Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για την κορούλα μου!!

Μου φαίνεται απίστευτο ότι έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε που την πήρα πρώτη φορά αγκαλιά!!

Skountoufla να σε καλωσορίσω κι εγώ στην παρέα μας & με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου & να χαίρεσαι & τον μεγάλο σου γιό!!

Dorita, όλα μια χαρά με το κοριτσάκι σου! Τέλεια!!

Χριστινάκι σ'ακούω λίγο καλύτερα σωματικά..σου περάσανε οι πόνοι στο σώμα? Με το καλό να δείς κι εσύ το κοριτσάκι σου!!

Μελάκι μου, μια χαρά σε βρίσκω..να ξεκουράζεσαι & να κοιμάσαι τώρα που μπορείς γιατί μετά θα το αποζητάς! Ιδίως τον ύπνο!!

Κορίτσια έκλεισα κι εγώ μαθήματα προετοιμασίας τοκετού & θηλασμού στο ΠΕΔΥ στο ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής με μια ομάδα μαίων που έχουν σελίδα & στο facebook. Και μάλιστα μου είπαν ότι αφορούν κυρίως πρωτότοκες, αλλά τους τόνισα ότι παρόλο που το 2011 παρακολούθησα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής & θηλασμού στο Ικα Ν.Ιωνίας, θέλω να φρεσκάρω την μνήμη μου & να τα εμπεδώσω καλύτερα τώρα!!

Καλώς το κορίτσι...πως πέρασε η μικρούλα σου την έσβησε τηβ τούρτα ;;;είναι απίστευτο πως περνανε τα χρόνια από την στιγμή που κάνεις παιδί. ..Εγώ βλέπω φωτογραφίες του μωρό και δεν το πιστεύω!

Μπορώ να πω πως είμαι καλύτερα από το σκ...πονάνε πόδια κλπ κλπ βέβαια κια βογκουσα.παρακαλουσα να γυρίσω πλευρό και να σηκωθώ....αλλά όκ μου έχει μείνει και ψυχολογικό λίγο. ...βασικά με πιάνει το πρωί πιο πολύ και μάλλον κάθεται και κάπως η μικρη και με ενοχλεί τόσο. ..με παταει και στην ουροδόχο λαι νιώθω βρες ώρες σαν τσιμπιμα σαν τσούξιμο εκεί κάτω απαίσιο !!!!

Υπομονή τι να κάνουμε...λίγο ακόμα έμεινε και μετά θα μας λείπουν μωρέ αυτα!!

Πρωτομανούλες κοιμήθητε ξεκουραστειτε και χαλαρώστε γιατί μετά που θα γεννησουμε όλα αυτά θα είναι παρελθόν χαχαχα....


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Βρε ποσα εχετε γραψει;και ποσα καινουρια κοριτσια ηρθανε στην παρεα μας;καλως ηρθατε μανουλες καιμε το καλο τα μωρακια σας!!!!

Ντοριτακι η μικρουλα σου νταρντανα μια χαρα!!!!

Εμεις ειχαμε κατεβει αθηνα,πηγαμε στον γιατρο που θα γεννησω στο αρεταιειο,ειδαμε τον μπεμπακο,ολα σουπερ!!!!1537 γραμμαρια και εχουμε παρει και θεση.ευτυχως γυρισε ο γλυκουλης μου!!!ντοπλερ εχουμε τηνδευτερα 22/02 .και τι μου ειπε ο γιατρος κοριτσια μου;οτι οταν θα παμε να γεννησουμε στο αρεταιειο,δεν θα με ξεγεννησει αυτος,αλλα οι ειδικευομενοι.και οτι αυτος απλα θα παρακολουθει.ετσι λεει γινεται...ε τοτε γιατι μου ζητας 1500 ςυρω ρε μεγαλε;δηλαδη εχω φρικαρει...δεν το πιστευωοτι δεν μπορω να βρω εναν νορμαλ γιατρο να παω να γεννησω οιμονομικα.δηλαδη οι γυναικολογοι το εχουν ξεφτυλισει το θεμα.εκμεταλευονται την ευαισθητη κατασταση των εγκυων και βγαζουν λεφτα με το τσουβαλι.αλλα φταιμε εμεις οι γυναικες ποτ τους πληρωνουμε.γιατι αυτα μονο στην ελλαδαρα μας γινονται.δηλαδη τα νευρα μου....


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Βρε ποσα εχετε γραψει;και ποσα καινουρια κοριτσια ηρθανε στην παρεα μας;καλως ηρθατε μανουλες καιμε το καλο τα μωρακια σας!!!!

Ντοριτακι η μικρουλα σου νταρντανα μια χαρα!!!!

Εμεις ειχαμε κατεβει αθηνα,πηγαμε στον γιατρο που θα γεννησω στο αρεταιειο,ειδαμε τον μπεμπακο,ολα σουπερ!!!!1537 γραμμαρια και εχουμε παρει και θεση.ευτυχως γυρισε ο γλυκουλης μου!!!ντοπλερ εχουμε τηνδευτερα 22/02 .και τι μου ειπε ο γιατρος κοριτσια μου;οτι οταν θα παμε να γεννησουμε στο αρεταιειο,δεν θα με ξεγεννησει αυτος,αλλα οι ειδικευομενοι.και οτι αυτος απλα θα παρακολουθει.ετσι λεει γινεται...ε τοτε γιατι μου ζητας 1500 ςυρω ρε μεγαλε;δηλαδη εχω φρικαρει...δεν το πιστευωοτι δεν μπορω να βρω εναν νορμαλ γιατρο να παω να γεννησω οιμονομικα.δηλαδη οι γυναικολογοι το εχουν ξεφτυλισει το θεμα.εκμεταλευονται την ευαισθητη κατασταση των εγκυων και βγαζουν λεφτα με το τσουβαλι.αλλα φταιμε εμεις οι γυναικες ποτ τους πληρωνουμε.γιατι αυτα μονο στην ελλαδαρα μας γινονται.δηλαδη τα νευρα μου....

Μπραβο τέλειο ο μπεμπούλης σου!!!

Καλά σοβαρά μιλάς τώρα ;;;;σου είπε ρε όριο πράγμα ο γιατρός ;;;και πως θα έχεις εσύ εμπιστοσύνη εσύ να γεννήσεις με κάποιους που τους βλέπεις πρώτη φορά ;;;εεε δεν πάμε καλά μου φαίνεται...και θέλει και 1500 ευρω;;;τι να πω...ξεφτίλα πια....πως τον λένε Ιωάννα ;


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα ασε με ειμαι να σκασω.ας γεννησω στην εφημερια τοτε.το ιδιο πραγμα ειναι...καλαμποκας λεγετε.μιλησα με την μαια που ειχα στην πρωτη γεννα.που στην ουσια αυτη εκανε ολη την δουλεια.το παιδι κατεβαινε με λαθος θεση και φαντασου μου το εστριψε με το χερι και γεννησα φυσιολογικα ενω αλλος θα με πηγαινε καισαρικη.κσι ο γιατρος ειχε ερθει αφου ειχε βγει το κεφαλι τα τελευταια δεκα λεπτα δηλαδη.και ειχε παρει και 2000 ευρω.τωρα η μαια μου κανει τοκετο στο σπιτι μαζι με την κορη της επισης μαια και το σκεφτομαι οτι θα καταληξω να γεννησω μαζι τους.και δεν θελω γιατρο.με την προυποθεση οτι οκα ειναι καλα ως το τελος και παμε για φυσιολογικο τοκετο.ε μα πια απηυδησα.


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Χριστινα ασε με ειμαι να σκασω.ας γεννησω στην εφημερια τοτε.το ιδιο πραγμα ειναι...καλαμποκας λεγετε.μιλησα με την μαια που ειχα στην πρωτη γεννα.που στην ουσια αυτη εκανε ολη την δουλεια.το παιδι κατεβαινε με λαθος θεση και φαντασου μου το εστριψε με το χερι και γεννησα φυσιολογικα ενω αλλος θα με πηγαινε καισαρικη.κσι ο γιατρος ειχε ερθει αφου ειχε βγει το κεφαλι τα τελευταια δεκα λεπτα δηλαδη.και ειχε παρει και 2000 ευρω.τωρα η μαια μου κανει τοκετο στο σπιτι μαζι με την κορη της επισης μαια και το σκεφτομαι οτι θα καταληξω να γεννησω μαζι τους.και δεν θελω γιατρο.με την προυποθεση οτι οκα ειναι καλα ως το τελος και παμε για φυσιολογικο τοκετο.ε μα πια απηυδησα.

Πωπω πραγματικά μεγάλη ταλαιπωρία έχεις περάσει με τους γιατρούς ρε συ....τι να πω πια...παντως μαι εγώ έχω ακουσει ότι την μεγαλύτερη δουλειά ή μαία την κάνει !


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο τέλειο ο μπεμπούλης σου!!!

Καλά σοβαρά μιλάς τώρα ;;;;σου είπε ρε όριο πράγμα ο γιατρός ;;;και πως θα έχεις εσύ εμπιστοσύνη εσύ να γεννήσεις με κάποιους που τους βλέπεις πρώτη φορά ;;;εεε δεν πάμε καλά μου φαίνεται...και θέλει και 1500 ευρω;;;τι να πω...ξεφτίλα πια....πως τον λένε Ιωάννα ;

ειπε οτι ετσι γινεται στα πανεπιστημιακα νοσοκομεια και μου το ξεκαθαρισε απο τωρα για να μην παρεξηγηθουμε μετα.αυτη λεει ειναι η πολιτικη σε τετοια νοσοκομεια.τι να πω.οκ.καθ τα λεφτα τοτε γιατι να τα δωσω;για να με τιμησει με την παρουσια του;εχω χαλασει ενα καρο λεφτα πανω κατω στην αθηνα και στα ραντεβου να ψαχνω γιατρο.ελεος δηλαδη.


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Πωπω πραγματικά μεγάλη ταλαιπωρία έχεις περάσει με τους γιατρούς ρε συ....τι να πω πια...παντως μαι εγώ έχω ακουσει ότι την μεγαλύτερη δουλειά ή μαία την κάνει !

Η μαια την κανει σου μιλαω απο προσωπικη εμπειρια.εξαρταται φυσικα και απο την μαια.η δικη μου ειναι κορυφη.καθηγητρια και προεδρος του συλογου.δες εδω κεντρο της.και μαθηματα και ψυχολογικη υποστηριξη και τα παντα. http://efoikogeneia.gr


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα με βαφτισετε Miss Ερωτηση αλλα τωρα που σας βρηκα!

Ειναι καμια κοπελα σε αδεια ανναρωτικη απο την δουλεια της ?

Κανονικα εβγαινα σε αδεια κυοφοριας 1/3 αλλα απο 1/2 με εβγαλε σε αναρρωτικη λογω του H1n1 και προωρων συσπασεων ...

Εχει συμπληρωσει ο γιατρος μου (που ειναι του ΕΟΠΠΥ) το χαρτι αναρρωτικης με την αιτιολογια κ εχει παει ο συζηγος στο Ικα κ το κατεθεσε κ πηρε αρ.πρωτοκολου.Του ειπαν οτι καποια στιγμη θα με παρουν να περασω επιτροπη...Η αδεια ειναι 30 ημερολογιακες ημερες.Μεχρι εδω τα εχω κανει καλα...Για την δουλεια μ δεν μου εδωσαν κατι.

Αρα ερωτηση: ειναι η πρωτη αναρρωτικη μεσα στην κυηση ..απο που θα πληρωθω για τις 30 μερες που απουσιαζω??επισης θα πληρωθω κανονικα ολο το μισθο??

Και τελος ...56 μερες πριν ειναι 1/3 ποτε θα πρεπει να καταθεσω τα χαρτια για την αδεια κυοφοριας?

Αυτα~~~:)

Λοιπόν εγώ είμαι με αναρρωτικη απο την αρχή.Τον πρώτο μήνα θα πληρωθείς και απο το ΙΚΑ και απο την δουλεια σου. Μολις περάσεις επιτροπή και παει ο σύζυγος τα χαρτιά στις Παροχες θα του δώσει ενα χαρτί που θα γράφει ποσα θα πληρωθεί,αυτο το χαρτί θα το δώσεις στον εργοδότη και θα σου βγάλει την διάφορα.

Link to comment
Share on other sites

Ε μάλλον έτσι θα γίνει. Καρδιοτοκογράφημα δηλαδή γίνεται κάθε εβδομάδα απο την στιγμή που θα μπεις στον 8ο;

Όχι στον 8ο, στον 9ο... Στον 8ο, αν πριν ήταν μηνιαία τα ραντεβού και με την προϋπόθεση οτι όλα είναι καλά, απλώς γίνονται 2 ή τελος πάντως όσα κρίνει ο γιατρός... Αλλά καρδιοτοκογράφημα στον 9ο σίγουρα κάθε 1-1,5 εβδομάδα...

Βρε ποσα εχετε γραψει;και ποσα καινουρια κοριτσια ηρθανε στην παρεα μας;καλως ηρθατε μανουλες καιμε το καλο τα μωρακια σας!!!!

Ντοριτακι η μικρουλα σου νταρντανα μια χαρα!!!!

Εμεις ειχαμε κατεβει αθηνα,πηγαμε στον γιατρο που θα γεννησω στο αρεταιειο,ειδαμε τον μπεμπακο,ολα σουπερ!!!!1537 γραμμαρια και εχουμε παρει και θεση.ευτυχως γυρισε ο γλυκουλης μου!!!ντοπλερ εχουμε τηνδευτερα 22/02 .και τι μου ειπε ο γιατρος κοριτσια μου;οτι οταν θα παμε να γεννησουμε στο αρεταιειο,δεν θα με ξεγεννησει αυτος,αλλα οι ειδικευομενοι.και οτι αυτος απλα θα παρακολουθει.ετσι λεει γινεται...ε τοτε γιατι μου ζητας 1500 ςυρω ρε μεγαλε;δηλαδη εχω φρικαρει...δεν το πιστευωοτι δεν μπορω να βρω εναν νορμαλ γιατρο να παω να γεννησω οιμονομικα.δηλαδη οι γυναικολογοι το εχουν ξεφτυλισει το θεμα.εκμεταλευονται την ευαισθητη κατασταση των εγκυων και βγαζουν λεφτα με το τσουβαλι.αλλα φταιμε εμεις οι γυναικες ποτ τους πληρωνουμε.γιατι αυτα μονο στην ελλαδαρα μας γινονται.δηλαδη τα νευρα μου....

Δυστυχώς (ή ευτυχώς για τους σπουδαστές) έτσι είναι στα πανεπιστημιακά... Κι η ξαδέρφη μου στο Αρεταίειο αυτό μου έλεγε... ο γιατρός της δεν έκανε τίποτα και είχε μέσα στην αίθουσα 15 άτομα που κοιτούσαν και κάποιοι εξ αυτών την έραψαν κλπ... Βέβαια, μην αγχώνεσαι, ξέρω οτι είναι κάπως ψυχοφθόρο να έχεις τον πόνο σου και 15 άτομα να κοιτάνε αλλά μπορεί να είναι για καλό... Η ξαδερφη μου ας πούμε μου είπε οτι ο φοιτητής που την έραψε στη δεύτερη γέννα την έκανε 10 φορές καλύτερη από τον γιατρό της που την ξεγέννησε την πρώτη φορά... οπότε να είσαι αισιόδοξη!


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια!

Σας ευχαριστώ όλες για τις ευχές σας για την κορούλα μου!!

Μου φαίνεται απίστευτο ότι έχουν περάσει 4 χρόνια από τότε που την πήρα πρώτη φορά αγκαλιά!!

Skountoufla να σε καλωσορίσω κι εγώ στην παρέα μας & με το καλό να υποδεχτείς τα διδυμάκια σου & να χαίρεσαι & τον μεγάλο σου γιό!!

Dorita, όλα μια χαρά με το κοριτσάκι σου! Τέλεια!!

Χριστινάκι σ'ακούω λίγο καλύτερα σωματικά..σου περάσανε οι πόνοι στο σώμα? Με το καλό να δείς κι εσύ το κοριτσάκι σου!!

Μελάκι μου, μια χαρά σε βρίσκω..να ξεκουράζεσαι & να κοιμάσαι τώρα που μπορείς γιατί μετά θα το αποζητάς! Ιδίως τον ύπνο!!

Κορίτσια έκλεισα κι εγώ μαθήματα προετοιμασίας τοκετού & θηλασμού στο ΠΕΔΥ στο ΙΚΑ Αγ. Παρασκευής με μια ομάδα μαίων που έχουν σελίδα & στο facebook. Και μάλιστα μου είπαν ότι αφορούν κυρίως πρωτότοκες, αλλά τους τόνισα ότι παρόλο που το 2011 παρακολούθησα μαθήματα ψυχοπροφυλακτικής & θηλασμού στο Ικα Ν.Ιωνίας, θέλω να φρεσκάρω την μνήμη μου & να τα εμπεδώσω καλύτερα τώρα!!

Καλά μαθήματα! Μπράβο έκανες πολύ καλά! Να το ευχαριστηθείς! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια !!!!ετοιμάζομαι για τον υπέρηχο!!!!γιούπι...πόσο δεν αντέχω τη διαδρομή με το μετρό...πφφφ πρέπει να φορέσω και μάσκα θα γίνεται χαμός....ξύπνησα και πονάνε μέση και όλα....χαλάλι όμως!!!!!

Να έχετε όμορφη μέρα επιστρέφει με νέΑ!!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

ποσα γραψατε βρε πολυλογουδες?????

σκουντουφλα καλως ηρθες στην παρεουλα μας με το καλο τα διδθμακια σας!!!!αχχχχχχχ και εγω τρελλενομαι για διδυμακια.....εχω φιλη που γεννησε πριν 6 μηνες διδυμακια και ειχε ηδη ενα αγορακι 4 χρονων.....ειναι μεγαλο ζορι εχω να δηλωσω τα εχει δει ολα...και δεν εχει και τοσο βοηθεια οσο θα ηθελε και τα εχει παιξει λιγο....+οτι εχουν μπλεξει με ιωσεις κλπ και ειναι ολο στο τρεξιμο....εσυ εχεις βοηθεια???

καρδιοτοκογραφο και εγω δεν εχω ρωτησει απο ποτε ξεκιναμε....και εμενα εχει ο γιατρος στο ιατρειο του καρδιοτοκογραφο και κανει και μετα υπερηχο !!!

αχχχχχ αυριο θα δω το κοριτσακι μου μωρεεεεε..........ποσο ανυπομονω!!!!!!!!!ευτυχως ειμαι πρωινο ραντεβου δεν θα εχω να περιμενω!!!!!!!

ντοριτακι κοπελαρα καλε.....σχεδον 2 κιλα ε???φοβεροοοοο......αντε να δω και εγω σε τι ποζα θα ειναι αυριο ειμαι πολυ περιεργη γιατι την νιωθω πολυ χαμηλα!!!!

Μόνο πολυλογούδες; Και λίγα λες! Τώρα θα μας μάθεις;:tongue::tongue::tongue:

Χριστινάκι μάλλον είναι με το κεφαλάκι κάτω και παίζει με τα χεράκια της. Κι εγώ που νιώθω χαμηλά ενοχλήσεις τα χέρια της είδα ότι είναι! Τραβάνε και τον λώρο! Τι να κάνουν τα ζουζούνια μας εκει μέσα... Βαριούνται! :tongue:

Άντε καλό υπέρηχο! Περιμένουμε τα ευχάριστα!!! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Βρε ποσα εχετε γραψει;και ποσα καινουρια κοριτσια ηρθανε στην παρεα μας;καλως ηρθατε μανουλες καιμε το καλο τα μωρακια σας!!!!

Ντοριτακι η μικρουλα σου νταρντανα μια χαρα!!!!

Εμεις ειχαμε κατεβει αθηνα,πηγαμε στον γιατρο που θα γεννησω στο αρεταιειο,ειδαμε τον μπεμπακο,ολα σουπερ!!!!1537 γραμμαρια και εχουμε παρει και θεση.ευτυχως γυρισε ο γλυκουλης μου!!!ντοπλερ εχουμε τηνδευτερα 22/02 .και τι μου ειπε ο γιατρος κοριτσια μου;οτι οταν θα παμε να γεννησουμε στο αρεταιειο,δεν θα με ξεγεννησει αυτος,αλλα οι ειδικευομενοι.και οτι αυτος απλα θα παρακολουθει.ετσι λεει γινεται...ε τοτε γιατι μου ζητας 1500 ςυρω ρε μεγαλε;δηλαδη εχω φρικαρει...δεν το πιστευωοτι δεν μπορω να βρω εναν νορμαλ γιατρο να παω να γεννησω οιμονομικα.δηλαδη οι γυναικολογοι το εχουν ξεφτυλισει το θεμα.εκμεταλευονται την ευαισθητη κατασταση των εγκυων και βγαζουν λεφτα με το τσουβαλι.αλλα φταιμε εμεις οι γυναικες ποτ τους πληρωνουμε.γιατι αυτα μονο στην ελλαδαρα μας γινονται.δηλαδη τα νευρα μου....

Ioannaki, πολύ καλός ο μπεμπάκος σου!!

Δυστυχώς με τους γιατρούς δεν βγάζεις άκρη!! Εμένα ο δικός μου μου είπε ότι ζήτησε από το Μητέρα να κάνει μειώσεις στις τιμές λόγω της οικονομικής κατάστασης κι αυτοί από την πλευρά τους κάνανε αυξήσεις!! Το τρίκλινο οικονομικό κοστίζει για φυσιολογικό τοκετό 1624? & για καισαρική 1790?!! Κι όταν τον ρωτήσαμε τον γιατρό για την δική του αμοιβή, ζήτησε να του θυμήσουμε πόσο είχε πάρει στην κόρη μου & ότι είναι τα ίδια δηλαδή 1200?!! Με λίγα λόγια ούτε ο ίδιος έκανε μείωση στην αμοιβή του!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...