Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

1 εβδομάδα θα κρατήσω τον άγγελο μαζί μου δεμ θα το πάω παιδικό γιατί κυκλοφορούν τόσες ιώσεις που γίνεται χαμός στα νοσοκομεία γεμάτα όλα...όποτε μην κολλήσει κια αυτός και κολλήσω και εγώ. ...μου είπε και η αδερφή μου που είναι νηπιαγωγος ότι εκεί στην παροχή τους πέθανε και ένα παιδάκι οπότε φοβάμαι να τον πάω !κυκλοφορεί πάλι h1n1 πολύ οπότε προσοχή μεγάλη !πφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ!!! Μπράβο σας κοριτσάκι! Πάντα καλά νέα! Για τον λώρο τι σας είπε εσάς; Δεν είχε καμία περιτύλιξη;

Οχι καμμια προς το παρον και μου ειπε οτι θελει να με ξανα δει σε ενα μηνα... Πολυ μου φανηκε η αληθεια...

Link to comment
Share on other sites

Οχι καμμια προς το παρον και μου ειπε οτι θελει να με ξανα δει σε ενα μηνα... Πολυ μου φανηκε η αληθεια...

Ωραία! Για επόμενο ραντεβού και εμένα σε ένα μήνα μου είπε και μετά συχνότερα.:rolleyes:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΕΜΠΑΡΟΣ!!! Μπράβο σας κοριτσάκι! Πάντα καλά νέα! Για τον λώρο τι σας είπε εσάς; Δεν είχε καμία περιτύλιξη;

Μπράβο αγοραρος με τα όλα του!!!!σούπερ!

Μην ανησυχείς για την περιτυληξή μελακι αφού δεν σου είπε κάτι ο γιατρός όλα όκ....θα ρωτήσω και εγώ στο ντοπλέρ για το λορο μέχρι τώρα δεν μου είχε πει κατι.....απορώ έτσι όπως κουνιέται πως δεν έχει δεθει φιογκος αυτό το παιδι μου χαχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχχχ μελακι μια από τα ίδια....όλη μέρα κάνω δουλειές όλο πεταω πράγματα άχρηστα να κάνω χώρο και δεν μπορώ να τελειωσω...κουράζομαι πάρα πολύ και η μικρή κλοτσαεί...αλλά με έχει και εμένα πιάσει το άγχος να οργανώσω τον χώρο....Έχω και τον άγγελο να σκορπάει παιχνίδια από εδώ και από εκεί και είναι σαν να μην έχω κάνει τίποτα...πφφφφ

Ρούχα μάζεψε τι θα σου δώσουν αλλά μην αρχίσεις βρε να τα πλένεις από τώρα...άστο για λίγο πιο μετά να είναι φρέσκα...

Αντε να περάσουν λίγο οι μέρες να πάω και εγώ για τον ντοπλέρ μας....ανυπομονώ!!!

Πω πω ναι... έχεις και το αγοράκι σου εσύ και όσο να ναι δεν διευκολύνει τα πράγματα...

Τι να πω... φτάνουμε σιγά σιγά προς το τέλος της εγκυμοσύνης και χτυπάνε και κόκκινο οι ορμόνες... ψυχραιμία... (τα λεω για να τα ακούω κι εγώ)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το σεμινάριο πολύ αναλυτικό μελακι και ωραίο. ..τυ θηλασμού είχε σήμερα!κατανοητά όλα!!θέλω πολύ να τα καταφέρω αυτήν την φορά...στον Άγγελο ήμουν λίγο άσχετη και από το μαιευτήριο δεν είχε και βοήθεια σε αυτό. ..τωρα όμως με τις Μαίες που θα εχω του γιατρού θα τα καταφέρω !αυτό που έχω καταλάβει είναι πως τις πρώτες μέρες εινσι το μεγάλο ζόρι και πρέπει να ζοριστείς....μετα στρώνει σιγά σιγά !!!για να δούμε !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ναι... έχεις και το αγοράκι σου εσύ και όσο να ναι δεν διευκολύνει τα πράγματα...

Τι να πω... φτάνουμε σιγά σιγά προς το τέλος της εγκυμοσύνης και χτυπάνε και κόκκινο οι ορμόνες... ψυχραιμία... (τα λεω για να τα ακούω κι εγώ)

Άστα να πάνεεγώ δυσκολεύομαι πολύ και στον ύπνο πλεον. ...πιάνομαι πολύ δεν μπορώ να γυρίζω πλευρό εύκολα πονάει η μέση και έχω και τον Άγγελο που έρχεται και κοιμάται μαζί μας οπότε καταλαβαίνεις. ..


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο αγοραρος με τα όλα του!!!!σούπερ!

Μην ανησυχείς για την περιτυληξή μελακι αφού δεν σου είπε κάτι ο γιατρός όλα όκ....θα ρωτήσω και εγώ στο ντοπλέρ για το λορο μέχρι τώρα δεν μου είχε πει κατι.....απορώ έτσι όπως κουνιέται πως δεν έχει δεθει φιογκος αυτό το παιδι μου χαχα

Ναι για ρώτα να διασταυρώσουμε απόψεις... ;)

Και για τον Άγγελο καλά κάνεις κατα την γνώμη μου και τον κρατάς. Απο την μια σκέφτομαι ότι δεν πρέπει να μας πιάνει πανικός και υστερία... απο την άλλη καταλαβαίνω ότι θες να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο... Φύλαγε τα ρούχα σου που λένε...

Και με την εγκυμοσύνη δεν είναι για ρίσκα... καλύτερα φυλάξου αφού μπορείς.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωραία! Για επόμενο ραντεβού και εμένα σε ένα μήνα μου είπε και μετά συχνότερα.:rolleyes:

Αν ηταν κατι ανησυχητικο θα σου ελεγε να σε δει νωριτερα οποτε δε χρειαζεται να αγχωνεσαι. Αυτο που μου τονισε εμενα ο γιατρος ειναι να παρακολουθω συνεχεια το μωρο αν κινειται και να παρατηρω να μην εχει περασει 3ωρο απολυτης ηρεμιας γιατι τα μωρα λεει κοιμουνται μαξιμουμ μεχρι 3 ωρες ξυπνανε και μπορει να ξανα κοιμηθουν μετα απο λιγο ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ να τα νιωθεις μετα το 3ωρο οπωσδηποτε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Το σεμινάριο πολύ αναλυτικό μελακι και ωραίο. ..τυ θηλασμού είχε σήμερα!κατανοητά όλα!!θέλω πολύ να τα καταφέρω αυτήν την φορά...στον Άγγελο ήμουν λίγο άσχετη και από το μαιευτήριο δεν είχε και βοήθεια σε αυτό. ..τωρα όμως με τις Μαίες που θα εχω του γιατρού θα τα καταφέρω !αυτό που έχω καταλάβει είναι πως τις πρώτες μέρες εινσι το μεγάλο ζόρι και πρέπει να ζοριστείς....μετα στρώνει σιγά σιγά !!!για να δούμε !

;););)

Αυτό πιστεύω κ εγώ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνεεγώ δυσκολεύομαι πολύ και στον ύπνο πλεον. ...πιάνομαι πολύ δεν μπορώ να γυρίζω πλευρό εύκολα πονάει η μέση και έχω και τον Άγγελο που έρχεται και κοιμάται μαζί μας οπότε καταλαβαίνεις. ..

Δύσκολη πίστα κοριτσάκι! Μετά που θα γεννηθεί η μικρή πως σκέφτεσαι να το χειριστείς το θέμα του ύπνου με τον Άγγελο;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολη πίστα κοριτσάκι! Μετά που θα γεννηθεί η μικρή πως σκέφτεσαι να το χειριστείς το θέμα του ύπνου με τον Άγγελο;

Αχχχχ δεν ξέρω πραγματικά...τωρα περιμένουμε το κρεβάτι τυ ρο κανονικό να δω μήπως αλλάξει....και βλέπουμε....αργότερα που θα βλέπει το μωρό στ κρεβάτι μας δεν ξέρω τι αντίδραση θα έχει. ...άμα θα καταλάβει ότι πρέπει να βρίσκεται εκεί η άμα θα κανέι γκρίνιες !!!βλέποντας και κάνοντας !!!

Κια εγώ δεν είμαι υπερβολική με τις ιώσεις κλπ ξέρω ριναι παιδιά θα τσ περάσουν αυτά περνούν αντισώματα...αλλά βλέπω ότι έχει ξεφύγει εντελώς η κατάσταση αυτές τις μέρες όλα ριναι άρρωστα οπότε ας φύλλαξω λίγο τσ ρούχα μου γιατί και εγώ δεν είμαι για τέτοια τώρα. ..με τίποτα !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν κατι ανησυχητικο θα σου ελεγε να σε δει νωριτερα οποτε δε χρειαζεται να αγχωνεσαι. Αυτο που μου τονισε εμενα ο γιατρος ειναι να παρακολουθω συνεχεια το μωρο αν κινειται και να παρατηρω να μην εχει περασει 3ωρο απολυτης ηρεμιας γιατι τα μωρα λεει κοιμουνται μαξιμουμ μεχρι 3 ωρες ξυπνανε και μπορει να ξανα κοιμηθουν μετα απο λιγο ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ να τα νιωθεις μετα το 3ωρο οπωσδηποτε.

Ε ναι σίγουρα πρέπει να παρακολουθείς το μωρό. ..δόξα τον θεό εμένα όλη μέρα κουνιέται...από τηβ μια λέω δεν αντέχω άλλο....με έχει τσακίσει....από τη άλλη σκεφτομαι μην ηρεμήσει Κάι μετάέχω άγχος....παντως εμένα 3ωρο δεν κοιμάται σίγουρα. ...Μάλλον 3λεπτο κοιμάται χαχαχχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν κατι ανησυχητικο θα σου ελεγε να σε δει νωριτερα οποτε δε χρειαζεται να αγχωνεσαι. Αυτο που μου τονισε εμενα ο γιατρος ειναι να παρακολουθω συνεχεια το μωρο αν κινειται και να παρατηρω να μην εχει περασει 3ωρο απολυτης ηρεμιας γιατι τα μωρα λεει κοιμουνται μαξιμουμ μεχρι 3 ωρες ξυπνανε και μπορει να ξανα κοιμηθουν μετα απο λιγο ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ να τα νιωθεις μετα το 3ωρο οπωσδηποτε.

Ναι ε; Να σαι καλά που το πες! Θα το τσεκάρω από περιέργεια. Δεν είχα παρατηρήσει ως τώρα τη συχνότητα.

Αν και νιώθω κινήσεις της ανά τακτά χρονικά διαστήματα και στάνταρ θα με ξυπνήσει και την νύχτα από το κούνημα!

Σεισμόπληκτη έχω αρχίσει και την λέω την τρελοσβουρίτσα μου! :tongue:

Εσύ σημειώνεις δηλαδή να φανταστώ ε;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...