Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Αχχχ ριναι τέλειο να μπορείς να βλέπεις την φατσουλα του...και εγώ όλο κοιτάω τον υπέρηχο της που φαίνεται πεντακάθαρα η ζουζούνα!

Τον άγγελο δεν κατάφερα να τον θηλασω...δεν είχα ενημέρωση όπως είπα κια δεν είχα και καθόλου υπομονή να προσπαθήσω. ...δεν ήθελε με τίποτα να πιασει στήθος...κοπανιοταν στο κλάμα. ..όποτε λυγησα πολύ εύκολα !

Τώρα που πάνω κάτω γνωριζω πως είναι γενικά στο μεγάλωμα θα επικεντρωθώ ποιο πολύ στον θηλασμό...Ελπίζω να βρω μια ισοροπια με τον μικρο μου μαζί και να τα καταφέρω! Ένα 6μηνο και εγώ θέλω αλλά βλέποντας και κάνοντας !!!

Θα έχεις την ευκαιρία σου τώρα Χριστινάκι μου και αφού το θέλεις τόσο θα τα καταφέρεις. Το οτι ενημερώνεσαι είναι το καλύτερο που κάνεις. Και δεν χρειάζεται άγχος λένε. Σιγουριά θέλει! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μακάρι να τα καταφέρεις κοριτσάκι μου. Είμαι σίγουρη ότι εφόσον το θέλεις τόσο πολύ, θα τα καταφέρεις. Μέσα από την εμπειρία της προσπάθειας που έκανες με τον Άγγελο σίγουρα εντόπισες κάποια λάθη, τα οποία δεν θα επαναλάβεις. Υπομονή, θέληση και ενημέρωση χρειάζεται ;) . Σε κάθε περίπτωση όλες νομίζω πρέπει να προσπαθήσουμε να θηλάσουμε τα μικρούλια μας, είναι ένα δώρο ανεκτίμητης αξίας και οφείλουμε να τους το κάνουμε. Εμένα η μητέρα μου με θήλασε 1.5 χρόνο και μου χάρισε ένα πολύ καλό ανοσοποιητικό :) , θα κάνω το ίδιο και στο δικό μου μωράκι, είμαι αποφασισμένη και πιστεύω θα τα καταφέρω.

Θα τα καταφέρεις αμέ αμέ! Θετική σκέψη και όλα καλά θα πάνε!

Picasso-breastfeeding.gif


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα έχεις την ευκαιρία σου τώρα Χριστινάκι μου και αφού το θέλεις τόσο θα τα καταφέρεις. Το οτι ενημερώνεσαι είναι το καλύτερο που κάνεις. Και δεν χρειάζεται άγχος λένε. Σιγουριά θέλει! :D

Ε ναι βέβαια ...στο κάτω κάτω από όσα έχω δει αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι έχει προνοησει η φύση για όλα....εμείς απλώς πολύ υπομονή πρέπει να κάνουμε....😉


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ μελακι !!!το ελπίζω γιατί με το παραμικρό κουράζομαι πλέον πολύ...είχα ξεσυνηθησει τα πολλά κιλά γιατί πριν ήμουν πουπουλο και ζορίζομαι τώρα με τα +10....δεν μπορώ να βάλω και κωλο κάτω γενικότερα !

Μωρέ σε καταλαβαίνω και εγώ μυαλό δεν έχω και κάνω τις αποκοτιές μου... αλλά πρέπει να μπορέσουμε.

Νομίζω αν σκεφτούμε ότι όταν κουραζόμαστε, κουράζουμε και το μικρό μας... ίσως να λειτουργήσουμε αλλιώς. :rolleyes:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι βέβαια ...στο κάτω κάτω από όσα έχω δει αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι έχει προνοησει η φύση για όλα....εμείς απλώς πολύ υπομονή πρέπει να κάνουμε....😉

Έτσι. υπομονή και επιμονή! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μωρέ σε καταλαβαίνω και εγώ μυαλό δεν έχω και κάνω τις αποκοτιές μου... αλλά πρέπει να μπορέσουμε.

Νομίζω αν σκεφτούμε ότι όταν κουραζόμαστε, κουράζουμε και το μικρό μας... ίσως να λειτουργήσουμε αλλιώς. :rolleyes:

Άστα κσι εγώ μυαλό δεν βάζω....αλλά με έχει πιάσει κάτι και θέλω να φτιάξω τσ πάντα....ριναι σύμπτωμα και αυτό της εγκυμοσύνης κάπως λέγεται. ...κάτι με φωλιά.....δεν θυμάμαι χαχαχα....


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Βλέπω όλες ετοιμάζεστε, εμείς να φανταστείτε μόλις βρήκαμε σπίτι κ Μάρτη θα αρχίσει η μετακόμιση! Ελπίζω να τα προλάβουμε όλα τελευταία στιγμή, πάντως για πλυσίματα ούτε που τον σκέφτομαι πριν τον Μάρτιο.

Πήγα λοιπόν σήμερα για το ντοπλερ, ευτυχώς όλα πήγαν καλά, σπάσαμε κ το φράγμα των 2 κιλών! Εκλεισα ραντεβού για καρδιοτοκογραφο σε ένα μήνα κ τότε θα είναι κ το επόμενο ραντεβού κ δυστυχώς μου είπαν ότι εφόσον είναι όλα καλά δεν θα ξανακάνω υπέρηχο, αρα μάλλον είδαμε για τελευταία φορά τη μπέμπα μας εντός της κοιλιάς... Νομίζω ότι μετράμε αντίστροφα πλέον!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Άστα κσι εγώ μυαλό δεν βάζω....αλλά με έχει πιάσει κάτι και θέλω να φτιάξω τσ πάντα....ριναι σύμπτωμα και αυτό της εγκυμοσύνης κάπως λέγεται. ...κάτι με φωλιά.....δεν θυμάμαι χαχαχα....

Πλάκα κάνεις; Έτσι ακριβώς το νιώθω κι εγώ.

Θέλω να έχω έτοιμη τη φωλίτσα της βρε παιδί μου! Πως να το πω αλλιώς; Δεν με καταλαβαίνουν! Μόνο τότε θα ησυχάσω και θα ξεκουραστώ!

Το λέω και όλοι μου λένε μην βιάζεσαι και έχεις χρόνο κλπ κλπ.

Αλλά κοιμάμαι και ξυπνάω με το τι ετοιμασίες έχω και τι εκκρεμότητες για την επόμενη ημέρα.

Και δεν προλαβαίνω γιατί τρέχουν και τα καθημερινά του σπιτιού που πρέπει να γίνουν.

Τι πήξιμο είναι αυτό ξαφνικά... Τέλος πάντων... Γερά να είναι τα μικρά μας και να γεννηθούν με υγεία και όλα τα άλλα είναι δυτερότριτα.

Αυτό πρέπει να έχω μέσα στο κεφάλι μου και να χαλαρώνω... Ουφ πιά! :shock:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Βλέπω όλες ετοιμάζεστε, εμείς να φανταστείτε μόλις βρήκαμε σπίτι κ Μάρτη θα αρχίσει η μετακόμιση! Ελπίζω να τα προλάβουμε όλα τελευταία στιγμή, πάντως για πλυσίματα ούτε που τον σκέφτομαι πριν τον Μάρτιο.

Πήγα λοιπόν σήμερα για το ντοπλερ, ευτυχώς όλα πήγαν καλά, σπάσαμε κ το φράγμα των 2 κιλών! Εκλεισα ραντεβού για καρδιοτοκογραφο σε ένα μήνα κ τότε θα είναι κ το επόμενο ραντεβού κ δυστυχώς μου είπαν ότι εφόσον είναι όλα καλά δεν θα ξανακάνω υπέρηχο, αρα μάλλον είδαμε για τελευταία φορά τη μπέμπα μας εντός της κοιλιάς... Νομίζω ότι μετράμε αντίστροφα πλέον!

:shock::shock::shock:

Πω πω!!!

Σοβαρά ε; Πως νιώθεις Ιωάννα μου;

Τέρας ψυχραιμίας σε νιώθω και μπράβο σου!

Εφόσον όμως είναι όλα καλά μην νοιάζεσαι και θα βρεθείτε τετ-α-τετ με το μικρούλι σου και θα το χαρείς!

Θα το πω άλλη μια... Πώς πέρασε ο καιρός!!!!:D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock:

Πω πω!!!

Σοβαρά ε; Πως νιώθεις Ιωάννα μου;

Τέρας ψυχραιμίας σε νιώθω και μπράβο σου!

Εφόσον όμως είναι όλα καλά μην νοιάζεσαι και θα βρεθείτε τετ-α-τετ με το μικρούλι σου και θα το χαρείς!

Θα το πω άλλη μια... Πώς πέρασε ο καιρός!!!!:D

Ε ναι άλλωστε όλες αυτό δεν περιμένουμε τόσο καιρό; Να τα πάρουμε αγκαλιά επιτέλους,ο υπέρηχος δεν είναι αρκετός...

Όσο για την ψυχραιμία μην το λες,απλά το θέμα ήταν ήθελα να βρω σπίτι όπως το θέλω κ απέρριψα πολλά μέχρι να καταλήξω, για αυτό κ η καθυστέρηση! Δεν ήθελα λόγω βιασύνης να διαλέξω κάποιο που μετά δεν θα μου άρεσε κ τώρα είμαι αισιόδοξη ότι βρήκα το τέλειο γιατί έχει τεράστιο κήπο για να παίζει η μικρή μας μόλις μεγάλωσει! Επίσης,ακόμα κ να γεννήσω πριν ολοκληρωθεί η μετακόμιση δεν με νοιάζει, να ναι καλά οι γονείς μου κ το σπίτι τους κ θα μείνω λίγες μέρες εκεί. Το σημαντικό είναι για όλες μας να μην αφήνουμε το άγχος να εμποδίζει την ευτυχία που νιώθουμε!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ε ναι άλλωστε όλες αυτό δεν περιμένουμε τόσο καιρό; Να τα πάρουμε αγκαλιά επιτέλους,ο υπέρηχος δεν είναι αρκετός...

Όσο για την ψυχραιμία μην το λες,απλά το θέμα ήταν ήθελα να βρω σπίτι όπως το θέλω κ απέρριψα πολλά μέχρι να καταλήξω, για αυτό κ η καθυστέρηση! Δεν ήθελα λόγω βιασύνης να διαλέξω κάποιο που μετά δεν θα μου άρεσε κ τώρα είμαι αισιόδοξη ότι βρήκα το τέλειο γιατί έχει τεράστιο κήπο για να παίζει η μικρή μας μόλις μεγάλωσει! Επίσης,ακόμα κ να γεννήσω πριν ολοκληρωθεί η μετακόμιση δεν με νοιάζει, να ναι καλά οι γονείς μου κ το σπίτι τους κ θα μείνω λίγες μέρες εκεί. Το σημαντικό είναι για όλες μας να μην αφήνουμε το άγχος να εμποδίζει την ευτυχία που νιώθουμε!

Μπράβο σου βρε κοριτσάκι! Θα παραδειγματιστώ από την ψυχραιμία σου! Μα τι καλά και θετικά που τα λες!

Απλά... μένω λίγο στη θεωρία αυτών και το έχω χάσει λίγο με την πράξη! :tongue:

Εσένα σούπερ σε βρίσκω! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Βλέπω όλες ετοιμάζεστε, εμείς να φανταστείτε μόλις βρήκαμε σπίτι κ Μάρτη θα αρχίσει η μετακόμιση! Ελπίζω να τα προλάβουμε όλα τελευταία στιγμή, πάντως για πλυσίματα ούτε που τον σκέφτομαι πριν τον Μάρτιο.

Πήγα λοιπόν σήμερα για το ντοπλερ, ευτυχώς όλα πήγαν καλά, σπάσαμε κ το φράγμα των 2 κιλών! Εκλεισα ραντεβού για καρδιοτοκογραφο σε ένα μήνα κ τότε θα είναι κ το επόμενο ραντεβού κ δυστυχώς μου είπαν ότι εφόσον είναι όλα καλά δεν θα ξανακάνω υπέρηχο, αρα μάλλον είδαμε για τελευταία φορά τη μπέμπα μας εντός της κοιλιάς... Νομίζω ότι μετράμε αντίστροφα πλέον!

Με το καλό η μετακόμισή σας!!! Τι ωραία!!! Ζηλεύω, τρελαίνομαι για μετακομίσεις και αλλαγές γενικά στο σπίτι!!!

2 κιλά ε; Νομίζω κι εμείς την Πέμπτη που θα πάμε κάπου τόσο θα είναι! Πω πω πως θα αντέξεις τόσο καιρό; Και γιατί να μην κάνεις υπέρηχο; τόσος κόπος τους είναι;


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό η μετακόμισή σας!!! Τι ωραία!!! Ζηλεύω, τρελαίνομαι για μετακομίσεις και αλλαγές γενικά στο σπίτι!!!

2 κιλά ε; Νομίζω κι εμείς την Πέμπτη που θα πάμε κάπου τόσο θα είναι! Πω πω πως θα αντέξεις τόσο καιρό; Και γιατί να μην κάνεις υπέρηχο; τόσος κόπος τους είναι;

Ευχαριστώ πολύ Ντοριτα, κ εγώ χάρηκα πολύ που τελικά καταλήξαμε, είχα αρχίσει να απελπιζομαι ότι δεν θα βρω ποτέ σπίτι! 2 κιλά, στην εβδομάδα που είμαι με βγάζει ακριβώς πάνω στη γραμμουλα φυσιολογικού βάροους,πολύ καλά νέα για μένα :-) τελικά ίσως στις αρχές που το βγαζανε μικρό να είχαν κάνει και λάθος στη μέτρηση,κ εγώ τζάμπα αγχωνομουν.. Ουφ τέλος καλό όλα καλά!

Όσο για τον υπέρηχο, μου είπαν απλά ότι όσες κοπέλες στο ντοπλερ είναι όλα καλά, δεν κάνουν κάτι άλλο. Προς το παρόν δεν με πείραξε, ίσα ίσα που συνειδητοποιησα ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία... Τώρα αν δεν αντέξω κ θέλω να το δω, θα δούμε τι θα κάνουμε χαχαχα


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Ντοριτα, κ εγώ χάρηκα πολύ που τελικά καταλήξαμε, είχα αρχίσει να απελπιζομαι ότι δεν θα βρω ποτέ σπίτι! 2 κιλά, στην εβδομάδα που είμαι με βγάζει ακριβώς πάνω στη γραμμουλα φυσιολογικού βάροους,πολύ καλά νέα για μένα :-) τελικά ίσως στις αρχές που το βγαζανε μικρό να είχαν κάνει και λάθος στη μέτρηση,κ εγώ τζάμπα αγχωνομουν.. Ουφ τέλος καλό όλα καλά!

Όσο για τον υπέρηχο, μου είπαν απλά ότι όσες κοπέλες στο ντοπλερ είναι όλα καλά, δεν κάνουν κάτι άλλο. Προς το παρόν δεν με πείραξε, ίσα ίσα που συνειδητοποιησα ότι μπήκαμε στην τελική ευθεία... Τώρα αν δεν αντέξω κ θέλω να το δω, θα δούμε τι θα κάνουμε χαχαχα

Όλα καλά σας πάνε και συνεχίζεις μια χαρά ως τα γεννητούρια! Καλορίζικο να είναι και το καινούριο σας σπιτάκι και να γεμίσει με γέλια αγάπες και μωρουδίλα! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...