωραία, με μαύρη σταφίδα, και το καλύτερο από τη δεύτερη μέρα κόψιμο στη μέση, ζέσταμα σε τοστιέρα και επάληψη με μέλι :)

Γεια σου favol φαίνεται λαχταριστή, θα την κάνω σίγουρα. Εναλλακτικά θα μπορούσαμε να βάλουμε κομματάκια μαύρης σοκολάτας ;) .Πολλές φορές παραποιώ τις συνταγές για να είναι πιο υγιεινές και με λιγότερα λιπαρά.

Καλώς την! Σε ευχαριστώ και μακάρι! Θέλω τόσο να την δω την πασχαλίτσα μου... Εσύ τι κανείς βρε Κanti μας;

Μεθαύριο γυρίζετε εσείς; Μου άρεσε όπως το είπες!

Εύχομαι να έχετε τις καλύτερες λήψεις λοιπόν! ;)

Φώτα κάμερα και πάμε!!! :tongue::tongue::tongue:

Βασικά δεν είμαι σε δημιουργική φάση για κουζίνα... Δεν μπορώ να στέκομαι όρθια για ώρα και μάλλον δεν θα το επιχειρήσω αλλά σε ευχαριστώ!

Το νεράκι όντως βοηθάει! Φρουτάκια τρώω αρκετά επίσης. 3-4 την ημέρα. Χυμό πορτοκάλι το πρωί, μπανάνα στο δεκατιανό, μανταρινάκια το απόγευμα και ένα μήλο αργότερα. Ακόμα και στη σαλάτα βάζω πορτοκάλι πάντα ! Τρελαίνομαι για ρόκα με πορτοκάλι! :tongue:

Καλά είμαι Μελάκι αναμένω τα αυριανά γυρίσματα και βρίσκομαι σε φάση οργάνωσης του σπιτιού όπως κι εσύ. Ευτυχώς έχει ο άντρας μου μια μικρή άδεια τις προσεχείς ημέρες και θα μπορέσουμε να κάνουμε κάποια από τα ψώνια και να τακτοποιήσουμε κάποιες άλλες εκκρεμότητες. Υπάρχει μια σοκολάτα με στέβια ;) δοκίμασέ την. Τα φρουτάκια πάντως είναι η καλύτερη επιλογή. Φάε όσα μπορείς :)

Με το καλό να δείτε το κοριτσάκι σας σήμερα και τα γυρίσματα να δώσουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα.

Σε ότι αφορά το απορρυπαντικό κι εγώ ακόμη το ψάχνω. Μάλλον θα καταλήξω σε κάποιο φυσικό-βιο-οικολογικό αλλά να έχει και ωραία μυρωδιά.

Σήμερα τρώμε φακές και το απόγευμα έχουμε YOGA, η οποία πρέπει να σας πω με βοηθάει πολύ. Έχω μπει στον 8ο και δεν έχω καθόλου μυικούς πόνους.

Κορίτσια εσείς έχετε υγρα ;;;;εγώ εδώ και δύο εβδομάδες περίπου έχω πολλά!!!πφφφ διαφανα και λίγο άσπρα κάποιες φορές !!

Χριστινάκι κι εγώ ακριβώς έτσι είμαι. Πήρα σερβιετάκια γιατί δεν γίνεται αλλιώς.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι, βοήθησε με λίγο!! Πώς παίρνεις τα φάρμακα σίδηρο, ασβέστιο & μαγνήσιο, με ποιά σειρά & ανά ποση ώρα? Πήρα το μαγνήσιο το μεσημέρι στις 3 και τώρα έχω πρηστεί, με πονάει το στομάχι μου κι έχω ένα συνεχές κάψιμο στο λαιμό...help!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι, βοήθησε με λίγο!! Πώς παίρνεις τα φάρμακα σίδηρο, ασβέστιο & μαγνήσιο, με ποιά σειρά & ανά ποση ώρα? Πήρα το μαγνήσιο το μεσημέρι στις 3 και τώρα έχω πρηστεί, με πονάει το στομάχι μου κι έχω ένα συνεχές κάψιμο στο λαιμό...help!!

Ωχχχ καουρα σε επιάσε ε;;;μην με ρωτάς εμένα για σειρά γιατι τα έχω μπερδέψει εντελώς εγώ τον τελευταιο καιρό...θα ρωτήσω την μαία όταν θα πάω να μου τα πει πάλι !κουράγιο. ...πιες κρυο γάλα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Χριστινάκι, βοήθησε με λίγο!! Πώς παίρνεις τα φάρμακα σίδηρο, ασβέστιο & μαγνήσιο, με ποιά σειρά & ανά ποση ώρα? Πήρα το μαγνήσιο το μεσημέρι στις 3 και τώρα έχω πρηστεί, με πονάει το στομάχι μου κι έχω ένα συνεχές κάψιμο στο λαιμό...help!!

Αναστασία μου πως είσαι; Πάρε ένα τηλ. τον γιατρό σου κοριτσάκι μου γιατί σε ακούω πως δεν υποφέρεται!

Πιες γαλατάκι μπας και βοηθήσει.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς κορίτσια και όλα καλά!

1.400 και μεγαλώσαμε και κατέβασε και το κεφαλάκι κάτω.

Το ινομύωμα σαν να μίκρυνε και είναι και αυτό ευχάριστο.

Τράχηλος οκ, περίδεση ομφαλού μία (στον αυχένα), καρδιακή παλμοί τέλειοι, αμνιακά υγρά κομπλέ.

Μου έκανε πάλι ντόπλερ και τα είδε όλα μια χαρά.

Όχι μαγνήσιο ακόμη, υγρά και ξεκούραση για τα πρηξίματα.

Μου έγραψε γενική ούρων πάλι και τοξοπλάσματος που επέμενα εγώ. (έχω κολλήσει με τον έλεγχο τοξοπλάσμωσης επειδή δεν έχω αντισώματα)

Σε ένα μήνα πάλι ραντεβού...

Κουνιόταν η μικρούλα και τρελαθήκαμε να την χαζεύουμε!:D

Αυτό το πράγμα... το να την βλέπω και να την νιώθω ταυτόχρονα να κουνιέται... μου φαίνεται απίστευτο!:eek:

Επίσης στην αρχή ήταν γυρισμένη πλάτη αλλά μετά μας έκανε την τιμή και γύρισε και έριξε μια απλωσιάαααα ένα τέντωμαααα! :tongue::tongue::tongue:

Είδαμε και το φατσάκι της με τα μαγουλάκια της τα λαχταριστά και νομίζω πως είδα ένα λακκάκι στο πηγούνι της (το έχει ο μπαμπάκας της). :tongue:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

69612388ce13ac45992e416c2a0d45d33fc28ebb60163b96d7bda9f4907e948a925f3c1c.jpg

  • maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1263grDOPPLER 16/2
  • Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr
  • Dorita_87 - ΠΗΤ 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1.039gr
  • favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 990grDOPPLER 17/2
  • ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.015gr
  • mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 950gr
  • Maria - ΠΗΤ 21/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ gr
  • titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1050grDOPPLER 12/2
  • Marily29 - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ gr
  • Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1390gr DOPPLER 07/3
  • anastasia2012 - ΠΗΤ 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.136gr
  • athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.100gr
  • Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1.230gr


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε κι εμείς κορίτσια και όλα καλά!

1.400 και μεγαλώσαμε και κατέβασε και το κεφαλάκι κάτω.

Το ινομύωμα σαν να μίκρυνε και είναι και αυτό ευχάριστο.

Τράχηλος οκ, περίδεση ομφαλού μία (στον αυχένα), καρδιακή παλμοί τέλειοι, αμνιακά υγρά κομπλέ.

Μου έκανε πάλι ντόπλερ και τα είδε όλα μια χαρά.

Όχι μαγνήσιο ακόμη, υγρά και ξεκούραση για τα πρηξίματα.

Μου έγραψε γενική ούρων πάλι και τοξοπλάσματος που επέμενα εγώ. (έχω κολλήσει με τον έλεγχο τοξοπλάσμωσης επειδή δεν έχω αντισώματα)

Σε ένα μήνα πάλι ραντεβού...

Κουνιόταν η μικρούλα και τρελαθήκαμε να την χαζεύουμε!:D

Αυτό το πράγμα... το να την βλέπω και να την νιώθω ταυτόχρονα να κουνιέται... μου φαίνεται απίστευτο!:eek:

Επίσης στην αρχή ήταν γυρισμένη πλάτη αλλά μετά μας έκανε την τιμή και γύρισε και έριξε μια απλωσιάαααα ένα τέντωμαααα! :tongue::tongue::tongue:

Είδαμε και το φατσάκι της με τα μαγουλάκια της τα λαχταριστά και νομίζω πως είδα ένα λακκάκι στο πηγούνι της (το έχει ο μπαμπάκας της). :tongue:

Αχχχ καλε εσείς μεγαλώσατε πάρα πολυ η πασχαλίτσα μας...πολύ καλό το βάρος της!!!!όλα καλά λοιπόν! !!!πολύ χαίρομαι μπράβο! !!άντε να κάνεις και τις εξετάσεις σου να ηρεμήσεις! !!είδατε φατσακι ε ;;;πόσο τέλειο ε;;;εμένα μου λένε ότι μοιάζει στον άντρα μου η μικρη όσοι έχουν δει τον υπέρηχο τον 3d...ανυπομονώ να πάω για το ντοπλέρ και εγώ στις 12 του μηνός να την δω πάλι! !!αχχχ!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...