Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια λίγο βγήκαμε έξω και πήγαμε να τρακαρουμε την ώρα εκείνη η γυναίκα μου φώναξε γιατί τρόμαξε δεν χτυπήσαμε απλά από τον φόβο της πόνεσε η κοιλιά της. Τώρα κάθετ και σκάει ότι θα έκανε κακό στο έμβρυο. Μπορεί να γίνει τόσο εύκολα κακό;;

      Οχι δε παθαίνει κάτι. Μη στεναχωριεστε! Αλλιώς καμια γυναικα που έχει αλλά παιδιά ή που δουλεύει ενώ είναι έγκυος δε θα κρατούσε παιδι. Και θα σκύψουμε και θα περπατήσουμε και δουλειές θα κάνουμε και θα στεναχωρεθουμε και θα τρομάξουμε. Όλα στο στη σωστή αναλογία αλλά όλα θα συμβούν.

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Κορίτσια Καλησπέρα κι από εμένα!!

Εγώ είμαι πολύ καλά ιδίως από την Τετάρτη που άρχισα το μαγνήσιο 2 την ημέρα..μου περάσανε οι πόνοι στη μέση, πόδια & γοφοί! Η καμπύλη ζαχάρου μου δεν θυμάμαι αν σας το είπα αλλά βγήκε πολύ καλή!! Όλες οι τιμές είναι στα κατώτερα φυσιολογικά!

Κι εγώ δεν έχω αρχίσει προετοιμασίες για τον μπέμπη ακόμα! Σίγουρα πρέπει να ξεκινήσουμε με την αγορά του νέου κρεβατιού της κόρης μου για να συνηθίσει το παιδί & να φτιάξουμε πάλι την κούνια για τον μπέμπη & παράλληλα να οργανώσω λίστα με τα πράγματα που θα πρέπει να συγκεντρώσω για αρχή & να καθαριστούν για να είναι έτοιμα!

Να σας ρωτήσω κάτι μου με προβληματίζει? Το στήθος μου το νιώθω ότι έχει ξεπρηστεί, είναι πολύ μαλακό & δεν με πονάει..είναι φυσιολογικό?? Κανονικά τώρα δεν θα έπρεπε να είναι στα φόρτε του?

καλως το κοριτσι...με το καλο να ετοιμασεις τα πραγματακια του μπεμπουλη σου!!!!

εμενα το στηθος εχει μεγαλωσει...δεν νιωθω το πρηξιμο που ειχα στην αρχη...και εμενα σχετικα μαλακο ειναι αλλα πιο βαρυ και εχει μεγαλωσει παρα πολυ η θηλαια αλως...και εχει σκουρινει επισης πολυ!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Δεν ξέρω Χριστινάκι...ανησυχώ λίγο γιατί νομίζω ότι έχει επανέλθει ξαφνικά στην κατάσταση που ήταν προ εγκυμοσύνης! Θα ρωτήσω & τον γιατρό μου με την πρώτη ευκαιρία..


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι 2 βαλιτσούλες μάλλον θα έχω, για να είναι όλα σε τάξη! Βασικά για τα μπιμπερό στο συγκεκριμένο νοσοκομείο είναι η πολιτική τους αποκλειστικος θηλασμός για όλες τις μανούλες κ απαγορεύουν αυστηρά τη χρήση μπιμπερό. Φαντάζομαι σε όποια δεν αρέσει αυτό, καλύτερα να ψάξει άλλο νοσοκομείο γιατί τους είδα αρκετά αυστηρούς με το θέμα. Παντού στη μαιευτική πτέρυγα έχουν αφίσες για τον θηλασμό κ γράφουν ότι στο νοσοκομείο απαγορεύεται αυστηρά η χρήση ξένου γάλακτος. Ελπίζω να είναι για καλό αυτό γιατί θέλω να θηλασω, το λογικό είναι να βοηθάνε πολύ οι μαιες εφόσον δεν παρέχεται ξένο γάλα. Να δούμε...

Το ρωτάς; Πολύ καλό είναι αυτό, αρκεί να βοηθάνε όντως και να μην σε αφήνουν στο έλεος... Βασικά καλά θα κάνεις να μην πάρεις μπιμπερό και τέτοια γιατί έτσι θα αναγκαστείς να προσπαθήσεις... Απλά μια κοπέλα που γέννησε στο Έλενα μου ελεγε οτι το μωρό έκλαιγε σπαρακτικά γιατί δεν είχε γαλα? δεν είχε κατέβει ακόμα? τελοσπάντων κάτι τετοιο... και τους έλεγε να της δώσουν σκόνη και δεν έδιναν και της την ψιλοέλεγαν κίολας αλλά δεν την βοηθούσε και κανείς να της δείξει ή να της πει μια καλή κουβέντα... Γι'αυτό κορίτσια ψυχραιμία θέλει ότι κι αν αντιμετωπίσουμε με τον θηλασμό και πολύ καλή ενημέρωση σε σεμινάρια και τέτοια για να έχουμε μια ιδέα και να μην εξαρτόμαστε από τις μαίες...

Καλησπέρα και από μένα σήμερα μπήκα στη σελίδα να ρίξω μια ματιά για κάθισμα αυτοκινήτου ανακάλυψα την παρέα σας και είπα να σας συστηθώ και εγώ καθότι μανούλα Απριλίου...29 και 5 σήμερα με πητ 20 / 4 στη δεύτερη μπέμπα μου βΊ περιμένω πως και πως σα χαζομαμά να την πάρω αγκαλίτσα... άργησα λίγο αλλά σας βρήκα

Καλωσήρθες! Με το καλό το δεύτερο παιδάκι σου! :D


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορίτσια αυτές τις μέρες δεν είμαι πολύ καλά... Εννοώ έχω βαρύνει... Χτες ας πούμε έφαγα αρκετά το μεσημέρι και μετά από κάνα 2ωρο ήπια φυσικό χυμό με λίγα μπισκοτάκια... Ε αυτό ήταν... ένιωθα λες και είχα πέτρες στο στομάχι μου, δεν μπορούσα να περπατήσω, δεν μπορούσα ούτε ξαπλωμένη... φυσικά για βραδινό δεν πήγαινε τίποτα κάτω... και συν τοις άλλοις, ενώ δεν είχα φάει για 10 ώρες, κατά τις 2 το βράδυ με πιάσαν μες στον ύπνο μου καούρες...τι μου τις προκάλεσε άραγε αφού ήμουν νηστική στην ουσία; φανταστείτε δηλαδή δυσπεψία που είχα...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!!!

Έχω έρθει ΙΚΑ να παρουσιαστώ για την άδεια επιτέλους!!!!

Ντοριτάκι βαρυνες και εσύ ε;;;;και εγώ ξαφνικά βαρυνα πάνω που έλεγα τι καλά που είμαι....πφφφφ αυτούς τους πονους να μην είχα στους προσαγωγούς και καλά θα ήταν...εντομεταξυ πλέον έστω λίγο να κατουριεςμαι υποφέρω....νιώθω τέτοιο βάρος....χάλια !!!άντε να γεννήσουμ..

Όσο για τον θηλασμό έτσι όπως τα λες είναι ντοριτα...πάνω από όλα ενημέρωση καιι υπομονή και επιμονή !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

😌Καλησπέρα κ απο εμενα!σας βρήκα κ χαίρομαι παρα πολυ...Περιμένω το δεύτερο θαυματακι μου στις 24 Απριλίου .Κοριτσακιιιι κ παλι 😍εχω ακομα ενα κοριτσακι 6 χρονια μεγαλύτερη...γεννημένη 9 Απριλίου ...Μας παει ο Απρίλιος :)))

Κ στην πρώτη μ εγκυμοσυνη μιλάγα με κοριτσια μεςω αλλου forum που γενουσαμε μαζι κ η βοήθεια όλους τους μήνες πριν κ μετα ηταν πολύτιμη ...

Με το καλο τα μωράκια μας και καλο κους κους :)))😌


x2Pap2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα...

ΙΩΆΝΝΑ είμαι από Αθήνα κέντρο κέντρο εσύ;;;

ΧΡΙΣΤΊΝΑ η κόρη μου κλείνει τα τρία στις 11 Μαρτίου,όντως

είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες θα γεννήσω

στο Έλενα...τι λέει ο γιος σου για το αδερφάκι που

Έρχεται;;; που θα γεννήσεις εσύ;;;

ΜΈΛΙ Μέλι στο Έλενα ήμουν επίσης σήμερα όλο το πρωί

Πήγα να πάρω άδεια μέχρι να ξεκινήσει η τοκετού γιατί

Δεν βγαίνει άλλο με την ορθοστασία στη δουλειά...και

Εγώ πριν το πρώτο μου παιδάκι είχα μια αποτυχημένη

Χαίρομαι που σου πάνε όλα καλά :-)

η μπέμπα μου ακόμα δεν έχει πάρει θέση 27/1

που έκανα τον τελευταίο υπέρηχο μου είπε οτι

Ακόμα έχει πολύ χώρο και είναι κινητό το μωρό

οπότε ας ελπίσουμε όταν έρθει ο καιρός να πάρει θέση

η κυρία,1657gr την υπολόγισαν ντόπλερ έχω την

δευτέρα που μας έρχεται 15 του μηνός και εγώ στο Έλενας γεννάω...Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου

ΝΤΟΡΙΤΑ καλώς σας βρήκα :-)

Ntfamily καλώς ήρθαμε στην παρέα... :-)


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

Ntfamily & Spasiou καλωσορίσατε στο παρεάκι μας!! Να χαίρεστε τα μεγάλα σας κορίτσια & με το καλό να υποδεχτείτε & τα μπεμπάκια κοριτσάκια σας!!

Εγώ είμαι η Αναστασία, μένω Ραφήνα, έχω μια κόρη που μεθαύριο 11/02 γίνεται 4 ετών & περιμένω με ΠΗΤ 27/04 το αγοράκι μου!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ντοριτα αυτό εύχομαι κ εγώ κ έτσι θα πρέπει να είναι, να σε βοηθάνε στον θηλασμό εφόσον ακολουθούν αυτή την πολιτική. Τώρα αν όντως γίνεται, θα το δω κ θα σας πω όταν έρθει η ώρα...Με έχει τρομάξει λίγο ο θηλασμός αλλά επειδή θέλω πολύ να τα καταφέρω θα προσπαθήσω να ξεκινήσω με επιμονή κ αισιοδοξία!

Spasiou κ εγώ από Αθήνα είμαι, Χαϊδάρι... Είμαι 26 χρονών κ είναι το πρώτο μου παιδάκι, το οποίο μου έκανε μεγάλη έκπληξη όταν ήρθε γιατί δεν προσπαθουσαμε για παιδί :-P ΠΗΤ έχω λίγο νωρίτερα, τυπικά στις 30/3 για να δούμε...

Ntfamily καλώς ήρθες κ καλώς να υποδεχτείς τη μπέμπα σου! Γέμισε κορίτσια η παρέα :-P


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

😌Καλησπέρα κ απο εμενα!σας βρήκα κ χαίρομαι παρα πολυ...Περιμένω το δεύτερο θαυματακι μου στις 24 Απριλίου .Κοριτσακιιιι κ παλι 😍εχω ακομα ενα κοριτσακι 6 χρονια μεγαλύτερη...γεννημένη 9 Απριλίου ...Μας παει ο Απρίλιος :)))

Κ στην πρώτη μ εγκυμοσυνη μιλάγα με κοριτσια μεςω αλλου forum που γενουσαμε μαζι κ η βοήθεια όλους τους μήνες πριν κ μετα ηταν πολύτιμη ...

Με το καλο τα μωράκια μας και καλο κους κους :)))😌

Καλωσήρθες κι εσύ στην παρέα! Πολύ κοριτσομάνι όπως είχα προβλέψει στις αρχές!!!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


😌Καλησπέρα κ απο εμενα!σας βρήκα κ χαίρομαι παρα πολυ...Περιμένω το δεύτερο θαυματακι μου στις 24 Απριλίου .Κοριτσακιιιι κ παλι 😍εχω ακομα ενα κοριτσακι 6 χρονια μεγαλύτερη...γεννημένη 9 Απριλίου ...Μας παει ο Απρίλιος :)))

Κ στην πρώτη μ εγκυμοσυνη μιλάγα με κοριτσια μεςω αλλου forum που γενουσαμε μαζι κ η βοήθεια όλους τους μήνες πριν κ μετα ηταν πολύτιμη ...

Με το καλο τα μωράκια μας και καλο κους κους :)))😌

Καλώς Μας ήρθες κορίτσι!!!!έχουμε την ίδια πήτ και εγώ 24 Απριλίου έχω τελευταία ημερομηνία !να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και με το καλό να πάρεις στην αγκαλιά σου και την δεύτερη ζουζούνα σου!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για το καλωσόρισμα...

ΙΩΆΝΝΑ είμαι από Αθήνα κέντρο κέντρο εσύ;;;

ΧΡΙΣΤΊΝΑ η κόρη μου κλείνει τα τρία στις 11 Μαρτίου,όντως

είμαστε πολύ κοντά στις ημερομηνίες θα γεννήσω

στο Έλενα...τι λέει ο γιος σου για το αδερφάκι που

Έρχεται;;; που θα γεννήσεις εσύ;;;

ΜΈΛΙ Μέλι στο Έλενα ήμουν επίσης σήμερα όλο το πρωί

Πήγα να πάρω άδεια μέχρι να ξεκινήσει η τοκετού γιατί

Δεν βγαίνει άλλο με την ορθοστασία στη δουλειά...και

Εγώ πριν το πρώτο μου παιδάκι είχα μια αποτυχημένη

Χαίρομαι που σου πάνε όλα καλά :-)

η μπέμπα μου ακόμα δεν έχει πάρει θέση 27/1

που έκανα τον τελευταίο υπέρηχο μου είπε οτι

Ακόμα έχει πολύ χώρο και είναι κινητό το μωρό

οπότε ας ελπίσουμε όταν έρθει ο καιρός να πάρει θέση

η κυρία,1657gr την υπολόγισαν ντόπλερ έχω την

δευτέρα που μας έρχεται 15 του μηνός και εγώ στο Έλενας γεννάω...Καλά αποτελέσματα στις εξετάσεις σου

ΝΤΟΡΙΤΑ καλώς σας βρήκα :-)

Ntfamily καλώς ήρθαμε στην παρέα... :-)

Ο γιος μου δεν λέει και πολλά πολλά είναι στην τρελλα του χαχαχα...περιμένω να δω στηβ πράξη τι έχει να γίνει !μην αγχώνεσαι θα πάρει την θέση της τ κορίτσι από κιλά είναι σούπερ πάντως! !!!

Άντε μπορεί να συναντηθείς και με το μελάκι μας στηβ γέννα !

Εσένα τι λέει η κόρη σου για το αδερφάκι της που έρχετε ;;;


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα όλους ...

Διαβάζω για τις προετοιμασίες κ σκέφτομαι οτι στην νεφελη (πρώτο παιδάκι με παρόμοια ΠΗΤ ) 12 Φεβρουαρίου ειχα στημένο δωματιο,ρουχα κ σχεδόν τα παντα έτοιμα ...μανιακή Χαχαχ ενώ τωρα ακομα να βγάλω τα ρουχαλάκια της για πλύσιμο ..εχω σχεδόν τα παντα κ δν αγχώνομαι αλλα μ βλεπω να τα φτιάχνω τελευταία στιγμή .καμια σχέση τα πρώτα απο τα δευτερα ...πάντως αναμένω να μύρισω το βρεφικό απορρυπαντικό πλυντηρίου :)))

Θα σας διαβαζω για να με ξεσηκώσετε!


x2Pap2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα όλους ...

Διαβάζω για τις προετοιμασίες κ σκέφτομαι οτι στην νεφελη (πρώτο παιδάκι με παρόμοια ΠΗΤ ) 12 Φεβρουαρίου ειχα στημένο δωματιο,ρουχα κ σχεδόν τα παντα έτοιμα ...μανιακή Χαχαχ ενώ τωρα ακομα να βγάλω τα ρουχαλάκια της για πλύσιμο ..εχω σχεδόν τα παντα κ δν αγχώνομαι αλλα μ βλεπω να τα φτιάχνω τελευταία στιγμή .καμια σχέση τα πρώτα απο τα δευτερα ...πάντως αναμένω να μύρισω το βρεφικό απορρυπαντικό πλυντηρίου :)))

Θα σας διαβαζω για να με ξεσηκώσετε!��������

Ναι η αλήθεια είναι αυτή....καμιά σχέση με την πρώτη εγκυμοσύνη...στηβ πρώτη ανυπομονείς να γεμισει το σπίτι με μωρουδιακα....ενώ τώρα στηβ δεύτερη που έχεις ήδη ένα παιδάκι και το έχεις ζήσει όλο αυτό δεν σκάσ και πολύ. ..και εγώ τώρα σιγά σιγά αρχησα. ...με τσ βαριά....δηλαδ ήρθε το κρεβάτι του γιου μου σήμερα το στήσαμε και αυριο θα έρθει και η συρταριερα της μπέμπας και να αρχίσω να μαζεύω τα πράγματα που θα χρειαστώ από τηβ μαμά μου από την αδερφή μου και όποιος άλλος θα μου δώσει !!!όλα θα γίνουν μωρέ !!!!και εγώ ανυπομονώ τόσο πολύ να μυρίσω ξανά αυτήν την μωρουδιλα....αχχχχχ!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Περασα δυσκολα τελευταια κ προσπαθω να δυναμώσω κ μετα να ετοιμαστω ...περασα δυστυχως τον η1ν1 νοσηλεύτηκα στο μητερα ευτυχως ολα καλα απλα με εξάντλησε ...τωρα ειμαι καλυτερα κ το σκ

Θα παω στη μαμα μ να αρχίσω να διαλέγω κ να ξεκινησω πληντηρια :)ευτυχως βγήκα σε αναρρωτική μεχρι την κανονικη αδεια απο την δουλεια μ

Κ ειμαι χαλαρα .😀


x2Pap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...