Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια λίγο βγήκαμε έξω και πήγαμε να τρακαρουμε την ώρα εκείνη η γυναίκα μου φώναξε γιατί τρόμαξε δεν χτυπήσαμε απλά από τον φόβο της πόνεσε η κοιλιά της. Τώρα κάθετ και σκάει ότι θα έκανε κακό στο έμβρυο. Μπορεί να γίνει τόσο εύκολα κακό;;

      Οχι δε παθαίνει κάτι. Μη στεναχωριεστε! 🙏Αλλιώς καμια γυναικα που έχει αλλα παιδιά ή που δουλεύει ενώ είναι έγκυος δε θα κρατούσε παιδι. Και θα σκύψουμε και θα περπατήσουμε και δουλειές θα κάνουμε και θα στεναχωρεθουμε και θα τρομάξουμε. Όλα στο στη σωστή αναλογία αλλά όλα θα συμβούν.

      πρίν από 29 λεπτά , linaa είπε:

      Κανονικά διπλασιασμό θέλεις. Η χοριακη σταματάει να διπλασιάζεται μετά τις 10.000

      Σε ευχαριστώ!

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ Μελακι κ Ιωάννα για τις ευχές για το καινούριο σπίτι!

Υπομονή σε όσες υποφέρουμε με καούρες, δυσκολία στον ύπνο, πόνοι στη μέση κλπ, τα ίδια έχω κ εγώ! Πάω σε ένα μαγαζί να δω έπιπλα κ αντί να ψάξω κάθομαι στις καρέκλες κάθε τρεις κ λίγο...κ πριν είχα πολλές αντοχές στα ψώνια!

Λοιπόν προχτές που πήγα στο νοσοκομείο, ρώτησα αν υπάρχει λίστα που πρέπει να έχω για τα πράγματα για το νοσοκομείο κ η μαία μου είπε ΤΑ ΠΑΝΤΑ εκτός από μπιμπερό (δημόσιο νοσοκομείο). Τι περιλάμβανουν αυτά τα πάντα δεν ξέρω ακριβώς αλλά μου είπε ρούχα για το μωρό, μέχρι κ σεντόνια κ κουβέρτες για το μωρό! Προσωπικά μέχρι κ χαρτί υγείας λέω να βάλω στη βαλίτσα γιατί με τις ελλείψεις των νοσοκομείων δεν ξέρεις από πού θα σου ρθει. Όσες είστε σε ιδιωτικό νομίζω ότι δεν πρέπει να πάρετε πολλά πράγματα.


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ Μελακι κ Ιωάννα για τις ευχές για το καινούριο σπίτι!

Υπομονή σε όσες υποφέρουμε με καούρες, δυσκολία στον ύπνο, πόνοι στη μέση κλπ, τα ίδια έχω κ εγώ! Πάω σε ένα μαγαζί να δω έπιπλα κ αντί να ψάξω κάθομαι στις καρέκλες κάθε τρεις κ λίγο...κ πριν είχα πολλές αντοχές στα ψώνια!

Λοιπόν προχτές που πήγα στο νοσοκομείο, ρώτησα αν υπάρχει λίστα που πρέπει να έχω για τα πράγματα για το νοσοκομείο κ η μαία μου είπε ΤΑ ΠΑΝΤΑ εκτός από μπιμπερό (δημόσιο νοσοκομείο). Τι περιλάμβανουν αυτά τα πάντα δεν ξέρω ακριβώς αλλά μου είπε ρούχα για το μωρό, μέχρι κ σεντόνια κ κουβέρτες για το μωρό! Προσωπικά μέχρι κ χαρτί υγείας λέω να βάλω στη βαλίτσα γιατί με τις ελλείψεις των νοσοκομείων δεν ξέρεις από πού θα σου ρθει. Όσες είστε σε ιδιωτικό νομίζω ότι δεν πρέπει να πάρετε πολλά πράγματα.

Ioanna σε δημόσιο κι εσυ ε;

Κι εγω μια απο τα ιδια... Όταν αρχίσεις να ετοιμάζεις τη βαλιτσούλα σου ενημέρωσέ με σε παρακαλω με το τι περιπου θα παρεις να ξερω τι να ψωνιζω σιγα σιγα ;)


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ioanna σε δημόσιο κι εσυ ε;

Κι εγω μια απο τα ιδια... Όταν αρχίσεις να ετοιμάζεις τη βαλιτσούλα σου ενημέρωσέ με σε παρακαλω με το τι περιπου θα παρεις να ξερω τι να ψωνιζω σιγα σιγα ;)

Ναι Αθανασια μου,είχα γιατρό στο ιασω που μετά χαράς θα του έδινα την αμοιβή που ήθελε αλλά συν την αμοιβή του μαιευτηριου μας ήταν δύσκολο να ανταπεξελθουμε κ έτσι επιλέξαμε πιο οικονομική λύση, ας ελπίσουμε να έχουμε τα μωράκια μας κ εμείς υγεία, κ να πάνε όλα καλά κ ας πάρουμε κ 2 πραγματάκια παραπάνω στη βαλίτσα μας!

Δεν είμαι κ εγώ έμπειρη από βαλίτσα μαιευτηριου αλλά όλες μαζί θα πούμε τι θα βάλουμε, πιστεύω ότι δεν θα μας λείψει τίποτα. Εκτός από ρουχαλάκια για το μωρό να έχεις κ σεντονακια για το πυρέξ, κ κουβερτούλα. Εγώ θα έχω κ πάνες νεογέννητου, σερβιέτες για μένα, 2 ή 3 νυχτικα, μια ρόμπα, σαγιονάρες κ παντόφλες χειμωνιατικες, πράσινο σαπούνι, εσώρουχα μιας χρήσης, πετσέτες (κ για μένα κ το μωρό) σαμπουάν κ πιστολάκι, ίσως κ καμιά κρεμουλα ενυδατική...Γενικά να σκέφτεσαι ότι δεν θα σου παρέχουν τίποτα,για να είσαι καλυμμένη, έτσι μου είπαν οι νοσοκόμες!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ αφήστε κορίτσια μιλάμε με έπιασε τόσο ξαφνικά όλο αυτό το πράγμα. ..δεν υπάρχει. ...και μου αρέσει που μέχρι πριν έλεγα τι καλά που είμαι...και τώρα. ..σέρνομαι κυρολεκτικα και σπρώχνει και η μικρή συνέχεια...λες και δεν χωράει εκεί μέσα....πολύ με ζορίζει και η κοιλιά....είναι μικρή και είναι τσιτα. ...πφφφ...ανυπομονώ να πάω την παρασκευη για το ντοπλέρ να δούμε !!!!

Όσο για τα πράγματα σε δημόσιο παίρνεις τα πάντα. ..και σεντόνια και σελτεδακια και πανάκια λαι ρούχα όλα για τ μωρό....και πάνες και σερβιέτες και όλα όλα !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τί κάνετε; Πώς είστε; Καλή βδομάδα να 'χουμε!!

Αχ βρε Χριστινάκι υπομονή κορίτσι μου... οι εβδομάδες πια είναι μετρημένες... Ρώτα το γιατρό σου μήπως υπάρχει κάτι να σε ανακουφίσει ή κάπως να κοιμάσαι διαφορετικά...

Τouli συμφωνώ με τη Ντορίτα... πολλά κι εγώ τα θεωρώ υπερβολή... ξεκινάς με τα βασικά και απο κει και περα οτι σου λειπει πας και το παιρνεις η αν δε μπορεις εσυ στελνεις καπιον... εγω πιο πολύ αγχώνομαι για τα ρουχάκια, πόσα να πάρω δηλαδή...μια γνωστή μου που γεννάμε σχεδόν μαζί πήρε 10 φορμάκια newborn και 10 για 3 μηνών... και φυσικά με τα αντίστοιχα εσωρουχάκια από μέσα... πολλά μου φάνηκαν βρε κορίτσια... δεν είναι;

Ντορίτα 31 έφτασες βρε θηρίο;;;;:shock::shock::shock::tongue::P:D

Εμένα βρε κορίτσια άρχισε να με κουράζει η κοιλιά, το βάρος γενικά και οι καούρες, όταν με πιάσουν, απλά δεν υπάρχουν.. μετράω τις μέρες για να σταματήσω και τη δουλειά...:D:p:razz:

Ναιιιι, κι αν σκεφτεις οτι λόγω καισαρικής μάλλον πάω για 1η Απριλίου, καταλάβαινεις τι φωτιά έχει πιάσει το πωπουδάκι μου :tongue::tongue::tongue:!!! Ε εντάξει για να πω την αλήθεια, πέρα από 2-3 φορμάκια δεν έχω πάρει/ετοιμάσει τίποτα αλλο γιατί τα έχω όλα από το πρώτο-μόνο κανα πλυντηριακι θα βάλω κατά τα τέλη Μάρτη εκτός απροόπτου! Τώρα τα 10+10 φορμάκια είναι όντως πολλά δεδομένου οτι σου φέρνουν ένα κάρο δώρα, αλλά οκ χαμένα δεν πάνε, τα αλλάζεις τα δώρα και παίρνεις μεγαλύτερο νούμερο!

Καλημέρα κορίτσια! Ευχαριστώ πολύ Μελακι κ Ιωάννα για τις ευχές για το καινούριο σπίτι!

Υπομονή σε όσες υποφέρουμε με καούρες, δυσκολία στον ύπνο, πόνοι στη μέση κλπ, τα ίδια έχω κ εγώ! Πάω σε ένα μαγαζί να δω έπιπλα κ αντί να ψάξω κάθομαι στις καρέκλες κάθε τρεις κ λίγο...κ πριν είχα πολλές αντοχές στα ψώνια!

Λοιπόν προχτές που πήγα στο νοσοκομείο, ρώτησα αν υπάρχει λίστα που πρέπει να έχω για τα πράγματα για το νοσοκομείο κ η μαία μου είπε ΤΑ ΠΑΝΤΑ εκτός από μπιμπερό (δημόσιο νοσοκομείο). Τι περιλάμβανουν αυτά τα πάντα δεν ξέρω ακριβώς αλλά μου είπε ρούχα για το μωρό, μέχρι κ σεντόνια κ κουβέρτες για το μωρό! Προσωπικά μέχρι κ χαρτί υγείας λέω να βάλω στη βαλίτσα γιατί με τις ελλείψεις των νοσοκομείων δεν ξέρεις από πού θα σου ρθει. Όσες είστε σε ιδιωτικό νομίζω ότι δεν πρέπει να πάρετε πολλά πράγματα.

Τοσο πολύ βαρυνες ε; Υπομονή, κοντεύεις!

Όντως σε δημόσιο νοσοκομείο χρειάζεσαι τα πάντα... Σκέψου οτι πηγαίνεις εκδρομή σε ένα ξενοδοχείο με το μωρό σου τις δύσκολες μέρες του μήνα...τι θα έπαιρνες μαζι...;;; Μπιμπερό όμως γιατί σου είπαν όχι; θεωρούν δεδομένο τον θηλασμό ή σου παρέχουν εκεί; Γιατί η κουμπάρα μου που γέννησε σε δημόσιο μέχρι και αποστειρωτή της είπαν να φέρει (έχουν αλλά της είχαν πει εξ αρχής οτι αν σιχαίνεται να το χρησιμοποιήσει επειδή είναι κοινόχρηστος να φερει δικό της). Έτσι λοιπόν με τούτα και 'κείνα θα χρειαστείς μάλλον 2 βαλίτσες, μια για τα δικά σου πράγματα και μια για του μωρού!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τοσο πολύ βαρυνες ε; Υπομονή, κοντεύεις!

Όντως σε δημόσιο νοσοκομείο χρειάζεσαι τα πάντα... Σκέψου οτι πηγαίνεις εκδρομή σε ένα ξενοδοχείο με το μωρό σου τις δύσκολες μέρες του μήνα...τι θα έπαιρνες μαζι...;;; Μπιμπερό όμως γιατί σου είπαν όχι; θεωρούν δεδομένο τον θηλασμό ή σου παρέχουν εκεί; Γιατί η κουμπάρα μου που γέννησε σε δημόσιο μέχρι και αποστειρωτή της είπαν να φέρει (έχουν αλλά της είχαν πει εξ αρχής οτι αν σιχαίνεται να το χρησιμοποιήσει επειδή είναι κοινόχρηστος να φερει δικό της). Έτσι λοιπόν με τούτα και 'κείνα θα χρειαστείς μάλλον 2 βαλίτσες, μια για τα δικά σου πράγματα και μια για του μωρού!

Ναι 2 βαλιτσούλες μάλλον θα έχω, για να είναι όλα σε τάξη! Βασικά για τα μπιμπερό στο συγκεκριμένο νοσοκομείο είναι η πολιτική τους αποκλειστικος θηλασμός για όλες τις μανούλες κ απαγορεύουν αυστηρά τη χρήση μπιμπερό. Φαντάζομαι σε όποια δεν αρέσει αυτό, καλύτερα να ψάξει άλλο νοσοκομείο γιατί τους είδα αρκετά αυστηρούς με το θέμα. Παντού στη μαιευτική πτέρυγα έχουν αφίσες για τον θηλασμό κ γράφουν ότι στο νοσοκομείο απαγορεύεται αυστηρά η χρήση ξένου γάλακτος. Ελπίζω να είναι για καλό αυτό γιατί θέλω να θηλασω, το λογικό είναι να βοηθάνε πολύ οι μαιες εφόσον δεν παρέχεται ξένο γάλα. Να δούμε...


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μα σε περίπτωση που δεν θηλάσεις για κάποιο λόγο στο μαιευτήριο που γέννησα τον άγγελο είχαν το γάλα τ ξένο σε μικρά μπουκαλάκια...δαν δείγμα πβς να το πω...όποτε γιατί να έχει μπιμπερό μαζί ;;;


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα σήμερα μπήκα στη σελίδα να ρίξω μια ματιά για κάθισμα αυτοκινήτου ανακάλυψα την παρέα σας και είπα να σας συστηθώ και εγώ καθότι μανούλα Απριλίου...29 και 5 σήμερα με πητ 20 / 4 στη δεύτερη μπέμπα μου βΊ περιμένω πως και πως σα χαζομαμά να την πάρω αγκαλίτσα... άργησα λίγο αλλά σας βρήκα


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

Μα σε περίπτωση που δεν θηλάσεις για κάποιο λόγο στο μαιευτήριο που γέννησα τον άγγελο είχαν το γάλα τ ξένο σε μικρά μπουκαλάκια...δαν δείγμα πβς να το πω...όποτε γιατί να έχει μπιμπερό μαζί ;;;

Μου είπαν χαρακτηριστικα να έχω μαζί τα πάντα ΕΚΤΟΣ από μπιμπερό. Όλες οι αφίσες τους γράφουν ότι το νοσοκομείο έχει πολιτική αποκλειστικου θηλασμου κ απαγορεύεται το ξένο γάλα. Τώρα αν δίνουν στα κρυφά δεν το ξέρω, πάντως ούτε τα μωρά τα παίρνουν, είναι κ rooming in δηλαδή. Αυτά ξέρω στη θεωρία Χριστινακι, τι ισχύει κ τι όχι μάλλον πρέπει να το δω εκεί κ θα σας πω μετά.

Καλησπέρα και από μένα σήμερα μπήκα στη σελίδα να ρίξω μια ματιά για κάθισμα αυτοκινήτου ανακάλυψα την παρέα σας και είπα να σας συστηθώ και εγώ καθότι μανούλα Απριλίου...29 και 5 σήμερα με πητ 20 / 4 στη δεύτερη μπέμπα μου βΊ περιμένω πως και πως σα χαζομαμά να την πάρω αγκαλίτσα... άργησα λίγο αλλά σας βρήκα

Καλώς ήρθες spasiou κ καλώς να δεχτείς τη μπέμπα σου! Από Αθήνα είσαι;


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα σήμερα μπήκα στη σελίδα να ρίξω μια ματιά για κάθισμα αυτοκινήτου ανακάλυψα την παρέα σας και είπα να σας συστηθώ και εγώ καθότι μανούλα Απριλίου...29 και 5 σήμερα με πητ 20 / 4 στη δεύτερη μπέμπα μου βΊ περιμένω πως και πως σα χαζομαμά να την πάρω αγκαλίτσα... άργησα λίγο αλλά σας βρήκα

Καλησπέρα καλώς ήρθες στην παρέα μας !!!!

Εγώ είμαι η Χριστίνα έχω ένα αγοράκι 4.5 χρονών και τώρα περιμένουμε το κοριτσάκι μας μέχρι 24 Απριλίου είμαστε πολύ κοντά! !!Πόσο είναι το πρώτο σου κοριτσάκι ;;;που θα γεννήσεις ;;;με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα!!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Χριστινάκι ξεκούραση κορίτσι μου. Και πες και στον καλό σου να σου κάνει μασαζάκια τουλάχιστον δυο φορές την ημέρα. Εμένα αυτό με βοηθάει.

Ιωάννα μου κι εγώ που είμαι στο δημόσιο απ'όλα θα πάρω. Δεν έχω ρωτήσει ακόμα τι και πόσα αλλά αυτό δεν με αγχώνει για κάποιο λόγο.

Τούλι μου πως πάς; Ο αιματοκρίτης σου;

Εγώ σήμερα ήμουν κυριολεκτικά όλη την ημέρα στο κρεβάτι. Ακόμα και το φαγητό μου το έφερε εκεί ο άντρας μου. Ξάπλα και διάβασμα.

Είχαν πρηστεί τα πόδια μου γιατί κουράστηκα το ΣΚ...

Είχαμε καλεσμένους φίλους και το Σάββατο το βράδυ και την Κυριακή το μεσημέρι και πραγματικά περάσαμε ωραία και ο άντρας μου με βοήθησε απίστευτα, αλλά ξεπατώθηκα... Οι αντοχές μου έχουν πέσει όπως είναι και φυσιολογικό...

Ξεκουράστηκα σήμερα όσο δεν πάει! Ύπνος ύπνος ύπνος!

Έστρωσα επιδερμίδα. Επανήλθαν και τα πόδια!

Αύριο πάω στο Έλενα το πρωί για εξετάσεις ούρων και αίματος.

Να επιβεβαιώσουμε οτι τα πρηξίματα αυτά δεν είναι ανησυχητικά.

Χαίρομαι που είστε καλά και μην ανησυχείτε κατα τα άλλα μανούλες. Συμπτώματα εγκυμοσύνης έχουμε και θα ταλαιπωρηθούμε λίγο όσο πλησιάζει ο τοκετός.

Τα μικρά μας να είναι καλά και χαλάλι. ;)

Spasiou μου καλώς μας ήρθες στο καφέ μας! Με το καλό το μωράκι σου να το χαρείτε στην αγκαλιά σας με υγεία και τα δυό σας τα κοριτσάκια. Η μεγάλη σου πόσο είναι;

Πες μας για εσένα και το μικρούλι σου. Πόσα γραμμάρια είναι; Έχει πάρει θέση;

Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω. Είναι το πρώτο μου μωράκι αν και η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Είχα δυο προηγούμενες αποτυχημένες.

Τώρα όλα καλά και μεγαλώνει και ομορφαίνει η πασχαλίτσα μου!

25 Απριλίου μου έχει δώσει εμένα ΠΗΤ και θα γεννήσω στο Έλενα στην Αθήνα.

Έχεις κλείσει ραντεβού για Ντόπλερ;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα.

Χριστινάκι ξεκούραση κορίτσι μου. Και πες και στον καλό σου να σου κάνει μασαζάκια τουλάχιστον δυο φορές την ημέρα. Εμένα αυτό με βοηθάει.

Ιωάννα μου κι εγώ που είμαι στο δημόσιο απ'όλα θα πάρω. Δεν έχω ρωτήσει ακόμα τι και πόσα αλλά αυτό δεν με αγχώνει για κάποιο λόγο.

Τούλι μου πως πάς; Ο αιματοκρίτης σου;

Εγώ σήμερα ήμουν κυριολεκτικά όλη την ημέρα στο κρεβάτι. Ακόμα και το φαγητό μου το έφερε εκεί ο άντρας μου. Ξάπλα και διάβασμα.

Είχαν πρηστεί τα πόδια μου γιατί κουράστηκα το ΣΚ...

Είχαμε καλεσμένους φίλους και το Σάββατο το βράδυ και την Κυριακή το μεσημέρι και πραγματικά περάσαμε ωραία και ο άντρας μου με βοήθησε απίστευτα, αλλά ξεπατώθηκα... Οι αντοχές μου έχουν πέσει όπως είναι και φυσιολογικό...

Ξεκουράστηκα σήμερα όσο δεν πάει! Ύπνος ύπνος ύπνος!

Έστρωσα επιδερμίδα. Επανήλθαν και τα πόδια!

Αύριο πάω στο Έλενα το πρωί για εξετάσεις ούρων και αίματος.

Να επιβεβαιώσουμε οτι τα πρηξίματα αυτά δεν είναι ανησυχητικά.

Χαίρομαι που είστε καλά και μην ανησυχείτε κατα τα άλλα μανούλες. Συμπτώματα εγκυμοσύνης έχουμε και θα ταλαιπωρηθούμε λίγο όσο πλησιάζει ο τοκετός.

Τα μικρά μας να είναι καλά και χαλάλι. ;)

Spasiou μου καλώς μας ήρθες στο καφέ μας! Με το καλό το μωράκι σου να το χαρείτε στην αγκαλιά σας με υγεία και τα δυό σας τα κοριτσάκια. Η μεγάλη σου πόσο είναι;

Πες μας για εσένα και το μικρούλι σου. Πόσα γραμμάρια είναι; Έχει πάρει θέση;

Κι εγώ κοριτσάκι περιμένω. Είναι το πρώτο μου μωράκι αν και η τρίτη μου εγκυμοσύνη. Είχα δυο προηγούμενες αποτυχημένες.

Τώρα όλα καλά και μεγαλώνει και ομορφαίνει η πασχαλίτσα μου!

25 Απριλίου μου έχει δώσει εμένα ΠΗΤ και θα γεννήσω στο Έλενα στην Αθήνα.

Έχεις κλείσει ραντεβού για Ντόπλερ;

Μελάκι μια από τα ίδια και εσύ ε.;;;και εμείς περάσαμε ωραία τ σκ αλλά αλλά μάλλον δεν ήμουν για κατ τέτοιο γιαυτό και ξεπατωθηκα τόσο πολύ....σήμερα από είμαι χαλαρά σπίτι νιώθω λίγο καλύτερα....εχθές ήμουν ένα χαλι μαύρο. ..όντως πλέον οι αντοχές μας έχουν πέσει εντελώς. ...με το παραμικρό κουράζομαι πολύ!

Εγώ αύριο πρωί πάω στο ΙΚΑ να παρουσιαστώ για την άδεια και μετά να την πάμε στο αλου ΙΚΑ να δούμε τι ημερομηνία πληρωμής θα μου δώσουν επιτέλους....να μπούνε τα λεφτά...τρέχουν λογαριασμοι + κάποια μικροπραγματα που χρειάζομαι....Αύριο έρχετε και το κρεβατάκι του Αγγελάκου μου!!!!!Μας πήραν τηλέφωνο από την μεταφορική!!!γιούπι!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι μια από τα ίδια και εσύ ε.;;;και εμείς περάσαμε ωραία τ σκ αλλά αλλά μάλλον δεν ήμουν για κατ τέτοιο γιαυτό και ξεπατωθηκα τόσο πολύ....σήμερα από είμαι χαλαρά σπίτι νιώθω λίγο καλύτερα....εχθές ήμουν ένα χαλι μαύρο. ..όντως πλέον οι αντοχές μας έχουν πέσει εντελώς. ...με το παραμικρό κουράζομαι πολύ!

Εγώ αύριο πρωί πάω στο ΙΚΑ να παρουσιαστώ για την άδεια και μετά να την πάμε στο αλου ΙΚΑ να δούμε τι ημερομηνία πληρωμής θα μου δώσουν επιτέλους....να μπούνε τα λεφτά...τρέχουν λογαριασμοι + κάποια μικροπραγματα που χρειάζομαι....Αύριο έρχετε και το κρεβατάκι του Αγγελάκου μου!!!!!Μας πήραν τηλέφωνο από την μεταφορική!!!γιούπι!

Καλά κάνατε και πήγατε εκδρομούλα. Χρειάζεται και αυτό! Τώρα κοίτα να χαλαρώσεις και άσε και λίγο τις δουλειές κατά μέρος... Δεν τελειώνουν ποτέ έτσι κι αλλιώς...

Με το καλό και το κρεβατάκι του παιδιού! Θα κάνει χαρά μεγάλη! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά κάνατε και πήγατε εκδρομούλα. Χρειάζεται και αυτό! Τώρα κοίτα να χαλαρώσεις και άσε και λίγο τις δουλειές κατά μέρος... Δεν τελειώνουν ποτέ έτσι κι αλλιώς...

Με το καλό και το κρεβατάκι του παιδιού! Θα κάνει χαρά μεγάλη! :D

Άστα να πάνε αυτές οι δουλειές πραγματικά δεν τελειωνουν πότε...και ειδικά άμα έχεις ήδη ένα παιδί εκεί να δεις....χαχα ...τωρα το πάω χαλαρα όσο μπορώ...όλα θα γίνουν!!!

Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου!

Άντε να περάσουν οι μέρες να πάω να δω την μικρούλα μου στο ντοπλέρ....τι ανυπομονησία έχω !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα κι από εμένα!!

Εγώ είμαι πολύ καλά ιδίως από την Τετάρτη που άρχισα το μαγνήσιο 2 την ημέρα..μου περάσανε οι πόνοι στη μέση, πόδια & γοφοί! Η καμπύλη ζαχάρου μου δεν θυμάμαι αν σας το είπα αλλά βγήκε πολύ καλή!! Όλες οι τιμές είναι στα κατώτερα φυσιολογικά!

Κι εγώ δεν έχω αρχίσει προετοιμασίες για τον μπέμπη ακόμα! Σίγουρα πρέπει να ξεκινήσουμε με την αγορά του νέου κρεβατιού της κόρης μου για να συνηθίσει το παιδί & να φτιάξουμε πάλι την κούνια για τον μπέμπη & παράλληλα να οργανώσω λίστα με τα πράγματα που θα πρέπει να συγκεντρώσω για αρχή & να καθαριστούν για να είναι έτοιμα!

Να σας ρωτήσω κάτι μου με προβληματίζει? Το στήθος μου το νιώθω ότι έχει ξεπρηστεί, είναι πολύ μαλακό & δεν με πονάει..είναι φυσιολογικό?? Κανονικά τώρα δεν θα έπρεπε να είναι στα φόρτε του?


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...