Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλημέρα!

      Γνωρίζει καμία αν εφοσον ανοιχτεί η gonal μέχρι ποτε μπορει να διατηρηθεί στο ψυγείο και να χρησιμοποιηθεί το υπόλοιπο υλικό; Στο κουτί γραφει 28 ημέρες, αλλα μιλαει για θερμοκρασιες μικρότερες των 25, στο ψυγειο δεν θα διατηρείται σιγουρα παραπάνω; Οχι φυσικα μεχρι την αναγραφόμενη ημερομηνια ληξης, αλλα ενα διμηνο δεν θα διατηρείται; 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Έφαγα μια φρίκη τώρα ρε κορίτσια!!!!

Πήγα στον φαρμακοποιό να πάρω μια κρέμα που είχα παραγγείλει και την χρησιμοποιώ... μπορεί και 10 χρόνια! http://www.skroutz.gr/s/3426559/Frezyderm-Ac-Norm-Tinted-Cream-40ml.html

Είναι καλυπτική αντηλιακή και την βάζω αντί για make up επειδή στα 25 πέρασα μια φάση ακμής και έκτοτε δερματολόγος στο Συγγρού μου είχε απαγορεύσει οποιοδήποτε άλλο καλλυντικό στο πρόσωπο εκτός από αυτή.

Μου είπε λοιπόν ο φαρμακοποιός ότι περιέχει Οξυβενζόνη (Oxybenzone)ή αλλιώς βενζοφαινόνη-3 και ευθύνεται για πολλά κακά στο έμβρυο και στις μητέρες και να μην την πάρω.

έψαξα και βρήκα λοιπόν ότι ευθύνεται για αυτισμό και επίσης λειτουργεί και ως ενδοκρινικός διαταράκτης!!! Και τα έχω χάσει! Τολμώ να πω ότι ανησυχώ και φυσικά δεν την αγόρασα!!! http://ethernews.com/6-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%AD-%CE%BD%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9/2/


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κι από εμένα!!

Σας διάβασα και δεν ξέρω από που να αρχίσω!!

Μέλι, υπέροχα τα νέα σου με την μπεμπούλα & το ινωμύωμα εξαφανίστηκε & πας με σιγουριά για φυσιολογικό τοκετό!!

Athanasia, μια χαρά κι ο δικός σου ο μπεμπούλης! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι!!

Ioannaki, προβλέπω σε μια βδομαδούλα από τώρα να έχεις αγκαλιά τον μπεμπούλη σου!! Υπόμονη για τον μεγάλο..έχει καταλάβει ότι πλησιάζει η ώρα!!

Χριστινάκι, περαστικά στον Αγγελάκο & υπομονή διότι κι εσένα έχει καταλάβει ότι πλησιάζει η ώρα του ερχομού της μπέμπας!!

Η δικιά μου είναι καλά, πάει κανονικά σχολείο & δραστηριότητες & προχθές που έφτιαχνα τη βαλίτσα μου, μου λέει: Μαμά αυτή είναι του μπέμπη? Της απαντάω ότι είναι δικιά μου & με την οποία θα πάω στο νοσοκομείο να φέρω τον μπέμπη.. και μετα μου λέει: Τελικά μου αρέσει πολύ το δωμάτιο του μπέμπη! Είναι πολύ όμορφο!! Επίσης της έχω εξηγήσει & το έχουμε κάνει και πράξη με τα μωρά της πώς θα πίνει γάλα ο μπέμπης από το στήθος της μαμάς για να μην πάθει κάνα σοκ στην εικόνα! Τώρα θα δείξει από συμπεριφορά & με τον ερχομό του μικρού στο σπίτι με το καλό!! Θα τα αντιμετωπίσουμε όλα με υπομονή & αγάπη κορίτσια!!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από εμένα!!

Σας διάβασα και δεν ξέρω από που να αρχίσω!!

Μέλι, υπέροχα τα νέα σου με την μπεμπούλα & το ινωμύωμα εξαφανίστηκε & πας με σιγουριά για φυσιολογικό τοκετό!!

Athanasia, μια χαρά κι ο δικός σου ο μπεμπούλης! Όλα θα γίνουν μην αγχώνεσαι!!

Ioannaki, προβλέπω σε μια βδομαδούλα από τώρα να έχεις αγκαλιά τον μπεμπούλη σου!! Υπόμονη για τον μεγάλο..έχει καταλάβει ότι πλησιάζει η ώρα!!

Χριστινάκι, περαστικά στον Αγγελάκο & υπομονή διότι κι εσένα έχει καταλάβει ότι πλησιάζει η ώρα του ερχομού της μπέμπας!!

Η δικιά μου είναι καλά, πάει κανονικά σχολείο & δραστηριότητες & προχθές που έφτιαχνα τη βαλίτσα μου, μου λέει: Μαμά αυτή είναι του μπέμπη? Της απαντάω ότι είναι δικιά μου & με την οποία θα πάω στο νοσοκομείο να φέρω τον μπέμπη.. και μετα μου λέει: Τελικά μου αρέσει πολύ το δωμάτιο του μπέμπη! Είναι πολύ όμορφο!! Επίσης της έχω εξηγήσει & το έχουμε κάνει και πράξη με τα μωρά της πώς θα πίνει γάλα ο μπέμπης από το στήθος της μαμάς για να μην πάθει κάνα σοκ στην εικόνα! Τώρα θα δείξει από συμπεριφορά & με τον ερχομό του μικρού στο σπίτι με το καλό!! Θα τα αντιμετωπίσουμε όλα με υπομονή & αγάπη κορίτσια!!!

Όπως ακριβώς το λες! Με υπομονή και αγάπη! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έφαγα μια φρίκη τώρα ρε κορίτσια!!!!

Πήγα στον φαρμακοποιό να πάρω μια κρέμα που είχα παραγγείλει και την χρησιμοποιώ... μπορεί και 10 χρόνια! http://www.skroutz.gr/s/3426559/Frezyderm-Ac-Norm-Tinted-Cream-40ml.html

Είναι καλυπτική αντηλιακή και την βάζω αντί για make up επειδή στα 25 πέρασα μια φάση ακμής και έκτοτε δερματολόγος στο Συγγρού μου είχε απαγορεύσει οποιοδήποτε άλλο καλλυντικό στο πρόσωπο εκτός από αυτή.

Μου είπε λοιπόν ο φαρμακοποιός ότι περιέχει Οξυβενζόνη (Oxybenzone)ή αλλιώς βενζοφαινόνη-3 και ευθύνεται για πολλά κακά στο έμβρυο και στις μητέρες και να μην την πάρω.

έψαξα και βρήκα λοιπόν ότι ευθύνεται για αυτισμό και επίσης λειτουργεί και ως ενδοκρινικός διαταράκτης!!! Και τα έχω χάσει! Τολμώ να πω ότι ανησυχώ και φυσικά δεν την αγόρασα!!! http://ethernews.com/6-%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%B7%CE%BB%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CE%BF%CF%85-%CE%B4%CE%B5%CE%BD-%CF%80%CF%81%CE%AD%CF%80%CE%B5%CE%B9-%CF%80%CE%BF%CF%84%CE%AD-%CE%BD%CE%B1-%CF%87%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B9/2/

Δεν το γνωρίζω, αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ δεν θα πανικοβαλλόμουν τόσο πολύ... Εδώ αν διαβάσεις τις οδηγίες από την προγεστερόνη που χορηγούν πολλοί γιατροί στο α' τρίμηνο για να "κρατηθεί η εγκυμοσύνη", λέει οτι απαγορεύεται η χρήση στο α' τρίμηνο γιατί μπορεί να προκαλέσει αποβολή... άντε βγάλε άκρη δηλαδή... ίσως αυτό που λέει ο φαρμακοποιός να ισχύει, αλλά μπορεί να είναι αν το πάρεις σε πολύ μεγάλες ποσότητες, όχι αν βάλεις λίγη κρεμούλα μια φορά τη μέρα (και αν)...

Να ρωτήσω κάτι, στο μαιευτήριο το βράδυ αν δεν έχεις κάνει καισαρική χρειάζεται να μείνει κάποιος μαζί σου το πρώτο/δεύτερο βράδυ ή όχι;

Εγώ είχα κανονίσει με τον γιατρό να πω δίκλινο στη ρεσεψιόν και να με βάλουν σε μονόκλινο για να έχω κάποιον το βράδυ όπως την πρώτη φορά... όμως από λάθος συννενόηση (???) με άφησαν σε δίκλινο... έφαγα φρίκη τρελή, αλλά τελικά όλα καλά... επειδή έγινε πρωί πρωί, είχα όλη τη μέρα να ψιλοαναρρώσω, μέχρι το μεσημέρι είχα σηκωθεί και περπατούσα, το βράδυ ήμουν καλά, οκ πονούσα αλλά αντιμετωπιζόταν, ζορίστηκα δε λέω, αλλά τα κατάφερα μια χαρά χωρίς βοήθεια από τις μαίες... Αλλά και να έχεις οποιοδήποτε θεμα, καλείς τις μαίες και έρχονται...

Η δικιά μου είναι καλά, πάει κανονικά σχολείο & δραστηριότητες & προχθές που έφτιαχνα τη βαλίτσα μου, μου λέει: Μαμά αυτή είναι του μπέμπη? Της απαντάω ότι είναι δικιά μου & με την οποία θα πάω στο νοσοκομείο να φέρω τον μπέμπη.. και μετα μου λέει: Τελικά μου αρέσει πολύ το δωμάτιο του μπέμπη! Είναι πολύ όμορφο!! Επίσης της έχω εξηγήσει & το έχουμε κάνει και πράξη με τα μωρά της πώς θα πίνει γάλα ο μπέμπης από το στήθος της μαμάς για να μην πάθει κάνα σοκ στην εικόνα! Τώρα θα δείξει από συμπεριφορά & με τον ερχομό του μικρού στο σπίτι με το καλό!! Θα τα αντιμετωπίσουμε όλα με υπομονή & αγάπη κορίτσια!!!

Αχ κι εγώ έτσι έλεγα, τα φανταζόμουν λίγο ιδανικά, αλλά τελικά στην πράξη δεν γίνεται να μην ζηλέψουν... το καλό είναι οτι το παιδάκι σου είναι σε ηλικία που μπορείς να συζητήσεις και να επιχειρηματολογήσεις για να σε καταλάβει, αλλά πάντως έχε στο νου οτι μπορεί να ζοριστεί στην αρχή και να έχει διάφορα ξεσπάσματα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο... πχ της συνυφάδας μου η κόρη ήταν αγγελούδι με το μωρό (5 χρόνια διαφορά) αλλά από το ζόρι που τραβούσε μέσα της έβγαλε διάφορα ψυχοσωματικά... Αλλά όπως λες, αντιμετωπίζονται όλα, υπομονή θέλει...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω, αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ δεν θα πανικοβαλλόμουν τόσο πολύ... Εδώ αν διαβάσεις τις οδηγίες από την προγεστερόνη που χορηγούν πολλοί γιατροί στο α' τρίμηνο για να "κρατηθεί η εγκυμοσύνη", λέει οτι απαγορεύεται η χρήση στο α' τρίμηνο γιατί μπορεί να προκαλέσει αποβολή... άντε βγάλε άκρη δηλαδή... ίσως αυτό που λέει ο φαρμακοποιός να ισχύει, αλλά μπορεί να είναι αν το πάρεις σε πολύ μεγάλες ποσότητες, όχι αν βάλεις λίγη κρεμούλα μια φορά τη μέρα (και αν)...

Εγώ είχα κανονίσει με τον γιατρό να πω δίκλινο στη ρεσεψιόν και να με βάλουν σε μονόκλινο για να έχω κάποιον το βράδυ όπως την πρώτη φορά... όμως από λάθος συννενόηση (???) με άφησαν σε δίκλινο... έφαγα φρίκη τρελή, αλλά τελικά όλα καλά... επειδή έγινε πρωί πρωί, είχα όλη τη μέρα να ψιλοαναρρώσω, μέχρι το μεσημέρι είχα σηκωθεί και περπατούσα, το βράδυ ήμουν καλά, οκ πονούσα αλλά αντιμετωπιζόταν, ζορίστηκα δε λέω, αλλά τα κατάφερα μια χαρά χωρίς βοήθεια από τις μαίες... Αλλά και να έχεις οποιοδήποτε θεμα, καλείς τις μαίες και έρχονται...

Αχ κι εγώ έτσι έλεγα, τα φανταζόμουν λίγο ιδανικά, αλλά τελικά στην πράξη δεν γίνεται να μην ζηλέψουν... το καλό είναι οτι το παιδάκι σου είναι σε ηλικία που μπορείς να συζητήσεις και να επιχειρηματολογήσεις για να σε καταλάβει, αλλά πάντως έχε στο νου οτι μπορεί να ζοριστεί στην αρχή και να έχει διάφορα ξεσπάσματα με τον έναν ή τον άλλο τρόπο... πχ της συνυφάδας μου η κόρη ήταν αγγελούδι με το μωρό (5 χρόνια διαφορά) αλλά από το ζόρι που τραβούσε μέσα της έβγαλε διάφορα ψυχοσωματικά... Αλλά όπως λες, αντιμετωπίζονται όλα, υπομονή θέλει...

Doritaki μου, να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!! Θα προσπαθήσω πολύ με την κόρη μου να την καταλαβαίνω, να εκφράζει τα συναισθήματα της όποια κι αν είναι αυτά & το κυριότερο να μην την μεγαλώσω πριν την ώρα της!! Είναι μεγάλη παγίδα όταν υπάρχει και διαφορά ηλικίας!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα και απο μένα,τι ωραία να μιλάμε και εμεις για τα μωρα σε λιγες ημερες.Εγω ξανά στην αγορά για τελευταια φορα και για έναν καφε.Την Κυριακη μπαίνω και περιμενω πως και πως σαν πρωτάρα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μένα,τι ωραία να μιλάμε και εμεις για τα μωρα σε λιγες ημερες.Εγω ξανά στην αγορά για τελευταια φορα και για έναν καφε.Την Κυριακη μπαίνω και περιμενω πως και πως σαν πρωτάρα.

Vasso, με το καλό κορίτσι μου!! Να απολαύσεις τη βολτούλα σου & τα ψώνια σου κι από Δευτέρα αναμένουμε την δική σου εμπειρία τοκετού!! Καλώς να δεχτείς το μωράκι σου στην αγκαλίτσα σου!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Twra pros to telos niwthete stin idia sixnotita ta mwrakis sas...oli mera apo xtes ti niwthw poli spania mono 2 3 tentomata dinata mou kanei k meta tpt...na parw til ton giatro?

Και εγω το ιδιο,δεν κλοτσαει τοσο πολυ,αλλα τεντωνεται συνεχεια,αφου προχθές το βραδυ ηταν πολυ ήσυχο και κοιμήθηκα καλα.Νομιζω επειδή μεγαλώσανε αρκετά δεν έχουν αρκετό χώρο.Οταν ανησυχώ ξαπλώνω ανάσκελα και ζουλάω την κοιλιά μου και περιμενω να κουνηθεί,και έτσι γινεται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Poses kiniseis prepei n metrame mesa stin imera?

Βρήκα ενα αρχείο αλλα δεν μπορω να το στειλω.Λεει να ξάπλωσεις στο αριστερό πλευρό και μεςα σε ένα δυωρο να μετρήσεις περιπου 20 κινήσεις.Αν ανησυχεις καλυτερα να ρωτήσεις τον γιατρο σου να σου φύγει η απορία.Εγω οταν πειράζω την κοιλιά μου μετα απο λιγο κουνιέται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες!!!!

Vasso αντε με το καλο μια μερουλα σου εμεινε για να παρεις αγκαλια το ζουζουνακι σου!!!!

Dorita τέλεια ακουγεται η μπουμπουκα σου μακαρι να παραμεινει ετσι ησυχουλα!!!οσο για τον μικρουλι σου μην αγχωνεσαι μωρε....ειναι λογικο πιστευω και υγιες να αντιδρασουν τα μικρακια μας με τον ερχομο του μωρου στο σπιτι.πιστευω οτι σιγα σιγα θα βρειτε τους ρυθμους σας και ολα θα ξεπεραστουν.αν δουμε οτι μενουν μονιμα θεματα στα πρωτα μας παιδακια τοτε πρεπει να ανησυχησουμε.

Μελακι αντε μας βλεπω να γενναμε μαζι μεσα στην εβδομαδα που μας ερχετε!!!!

Κι εγω πηγα γιατρο σημερα και ειμαι ετοιμη.μου ειπε να κοψω απο δευτερα το μαγνησιο και να ετοιμαζομαι!!!! Εχει κατεβει ο μπεμπακος και εχει παρει πολυ καλη θεση ετοιμος να βγει!!!ο τραχηλος πολυ κοντος και πολυ μαλακος!!!! Οποτε ετοιμαζομαστε!!!σημερα εχω παλι πολλες συσπασεις ....για να δουμε....

Καλο ξημεωμα μανουλες και μωρακια!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!!!!

Πριν λιγο πηγα τουαλετα για κατουρημα και στο σκουπισμα ειδα ενα κομματι βλενας πολυ πυχτο ομως, σαν ζελε... ημιδιαφανο... λετε να ειναι κατι ανησυχητικο;;;;:shock::shock::shock::shock::shock:


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσι μου !Vasso μιυ με το καλό αυΡίο να πάρεις αγκαλίτσα το θαυματακι σου...όλα καλά να πάνε!

Ιωάννα μου πανέτοιμος ο μπεμπης σου να κάνει την εμφάνιση του τέλεια..λες μέσα σε αυτήν την εβδομάδα νά μας την κάνει ;;;;

Εγω πήγα πρωί πρωί για καρδιοτοκογραφο στο ρεα όλα καλά μου είπαν...Η μικρή όταν ήταν ήσυχη είχε 128-130 παλμούς....Μόλις άρχισε να κουνιέται πάει 150-160 κατευθείαν εσάς πόσο κανουν;;;

Εχθές πήγαμε παίδαρο γιατί ο μικρός δεν ήταν καλά και τελικά έχει ωτιτιδα και ξεκίνησε αντιβίωση...έίμαι και εγώ λίγο χάλια με μπούκωμα. ..ήμερο τελευταίες μέρες! !!

Κορίτσια από κινήσεις εγώ τι να πω..;;;δεν έχει ηρέμησε καθόλου όλο τεντωνεται μιλάμε δεν υπάρχει τώρα πριν λίγο καθόμασταν καναπέ και κούναγε πόδια γονατα έβγαινε έξω από την κοιλιά κανονικα...αφού ο άντρας μου τρελλαθηκε που είχε βάλει το χέρι του!

Εμένα μου έχει πει άμα παρατηρήσω αλλαγή στις κινήσεις να ενημερώνω!

Αχχχ άντε μωρέ όλες γεννάμε σιγά σιγά....Εγώ σκέφτομαι το άλλο Σάββατο πκυ λογικά θα με βάλει να γεννήσω και με πιάνουν διαφορά. ..πφφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα!!!!!!

Πριν λιγο πηγα τουαλετα για κατουρημα και στο σκουπισμα ειδα ενα κομματι βλενας πολυ πυχτο ομως, σαν ζελε... ημιδιαφανο... λετε να ειναι κατι ανησυχητικο;;;;:shock::shock::shock::shock::shock:

Καλημέρα κορίτσι!!!!δεν ξέρω να σου πω πάρε να ενημερώσεις γιατρό....και εγώ υγρα έχω πολλά και διάφορα τώρα....!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...