Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Ομορφες ανοιξιάτικες καλημερες σε ομορφες κοιλιτσες,μανουλες,νεογέννητα...

Χριστίνα και εγω στο θέμα ασφάλεια στο αυτοκίνητο είμαι κάθετη και ας λένε ότι θένε...Καλυτέρεψε καθόλου ο μικρός τώρα με το σιροπάκι???εμένα έχει βήχα εδώ και μια βδομάδα,μια πάει να περάσει,μια την πιάνει πιο έντονα

Μωρέ ψυχούλες και εσενα και της ioannaki30 τα μικρούλια ποιος ξέρει πως το βιώνουν όλο αυτό???

Κορίτσια να μαι κι εγω! Πριν λίγο γύρισα απο το γιατρο. Αχ ευτυχως αυτη τη φορα το καρδιοτοκογραφημα μας ηταν πολυ καλο!! Ο μπεμπης μας εφτασε τα 2.750.. πολυ καλός.. Μου έκανε και εξέταση τραχήλου-παραδόξως δεν πόνεσα καθόλου- καθόλου διαστολή και ο μπεμπούλης ακόμα ψηλά.. κατέβηκε αλλά όχι όσο πρέπει... έχουμε ακόμη δηλαδή.. αυτα τα νεα μας!!!:P:tongue::D

εκτός απροοόπτου ξανά την άλλη πέμπτη!

Τέλεια αθανασία μου πολύ ωραία νέα...μεγάλωσε και ο μπέμπουλης.

μπράβο του χρυσοχέρης ο γιατρος :rolleyes:


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ομορφες ανοιξιάτικες καλημερες σε ομορφες κοιλιτσες,μανουλες,νεογέννητα...

Χριστίνα και εγω στο θέμα ασφάλεια στο αυτοκίνητο είμαι κάθετη και ας λένε ότι θένε...Καλυτέρεψε καθόλου ο μικρός τώρα με το σιροπάκι???εμένα έχει βήχα εδώ και μια βδομάδα,μια πάει να περάσει,μια την πιάνει πιο έντονα

Μωρέ ψυχούλες και εσενα και της ioannaki30 τα μικρούλια ποιος ξέρει πως το βιώνουν όλο αυτό???

Τέλεια αθανασία μου πολύ ωραία νέα...μεγάλωσε και ο μπέμπουλης.

μπράβο του χρυσοχέρης ο γιατρος :rolleyes:

Καλημέρα κορίτσι ναι με τηβ ασφάλεια στο αμάξι και εγώ γίνομαι Τούρκος...δεν μπορώ να διανοηθώ παιδί να μην είναι δεμένο!

Για να μην μιλήσω για αυτούς που τα βάζουν στα μηχανάκια γκκκρρρ!!!

Ο μικρός μου του πονάει αι το αυτί γαμωτο. ..την πατήσαμε....θα πάμε παιδίατρο...πφφφ !έχει και μύξα και φλεμα !τι γκαντεμιά ριναι αυτή! !!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Spasiou ναι! όντως χρυσοχέρης, παρόλο που έχει κάτι χερούκλες τεράστιες!

Αμάν βρε Χριστίνα τώρα στα τελειώματα... Είναι επικίνδυνη εποχή αυτή... Ας ελπίσουμε να καλυτερέψετε μέχρι να γεννήσεις!!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Spasiou ναι! όντως χρυσοχέρης, παρόλο που έχει κάτι χερούκλες τεράστιες!

Αμάν βρε Χριστίνα τώρα στα τελειώματα... Είναι επικίνδυνη εποχή αυτή... Ας ελπίσουμε να καλυτερέψετε μέχρι να γεννήσεις!!!!

Αχχχχ ναι ρε συ και εγώ τρελλενομαι τελευταίες μέρες είναι δυνατόν ;;;τον κρατάω έναν μήνα και μακρυά από παιδικο και κοι τσ τώρα τι πάθαμε !!!!πφφφ μακάρι να του περάσει γρήγορα!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες κι απο εμένα!

Όλα καλά εχθές με τον γιατρό. Μόνο υπέρηχο μας έκανε. Η μικρή 3.058 και έχει κατέβει τελείως στη λεκάνη. Γιαυτό και τα έντονα πονάκια περιόδου. Χάρηκε ο γιατρός που νικήσαμε το ινομύωμα και που έχω τους πόνους, σημάδι ότι πλησιάζει ο τοκετός.

Περπάτημα όσο αντέχω, ζουζουνίσματα φουλ και πάμε για Φ.Τ. όπως όλα δείχνουν!

nst δεν μου έκανε, ούτε εξέταση κολπική. Μόνο υπέρηχο ντόπλερ και όλα κομπλέ. Ούτε εξετάσεις θα κάνω άλλες. Την άλλη Πέμπτη πάλι ραντεβού αν και δεν το βλέπω να το φτάνω αυτή την φορά... ;)

Πάω να διαβάσω νέα σας.:D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Spasiou και εμένα μου είπε η μαία μου για την αλόη αλλά δεν το δοκίμασα ακόμα.. Περαστικά στα μικρά σας! Μελάκι τι ωραία τα νέα σου!! Ιδανικά τα ακούω όλα!!

Αθανασία μια χαρά ο μικρός. Εξήγησε μου τι δείχνει το καρδιοτοκογράφημα όταν δεν είναι καλό;

Να ρωτήσω κάτι, στο μαιευτήριο το βράδυ αν δεν έχεις κάνει καισαρική χρειάζεται να μείνει κάποιος μαζί σου το πρώτο/δεύτερο βράδυ ή όχι;

Επεξεργάστηκαν by favol
more
Link to comment
Share on other sites

Kanti μου !!!!!!!!!!!! Τι υπέροχες στιγμές έζησες! Πάντα τα καλύτερα σας εύχομαι και να χορτάσετε το μωράκι σας με υγεία σε όλη την οικογένειά σας! Πραγματικά η περιγραφή σου μου έδωσε χαρά και ελπίδα να ζήσω κάτι παρόμοιο! Καλό θηλασμό και φιλιά στον μικρό σας θησαυρό!

Favol μου οι πόνοι της μέσης συνήθως σημαίνουν ότι το μικρό είναι χαμηλά αλλά μπορεί να είναι και λόγω βάρους που την επιβαρύνει. Ο υπέρηχος τι έδειξε; Ο γιατρός σου τι σου είπε;

Ιωάννα μας !!! Πρέπει να ταλαιπωρήθηκες αρκετά αλλά σημασία έχει ότι άντεξες και οι γιατροί άψογοι και έχετε το βλασταράκι σας τώρα!!! Το μπουμπούκι σου τα κατάφερε κι εσύ φυσικά μια χαρά! Πες πόσες ρουφηξιές έχεις ρίξει στα μπουτάκια;;; Καλούς θηλασμούς κι εσείς κορίτσι μου! Όλα καλά και στα δικά μας!

Spasiou μου αυτό με την Αλόη θα το κάνω! Έχω στον κήπο μπόλικη!!!!!!!!!! Να σαι καλά για την συμβουλή!!!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αθανασία! 2.750 Πραγματικά πολύ καλός!!! Κάνε λίγο υπομονή και η φύση θα κάνει την δουλειά της και θα κατέβει ο πιτσιρικάς!

Ιωαννάκι εύχομαι να μην είναι τίποτα με τον μικρό! Κατά τα άλλα περπάτημα ακούω… μπάλα ακούω… Από Δευτέρα δηλαδή πιάνεις δουλειά κι εσύ! ;)

Θα έρθει και το δικό σου μια χαρούλα θα δεις θα στα πει και ο γιατρός! Μπες να μας πεις ε; :D

Χριστινιό περαστικά μωρέ το αγοράκι σας! Φτου φτου ρε παιδί μου! Να περάσει και να μην ταλαιπωριέται και εκείνο και εσύ τώρα που κοντεύεις.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.500gr ΙΑΣΩ

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.650gr ΡΕΑ

ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.700gr ΙΑΣΩ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

spasiou - ΠΗΤ 20/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.394 gr ΕΛΕΝΑ

Vasso40 - ΠΗΤ 23/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.700gr ΡΕΑ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.058gr ΕΛΕΝΑ

anastasia2012 - ΠΗΤ 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.530gr ΜΗΤΕΡΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.440gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι, στο μαιευτήριο το βράδυ αν δεν έχεις κάνει καισαρική χρειάζεται να μείνει κάποιος μαζί σου το πρώτο/δεύτερο βράδυ ή όχι;

Νομίζω ότι καλό θα ήταν να είναι κάποιος μαζί, αλλά πιστεύω ότι δεν είναι και απολύτως απαραίτητο, καθώς υπάρχει βοήθεια από τις μαίες και επίσης είσαι απόλυτα ικανή να σηκωθείς και να κινηθείς.

Εξαρτάται βέβαια και αν έχεις room in το μωράκι σου.

Σε αυτή την περίπτωση αν θες να πας τουαλέτα ή να κάνεις ένα μπάνιο... :confused: θα πρέπει να φωνάζεις διαρκώς τις μαίες.

Όχι ότι στο Ρέα θα έχουν πρόβλημα...


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Νομίζω ότι καλό θα ήταν να είναι κάποιος μαζί, αλλά πιστεύω ότι δεν είναι και απολύτως απαραίτητο, καθώς υπάρχει βοήθεια από τις μαίες και επίσης είσαι απόλυτα ικανή να σηκωθείς και να κινηθείς.

Εξαρτάται βέβαια και αν έχεις room in το μωράκι σου.

Σε αυτή την περίπτωση αν θες να πας τουαλέτα ή να κάνεις ένα μπάνιο... :confused: θα πρέπει να φωνάζεις διαρκώς τις μαίες.

Όχι ότι στο Ρέα θα έχουν πρόβλημα...

Ναι, rooming in θα έχω. Απλά έχουν από ότι έχω δει μια απαίσια άβολη μικρή καρεκλίτσα και σκέφτομαι αν πρέπει να βάλω στην διαδικασία κάποιον να τη βγάλει όλο το βράδυ εκεί ή αν μου φτάνουν οι μαίες.. Ίσως είναι και αναλόγως τι ώρα θα γεννήσεις και σε τι φάση θα είσαι..

Η μέση μου με πέθανε καθαρά από το περπάτημα, δεν ήταν απλά πονάκια και δεν συνεχίστηκαν την επόμενη μέρα. Από τότε περπατάω μέχρι 20λεπτο αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα.. Εσύ το βλέπεις ότι έχει κατέβει; Φαίνεται αισθητή διαφορά στην κοιλιά; Υπέρηχο δεν κάνω πια, έχω 3 εβδομάδες.. Μόνο νστ

Επεξεργάστηκαν by favol
more
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλορίζικο το μπεμπάκι της IoannaMas!!! Με το καλό να έρθουν και τα επόμενα και απ'οτι βλέπω όλες πάτε πάρα πολύ καλα για φυσιολογικό τοκέτο! Μπράβο σας :D!!!

Εγώ εδώ και τρεις μέρες προσπαθώ να σας γράψω αλλά μέχρι να διαβάσω τα δικά σας, μου τελειώνει ο χρόνος........καταλαβαίνετε τι γίνεται λοιπόν :P!

Εμείς που λέτε έχουμε ένα πολύ ήσυχο μπεμπάκι το οποίο πίνει αποκλειστικά γαλατάκι της μαμάς, με ευκολία ευτυχώς! Κοιμάται πολύ, δεν γκρινιάζει καθόλου ακόμα και μόνο του να το έχω ξύπνιο μέσα στο πορτ μπεμπέ! Το φτύνω να μην το ματιάσω το καμάρι μου! Με τον μικρό έχουμε ένα θεματάκι, έχει στρεσαριστεί αρκετά το ζουζούνι μου, ειδικά όταν θηλάζω του βγαίνει γκρίνια, με ζητάει και πάει να χαιδέψει το μωρό αλλά το κάνει άγαρμπα...Σε γενικές γραμμές όμως είναι τρυφερός...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες κι απο εμένα!

Όλα καλά εχθές με τον γιατρό. Μόνο υπέρηχο μας έκανε. Η μικρή 3.058 και έχει κατέβει τελείως στη λεκάνη. Γιαυτό και τα έντονα πονάκια περιόδου. Χάρηκε ο γιατρός που νικήσαμε το ινομύωμα και που έχω τους πόνους, σημάδι ότι πλησιάζει ο τοκετός.

Περπάτημα όσο αντέχω, ζουζουνίσματα φουλ και πάμε για Φ.Τ. όπως όλα δείχνουν!

nst δεν μου έκανε, ούτε εξέταση κολπική. Μόνο υπέρηχο ντόπλερ και όλα κομπλέ. Ούτε εξετάσεις θα κάνω άλλες. Την άλλη Πέμπτη πάλι ραντεβού αν και δεν το βλέπω να το φτάνω αυτή την φορά... ;)

Πάω να διαβάσω νέα σας.:D

Πωπω καλε τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! !!!μπράβο μπράβο πάρα πολύ χαίρομαι που όλα πάνε φυσιολογικά !!!και τσ κιλακια της μπεμπουλας Πτι πρέπει !!!!άντε για να δούμε πότε θα κάνει την εμφάνιση της;;;θα προλάβει τ ραντεβού η οχι;;;


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλορίζικο το μπεμπάκι της IoannaMas!!! Με το καλό να έρθουν και τα επόμενα και απ'οτι βλέπω όλες πάτε πάρα πολύ καλα για φυσιολογικό τοκέτο! Μπράβο σας :D!!!

Εγώ εδώ και τρεις μέρες προσπαθώ να σας γράψω αλλά μέχρι να διαβάσω τα δικά σας, μου τελειώνει ο χρόνος........καταλαβαίνετε τι γίνεται λοιπόν :P!

Εμείς που λέτε έχουμε ένα πολύ ήσυχο μπεμπάκι το οποίο πίνει αποκλειστικά γαλατάκι της μαμάς, με ευκολία ευτυχώς! Κοιμάται πολύ, δεν γκρινιάζει καθόλου ακόμα και μόνο του να το έχω ξύπνιο μέσα στο πορτ μπεμπέ! Το φτύνω να μην το ματιάσω το καμάρι μου! Με τον μικρό έχουμε ένα θεματάκι, έχει στρεσαριστεί αρκετά το ζουζούνι μου, ειδικά όταν θηλάζω του βγαίνει γκρίνια, με ζητάει και πάει να χαιδέψει το μωρό αλλά το κάνει άγαρμπα...Σε γενικές γραμμές όμως είναι τρυφερός...

Doritaki τι γλυκούλα που ακούγεται η μικρή σου!! Εύχομαι να συνεχίσετε έτσι! Ο μικρούλης λογικό είναι στην ηλικία του να διεκδικεί λίγο μαμά.. Πιστεύω ότι θα βρείτε τις ισορροπίες σας γρήγορα αφού είναι τρυφερός πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, rooming in θα έχω. Απλά έχουν από ότι έχω δει μια απαίσια άβολη μικρή καρεκλίτσα και σκέφτομαι αν πρέπει να βάλω στην διαδικασία κάποιον να τη βγάλει όλο το βράδυ εκεί ή αν μου φτάνουν οι μαίες.. Ίσως είναι και αναλόγως τι ώρα θα γεννήσεις και σε τι φάση θα είσαι..

Η μέση μου με πέθανε καθαρά από το περπάτημα, δεν ήταν απλά πονάκια και δεν συνεχίστηκαν την επόμενη μέρα. Από τότε περπατάω μέχρι 20λεπτο αλλά χωρίς κανένα αποτέλεσμα.. Εσύ το βλέπεις ότι έχει κατέβει; Φαίνεται αισθητή διαφορά στην κοιλιά; Υπέρηχο δεν κάνω πια, έχω 3 εβδομάδες.. Μόνο νστ

Ναι το βλέπω και εξωτερικά (έχει κατέβει η κοιλιά) και την νιώθω χαμηλά αλλά το σημαντικότερο επιβεβαιώθηκε στον υπέρηχο. Φαντάσου ότι επειδή είναι στη λεκάνη το κεφαλάκι, ο γιατρός το μέτρησε κατά προσέγγιση. Εμένα πάλι το ανάποδο ο δικός μου. Δεν μου κάνει nst παρα μόνο υπέρηχο. Ο κάθε γιατρός έχει το σύστημά του, αλλά σου αιτιολόγησε γιατί δεν σου κάνει υπέρηχο;

Καλημέρα κορίτσια μου! Καλορίζικο το μπεμπάκι της IoannaMas!!! Με το καλό να έρθουν και τα επόμενα και απ'οτι βλέπω όλες πάτε πάρα πολύ καλα για φυσιολογικό τοκέτο! Μπράβο σας :D!!!

Εγώ εδώ και τρεις μέρες προσπαθώ να σας γράψω αλλά μέχρι να διαβάσω τα δικά σας, μου τελειώνει ο χρόνος........καταλαβαίνετε τι γίνεται λοιπόν :P!

Εμείς που λέτε έχουμε ένα πολύ ήσυχο μπεμπάκι το οποίο πίνει αποκλειστικά γαλατάκι της μαμάς, με ευκολία ευτυχώς! Κοιμάται πολύ, δεν γκρινιάζει καθόλου ακόμα και μόνο του να το έχω ξύπνιο μέσα στο πορτ μπεμπέ! Το φτύνω να μην το ματιάσω το καμάρι μου! Με τον μικρό έχουμε ένα θεματάκι, έχει στρεσαριστεί αρκετά το ζουζούνι μου, ειδικά όταν θηλάζω του βγαίνει γκρίνια, με ζητάει και πάει να χαιδέψει το μωρό αλλά το κάνει άγαρμπα...Σε γενικές γραμμές όμως είναι τρυφερός...

Μπράβο Ντοριτάκι! Τέλεια ο θηλασμός και η μικρούλα σου αγγελούδι! Ο μικρός σου τώρα ... είναι λογικό να έχει τέτοιες συμπεριφορές νομίζω... μιας και ως τώρα είχε την αποκλειστικότητα και επίσης επεξεργάζεται το νέο μέλος της οικογένειας! ;)

Πωπω καλε τι ευχάριστα νέα είναι αυτά! !!!μπράβο μπράβο πάρα πολύ χαίρομαι που όλα πάνε φυσιολογικά !!!και τσ κιλακια της μπεμπουλας Πτι πρέπει !!!!άντε για να δούμε πότε θα κάνει την εμφάνιση της;;;θα προλάβει τ ραντεβού η οχι;;;

Έλα ντε! Τα κιλάκια δεν τα λες και λίγα:tongue: Φαγανή θα μου βγει νομίζω!


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...