Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Κοριτσια καλημερα!!!!!!

Πριν λιγο πηγα τουαλετα για κατουρημα και στο σκουπισμα ειδα ενα κομματι βλενας πολυ πυχτο ομως, σαν ζελε... ημιδιαφανο... λετε να ειναι κατι ανησυχητικο;;;;:shock::shock::shock::shock::shock:

Αθανασια καλημερα!!!εγω ξερω οτι οταν δουμε βλεννα ειδοποιουμε αμεσως!!! Ειναι οι μεμβρανες του τραχηλου και συντομα ξεκιναει ο τοκετος....οποτε καλο ειναι να ενημερωσεις τον γιατρο σου και να πας να σε δει!!αντε με το καλο!!! :D


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσι μου !Vasso μιυ με το καλό αυΡίο να πάρεις αγκαλίτσα το θαυματακι σου...όλα καλά να πάνε!

Ιωάννα μου πανέτοιμος ο μπεμπης σου να κάνει την εμφάνιση του τέλεια..λες μέσα σε αυτήν την εβδομάδα νά μας την κάνει ;;;;

Εγω πήγα πρωί πρωί για καρδιοτοκογραφο στο ρεα όλα καλά μου είπαν...Η μικρή όταν ήταν ήσυχη είχε 128-130 παλμούς....Μόλις άρχισε να κουνιέται πάει 150-160 κατευθείαν εσάς πόσο κανουν;;;

Εχθές πήγαμε παίδαρο γιατί ο μικρός δεν ήταν καλά και τελικά έχει ωτιτιδα και ξεκίνησε αντιβίωση...έίμαι και εγώ λίγο χάλια με μπούκωμα. ..ήμερο τελευταίες μέρες! !!

Κορίτσια από κινήσεις εγώ τι να πω..;;;δεν έχει ηρέμησε καθόλου όλο τεντωνεται μιλάμε δεν υπάρχει τώρα πριν λίγο καθόμασταν καναπέ και κούναγε πόδια γονατα έβγαινε έξω από την κοιλιά κανονικα...αφού ο άντρας μου τρελλαθηκε που είχε βάλει το χέρι του!

Εμένα μου έχει πει άμα παρατηρήσω αλλαγή στις κινήσεις να ενημερώνω!

Αχχχ άντε μωρέ όλες γεννάμε σιγά σιγά....Εγώ σκέφτομαι το άλλο Σάββατο πκυ λογικά θα με βάλει να γεννήσω και με πιάνουν διαφορά. ..πφφφφ

Καλημέρα χριστινακι!!!!παλι αρρωστος μωρε ο μικρουλης σου;ειναι αυτος ο χαζοκαιρος ρε παιδι μου τι να πω.ολος ο κοσμος χαλια.εσυ φυλαξου και προσεχε!!!

Κι εγω στον καρδιοτοκογραφο ακριβως τους ιδιους παλμους εχω δει.σε ηρεμια αναμεσα 120-130 και οταν κουνιεται 150-160. Φτασαμε κι εμεις τα 2900 γραμμάρια. :D

Κι εμεις ειπαμε με τον γιατρο και την μαια εαν μεχρι το αλλο σαββατο δεν εχω γεννησει να μπω με προκληση.αν εχω διαστολη κιολας.να σου πω καλυτερα.να παω να γεννησω να γυρισω σπιτι μου...κουραστηκα....για να δουμε πως θα παει βεβαια...


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χριστινακι!!!!παλι αρρωστος μωρε ο μικρουλης σου;ειναι αυτος ο χαζοκαιρος ρε παιδι μου τι να πω.ολος ο κοσμος χαλια.εσυ φυλαξου και προσεχε!!!

Κι εγω στον καρδιοτοκογραφο ακριβως τους ιδιους παλμους εχω δει.σε ηρεμια αναμεσα 120-130 και οταν κουνιεται 150-160. Φτασαμε κι εμεις τα 2900 γραμμάρια. :D

Κι εμεις ειπαμε με τον γιατρο και την μαια εαν μεχρι το αλλο σαββατο δεν εχω γεννησει να μπω με προκληση.αν εχω διαστολη κιολας.να σου πω καλυτερα.να παω να γεννησω να γυρισω σπιτι μου...κουραστηκα....για να δουμε πως θα παει βεβαια...

Αχχχ ναι εγώ κουράστηκα ρς συ σε καταλαβαίνω...παρόλο που είμαι σπίτι μου....Επίσης προτιμώ να ξέρω ότι θα μπω την τάδε μερα νσ είμαι προετοθμασμενη όσο να ναι....εντάξει το έζησα στον Άγγελο το απρόοπτο που σπάνε τα νερά καξ τρέχεις δε θέλω άλλο...τωρα πκυ δω και το παιδ έχω και ένα παραπάνω άγχος μην γίνει κάτι από εκεί που δεν το περιμένω!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ ναι εγώ κουράστηκα ρς συ σε καταλαβαίνω...παρόλο που είμαι σπίτι μου....Επίσης προτιμώ να ξέρω ότι θα μπω την τάδε μερα νσ είμαι προετοθμασμενη όσο να ναι....εντάξει το έζησα στον Άγγελο το απρόοπτο που σπάνε τα νερά καξ τρέχεις δε θέλω άλλο...τωρα πκυ δω και το παιδ έχω και ένα παραπάνω άγχος μην γίνει κάτι από εκεί που δεν το περιμένω!

Αυτο ακριβως σκεφτομαι κι εγω....να μπω σαββατοκυριακο να ερθει και η μανα μου να εχει τον μικρο μου.να ειμαι κι εγω ησυχη....


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Vasso μας με το καλό κορίτσι μου! Να γεννηθεί το μωράκι σας και να μεγαλώσει η οικογένεια! Όλα καλά να σας πάνε και θα περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις!

Δεν το γνωρίζω, αλλά να σου πω την αλήθεια εγώ δεν θα πανικοβαλλόμουν τόσο πολύ... Εδώ αν διαβάσεις τις οδηγίες από την προγεστερόνη που χορηγούν πολλοί γιατροί στο α' τρίμηνο για να "κρατηθεί η εγκυμοσύνη", λέει οτι απαγορεύεται η χρήση στο α' τρίμηνο γιατί μπορεί να προκαλέσει αποβολή... άντε βγάλε άκρη δηλαδή... ίσως αυτό που λέει ο φαρμακοποιός να ισχύει, αλλά μπορεί να είναι αν το πάρεις σε πολύ μεγάλες ποσότητες, όχι αν βάλεις λίγη κρεμούλα μια φορά τη μέρα (και αν)...

Ντοριτάκι έχεις ένα δίκιο... Έφαγα την φρίκη μου όμως! Γενικά έκατσα και έψαξα ότι χρησιμοποιούμε απο καλλυντικά στο σπίτι!

Ιωαννάκι και Χριστινάκι! Μην βιάζεστε! :shock: Καταλαβαίνω την αγωνία σας αλλά ψυχραιμία καλέ! Είστε και δευτερομανούλες! Εμείς τι να πούμε; Να βαράμε εγκεφαλικά;;; :tongue::tongue::tongue:

Να διαβάστε κι εδώ. Σας έχω άρθρο. ;)

Κάθε παραπάνω εβδομάδα στη μήτρα είναι κέρδος και κάνει διαφορά!

http://www.mitrikosthilasmos.com/2013/06/kathe-parapano-evdomada-sti-mitra-einai-kerdos-kai-kanei-diafora.html


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ κορίτσια έπαθα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και μάλλον από Δευτέρα δένω το χεράκι μου και τέλος και το γράψιμο εδώ... αποχή και ξεκούραση γιατί δεν θέλω να πάρω φάρμακα.

Έχω αρχίσει και έχω απίστευτα μουδιάσματα και πόνους και αρχίζει να χειροτερεύει μέρα με την μέρα. Βασικά απόψε σχεδόν δεν έκλεισα μάτι...

Αν καταφέρνω θα μπαίνω να διαβάζω νέα σας και ίσως σας γράφω καμιά κουβέντα!

Εύχομαι καλά γεννητούρια σε όλες μας! Να έχουμε γερά μωράκια και γερές μανούλες! (και πατερούληδες εννοείτε) ;)

Όλα καλά θα πάνε με αγάπη! :)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.500gr ΙΑΣΩ

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.650gr ΡΕΑ

ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.900gr ΙΑΣΩ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

spasiou - ΠΗΤ 20/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.394 gr ΕΛΕΝΑ

Vasso40 - ΠΗΤ 23/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.700gr ΡΕΑ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.058gr ΕΛΕΝΑ

anastasia2012 - ΠΗΤ 27/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.530gr ΜΗΤΕΡΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.440gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια έπαθα σύνδρομο καρπιαίου σωλήνα και μάλλον από Δευτέρα δένω το χεράκι μου και τέλος και το γράψιμο εδώ... αποχή και ξεκούραση γιατί δεν θέλω να πάρω φάρμακα.

Έχω αρχίσει και έχω απίστευτα μουδιάσματα και πόνους και αρχίζει να χειροτερεύει μέρα με την μέρα. Βασικά απόψε σχεδόν δεν έκλεισα μάτι...

Αν καταφέρνω θα μπαίνω να διαβάζω νέα σας και ίσως σας γράφω καμιά κουβέντα!

Εύχομαι καλά γεννητούρια σε όλες μας! Να έχουμε γερά μωράκια και γερές μανούλες! (και πατερούληδες εννοείτε) ;)

Όλα καλά θα πάνε με αγάπη! :)

Περαστικά Μελάκι!! Ξεκούρασέ το για να μπορείς να παίρνεις την μπεμπούλα σου αγκαλιά!! Αναμένουμε νέα σου όταν με το καλό υποδεχθείς το κοριτσάκι σου!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Vasso μας με το καλό κορίτσι μου! Να γεννηθεί το μωράκι σας και να μεγαλώσει η οικογένεια! Όλα καλά να σας πάνε και θα περιμένουμε νέα σου όταν μπορέσεις!

Ντοριτάκι έχεις ένα δίκιο... Έφαγα την φρίκη μου όμως! Γενικά έκατσα και έψαξα ότι χρησιμοποιούμε απο καλλυντικά στο σπίτι!

Ιωαννάκι και Χριστινάκι! Μην βιάζεστε! :shock: Καταλαβαίνω την αγωνία σας αλλά ψυχραιμία καλέ! Είστε και δευτερομανούλες! Εμείς τι να πούμε; Να βαράμε εγκεφαλικά;;; :tongue::tongue::tongue:

Να διαβάστε κι εδώ. Σας έχω άρθρο. ;)

Κάθε παραπάνω εβδομάδα στη μήτρα είναι κέρδος και κάνει διαφορά!

http://www.mitrikosthilasmos.com/2013/06/kathe-parapano-evdomada-sti-mitra-einai-kerdos-kai-kanei-diafora.html

Μελάκι, συμφωνώ απόλυτα μαζί σου! Την διάβασα κι εγώ αυτή τη νέα έρευνα & εύχομαι να αντέξω ή να μην χρειαστεί να κάνω καισαρική νωρίτερα λόγω του πλακούντα πριν να κλείσω την 39η βδομάδα!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου πως είσαστε;;;

Vasso μου με το καλό να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου! θα περιμένουμε νέα σας σύντομα! !!!

Η αθανασία δεν είναι που μας έγραψε για την βλεννα που είδε; ;;τι έγινε τελικά ;;;


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Ησυχία πολύ σήμερα..μάλλον βολτάρουμε για τους τελευταίους μας καφέδες!!

Χριστινάκι, πως είναι ο Αγγελάκος? Καλύτερα?

Κι εγώ αναρωτιέμαι αν έγινε κάτι έκτακτο με την Athanasia..


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια!!

Ησυχία πολύ σήμερα..μάλλον βολτάρουμε για τους τελευταίους μας καφέδες!!

Χριστινάκι, πως είναι ο Αγγελάκος? Καλύτερα?

Κι εγώ αναρωτιέμαι αν έγινε κάτι έκτακτο με την Athanasia..

Καλύτερα είναι δόξα τω Θεό πυρετό δεν ξανάεκανε!

Τσ νεύρα λίγο μου έχει σπάσει γιατί κάνει όλο χαζομάρες και μου κάνει νούμερα με τα φαγητά ως συνήθως χαχαχα...αλλά όσο σκέφτομαι που θα τον αφήσω για να γεννήσω πονάει η καρδιά μου πφφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είμαι κορίτσια! Όχι, δε γέννησα ακομη... Πήρα το γιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω αν δεν συνοδευεται απο αιμα.. μπορει να ειναι και υπολυματα απο τους μυκητες που ειχα...


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Girisa k egw....eixame paei gia fagitaki k kafedaki..!simera oute pou eniwtha egios toooses antoxes!mono i mikri patousitsa tis pou petagotan poy thimize oti exw nwraki stin koilitsa!evlepa sto pinakaki oti eimai i teleutaia poy gennaw!moni mou tha eimai edw sto telos!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μένα,γέννησα τελικα σημερα στις 17:15 έναν πανέμορφο μπέμπη 3030 γρ,με καισαρικη.Ολα πήγαν καλα,ελαφροχερης ο γιατρός,δεν κατάλαβα τίποτα.Τωρα ξάπλα,αυριο θα με σηκώσουν.Σημερα ολες οι γέννες εδω ηταν αγόρια,ούτε ενα κοριτσι.Καλη λευτερια κοριτσια,θα τα πουμε σύντομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...