Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου!!!!!καλο μηνα να εχουμε οντως χωρις ιωσεις και κρυολογηματα και καλη εβδομαδα!!!!!

Αναστασακι ευχομαι να ειστε καλυτερα μαμα και κορη μιας και τα ειχα περασει κι εγω και η γαστρεντεριτιδα δεν παλευεται.περαστικα σας και αναμενουμε νεα απο τον μπεμπη!!!!

Αθανασια μπραβο μια χαρα ο μικρουλης σου και ολα καλα.μην αγχωνεσαι κι εμενα δεν εχει γυρισει προς τα κατω ακομη.θα γυρισουν τι θα κανουν!!!

Πηγαμε κι εμεις σημερα στο γιατρο ολα τελεια!!!!μας εκανε κι ενα μινι doppler ετσι να δει που βρισκομαστε και μας ειπε ολα πολυ καλα προχωραμε σουπερ!!!! Ο μικρουλης εφτασε τα 1015 γρ. Και ειναι με κεφαλι πανω και ποδια κατω και γυρισμενος πλατη!!!!οποτε δεν ειδαμε τιποτα απο φατσουλα κτλ.σημασια εχει πως ειναι μια χαρα και ελπιζω συντομα να παρει και θεση τωρα που εχει ακομη χωρο!!!!

Οσο για τα ρουχαλακια που λετε πρεπει κι εγω να κανω ξεσκαρταρισμα κα να δω τι εχω και τι δεν εχω για να κανω τα ψωνια μου.και να ετοιμαζουμε και βαλιτσες σιγα σιγα.απο οταν μπουμε στον μηνα μας ανα πασα ωρα και στιγμη δεν ξερεις τι γινεται!!!!

Molis girisa k gw apo ton giatro mou.!!!ecei parei thesi i mikroula(an k mporei n ksanagirisei) k einai 1230 grammaria..ola ta vrike teleia k proxwrame!!isws allaksw agwgi gia t sidero..tha doume aurio ta apotelesmata!
Γυρίσαμε κι εμείς! Όλα καλά! Ο μικρός είναι 1136γρ. κι έχει παραμείνει από τον προηγούμενο μήνα με το κεφάλι προς τα κάτω & μου είπε ο γιατρός ότι είναι λίγο δύσκολο να ξαναγυρίσει! Μακάρι!! Είδαμε και την φατσούλα του, είχε γυρίσει το κεφαλάκι στο πλάι & νομίζω ότι είχε τα μάτια ανοιχτά! Θα σας το στείλω αύριο με φωτό, ελπίζω να φαίνεται διότι είναι ασπρόμαυρος ο υπέρηχος!

Μου έγραψε την καμπύλη ζαχάρου 75γρ. & την λήψη 0, 30, 60 &120 λεπτά & θα ξεκινήσω μαγνήσιο 2 φορές την ημέρα για τους πόνους & τις κράμπες.

Η μικρούλα μου είναι καλύτερα, από το πρωί δεν έκανε ξανά εμετό & είναι απύρρετη. Θα την κρατήσω & αύριο σπίτι προληπτικά..

Καληνύχτα & όνειρα γλυκά με τα μπεμπάκια μας!!

Τούλι Ιωαννάκι Αναστασία!!!

Μπράβο στο τρίο μας!!! Και στις μανούλες και στα μικράκια!

Καλά νέα πάντα και γερά μωράκια!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

69612388ce13ac45992e416c2a0d45d33fc28ebb60163b96d7bda9f4907e948a925f3c1c.jpg

  • maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1263grDOPPLER 16/2
  • Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr
  • Dorita_87 - ΠΗΤ 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1.039gr
  • favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 990grDOPPLER 17/2
  • ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.015gr
  • mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 950gr
  • Maria - ΠΗΤ 21/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ gr
  • titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1050grDOPPLER 12/2
  • Marily29 - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ gr
  • Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 715gr
  • anastasia2012 - ΠΗΤ 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.136gr
  • athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.100gr
  • Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1.230gr


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω περιπέτεια, περαστικά κι αγύριστα... Να το προσέχεις απο εδώ και μπρος γιατί έτσι θα είναι με το παραμικρό... Ευτυχώς που σταμάτησες τη δουλειά! Για πες πως νιώθεις;

Ιωάννα, Αναστασία και Τουλι, σουπερ τα μωράκια σας! Άντε βρε κορίτσια, κοντεύουμε, απίστευτο μου φαίνεται...

Ναι γενικά προσέχω και προσπαθώ να περπατάω λίγο περισσότερο και να μην στέκομαι όρθια στάσιμη καθόλου.

Νιώθω ξαλαφρωμένη που δεν πάω στη μικρή.

Είχα κουραστεί... Πιεζόμουν και λίγο και με την οδήγηση μπορώ να πω τώρα προς το τέλος...

Από την άλλη όμως μου λείπει απίστευτα... Κάθε βράδυ την βλέπω στον ύπνο μου...

Έτσι όμως είναι. Αλλαγή κεφαλαίου... Έχουμε τουλάχιστον ευχάριστο λόγο που χωριστήκαμε και θα ανταμώσουμε πάλι με το καλό όταν γεννήσω να δει και το μωράκι. Της το υποσχέθηκα. :)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια λοιπόν (μεσημεριάτικα) σε όλη την παρέα!

Εγώ πήγα στο Έλενας σήμερα στην ενδοκρινολόγο να πάρω τις εξετάσεις και νέες οδηγίες.

Όλα καλά. Σταθερές οι τιμές μου και συνεχίζω τ4 των 75 . Καμπύλη ζαχάρου τα είδε και η γιατρός σούπερ... μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά... 85. μου είπε να μην πάρω άλλα.

Τέλος κάθε τι γλυκό εκτός από ζελεδάκι...

Στην μεγάλη έλλειψη μου επιτρέπει 1 γλυκό την εβδομάδα.

οκ είπα... i will try... αλλά δεν ορκίζομαι κι όλας ! :tongue:

Αύριο υπέρηχος να δούμε την μικρή και να μου λύσει τις απορίες ο γιατρός μου... Εννοείτε ανυπομονώ!

Επίσης στο τμήμα της ψυχοπροφυλακτικής σήμερα μου είπαν ότι μετά τον τοκετό βοηθούν υποστηρικτικά τις νέες μαμάδες.

Δημιουργούν ομάδα και πάμε με τα μικρά μας και μας λύνουν τις απορίες και τα οποιαδήποτε θέματα που έχουν προκύψει. Σούπερ μου ακούστηκε. Αχρείαστες να είναι... ένιωσα μια σιγουριά και μόνο που γνωρίζω πως θα μπορώ να απευθυνθώ κάπου. :rolleyes:

Την άλλη εβδομάδα θα πάω και για ενημέρωση περί ομφαλοπλακουντιαίου αίματος (βλαστοκυτάρρων) στην δημόσια τράπεζα.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Καλά πόσα ραντεβού χτες!! Τέλεια που τόσες πολλές είδατε τα μωράκια σας και όλα μεγαλώνουν καλά! Εμείς θέλουμε 2 εβομάδες ακόμα..

Μελάκι πόσα έχεις πάρει και σου έβαλε χέρι; Εγώ είμαι στα + 8,5 .. 1 ζελεδάκι .. τι λέει; Αυτό είναι δίαιτα, όχι εγκυμοσύνη. Καλά τα μαθήματα στο Έλενα; Ωραίο αυτό για το τμήμα "μετά". Για το βάρος στη κοιλιά και τη δυσκολία κίνησης... και εγώ εδώ και μερικές μέρες το νοιώθω ξαφνικά.. Μάλλον έτσι αλλάζουν όλα τώρα, από τη μια μέρα στην άλλη :) Μπήκα και εγώ στην 30η εβδομάδα και είναι αλήθεια ότι αυτό το 3 μπορστά αγχώνει πολύ... Μέχρι τώρα ήθελα να περάσουν γρήγορα οι εβδομάδες, τώρα θέλω να είναι αργές!! Είμαστε σε φάση μετακόμισης και δεν έχω κάνει/ δει /παραγγείλει τπτ για τον μικρό ακόμη.. Ουφ.. Ελπίζω τουλάχιστον να μην κάνει εμφάνιση νωρίς και να πάρει το χρόνο του..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερούδια λοιπόν (μεσημεριάτικα) σε όλη την παρέα!

Εγώ πήγα στο Έλενας σήμερα στην ενδοκρινολόγο να πάρω τις εξετάσεις και νέες οδηγίες.

Όλα καλά. Σταθερές οι τιμές μου και συνεχίζω τ4 των 75 . Καμπύλη ζαχάρου τα είδε και η γιατρός σούπερ... μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά... 85. μου είπε να μην πάρω άλλα.

Τέλος κάθε τι γλυκό εκτός από ζελεδάκι...

Στην μεγάλη έλλειψη μου επιτρέπει 1 γλυκό την εβδομάδα.

οκ είπα... i will try... αλλά δεν ορκίζομαι κι όλας ! :tongue:

Αύριο υπέρηχος να δούμε την μικρή και να μου λύσει τις απορίες ο γιατρός μου... Εννοείτε ανυπομονώ!

Επίσης στο τμήμα της ψυχοπροφυλακτικής σήμερα μου είπαν ότι μετά τον τοκετό βοηθούν υποστηρικτικά τις νέες μαμάδες.

Δημιουργούν ομάδα και πάμε με τα μικρά μας και μας λύνουν τις απορίες και τα οποιαδήποτε θέματα που έχουν προκύψει. Σούπερ μου ακούστηκε. Αχρείαστες να είναι... ένιωσα μια σιγουριά και μόνο που γνωρίζω πως θα μπορώ να απευθυνθώ κάπου. :rolleyes:

Την άλλη εβδομάδα θα πάω και για ενημέρωση περί ομφαλοπλακουντιαίου αίματος (βλαστοκυτάρρων) στην δημόσια τράπεζα.

Γεια σου Μελάκι

Μπράβο για τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Με το καλό αύριο να δεις την μικρούλα σου, ελπίζω να έχει καλή θέση και να δείτε φατσούλα. Εγώ έχω μεθαύριο υπέρηχο. Δεύτερη φορά "γυρίσματα" χαχα, εύχομαι να είναι πολύ δραστήριος και να μην έχει τα χεράκια στη μουρίτσα του.

Όσον αφορά τα γλυκά, υπάρχουν και light εκδοχές ;) .Δοκίμασε συνταγές χρησιμοποιώντας υλικά με χαμηλά λιπαρά και αντί για ζάχαρη στέβια ή μέλι. Και να πίνεις πολύ πολύ νεράκι, βοηθάει ;)


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μελάκι

Μπράβο για τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Με το καλό αύριο να δεις την μικρούλα σου, ελπίζω να έχει καλή θέση και να δείτε φατσούλα. Εγώ έχω μεθαύριο υπέρηχο. Δεύτερη φορά "γυρίσματα" χαχα, εύχομαι να είναι πολύ δραστήριος και να μην έχει τα χεράκια στη μουρίτσα του.

Όσον αφορά τα γλυκά, υπάρχουν και light εκδοχές ;) .Δοκίμασε συνταγές χρησιμοποιώντας υλικά με χαμηλά λιπαρά και αντί για ζάχαρη στέβια ή μέλι. Και να πίνεις πολύ πολύ νεράκι, βοηθάει ;)

Σχετικά με συνταγές χωρίς ζάχαρη αλλά με μέλι δοκίμασα αυτή: http://akispetretzikis.com/el/categories/pswmia-zymes/stafidopswma-495c2351-5734-4fb4-8d08-e4848087ca7b πολύ ωραία, με μαύρη σταφίδα, και το καλύτερο από τη δεύτερη μέρα κόψιμο στη μέση, ζέσταμα σε τοστιέρα και επάληψη με μέλι :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!πήγα τον μικρό παιδικό...ευκαιρία για λίγη ησυχία χιχιχι!!!πήγε με πολύ χαρά πάντω!!!

Κοντεύουμε κορίτσια άντε!!!

Ιωάννα 32η βδομάδα εσυ;;;είσαι πολύ μπροστά άντε με το καλό να πας για υπέρηχο να δεις το μωράκι σου!

Ντοριτα 30η εβδομάδα και εσύ ;;;περιμένω να δω το 3 και εγώ μπροστά.....νομίζω μόλις το δω θα αγχωθω...είναι κάπως το 3 χαχαχα !!!

Αμ δεν είναι κάπως;;; Τελική ευθεία είναι, απίστευτο... Ειδικά μετά την 32 εβδομάδα πιστεύω, είναι που σε πιάνει η μεγάλη φούρια!

Ναι κορίτσια διανύω αισίως την 33 κ μέρα με τη μέρα είναι όλο κ πιο δύσκολα τα πράγματα. Καταλαβαίνω όσους λένε (συμπεριλαμβανομενου κ της οικογένειας μου),να μην κάνουμε ψώνια για το μωρό πριν τον 7ο-8ο μήνα, αλλά νομίζω ειδικά μετά τον 8ο είναι πλέον πολύ δύσκολο να γυρνάς τα μαγαζιά, όρθια κ κοιτάζοντας, ψάχνοντας... Τόσο καιρό λαχταρουσα να ψωνίσω κ δίσταζα κ τώρα που είμαι σε μια πιο σίγουρη στιγμή της εγκυμοσυνης, δεν έχω κουράγιο να γυρίσω τα μαγαζιά όσο θα ήθελα.. Προβλήματα που έχω ε :-P

Να ρωτήσω κάτι τις πιο έμπειρες μανούλες, στον 9ο μήνα βγαινατε γενικά; Εγώ πιστεύω ότι θα φοβάμαι τόσο που δεν θα βγαίνω απ το σπίτι περιμένοντας από στιγμή σε στιγμή να γεννήσω! Κ μια φίλη που είναι τώρα έγκυος μόλις έκλεισε τον 9ο κ ακόμα, θα φρικάρω αν μου συμβεί:-S

Ναι μωρέ από τη μια λες να μην βιαστώ με τα ψώνια αλλά από την άλλη είναι δύσκολο στο τέλος... Πιστεύω τώρα είναι τέλεια περίοδος να ετοιμάσουμε τα πάντα για παν ενδεχόμενο... Πάντως εννοείται οτι βγαίνεις στον 9ο... οι γιατροί μάλιστα αν δεν έχεις θέματα συστήνουν καθημερινό περπάτημα τουλάχιστον 30 λεπτα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!

Καλά πόσα ραντεβού χτες!! Τέλεια που τόσες πολλές είδατε τα μωράκια σας και όλα μεγαλώνουν καλά! Εμείς θέλουμε 2 εβομάδες ακόμα..

Μελάκι πόσα έχεις πάρει και σου έβαλε χέρι; Favol μου είμαι στα +10... και ξεκίνησα με παραπανίσια κιλά απο την προηγούμενη εγκυμοσύνη... Σκέψου οτι τα φυσιολογικά μου κιλά (όχι αδύνατη αλλά όχι και παχιά) είναι τα 65 περίπου.... Οπότε τα λες πολλά. Αν και δεν μου φαίνονται... είναι αρκετά. Εγώ είμαι στα + 8,5 .. 1 ζελεδάκι .. τι λέει; Τίποτα δεν λέει αλλά από το ολότελα... καλή και η παναγιώταινα που λένε... Αυτό είναι δίαιτα, όχι εγκυμοσύνη. Συμφωνώ απόλυτα! Που να είχα και ζάχαρο! Εντωμεταξύ της τα πέταξα και τα αστειάκια μου. Όταν μου είπε να κόψω τα γλυκά της λέω... ''- να κόψω καλύτερα το φαγητό και να τρώω μόνο γλυκά;'' :tongue::tongue::tongue: Καλά τα μαθήματα στο Έλενα; Ωραίο αυτό για το τμήμα "μετά". Ναι τέλειο! Για το βάρος στη κοιλιά και τη δυσκολία κίνησης... και εγώ εδώ και μερικές μέρες το νοιώθω ξαφνικά.. Μάλλον έτσι αλλάζουν όλα τώρα, από τη μια μέρα στην άλλη :)Ακριβώς όπως το είπες... Από την μια ημέρα στην άλλη! Κι εσύ πάτησες την 30στή ! Γιούχου!!! Μπήκα και εγώ στην 30η εβδομάδα και είναι αλήθεια ότι αυτό το 3 μπορστά αγχώνει πολύ... Μέχρι τώρα ήθελα να περάσουν γρήγορα οι εβδομάδες, τώρα θέλω να είναι αργές!! Είμαστε σε φάση μετακόμισης και δεν έχω κάνει/ δει /παραγγείλει τπτ για τον μικρό ακόμη.. Ουφ.. Ελπίζω τουλάχιστον να μην κάνει εμφάνιση νωρίς και να πάρει το χρόνο του.. Τώρα να σου πω να μην αγχώνεσαι...; Θα στο πω κι ας είμαι κι εγώ καρα αγχωμένη... Μην αγχώνεσαι! :)

:):):)

gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Μελάκι

Μπράβο για τα αποτελέσματα των εξετάσεων. Με το καλό αύριο να δεις την μικρούλα σου, ελπίζω να έχει καλή θέση και να δείτε φατσούλα. Εγώ έχω μεθαύριο υπέρηχο. Δεύτερη φορά "γυρίσματα" χαχα, εύχομαι να είναι πολύ δραστήριος και να μην έχει τα χεράκια στη μουρίτσα του.

Όσον αφορά τα γλυκά, υπάρχουν και light εκδοχές ;) .Δοκίμασε συνταγές χρησιμοποιώντας υλικά με χαμηλά λιπαρά και αντί για ζάχαρη στέβια ή μέλι. Και να πίνεις πολύ πολύ νεράκι, βοηθάει ;)

Καλώς την! Σε ευχαριστώ και μακάρι! Θέλω τόσο να την δω την πασχαλίτσα μου... Εσύ τι κανείς βρε Κanti μας;

Μεθαύριο γυρίζετε εσείς; Μου άρεσε όπως το είπες!

Εύχομαι να έχετε τις καλύτερες λήψεις λοιπόν! ;)

Φώτα κάμερα και πάμε!!! :tongue::tongue::tongue:

Βασικά δεν είμαι σε δημιουργική φάση για κουζίνα... Δεν μπορώ να στέκομαι όρθια για ώρα και μάλλον δεν θα το επιχειρήσω αλλά σε ευχαριστώ!

Το νεράκι όντως βοηθάει! Φρουτάκια τρώω αρκετά επίσης. 3-4 την ημέρα. Χυμό πορτοκάλι το πρωί, μπανάνα στο δεκατιανό, μανταρινάκια το απόγευμα και ένα μήλο αργότερα. Ακόμα και στη σαλάτα βάζω πορτοκάλι πάντα ! Τρελαίνομαι για ρόκα με πορτοκάλι! :tongue:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σχετικά με συνταγές χωρίς ζάχαρη αλλά με μέλι δοκίμασα αυτή: http://akispetretzikis.com/el/categories/pswmia-zymes/stafidopswma-495c2351-5734-4fb4-8d08-e4848087ca7b πολύ ωραία, με μαύρη σταφίδα, και το καλύτερο από τη δεύτερη μέρα κόψιμο στη μέση, ζέσταμα σε τοστιέρα και επάληψη με μέλι :)

Κοίτα που μου ανάβεις φωτιές! :tongue:

Δείχνει μιάμι μιάμι!;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αμ δεν είναι κάπως;;; Τελική ευθεία είναι, απίστευτο... Ειδικά μετά την 32 εβδομάδα πιστεύω, είναι που σε πιάνει η μεγάλη φούρια!

Ναι μωρέ από τη μια λες να μην βιαστώ με τα ψώνια αλλά από την άλλη είναι δύσκολο στο τέλος... Πιστεύω τώρα είναι τέλεια περίοδος να ετοιμάσουμε τα πάντα για παν ενδεχόμενο... Πάντως εννοείται οτι βγαίνεις στον 9ο... οι γιατροί μάλιστα αν δεν έχεις θέματα συστήνουν καθημερινό περπάτημα τουλάχιστον 30 λεπτα...

Ντοριτάκι αλήθεια είναι αυτό που αναφέρεις για το περπάτημα. Η φούρια εμένα με έχει πιάσει ήδη .... αλλά δεν λέω να ξεκινήσω... Βασικά περιμένω και τον άντρα μου να βάλει ένα χεράκι να ξεσκαρτάρουμε ρούχα δικά μας πρώτα για να καθαρίσω ντουλάπες, να μετακινήσουμε τα έπιπλα, να καθαρίσουμε δωμάτιο, (τοίχους ταβάνια κλπ κλπ) να φέρουμε του παιδιού, να ξεχωρίσουμε τα ρούχα που μας έχουν δώσει και γενικά τα προικιά, να πλυθούν να σιδερωθούν και μετά γενική σε όλο το υπόλοιπο σπίτι...

Μόνο που τα λέω κουράζομαι!:shock:

Αλλά του έχει πέσει δουλειά και πήζει λίγο...

Οπότε αναμονή οικογενειακώς! :rolleyes:

Οι γονείς μου όλο άρρωστοι από την άλλη...

Γιαυτό παραμιλάω από την αγωνία! :(


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήκω να καθίσει η έγκυος

Η παραχώρηση της θέσης μας σε κάποια ή κάποιον που την έχει πραγματικά ανάγκη, είναι το προσωπικό μας είδος πολιτισμού, κόντρα στην στρογγυλοκαθισμένη αναισθησία και τη μακαριότητα ανθρώπων με το μπεγλέρι στα χέρια ή που μηρυκάζουν κάποια τσίχλα…

http://www.protagon.gr/scripta/blogs/sikw-na-kathisei-i-egkyos-43770000000


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια λοιπόν (μεσημεριάτικα) σε όλη την παρέα!

Εγώ πήγα στο Έλενας σήμερα στην ενδοκρινολόγο να πάρω τις εξετάσεις και νέες οδηγίες.

Όλα καλά. Σταθερές οι τιμές μου και συνεχίζω τ4 των 75 . Καμπύλη ζαχάρου τα είδε και η γιατρός σούπερ... μου έβαλε λίγο χέρι για τα κιλά... 85. μου είπε να μην πάρω άλλα.

Τέλος κάθε τι γλυκό εκτός από ζελεδάκι...

Στην μεγάλη έλλειψη μου επιτρέπει 1 γλυκό την εβδομάδα.

οκ είπα... i will try... αλλά δεν ορκίζομαι κι όλας ! :tongue:

Αύριο υπέρηχος να δούμε την μικρή και να μου λύσει τις απορίες ο γιατρός μου... Εννοείτε ανυπομονώ!

Επίσης στο τμήμα της ψυχοπροφυλακτικής σήμερα μου είπαν ότι μετά τον τοκετό βοηθούν υποστηρικτικά τις νέες μαμάδες.

Δημιουργούν ομάδα και πάμε με τα μικρά μας και μας λύνουν τις απορίες και τα οποιαδήποτε θέματα που έχουν προκύψει. Σούπερ μου ακούστηκε. Αχρείαστες να είναι... ένιωσα μια σιγουριά και μόνο που γνωρίζω πως θα μπορώ να απευθυνθώ κάπου. :rolleyes:

Την άλλη εβδομάδα θα πάω και για ενημέρωση περί ομφαλοπλακουντιαίου αίματος (βλαστοκυτάρρων) στην δημόσια τράπεζα.

Μελάκι, χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Έτσι θέλω να σε διαβάζω...δραστήρια πάντα!! Με το καλό να δείτε το κοριτσάκι σας αύριο!! Θέλω κι εγώ να κλείσω rdv για ενημέρωση με την δημόσια τράπεζα ομφαλοπλακουντιαίου αίματος. Έχεις κλείσει rdv μέσω τηλεφώνου?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι, χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! Έτσι θέλω να σε διαβάζω...δραστήρια πάντα!! Με το καλό να δείτε το κοριτσάκι σας αύριο!! Θέλω κι εγώ να κλείσω rdv για ενημέρωση με την δημόσια τράπεζα ομφαλοπλακουντιαίου αίματος. Έχεις κλείσει rdv μέσω τηλεφώνου?

Να είσαι καλά Αναστασία μου! Προσπαθώ όπως η καθε μια απο εμάς! ;)

Περισσότερο δραστήρια είναι η άνω και η κάτω σιαγόνα μου πάντως... :tongue::tongue::tongue:

Τώρα μασουλάω αυγουλάκι βραστό και αγγουράκι... Το είχα λιγούρα... με ξυδάκι... άσε! :tongue:

Λοιπόν για το σεμινάριο τώρα. Μπορείς να πας χωρίς ραντεβού.

Δευτέρα Τετάρτη 16:00

Τρίτη Πέμπτη Παρασκευή 11:30

Διαρκεί περίπου μιάμιση ώρα περίπου και είναι

Σωρανού Εφεσίου 4 . Τηλ. 2106597697

Χάρτης πρόσβασης. http://www.bioacademy.gr/contact?lang=gr


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...