Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Ε ναι σίγουρα πρέπει να παρακολουθείς το μωρό. ..δόξα τον θεό εμένα όλη μέρα κουνιέται...από τηβ μια λέω δεν αντέχω άλλο....με έχει τσακίσει....από τη άλλη σκεφτομαι μην ηρεμήσει Κάι μετάέχω άγχος....παντως εμένα 3ωρο δεν κοιμάται σίγουρα. ...Μάλλον 3λεπτο κοιμάται χαχαχχα

χαχαχαχαχα με τιποτα δεν ειμαστε ευχαριστημενες! Εμενα παλι κινειται νορμαλ δε μου φαινονται υπερβολικες οι κινησεις του που να με αποσυντονιζουν... μαλλον ησυχος θα βγει :P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ναι ε; Να σαι καλά που το πες! Θα το τσεκάρω από περιέργεια. Δεν είχα παρατηρήσει ως τώρα τη συχνότητα.

Αν και νιώθω κινήσεις της ανά τακτά χρονικά διαστήματα και στάνταρ θα με ξυπνήσει και την νύχτα από το κούνημα!

Σεισμόπληκτη έχω αρχίσει και την λέω την τρελοσβουρίτσα μου! :tongue:

Εσύ σημειώνεις δηλαδή να φανταστώ ε;

Ναι παρακολουθω τι γινεται γιατι δε μου ειναι πολυ ζωηρος και εχω το αγχος του!!! Παρατηρω οτι τα κοριτσακια του φορουμ μας ειναι πιο ζωηρουλικα!!!

Link to comment
Share on other sites

Kanti μου συμπεθεριό έκλεισε! :tongue::tongue::tongue:

Για την τοξοπλάσμωση μου είπε οτι δεν έχει σημασία στο τρίτο τρίμηνο να επαναληφθεί αλλά μου έκανε το χατήρι. Τράχηλο θα σου πω ψέμματα για τα εκατοστά. Ή δεν μου είπε ή μου είπε και δεν θυμάμαι.

Για τον ομφάλιο λώρο τώρα που με ρωτήσατε κι εγώ δεν ήξερα. Μου είπε οτι όλα τα μωράκια τυλίγονται με τον λώρο. Και μια και δυο και τέσσερις φορές. Η δικιά μας είναι μία φορά γύρω από τον αυχένα. Μας είπε ότι δεν είναι ανησυχητικό και μια ίσον καμία. Αλλά είναι απόλυτα φυσιολογικό να τυλίγονται και να ξετυλίγονται. Κοντά στον τοκετό είναι που θέλει παρακολούθηση. Τώρα εγώ σαν παλαβό που είμαι μπήκα στο ίντερνετ και έκανα μια αναζήτηση και το μετάνιωσα... Γιατί έπεσα σε όλες τις σπάνιες δύσκολες και άσχημες περιπτώσεις. Δεν το σκέφτομαι λοιπόν. Αφού το είδε και μου είπε οκ δεν χρειάζομαι κάτι άλλο. Αυτά...

Μελάκι συμπεθεράκι μου μη στενοχωριέσαι για τον ομφάλιο λώρο, είναι πολύ σύνηθες και είναι ακριβώς όπως σου τα είπε ο doctor. Καλή δύναμη με τις δουλίτσες. Βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση, εγώ παρήγγειλα καινούργια ντουλάπα και την περιμένω ενώ οι παραγγελίες για τον μπεμπούλη δίνουν και παίρνουν. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που πρέπει να πάρουμε εμείς οι πρωτομανούλες. Έχω κάνει τις λίστες μου και αυτό με βοηθάει πολύ στην οργάνωση. Σήμερα πήγαμε για το γύρισμα volume 2 και επιτέλους είδαμε καθαρό φατσάκι. Είναι γλυκούλης ο καλός μου :) .


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι συμπεθεράκι μου μη στενοχωριέσαι για τον ομφάλιο λώρο, είναι πολύ σύνηθες και είναι ακριβώς όπως σου τα είπε ο doctor. Καλή δύναμη με τις δουλίτσες. Βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση, εγώ παρήγγειλα καινούργια ντουλάπα και την περιμένω ενώ οι παραγγελίες για τον μπεμπούλη δίνουν και παίρνουν. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που πρέπει να πάρουμε εμείς οι πρωτομανούλες. Έχω κάνει τις λίστες μου και αυτό με βοηθάει πολύ στην οργάνωση. Σήμερα πήγαμε για το γύρισμα volume 2 και επιτέλους είδαμε καθαρό φατσάκι. Είναι γλυκούλης ο καλός μου :) .

Αχχχχχ Μπράβο το είδατε ε ;;;δεν είναι υπέροχο;;;φαινόταν καθαρά ;;;

Άντε να κάνεις τα πο όμορφα ψώνια της ζωής σου να φτιαξεται τον χώρο του και να το χαρείς !!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι παρακολουθω τι γινεται γιατι δε μου ειναι πολυ ζωηρος και εχω το αγχος του!!! Παρατηρω οτι τα κοριτσακια του φορουμ μας ειναι πιο ζωηρουλικα!!!

Ααα εισαστε ήρεμοι εσείς ε;;;εμένα δεν σταματάει. ...εγω πρέπει να παρακολουθω πότε δεν κουνιέται μάλλον χαχα !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σεμινάριο πολύ αναλυτικό μελακι και ωραίο. ..τυ θηλασμού είχε σήμερα!κατανοητά όλα!!θέλω πολύ να τα καταφέρω αυτήν την φορά...στον Άγγελο ήμουν λίγο άσχετη και από το μαιευτήριο δεν είχε και βοήθεια σε αυτό. ..τωρα όμως με τις Μαίες που θα εχω του γιατρού θα τα καταφέρω !αυτό που έχω καταλάβει είναι πως τις πρώτες μέρες εινσι το μεγάλο ζόρι και πρέπει να ζοριστείς....μετα στρώνει σιγά σιγά !!!για να δούμε !

Χριστινάκι τον Αγγελάκο σου πόσο καιρό τον θήλασες; Χρειάζεται πάντως σίγουρα ενημέρωση και βοήθεια από τις μαίες στο νοσοκομείο ή και μετά. Η δικιά μου θα έρχεται στο σπίτι μετά τον τοκετό για να με καθοδηγεί και μας είπε σε ένα από τα μαθήματα για τον θηλασμό ότι είναι καλό μισή ώρα μετά τον τοκετό να θηλάσει το μωράκι. Έτσι παίρνει τα πρωτόγαλα που είναι πλούσιο σε αντισώματα και βοηθά να εδραιωθεί ακόμη πιο γρήγορα ο θηλασμός. Εγώ θέλω να τον θηλάσω ένα εξάμηνο αποκλειστικά και μετά τροφές και θηλασμό παράλληλα για να θωρακίσω τον οργανισμό του και να βάλουμε τις βάσεις για ένα καλό ανοσοποιητικό σύστημα.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Αχχχχχ Μπράβο το είδατε ε ;;;δεν είναι υπέροχο;;;φαινόταν καθαρά ;;;

Άντε να κάνεις τα πο όμορφα ψώνια της ζωής σου να φτιαξεται τον χώρο του και να το χαρείς !!!!!

Λιώσαμε με τον άντρα μου :)Χριστινάκι. Φαινόταν πιο καθαρά από την προηγούμενη φορά, τώρα θα κάνει ο doctor μια μικρή επεξεργασία και θα μας δώσει το υλικό την επόμενη φορά. Ανυπομονώ να τον κρατήσω αγκαλίτσα τον μούργο μου :)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Λιώσαμε με τον άντρα μου :)Χριστινάκι. Φαινόταν πιο καθαρά από την προηγούμενη φορά, τώρα θα κάνει ο doctor μια μικρή επεξεργασία και θα μας δώσει το υλικό την επόμενη φορά. Ανυπομονώ να τον κρατήσω αγκαλίτσα τον μούργο μου :)

Αχχχ ριναι τέλειο να μπορείς να βλέπεις την φατσουλα του...και εγώ όλο κοιτάω τον υπέρηχο της που φαίνεται πεντακάθαρα η ζουζούνα!

Τον άγγελο δεν κατάφερα να τον θηλασω...δεν είχα ενημέρωση όπως είπα κια δεν είχα και καθόλου υπομονή να προσπαθήσω. ...δεν ήθελε με τίποτα να πιασει στήθος...κοπανιοταν στο κλάμα. ..όποτε λυγησα πολύ εύκολα !

Τώρα που πάνω κάτω γνωριζω πως είναι γενικά στο μεγάλωμα θα επικεντρωθώ ποιο πολύ στον θηλασμό...Ελπίζω να βρω μια ισοροπια με τον μικρο μου μαζί και να τα καταφέρω! Ένα 6μηνο και εγώ θέλω αλλά βλέποντας και κάνοντας !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ ριναι τέλειο να μπορείς να βλέπεις την φατσουλα του...και εγώ όλο κοιτάω τον υπέρηχο της που φαίνεται πεντακάθαρα η ζουζούνα!

Τον άγγελο δεν κατάφερα να τον θηλασω...δεν είχα ενημέρωση όπως είπα κια δεν είχα και καθόλου υπομονή να προσπαθήσω. ...δεν ήθελε με τίποτα να πιασει στήθος...κοπανιοταν στο κλάμα. ..όποτε λυγησα πολύ εύκολα !

Τώρα που πάνω κάτω γνωριζω πως είναι γενικά στο μεγάλωμα θα επικεντρωθώ ποιο πολύ στον θηλασμό...Ελπίζω να βρω μια ισοροπια με τον μικρο μου μαζί και να τα καταφέρω! Ένα 6μηνο και εγώ θέλω αλλά βλέποντας και κάνοντας !!!

Μακάρι να τα καταφέρεις κοριτσάκι μου. Είμαι σίγουρη ότι εφόσον το θέλεις τόσο πολύ, θα τα καταφέρεις. Μέσα από την εμπειρία της προσπάθειας που έκανες με τον Άγγελο σίγουρα εντόπισες κάποια λάθη, τα οποία δεν θα επαναλάβεις. Υπομονή, θέληση και ενημέρωση χρειάζεται ;) . Σε κάθε περίπτωση όλες νομίζω πρέπει να προσπαθήσουμε να θηλάσουμε τα μικρούλια μας, είναι ένα δώρο ανεκτίμητης αξίας και οφείλουμε να τους το κάνουμε. Εμένα η μητέρα μου με θήλασε 1.5 χρόνο και μου χάρισε ένα πολύ καλό ανοσοποιητικό :) , θα κάνω το ίδιο και στο δικό μου μωράκι, είμαι αποφασισμένη και πιστεύω θα τα καταφέρω.


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να τα καταφέρεις κοριτσάκι μου. Είμαι σίγουρη ότι εφόσον το θέλεις τόσο πολύ, θα τα καταφέρεις. Μέσα από την εμπειρία της προσπάθειας που έκανες με τον Άγγελο σίγουρα εντόπισες κάποια λάθη, τα οποία δεν θα επαναλάβεις. Υπομονή, θέληση και ενημέρωση χρειάζεται ;) . Σε κάθε περίπτωση όλες νομίζω πρέπει να προσπαθήσουμε να θηλάσουμε τα μικρούλια μας, είναι ένα δώρο ανεκτίμητης αξίας και οφείλουμε να τους το κάνουμε. Εμένα η μητέρα μου με θήλασε 1.5 χρόνο και μου χάρισε ένα πολύ καλό ανοσοποιητικό :) , θα κάνω το ίδιο και στο δικό μου μωράκι, είμαι αποφασισμένη και πιστεύω θα τα καταφέρω.

ετσι ακριβως!!!!!

ειναι το πιο φυσιολογικο πραγμα...ουτος η αλλως.....η φυση τα εχει προνοησει ολα!!!!!καλη μας επιτυχεια λοιπον!!!!!!!!!:D:D:D:D


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερούδια μανούλες!

Ψήνω τοστάκι και βρήκα λίγο χρόνο να μπω να δω τα νέα σας.

Εγώ πρωί πρωί ξύπνησα και σήμερα και συνεχίζω τις δουλίτσες.

Τα πλυντήρια ακυρώθηκαν λόγω καιρικών συνθηκών.

Περιμένω σύζυγο να φέρει σουπιές να μαγειρέψουμε... Ησυχία γενικά...

Α! εχθές με πήρε τηλέφωνο και η μικρούλα που κρατούσα και μου έλεγε τα νέα της και μου είπε ότι της έχω λείψει... και έλιωσα... το ζουζουνάκι μου...


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!εμεις φεύγουμε σε λίγο για εξοχικό με τους κουμπάρους....δεν είμαι και στην καλύτερη φάση γαι έχω τις ενοχλησουλες μου...μέση πονάει η προσαγωγους πονάνε και έχω αυτό το βάρος χαμηλά στην κοιλιά και με ζορίζει...θα περάσουμε ωραία πάντως αυτό έχει σημασία !!!

Μελακι τι γλυκό μωρε τ κοριτσάκι σου!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι συμπεθεράκι μου μη στενοχωριέσαι για τον ομφάλιο λώρο, είναι πολύ σύνηθες και είναι ακριβώς όπως σου τα είπε ο doctor. Καλή δύναμη με τις δουλίτσες. Βρίσκομαι σε παρόμοια κατάσταση, εγώ παρήγγειλα καινούργια ντουλάπα και την περιμένω ενώ οι παραγγελίες για τον μπεμπούλη δίνουν και παίρνουν. Είναι τόσα πολλά τα πράγματα που πρέπει να πάρουμε εμείς οι πρωτομανούλες. Έχω κάνει τις λίστες μου και αυτό με βοηθάει πολύ στην οργάνωση. Σήμερα πήγαμε για το γύρισμα volume 2 και επιτέλους είδαμε καθαρό φατσάκι. Είναι γλυκούλης ο καλός μου :) .

Μπράβο ! Τα καταφέρατε και τον είδατε τον μπομπιράκο σας!

Τρελαθήκατε να φανταστώ και ανυπομονείς να δεις το βιντεάκι!

Άντε λίγο ακόμα συμπεθερούλα μου και θα τον έχετε και θα τον χορτάσετε στα φιλιά και στις αγκαλίτσες!

Με το καλό και τα ψώνια σας και με το μαλακό κι εσύ. Είναι πολλά αυτά που θέλουμε αλλά σιγά σιγά... και σαφώς οι λίστες βοηθάνε τόσο!

Για τον λώρο ναι, έχεις δίκιο. Να σου πω... κόλλησα λίγο την ημέρα που μου το είπε αλλά δεν το σκέφτομαι απο εκεί και έπειτα.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!!εμεις φεύγουμε σε λίγο για εξοχικό με τους κουμπάρους....δεν είμαι και στην καλύτερη φάση γαι έχω τις ενοχλησουλες μου...μέση πονάει η προσαγωγους πονάνε και έχω αυτό το βάρος χαμηλά στην κοιλιά και με ζορίζει...θα περάσουμε ωραία πάντως αυτό έχει σημασία !!!

Μελακι τι γλυκό μωρε τ κοριτσάκι σου!!!!

Καλά να περάσετε Χριστινάκι και όχι πολλά πολλά εσύ εγκυούλα μου ε; ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά να περάσετε Χριστινάκι και όχι πολλά πολλά εσύ εγκυούλα μου ε; ;)

Ευχαριστώ μελακι !!!το ελπίζω γιατί με το παραμικρό κουράζομαι πλέον πολύ...είχα ξεσυνηθησει τα πολλά κιλά γιατί πριν ήμουν πουπουλο και ζορίζομαι τώρα με τα +10....δεν μπορώ να βάλω και κωλο κάτω γενικότερα !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...