Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Ioannaki εφτασε η ώρα!! Με το καλό!! Κάντι και ΙωάνναΜας τι ωραία που μιλάτε για τα μωράκια σας, μας δίνετε αισιοδοξία! :) Εγώ εδώ ακόμα τπτ, το περπάτημα το μόνο που έκανε ήταν να βγει αιμορροΐδα :) δεν νοιώθω ότι βοηθάει.. Χριστινάκι όλο και αυξάνουν οι πιθανότητες να πετυχηθούμε στο ΡΕΑ, δεν με βλέπω να γεννάω ως την ΠΗΤ μου.. Μέλι χρήσιμο το άρθρο σου, και αναρρωτιόμουν γιατί δεν μου το έχει κάνει ακόμη..

Επεξεργάστηκαν by favol
more
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γειά σας κορίτσια μου !!!!δεν μου ήρθαν ειδοποιήσεις ότι γράψατε καλέ! !!

Ιωάννα μου τ εγινε;;;λες να έχουμε ευχαριστα σημερα;;;για να δούμε όλα καλά να πάνε και με το καλό! !!!νιώθω ακριβώς όπως νιώθεις και εσύ μου φαίνεται απίστευτο και όσο περνάνε οι μέρες όλο και πιο πολύ δεν μπορώ να το πιστέψω αυτό που θα μου συμβεί και αγχώνομαι...!

Favol λες να είμαστε μαζι;;;πως θα γνωριστούμε καλε;;εσύ έχεις δει φώτο μου εγώ όχι δική σου πες μου όνομα δεν θυμάμαι χαχααχα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Τι καιρός σήμερα ε;;;φοβερος....Εγώ η ανώμαλη το έχω ρίξει στις δουλειές και στα πληντυρια...χαχαχα τσακ μπαμ στεγνώνουν...τωρα κουραστικα όμως και έχω ακόμα και φαγητό να κάνω. ...τωρα έκατσα λίγο πφφφφ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τωρα ξεμπερδεψα με μαια και γιατρο!!!καλα παμε...διαστολη 1 ξεκινησε ο τραχηλος...ειμαστε σπιτι και αναμενουμε...αλλιως κυριακη πρωι με το καλο μπαινουμε για προκληση!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τωρα ξεμπερδεψα με μαια και γιατρο!!!καλα παμε...διαστολη 1 ξεκινησε ο τραχηλος...ειμαστε σπιτι και αναμενουμε...αλλιως κυριακη πρωι με το καλο μπαινουμε για προκληση!!!

Μπράβο κορίτσι μου όλα με το καλό να πάνε !!!!!!!!Είσαι σρην τελική ευθεία για να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!οι σκέψεις μου μαζί σου!!!!!!με το καλό περιμένουμε νεότερα! !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπράβο κορίτσι μου όλα με το καλό να πάνε !!!!!!!!Είσαι σρην τελική ευθεία για να πάρεις αγκαλίτσα το μωράκι σου!!!!οι σκέψεις μου μαζί σου!!!!!!με το καλό περιμένουμε νεότερα! !!!

Να σαι καλα χριστινακι μου!!! Σ ευχαριστω πολυ!!!!Θα ειμαι με το ταμπλετ παραμασχαλα και θα σας ενημερωνω!!! :D να πανε ολα καλα ευχομαι για ολες μας!!!


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! σημερα ειχα γιατρο και μπηκα να σας γραψω!!!

ολα καλα! ο μπεμπης 3 κιλα!

εχω 2 διαστολή:shock::shock::shock::shock::shock:. οταν μου το ειπε ο γιατρος έμεινα καγκελο!!!

nst τέλειο και γενικα παμε πολυ καλα!!! ξεκινησε η διαδικασια και εχω αγχωθεί!!!!


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! σημερα ειχα γιατρο και μπηκα να σας γραψω!!!

ολα καλα! ο μπεμπης 3 κιλα!

εχω 2 διαστολή:shock::shock::shock::shock::shock:. οταν μου το ειπε ο γιατρος έμεινα καγκελο!!!

nst τέλειο και γενικα παμε πολυ καλα!!! ξεκινησε η διαδικασια και εχω αγχωθεί!!!!

Οοοο τι έχει γίνει καλέ εδώ;;;νωρίς νωρίς θέλουν να βγουν όλα τα μωράκια μας ;;;;Άντε με το καλό και σε εσένα αθανασία μου...όλα να πάνε τέλεία !!!!αναμένουμε μαζί σου..

Εγώ αύριο πάω για nst ξανά!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Οοοο τι έχει γίνει καλέ εδώ;;;νωρίς νωρίς θέλουν να βγουν όλα τα μωράκια μας ;;;;Άντε με το καλό και σε εσένα αθανασία μου...όλα να πάνε τέλεία !!!!αναμένουμε μαζί σου..

Εγώ αύριο πάω για nst ξανά!

αχ Χριστίνα έχω πολύ άγχος!!!! μετραμε αντιστροφα λέμε!!! πόσες μέρες άραγε θα κάνω να γεννήσω;;;; πάνω απο βδομάδα; ο γιατρος λεει μεχρι Τεταρτη το πολυ θα χεις γεννησει!!!! εγω ηδη εχω ενοχλησεις...ισως ειναι και απο την εξεταση βεβαια....


kATBp3.png
Link to comment
Share on other sites

αχ Χριστίνα έχω πολύ άγχος!!!! μετραμε αντιστροφα λέμε!!! πόσες μέρες άραγε θα κάνω να γεννήσω;;;; πάνω απο βδομάδα; ο γιατρος λεει μεχρι Τεταρτη το πολυ θα χεις γεννησει!!!! εγω ηδη εχω ενοχλησεις...ισως ειναι και απο την εξεταση βεβαια....

Ποιος ξέρει ;;;για να δούμε...όλες μαζί θα γεννήσουμε ;;;χαχα...τι ενοχλήσεις εχεις;;;εγ δεν νιώθω κατ φοβερό τις ίδιες ενοχλήσεις εχω όταν κουνιέται με πονάει σαν τσιμπιματα ποιο πολύ...πετρωματα έχω αλλά όχι με πόνο περιόδου....και τσιμπιματα αριστερά δεξιά στηβ λεκάνη χαμηλά έχω πάλι όταν κουνιέται και αυτό το νεύρο που με πιάνει στους προσαγωγούς !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα! σημερα ειχα γιατρο και μπηκα να σας γραψω!!!

ολα καλα! ο μπεμπης 3 κιλα!

εχω 2 διαστολή:shock::shock::shock::shock::shock:. οταν μου το ειπε ο γιατρος έμεινα καγκελο!!!

nst τέλειο και γενικα παμε πολυ καλα!!! ξεκινησε η διαδικασια και εχω αγχωθεί!!!!

Αθανασια μου αντε με το καλο!!!κι εμεις 3 κιλα ειμαστε!!!μην αγχωνεσαι βρε!!! Εμενα μου ειπε η μαια περπατημα και κανενα βαθυ καθισμα!!!!και μπαλα!!!!ολα καλα να πανε σου ευχομαι με ενα πονο!!! :D


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!

Αναστασακι τωρα μας τρελανες ολες!!!!???μπραβο κοριτσακι μου!!! Τελεια!!!!πολυ χαρηκα πραγματικα!!!!να σου ζησει το αγγελουδι σου και με το καλο να γυρισετε σπιτι σας!!!κι εσυ σιδερενια μαναρακι μου!!!!μπραβο μπραβο!!!!σας φιλω γλυκα και τους 2 σας!!!! :D:D:D


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!

Συγχαρητήρια! Ό, τι καλύτερο! Με το καλό να γυρίσετε σπίτι!

Link to comment
Share on other sites

Αχχχ Αναστασάκι μου τι χαρά μπράβο σου βρε κορίτσι μου να σας ζήσει το αντράκι σας!!!!!να είναι γερός και τυχερός! !!!!με το καλό σπιτάκι σας και καλή αναρωση σε εσένα! !!!!φιλιά πολλά πολλά! !!!

Άντε βρε κοριτσια πήραμε φορά καλέ.. με το καλό και σε εμάς τις υπόλοιπες! !!!αχχχχ


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...