Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Σκέψου ότι η κορούλα μου δεν ήταν ΑΑ,όπως πχ το πρώτο που βάλαμε και δεν έγινε καν εμφύτευση και όπως αυτό τώρα που εξελίχθηκε σε βιοχημική 

      Θέμα τύχης μάλλον είναι που θα βρεθεί το υγιή έμβρυο !!

      να την χαίρεσαι την κορούλα σου και εύχομαι σύντομα να της κανείς το αδελφάκι !!! 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Αρχικά Βάσω μου να σου ζήσει ο μπέμπης σου, δυνατός κ καλότυχος να είναι! Καλή δύναμη κ στη spasiou η οποία ίσως έχει γεννήσει ήδη! Οι υπόλοιπες με το καλό να παίρνετε σειρά κ έτσι να αλλάξουμε θέμα συζήτησης, από εγκυμοσύνη σε θηλασμους κ άλλα θέματα περί βρεφών!

Εμείς πάντως στο σπίτι έχουμε πάθει έρωτα με τη μικρή, τελικά είναι αλήθεια ότι το παιδί σου το βλέπεις ως το πιο όμορφο... Πόση ομορφιά Ιωάννα μου ε; Τι καλά! Μόνο χαρές! :D

Είναι καταξανθο μωρέ το μπουμπούκι μου,τόσο που οι γιατροί φοβόντουσαν ότι θα ανεβάσει ίκτερο αλλά ευτυχώς δεν πήγε πάνω από 10 κ έτσι πήραμε κανονικά το εξιτήριο από το νοσοκομείο. Ο θηλασμός με δυσκολεύει λίγο ακόμα, οι θηλες μου είχαν ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ αλλά σώθηκα με τις ψευδοθηλες της medela, είπα πρώτα θα τα δοκιμάσω όλα κ αν τελικά δεν μπορέσω, τότε θα δώσω ξένο γάλα. Έτσι με την επιμονή μου τελικά δεν χρειάστηκε το ξένο κ έχει ήδη πάρει 100 γραμμάρια :-)Μπράβο σου!

Αυτά από μένα λοιπόν, καλή δύναμη στις εγκυουλες, τα καλύτερα έρχονται! (κ δεν είναι καθόλου κουραστικά, μην ακούτε κανένα) λες ε; ;):D Εγώ θα σε πιστέψω! ;););):D

Καλησπέρα κοριτσάκια μου!

Spasiou και Vasso να σας ζήσουν τα αστεράκια σας, γερά και καλότυχα να είναι!Καλούς θηλασμούς από εδώ και πέρα :) .

Μελάκι μου γλυκό σε περιμένουν μεγάλες στιγμές σύντομα!Εύχομαι να έχεις έναν φυσιολογικό τοκετό με όσο το δυνατόν λιγότερους πόνους. Οι στιγμές είναι μοναδικές και η χαρά απερίγραπτη. Είμαστε πραγματικά ευλογημένες που ζούμε τέτοιες χαρές.

Κάντι μου είμαστε πραγματικά! Εύχομαι σε κάθε γυναίκα που το θελήσει, να το ζήσει!

Συμπληρώνοντας την αφήγηση της εμπειρίας του τοκετού θέλω να σας πω ότι μου έδωσαν το αστεράκι μου απευθείας στην αγκαλιά μου και τον θήλασα 30' μετά την γέννα. Δεν τον απομάκρυναν καθόλου από κοντά μου παρά μόνο για να τον μετρήσουν (μήκος, βάρος) και να του κάνουν μια πρώτη εξέταση. Όλα αυτά βέβαια μέσα στην αίθουσα τοκετού. Επίσης ο άντρας μου έκοψε τον ομφάλιο λώρο και μείναμε οι τρεις μας αρκετή ώρα πριν μας μεταφέρουν στο δωμάτιο, όπου ήμασταν μόνοι :) .Έμεινα 3 μέρες και όταν έφυγα είχα την αίσθηση ότι ήμουν σε ξενοδοχείο κι όχι σε νοσοκομείο.

Τώρα θηλάζουμε αποκλειστικά και όλα πάνε μια χαρά. Μεγαλώνουμε μέρα με τη μέρα και ομορφαίνουμε κι άλλο. Πήραμε και τα γραμμάρια που χάσαμε στο μαιευτήριο (να ξέρετε ότι είναι φυσιολογικό να χάσουν λιγάκι βάρος, εγώ δεν το γνώριζα και με πήραν τα κλάματα όταν τον ζυγίσαμε στο μαιευτήριο). Επίσης να σας πω ότι κοιμάται πολλές ώρες κι έτσι ξεκουράζομαι κι εγώ και έχω πολλή ενέργεια κατά τη διάρκεια της μέρας.

Έχεις ζήσει την ιδανική εγκυμοσύνη και τοκετό και τώρα τη λοχεία σου!!!! Πάντα τέτοια Κάντι μου! Πραγματικά ότι καλύτερο για την οικογένειά σου κοριτσάκι μου και να ευχαριστιέστε το παιδάκι σας γεμάτοι με αγάπη!

Άντε και στα δικά μας!!! ;)

Με το καλό να έρθουν και τα υπόλοιπα μωράκια της παρέας μας!!!

Με το καλό να τα υποδεχθούμε όλες γερά τα αγγελούδια μας! :-)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερίζω και αφιερώνω το παρακάτω άρθρο!

Αφιερωμένο στις γενναίες μανούλες της καισαρικής!

Όλες οι μαμάδες είναι περήφανες που έφεραν στον κόσμο τα μωρά τους.

http://newsone.gr/texnologia/919416-

Πολλά φιλιά σε όλες! Μανούλες μωράκια κοιλίτσες! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τελειωσαμε από γιατρό....δεν γεννάμε ακόμα τελικά....θα με δει πάλι την τρίτη και μάλλον τέταρτη θα μπω !

Μου έκανε υπέρηχο ο βοηθός του σήμερα αλλά δε άλλο μηχανημα το παλιό φατσουλα δεν φαινόταν καλά και το βάρος έβγαινε το ίδιο σχεδόν με την προηγούμενη....παντως οι μετρήσεις Καλές και ντοπλέρ έκανε και κια χαρά !!πφφφ άντε αναμονή τώρα πάλι. ..είχα προετοιμάσει για Σάββατο εγώ χαχαχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια τελειωσαμε από γιατρό....δεν γεννάμε ακόμα τελικά....θα με δει πάλι την τρίτη και μάλλον τέταρτη θα μπω !

Μου έκανε υπέρηχο ο βοηθός του σήμερα αλλά δε άλλο μηχανημα το παλιό φατσουλα δεν φαινόταν καλά και το βάρος έβγαινε το ίδιο σχεδόν με την προηγούμενη....παντως οι μετρήσεις Καλές και ντοπλέρ έκανε και κια χαρά !!πφφφ άντε αναμονή τώρα πάλι. ..είχα προετοιμάσει για Σάββατο εγώ χαχαχα

Άντε Χριστινάκι!!!!!! Φτάνεις κι εσύ!!!!!!! Υπομονή μια βδομαδούλα ακόμη!!!!

Πόνεσες ε; Εγώ πάλι πίστευα να πονέσω αρκετά στην εξέταση αλλά τίποτα..

Την Πέμπτη να δούμε ξανά!!!:tongue:


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Άντε Χριστινάκι!!!!!! Φτάνεις κι εσύ!!!!!!! Υπομονή μια βδομαδούλα ακόμη!!!!

Πόνεσες ε; Εγώ πάλι πίστευα να πονέσω αρκετά στην εξέταση αλλά τίποτα..

Την Πέμπτη να δούμε ξανά!!!:tongue:

Εντάξει δεν πέθανα από τον πόνο αλλά όσο να ναι μόνο η ενόχληση φτάνει....αντε υπομονή τώρα λίγο ακόμα !!!!

Άντε να δούμε και συ την Πέμπτη!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

K meis girisame moli apo to giatro!sispaseis den m vrike k to kardiografima ola kala..opote perimenoume!eftase ta 3.000 kila.ksexasa n rwtisw mono gia ta magnisia.na t stamatisw i oxi akoma?ta nixia sas koritsia eseis ta exete avafa?giati o giatros mou eipe n ta vgalw ta dika m.

Link to comment
Share on other sites

K meis girisame moli apo to giatro!sispaseis den m vrike k to kardiografima ola kala..opote perimenoume!eftase ta 3.000 kila.ksexasa n rwtisw mono gia ta magnisia.na t stamatisw i oxi akoma?ta nixia sas koritsia eseis ta exete avafa?giati o giatros mou eipe n ta vgalw ta dika m.

Μια χαρούλα τσ κιλακια σας!!!!!άμα ήταν θα συ είχε πει για το μαγνήσιο αλλά πάρε ρώτα τον να εισαι σιγουρη εγώ ακόμα τα παίρνω πάντως !!!!

Όσο για τα νύχια εμένα δεν έχει πει κάτι. ...ανάλογα κάποιοι λένε να μην είναι Βαμμένα κάποιοι λένε η πόδια η χέρια αναλογα!εγώ τον χεριών θα ξεβαψω τον ποδιών όχι. ..και στο άγγελο έτσι το είχα κάνει! Καλά αυτά βέβαια είναι λεπτομέρειες και στο μαιευτήριο μπορούν να στα ξεβάφουν στην χειρότερη αμα χρειαστεί!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ με το καλό σε όσες περιμένετε, να σας πάνε όλα καλά. Είμαι από τις μανούλες Μαϊου αν κ με ΠΗΤ 15/6 γιατί είναι το δεύτερο παιδάκι μου, θα γεννήσω με καισαρική όπως κ το πρώτο, οπότε πιστεύω μέχρι τέλη Μαϊου να το έχω αγκαλιά. Μπήκα εμβόλημα να ευχαριστήσω τη Μέλι για το άρθρο της, με συγκίνησε αφάνταστα... αν κ έχουν περάσει 4 χρόνια από την πρώτη μου γέννα κάποια πράγματα που διάβασα δεν τα είχα συνειδητοποιήσει ακόμη κ τώρα... οι ταχύτητες που αλλάζει η ζωή σου μόλις έρχεται στον κόσμο ένα παιδί είναι τρομερες... αν κ έκανα ολική νάρκωση ακόμη πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος για να γεννήθεί ένα παιδί είναι ο ασφαλέστερος για το βρέφος κ για τη μαμά... σας ζάλισα, συγνώμη, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, με υγεία κ χαρά, κ υπομονή τις πρώτες δύσκολες μέρες!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Να σας ζήσουν τα μωράκια σας κ με το καλό σε όσες περιμένετε, να σας πάνε όλα καλά. Είμαι από τις μανούλες Μαϊου αν κ με ΠΗΤ 15/6 γιατί είναι το δεύτερο παιδάκι μου, θα γεννήσω με καισαρική όπως κ το πρώτο, οπότε πιστεύω μέχρι τέλη Μαϊου να το έχω αγκαλιά. Μπήκα εμβόλημα να ευχαριστήσω τη Μέλι για το άρθρο της, με συγκίνησε αφάνταστα... αν κ έχουν περάσει 4 χρόνια από την πρώτη μου γέννα κάποια πράγματα που διάβασα δεν τα είχα συνειδητοποιήσει ακόμη κ τώρα... οι ταχύτητες που αλλάζει η ζωή σου μόλις έρχεται στον κόσμο ένα παιδί είναι τρομερες... αν κ έκανα ολική νάρκωση ακόμη πιστεύω ότι ο καλύτερος τρόπος για να γεννήθεί ένα παιδί είναι ο ασφαλέστερος για το βρέφος κ για τη μαμά... σας ζάλισα, συγνώμη, εύχομαι σε όλες τα καλύτερα, με υγεία κ χαρά, κ υπομονή τις πρώτες δύσκολες μέρες!!!!!

θα συμφωνήσω μαζί σου καλή μου! Όποιος τρόπος είναι ασφαλέστερος! Σε κάθε περίπτωση η αγωνία υπάρχει και η γενναιότητα από την πλευρά της μανούλας χρειάζεται! Να χαίρεστε το παιδάκι σας και με το καλό και το νέο σας μωράκι! Γεροί να είστε και happy! ;)

K meis girisame moli apo to giatro!sispaseis den m vrike k to kardiografima ola kala..opote perimenoume!eftase ta 3.000 kila.ksexasa n rwtisw mono gia ta magnisia.na t stamatisw i oxi akoma?ta nixia sas koritsia eseis ta exete avafa?giati o giatros mou eipe n ta vgalw ta dika m.

Τουλάκι μια χαρά! Μεγαλώνει και το δικό σου! Εγώ μαγνήσιο δεν έχω πάρει. Όσο για τα νύχια κ εμένα μας είπαν οι μαίες στο σεμινάριο να τα έχουμε ξεβαμμένα αλλιώς τα ξεβάφουν εκείνες.:rolleyes:

Άντε Χριστινάκι!!!!!! Φτάνεις κι εσύ!!!!!!! Υπομονή μια βδομαδούλα ακόμη!!!!

Πόνεσες ε; Εγώ πάλι πίστευα να πονέσω αρκετά στην εξέταση αλλά τίποτα..

Την Πέμπτη να δούμε ξανά!!!:tongue:

Αθανασία κι εγώ Πέμπτη! Άντε να δούμε! Να έχουμε καλά νέα! ;)

Καλημέρα κορίτσια τελειωσαμε από γιατρό....δεν γεννάμε ακόμα τελικά....θα με δει πάλι την τρίτη και μάλλον τέταρτη θα μπω !

Μου έκανε υπέρηχο ο βοηθός του σήμερα αλλά δε άλλο μηχανημα το παλιό φατσουλα δεν φαινόταν καλά και το βάρος έβγαινε το ίδιο σχεδόν με την προηγούμενη....παντως οι μετρήσεις Καλές και ντοπλέρ έκανε και κια χαρά !!πφφφ άντε αναμονή τώρα πάλι. ..είχα προετοιμάσει για Σάββατο εγώ χαχαχα

Υπομονή Χριστινάκι! Η μικρή θέλει να αφρατέψει ακόμη μάλλον! ;) Από τι εξαρτάται το αν θα μπεις την Τετάρτη; Θα σε βάλει για πρόκληση τελικά ή πάτε για καισαρική;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.500gr ΙΑΣΩ

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.650gr ΡΕΑ

ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.900gr ΙΑΣΩ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.700gr ΡΕΑ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.058gr ΕΛΕΝΑ

anastasia2012 - ΠΗΤ 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.530gr ΜΗΤΕΡΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ?gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

θα συμφωνήσω μαζί σου καλή μου! Όποιος τρόπος είναι ασφαλέστερος! Σε κάθε περίπτωση η αγωνία υπάρχει και η γενναιότητα από την πλευρά της μανούλας χρειάζεται! Να χαίρεστε το παιδάκι σας και με το καλό και το νέο σας μωράκι! Γεροί να είστε και happy! ;)

Τουλάκι μια χαρά! Μεγαλώνει και το δικό σου! Εγώ μαγνήσιο δεν έχω πάρει. Όσο για τα νύχια κ εμένα μας είπαν οι μαίες στο σεμινάριο να τα έχουμε ξεβαμμένα αλλιώς τα ξεβάφουν εκείνες.:rolleyes:

Αθανασία κι εγώ Πέμπτη! Άντε να δούμε! Να έχουμε καλά νέα! ;)

Υπομονή Χριστινάκι! Η μικρή θέλει να αφρατέψει ακόμη μάλλον! ;) Από τι εξαρτάται το αν θα μπεις την Τετάρτη; Θα σε βάλει για πρόκληση τελικά ή πάτε για καισαρική;

Όχι με πρόκληση θα μπω...την τριτη θα δει πάλι τράχηλο και μου είπε μάλλον τέταρτη θα με βάλει...τωρα φυσιολογικά θα πάω και βλέπουμε....μου είπε ότι έτσι όπως είναι ο τραχηλος μου αυτήν τηνστιγμή θα είναι πολύ δύσκολο το vbac...όποτε βλέποντας και κάνοντας !εγώ δνε αγχώνομαι μπαίνω κια καισαρική δεν ξέρω άμα αντέχω να ταλαιπωρηθώ και να καταλήξω καισαρική πάλι!

Εντμςταξυ η μικρη με σκίζει στο σπρώξιμο εδώ και ώρα και προσπαθώ να πάρω απόφαση να κάνω σεξ...πφφφ ρι τραβάμε...θα μπω να κάνω ένα μπάνιο μπας και χαλαρώσει λίγο. ..αν και τον άντρα μου δεν τον βλέπω και πολύ ζεστό....Μάλλον και αυτος δεν νιώθει και πολύ άνετα και δεν θέλει να μου το πει.....χααχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Άρθρο . Πέντε επιπτώσεις που έχουν οι οθόνες στον εγκέφαλο ενός παιδιού!

http://babyradio.gr/prosochi-pente-epiptosis-pou-echoun-othones-ston-egkefalo-enos-pediou/

Το έστειλα και στον άντρα μου ;) για να τον πείσω να βγάλουμε το laptop από την κρεβατοκάμαρα! :tongue::twisted::mrgreen:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,εμεις ειμαστε καλα,σημερα βγαίνουμε.Τον μικρό τον ειχα απο την δεύτερη μερα συνεχεια μαζι μου και τον θυλαζω.Η καισαρικη ακομη πιο καλα απο τις άλλες και σηκώθηκα και πιο γρήγορα.Περιμενω πως και πως να γυρίσω σπιτι να δούνε τα παιδια το ζουζουνακι.Σας εύχομαι ολα να πανε καλα,καλη λευτερια,σας περιμένουν μεγάλες χαρές.Εχω βαρεθεί να κάθομαι εδω,πολυ ξεκούραση,το μωρο τρώει και κοιμάται 3 ώρες.Μακαρι να ειναι και στο σπιτι έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια,εμεις ειμαστε καλα,σημερα βγαίνουμε.Τον μικρό τον ειχα απο την δεύτερη μερα συνεχεια μαζι μου και τον θυλαζω.Η καισαρικη ακομη πιο καλα απο τις άλλες και σηκώθηκα και πιο γρήγορα.Περιμενω πως και πως να γυρίσω σπιτι να δούνε τα παιδια το ζουζουνακι.Σας εύχομαι ολα να πανε καλα,καλη λευτερια,σας περιμένουν μεγάλες χαρές.Εχω βαρεθεί να κάθομαι εδω,πολυ ξεκούραση,το μωρο τρώει και κοιμάται 3 ώρες.Μακαρι να ειναι και στο σπιτι έτσι.

Μπράβο Βασουλα μου με το καλό σπίτι σας μα γνωριστούν τα αδερφάκια και καλή προσαρμογή! !!Ελπίζω να συνέχισει έτσι ο μπεμπουλης σου και στο σπίτι! !!και παλι να σας ζήσει!!!και καλά θρεματα! !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...