Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Πω πω! Αυξανόμαστε και πληθαίνουμε!!! Τι καλά!

Πάω για ξάπλα λίγο κορίτσια. Μεγάλη ημέρα και η σημερινή!

Μάθαμε τις αναπνοές και τις ασκήσεις πυελικού εδάφους!

Με πήρε και λίγο ο ύπνος κατά την χαλάρωση... μούρλια! :tongue:

Περιμένω και ψαροσουπίτσα να μαγειρευτεί από τα χεράκια της πεθεράς μου και έχω μια πείνα!!!!

Σας φιλώ!

Καλό μεσημέρι σε όλες τις κοιλίτσες!

request_to_blow_kisses_by_ninja_jamal-d30dkdt.gif

Καλο μεσημερι ...να ρουφάμε υπνο οσο μπορουμε ...θελει ξεκούραση απο εδω κ πέρα :)))

Πολυ ενδιαφέροντα τα μαθήματα ...θελω κ εγω να παω.την πρωτη μ τη εκανα με καισαρικη (μεγαλη κουβεντα !) κ τωρα ο γιατρος μ θα με παει με φυσιολογικό vbac αρα θα αρχίσω να το ψαχνω :)))

Ψαρόσουπιτσα γιαμι!!!οτι πρεπει για τον σημερινό καιρο !

Εγω περιμενω τη μεγαλη μ ευτυχως μαγειρεύει η πεθερα μ τωρα κ θα ερθει φαγωμενη κ θα μου φέρουν κ εμενα :)))


x2Pap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια, με το καλο τα μωρακια μας,καινουρια ατο φόρουμ,μαμα Απριλίου και εγω.ΠΗΤ 23/4/2016 αλά γύρω στις 9 με 10 Απριλίου λόγω προηγούμενων καισαρικων.Αυτη είναι Πέμπτη Εγκυμοσυνη,εχω αλλα τρία παιδια,αγόρι 13 ετών,αγόρι 9ετων,κοριτσι 7 ετών,μια παλλιδρομη πέρσι τον Ιανουάριο και τωρα περιμενω αγοράκι.Με πολλές ανησυχίες μεχρι και τωρα λόγω παλλινδρομης που ειχα,αν και 4 μωρο,το θελω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, με το καλο τα μωρακια μας,καινουρια ατο φόρουμ,μαμα Απριλίου και εγω.ΠΗΤ 23/4/2016 αλά γύρω στις 9 με 10 Απριλίου λόγω προηγούμενων καισαρικων.Αυτη είναι Πέμπτη Εγκυμοσυνη,εχω αλλα τρία παιδια,αγόρι 13 ετών,αγόρι 9ετων,κοριτσι 7 ετών,μια παλλιδρομη πέρσι τον Ιανουάριο και τωρα περιμενω αγοράκι.Με πολλές ανησυχίες μεχρι και τωρα λόγω παλλινδρομης που ειχα,αν και 4 μωρο,το θελω πολυ.

Vasso, καλωσόρισες στην παρέα μας! Να χαίρεσαι την μεγάλη σου οικογένεια & με το καλό να υποδεχτείτε τον μπεμπάκο σας!! Είσαι πολύ έμπειρη μανούλα & θα μας δίνεις τα φώτα σου σε πολλά πράγματα!! Πως το έχουν πάρει τα αδερφάκια τον ερχομό του μπέμπη?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..... Καλως σας βρηκα....κ με το καλο...εγω μαλλον θα ειμαι αρχες μαιου....Απο βδομαδα εχω ραντεβου στο γιατρο,οποτε θα μαθω λεπτομερειες...πρωτα ο Θεος.....Προς το παρον χοριακη 2000 περιπου

και εγώ έχω ΠΗΤ 01/05/16..ανυπομονώ...

Link to comment
Share on other sites

anastasia2012 , ευχαριστω πολυ.Τα παιδια το δέχτηκαν πολυ καλα και ιδίως η μικρή περιμένει πως και πως,αν και θα ήθελε κοριτσι,αλλα τι να κανουμε οτι δίνει ο θεός,γερό να ειναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλα κοριτσάκια :))) τη χρονια που γέννησα τη μεγαλη μ το ιδιο...:))

Να σας πω κ εγω γαιτι διαβαζω οτι αρκετες θα γεννησατε στο ελενα ...

Γέννησα κ εγω τη μεγαλη μ εκει κ η εμπειρία μ ειναι εκπληκτική !! Ο λογος που θα γεννήσω στο μητερα τωρα έιναι γαιτι ο γιατρος μ συνταξιοδοτήθηκε κ ο νέος γιατρος που έτυχε να βρει κ το προβλημα ενδομητριωσης που ειχα ειναι στο μητερα αλλιως παλι έκει θα πηγαινα :))

Χρωστάω οτι θήλασα σχεδον 9

Μηνες αποκλειστικά κ ενα χρόνο συνολο με συμπλήρωμα .οι Μαίες στο Κέντρο θηλασμού με καθοδηγησαν πλήρως κ φανταστείτε οτι λογω πρόωροτητας μπηκε για λιγες μερες στη θερμοκοιτίδα κ ακομα

Κ εκει θήλασα οσο μπορουσα ...σε κανενα αλλο μαιευτήριο δεν πιστευω θα βρειτε κατι τέτοιο...επισης τα δωμάτια στον πέμπτο ειναι λουξ καλυτερα κ απο ιδιωτικά.

Αν δεν εμενα αμεσως εγκυος μετα το χειρουργείο

Θα έψαχνα να βρω μαιευτήρα στο ελενα αλλα κ παλι ειμαι πολυ ευχαριστημένη απο το γιατρο μ αρα τον ακολούθησα :))

Καλο μεσημερι ...να ρουφάμε υπνο οσο μπορουμε ...θελει ξεκούραση απο εδω κ πέρα :)))

Πολυ ενδιαφέροντα τα μαθήματα ...θελω κ εγω να παω.την πρωτη μ τη εκανα με καισαρικη (μεγαλη κουβεντα !) κ τωρα ο γιατρος μ θα με παει με φυσιολογικό vbac αρα θα αρχίσω να το ψαχνω :)))

Ψαρόσουπιτσα γιαμι!!!οτι πρεπει για τον σημερινό καιρο !

Εγω περιμενω τη μεγαλη μ ευτυχως μαγειρεύει η πεθερα μ τωρα κ θα ερθει φαγωμενη κ θα μου φέρουν κ εμενα :)))

Να σαι καλά που μοιράστηκες την εμπειρία σου! Δεν είμαστε πολλές στο Έλενας όμως. Εγώ κι άλλα δυο κορίτσια αν θυμάμαι καλά! (τώρα στην εγκυμοσύνη, η μνήμη μου έχει πάει περίπατο και ελπίζω όχι ανεπιστρεπτί!:tongue:)

Σου προτείνω να πας στα μαθήματα του Έλενα.

Και όπως λες ξεκούραση ναι. Να ρουφάμε ύπνο! Κι εγώ τώρα μόλις ξύπνησα απο τον μεσημεριανό μου! :tongue:

(η ψαροσουπίτσα δεν έγινε τελικά. Το έκανε μαγειρευτό αλλά ήταν και αυτό νοστιμιάααα!);)

Γράψε μας αν θες γραμμάρια και το ντόπλερ σου! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, με το καλο τα μωρακια μας,καινουρια ατο φόρουμ,μαμα Απριλίου και εγω.ΠΗΤ 23/4/2016 αλά γύρω στις 9 με 10 Απριλίου λόγω προηγούμενων καισαρικων.Αυτη είναι Πέμπτη Εγκυμοσυνη,εχω αλλα τρία παιδια,αγόρι 13 ετών,αγόρι 9ετων,κοριτσι 7 ετών,μια παλλιδρομη πέρσι τον Ιανουάριο και τωρα περιμενω αγοράκι.Με πολλές ανησυχίες μεχρι και τωρα λόγω παλλινδρομης που ειχα,αν και 4 μωρο,το θελω πολυ.
anastasia2012 , ευχαριστω πολυ.Τα παιδια το δέχτηκαν πολυ καλα και ιδίως η μικρή περιμένει πως και πως,αν και θα ήθελε κοριτσι,αλλα τι να κανουμε οτι δίνει ο θεός,γερό να ειναι.

Καλώς την!!! Πόσο χαίρομαι που έχουμε κι άλλες μανούλες στην παρέα! Επίσης στις πολύτεκνες έχω μια κρυφή αδυναμία! :D

Να τα χαίρεσαι τα καμάρια σου και όλη σου την φαμίλια!

Να μην αγχώνεσαι για την παλίδρομη! Όλα καλά θα πάνε και έχεις γαλόνια εσύ!!! Είσαι αρχηγός! Θα γεννήσεις και τον βενιαμίν τώρα! Τέλεια!

Εγώ είμαι 36 και είχα μέσα στα τελευταία 2 χρόνια μια παλίνδρομη σε αρχικό στάδιο εγκυμοσύνης και κάναμε και μια διακοπή στην 24 εβδομάδα, λόγω σοβαρής δυσπλασίας - συνδρόμου (Dandy-Walker). Άσχημη εμπειρία αν σκεφθείς ότι γέννησα με φυσιολογικό τοκετό. Αλλά δεν το βάλαμε κάτω ευτυχώς και σε τρεις μήνες ήμουν και πάλι έγκυος! Τώρα πάνε όλα κατ' ευχή προς το παρόν και περιμένουμε πως και πως την πασχαλίτσα μας! ;)

Άσε τις ανησυχίες κατά μέρος και δες το θετικά κι όλα καλά θα είναι!

Αμέ!;););):)

Αλήθεια , που γεννάς με το καλό;

Πες μας και γραμμάρια του μικρού σου και πότε έχετε ντόπλερ! (για τα πρακτικά):D

και εγώ έχω ΠΗΤ 01/05/16..ανυπομονώ...

Με το καλό το μωράκι σας albina μου! Είναι λογική η ανυπομονησία σου! Γιαυτό είμαστε εδώ! Αυτά και άλλα πολλά μοιραζόμαστε και λέμε η μια στην άλλη! Αλλά φτάνουμε σύντομα! Δεν νιώθεις οτι πέρασε γρήγορα ο καιρός; Το πρώτο σας είναι;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

69612388ce13ac45992e416c2a0d45d33fc28ebb60163b96d7bda9f4907e948a925f3c1c.jpg

  • maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1263grDOPPLER 16/2
  • Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr
  • Dorita_87 - ΠΗΤ 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1.039gr
  • favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 990grDOPPLER 17/2
  • ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.015gr
  • mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1520gr
  • spasiou - ΠΗΤ 20/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1657gr DOPPLER 15/2
  • Maria - ΠΗΤ 21/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ gr
  • Vasso40 - ΠΗΤ 23/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr DOPPLER
  • titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1050grDOPPLER 12/2
  • ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ grDOPPLER
  • Marily29 - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ gr
  • Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1290gr DOPPLER 07/3
  • anastasia2012 - ΠΗΤ 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.136gr
  • athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 1.100gr
  • Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 1.230gr

Ενημερώνω και τα καινούρια κορίτσια, ότι πατώντας στα φούξια ονόματα της κάθε μίας μας στη λίστα, ανοίγει το προφίλ!

Για γρήγορη πρόσβαση στα άμεσα μηνύματα το έκανα! ;)

Άντε και καλό καφέ! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλέ πόσες καινούργιες μανούλες ήρθαν ;;;έχασα το μέτρημα...χαχα καλώς ήρθατε στην παρέα μας κορίτσια και με το καλό τα μωράκια σας!!!!

Όλες είμαστε κοντά σε ημερομηνίες !

Εγώ είμαι η Χριστίνα έχω έναν γιο 4.5 χρονών και θα γίνω 29 στις 21 του μηνός(ωραία θα ήταν να γινόμουν 21 στο 29 τυ μηνός αλλά είναι και ο μήνας που έχει 28 χαχαχαχα )

Θα γεννήσω στο Ρέα έχω πήτ 24 Απριλίου αλλά μπορεί να μπω και νωρίτερα...περιμένουμε τ κοριτσάκι μας τώρα! !!

Και εγώ για vbac πάω και βλέπουμε !!!!

Με πήρε και η γραμματέας σήμερα να μου πει ώρα για την παρασκεύη που έχω το ντοπλέρ...11 το πρωί πάμε...σούπερ!!!!!ανυπομονώ τοσο πολύ να τη δω και να δω ότι όλα πάνε καλά !!!να δω και σε τι στάση είναι και με έχει ταράξει έτσι!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσες φορές που έχω συστηθεί αυτή την εβδομάδα νιώθω ότι είμαι σε group therapy χάχάχάχ....έίμαι η Χριστίνα και είμαι καλά λοιπόν! !!!!χαχα

Αααα ήρθε και η συρταριερα μας σήμερα !!!!!γιούπι! !!!

Πως μιυ αρέσει έτσι που μυρίζουν τα έπιπλα ξύλο! !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσες φορές που έχω συστηθεί αυτή την εβδομάδα νιώθω ότι είμαι σε group therapy χάχάχάχ....έίμαι η Χριστίνα και είμαι καλά λοιπόν! !!!!χαχα

Αααα ήρθε και η συρταριερα μας σήμερα !!!!!γιούπι! !!!

Πως μιυ αρέσει έτσι που μυρίζουν τα έπιπλα ξύλο! !!!!

Άντε! Καλορίζικα! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, με το καλο τα μωρακια μας,καινουρια ατο φόρουμ,μαμα Απριλίου και εγω.ΠΗΤ 23/4/2016 αλά γύρω στις 9 με 10 Απριλίου λόγω προηγούμενων καισαρικων.Αυτη είναι Πέμπτη Εγκυμοσυνη,εχω αλλα τρία παιδια,αγόρι 13 ετών,αγόρι 9ετων,κοριτσι 7 ετών,μια παλλιδρομη πέρσι τον Ιανουάριο και τωρα περιμενω αγοράκι.Με πολλές ανησυχίες μεχρι και τωρα λόγω παλλινδρομης που ειχα,αν και 4 μωρο,το θελω πολυ.

Καλώς ήρθες πολυτεκνη μανουλα! Τι ωραία και ποσο δύσκολα πρέπει να ειναι!

Καλε μονη μου θα λεω για τις αϋπνίες μου αρχές Απριλίου;;; Σημερα μπήκα και επισήμως στον 8ο, όμως μου μένει 1,5 μήνας περίπου ακομα....να πανικοβληθω τωρα η να το αφήσω για λιγο αργότερα;;; Χαχαχα!

Εχω υπέρηχο σε λιγο, θα επιστρέψω με νεότερα ..


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...