Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 13 λεπτά , Eflenew είπε:

      @Blue Velvet συμφωνώ με το Σπορακι. Ειναι 1 στα 3,5 ή 1 στα 4 στη δικη σου ηλικια. Θα υο πετυχεις το καλο εμβρυακι ισως ειναι αυτο που ειναι καταψυξη.

       Σε ξενο επιστημονικό άρθρο του 2023 αναφερει: 

      Το ποσοστό ευπλοειδίας (σωστα χρωμοσωμικα) εμβρύων μειώνεται όσο αυξάνεται η ηλικία του ασθενούς, είναι 73% για έμβρυα καλής ποιότητας σε ασθενείς κάτω των 35 ετών, 54% σε ασθενείς μεταξύ 35-36, 37% σε ασθενείς μεταξύ 37-38, 31% σε ασθενείς μεταξύ 39-40, 23% σε ασθενείς μεταξύ 41-42, 5% σε ασθενείς μεταξύ 43-44 και 0 % σε ασθενείς μεταξύ 45-46 ετών. 
       
       

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Μελακι αν φτάσεις την 41 εβδομάδα νομίζω όλοι οι γιατροί λένε για πρόκληση, δεν σε αφήνουν παραπάνω! Εσένα δεν θα σου δώσει παράταση έστω για 1 βδομάδα μετά τις 40; Αν σε πάει στις 41 τότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το Πάσχα, θα σε έβαζε ούτως ή άλλως με πρόκληση... Πάντως μη φοβάσαι, στο λέω εγώ που με τρομοκρατουσε η πρόκληση, αλλά σκέψου κ τα νερά να σπάσουν,αν δεν έχεις διαστολή με ορό θα μπεις εισαγωγή...:-/

Τι να κάνουμε μας ζορίζουν τα μωράκια μας, έβλεπα άλλες στο νοσοκομείο κ τις ζήλευα που τους είχαν έρθει πόνοι στις 38 εβδομάδες, αλλά θα τα ξεχάσεις όλα γρήγορα αν πάνε όλα καλά! Εγώ ήδη έχω αφήσει πίσω αυτή την εμπειρία κ το μόνο που με νοιάζει είναι η μικρή μου!


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μελακι αν φτάσεις την 41 εβδομάδα νομίζω όλοι οι γιατροί λένε για πρόκληση, δεν σε αφήνουν παραπάνω! Εσένα δεν θα σου δώσει παράταση έστω για 1 βδομάδα μετά τις 40; Αν σε πάει στις 41 τότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το Πάσχα, θα σε έβαζε ούτως ή άλλως με πρόκληση... Πάντως μη φοβάσαι, στο λέω εγώ που με τρομοκρατουσε η πρόκληση, αλλά σκέψου κ τα νερά να σπάσουν,αν δεν έχεις διαστολή με ορό θα μπεις εισαγωγή...:-/

Τι να κάνουμε μας ζορίζουν τα μωράκια μας, έβλεπα άλλες στο νοσοκομείο κ τις ζήλευα που τους είχαν έρθει πόνοι στις 38 εβδομάδες, αλλά θα τα ξεχάσεις όλα γρήγορα αν πάνε όλα καλά! Εγώ ήδη έχω αφήσει πίσω αυτή την εμπειρία κ το μόνο που με νοιάζει είναι η μικρή μου!

Καλά εννοείται μόλις δεις το μωράκι σου και ότι είναι καλά όλα τα άλλα δεν σε νοιαζουν. ...πόσο ανυπομονώ να γεννήσω να την δω να ηρεμήσω δεν λέγεται!!!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γυρίσαμε και δεν γεννήσαμε. Μεγαλώνει και ομορφαίνει!:tongue:

3.475 η μικρή και όλα καλά. Αμνιακό, παλμοί, διαστάσεις κλπ κλπ...

Το κεφαλάκι κοιτούσε μπροστά αλλά κατά τη διάρκεια της εξέτασης το γύρισε πίσω οπότε οκ...

Μου έκανε και κολπική εξέταση τραχήλου. Μαλακός και με υγρά, έπιασε κεφαλάκι, αλλά καθόλου διαστολή και πίσω ο τράχηλος οπότε θα το πάρουμε το δεκαήμερο από ότι φαίνεται μας είπε. Περπάτημα και ''γυμναστική'' με τον σύζυγο αλλιώς... παίζει να την φάω την πρόκληση και δεν θέλω καθόλου! Βασικά θύμωσα λίγο :| που μου το είπε και μυρίζομαι ότι δεν θέλει να φτάσουμε Ανάσταση και να του γεννήσω μέσα στις αργίες...:? Δεν ξέρω... Θα τον τεστάρω και θα καταλάβω τις πραγματικές προθέσεις του... :roll:

Επόμενο ραντεβού Μ. Δευτέρα εκτός απροόπτου. Μου είπε ότι είναι καλό σημάδι το ότι κινείτε τόσο και να τον ειδοποιήσω σε περίπτωση που μειωθεί αυτή η κινητικότητα...

Αυτά...!

Μελάκι, πολύ καλά τα νέα σου με την μπεμπούλα! Πιστεύω ότι έχεις καιρό ακόμα & όλα θα πάνε φυσιολογικά!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια... Σας νιώθω και με νιώθετε! Η προσμονή μας έχει χτυπήσει κόκκινα!

Σούπερ τα κιλακια σας μελακι μου!

Εμένα ο άγγελος όταν είχα πάει να γεννήσω κατέβαινε έτσι με το κεφάλι κάτω αλλά κοιταζε μπροστά και δεν έλεγε να αλλάξει θέση.... Το θυμάμαι που το έλεγες και ήταν κ αυτό ένας λόγος για την καισαρική ε; Αλήθεια εσύ πως είσαι σήμερα; Είσαι καθόλου καλύτερα;

Αντε να δούμε αυτή η μικρούλα πότε θα βγει... Έλα ντε... Σίριαλ έχουμε γίνει και μας χτυπάνε τα τηλ. και ρωτάνε όλοι κάθε μέρα αν γεννήσαμε... :tongue:

Γιατί σου είπε είναι καλό που κινητέ τόσο πολύ ;,,Γιατί αν κινείτε λέει, σημαίνει οτι λειτουργεί άψογα το νευρολογικό του σύστημα. Αν ήταν νωθρό θα έπρεπε να ανησυχήσουμε... για κια εμένα κουνιέται παρσ πολύ αλλά δεν έχουμε αναφερθεί κατ σε αυτό...

Τώρα όσο για την πρόκληση τι να πω...τι έχει στο μυαλό του ο κάθε γιατρός κάνεις δεν το ξέρει! !! Πραγματικά...:roll:Πάντως μέχρι στιγμή δεν νομίζω να σου έχει δείξει κάτι τέτοιο έτσι δνε είναι ; Η αλήθεια είναι οτι δεν έχει δείξει κάτι άσχημο. Είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι. Απλά εμένα με πιάνει λίγο η καχυποψία... Κρατάω μια πισινή με τους γιατρούς. όλοι καλοί είναι μέχρι να αποδειχθεί το αντίθετο...:rolleyes:

Μελακι αν φτάσεις την 41 εβδομάδα νομίζω όλοι οι γιατροί λένε για πρόκληση, δεν σε αφήνουν παραπάνω! Εσένα δεν θα σου δώσει παράταση έστω για 1 βδομάδα μετά τις 40; Μου είπε οτι Μ Δευτέρα (αν δεν έχω γεννήσει) θα δούμε το μωρό. Αν οι εξετάσεις είναι οκ θα μου δώσει μερικές ημέρες ακόμα. Δεν είπε πόσες...:confused: Αν υπάρχει θέμα με το παιδί θα μπω για πρόκληση... Αν σε πάει στις 41 τότε δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το Πάσχα, θα σε έβαζε ούτως ή άλλως με πρόκληση... Πάντως μη φοβάσαι, στο λέω εγώ που με τρομοκρατουσε η πρόκληση, αλλά σκέψου κ τα νερά να σπάσουν,αν δεν έχεις διαστολή με ορό θα μπεις εισαγωγή...:-/ Πραγματικά έτσι είναι...

Τι να κάνουμε μας ζορίζουν τα μωράκια μας, έβλεπα άλλες στο νοσοκομείο κ τις ζήλευα που τους είχαν έρθει πόνοι στις 38 εβδομάδες, αλλά θα τα ξεχάσεις όλα γρήγορα αν πάνε όλα καλά! Εγώ ήδη έχω αφήσει πίσω αυτή την εμπειρία κ το μόνο που με νοιάζει είναι η μικρή μου! Ναι και τα κατάφερες μια χαρά! Θα σε σκέφτομαι σαν παράδειγμα να παίρνω θάρρος αν τελικά τύχει έτσι. Σημασία έχει να γεννηθεί το μικρό μου και το πως δεν μπορώ να το προκαθορίσω... Θα σκέφτομαι θετικά πάντως! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελάκι, πολύ καλά τα νέα σου με την μπεμπούλα! Πιστεύω ότι έχεις καιρό ακόμα & όλα θα πάνε φυσιολογικά!!

Ναι Αναστασία μου. Θα έχω πίστη. ;) Μην παραπονιέμαι κι όλας αφού όλα καλά έχουν πάει ως τώρα.

Τον πήρα και μόλις τηλ. γιατί είδα ροζέ υγρά και με καθησύχασε ότι ήταν αναμενόμενο λόγω κολπικής εξέτασης.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν έχει πιάσε κόκκινο λέει...άστα να πάνε...δεν κρατιέμαι εγώ πλέον..εντομεταξυ έχουμε φτιαξει και τα πάντα και βαριέμαι κιόλας! !!

Πάντως αυτό που λέει για το νευρολογικο ο γιατρός σου και τηβ κίνηση εμένα με τόση κίνηση τα νεύρα της κρόσια πρέπει να είναι! !!!!χαχαχχαα


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Έχω τόσο μικρή κοιλιά εντομεταξυ λίγο να κουνηθω λίγο να πιεστεί η κοιλιά αμέσως πετάει πόδι η τρελλη στ πλαι χαχαχα καλά και γενικοτερα άμα κουνιέται αλλαζει σχήμα όλη η κοιλιά...άσε που όταν μαζευεται η

Από μια μερια έχει τόσο πλάκα έτσι όπως πετάγεται η κοιλιά....θα μου λείψει η κοιλίτσα και όλα αυτά τα κούνηματα αλλά πραγματικά έχω κουραστεί τόσο πολύ θέλω να ξαλάφρωσες...γιατί με ένα ακόμα παιδί που όσο να ναι θέλει πράγματα είναι μεγάλο ζόρι! !!!


0QA6p3.png

0RBop3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!!

Αναστασακι σουπερ ο μπεμπης τελικα και μια χαρα ολα!!! Υπομονη μια εβδομαδα σου εμεινε!!! Αντε με το καλο ευχομαι να τα καταφερεις για φυσιολογικο!!!

Μελακι και τα δικα σας νεα πολυ ευχαριστα!!! Και η μπεμπα νταρντανα!!!! Δηλαδη στο περιπου ποσα κιλακια θα γεννηθει;γυρω στα 4? Αντε υπομονη λοιπον και ολα καλα!!!!

Ντοριτα και ιωαννα μια χαρα σας βρισκω και περνω κουραγιο!!!! Κοιμαστε τα βραδυα θηλαζετε αποκλειστικα!!! Συγχαρητηρια!!!! Ευχομαι για ολες να ειναι ετσι ξεκουραστα!!! Ειδικα οι μανουλες που ειναι το δευτερο παιδακι τους πιστευω το εχουν αναγκη!!!

Στα δικα μας νεα λοιπον!!! Εγω πριν λιγο γυρισα απο την μαια...εχει αρχισει διαστολη ο τραχηλος.μαλακος και μπροστα οποτε μου ξεκολλησε τις μεμβρανες!!! Εχω πονους περιοδου εντονους και αιματακι απο εκεινη την ωρα αλλα καφε και μου ειπε ειναι φυσιολογικο.αυριο μεσημερι κανουμε υπερηχο.μας βλεπει γιατρος και μαια και αναλογως σε τι φαση ειμαστε μπαινω η αυριο βραδυ η σαββατο βραδυ και γενναμε!!!! Εφτασε η ωρα λοιπον!!! Νιωθω περιεργα πολυ και δεν το εχω χωνεψει ακομη οτι σε λιγες ωρες θα εχω κι αλλο παιδακι!!!

Χθες βραδυ στις 2 ειχαμε τρεχαματα.ειχα για πεντε ωρες συνεχομενες συσπασεις και πονο και πηγαμε ιασω.με κρατησανε καμια ωρα με παρακολουθησαν αλλα δεν γεννουσαμε.ηταν ολα προπαρασκευαστικα!!!! Αυτα τα νεα μας προς το παρον.εχω αρκετες συσπασεις και πονο.σημερα περπατημα και μπαλα και βλεπουμε!!!

Αχ ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! Πολλα εγραψα!!! :rolleyes:


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!!!

Αναστασακι σουπερ ο μπεμπης τελικα και μια χαρα ολα!!! Υπομονη μια εβδομαδα σου εμεινε!!! Αντε με το καλο ευχομαι να τα καταφερεις για φυσιολογικο!!!

Μελακι και τα δικα σας νεα πολυ ευχαριστα!!! Και η μπεμπα νταρντανα!!!! Δηλαδη στο περιπου ποσα κιλακια θα γεννηθει;γυρω στα 4? Αντε υπομονη λοιπον και ολα καλα!!!!

Ντοριτα και ιωαννα μια χαρα σας βρισκω και περνω κουραγιο!!!! Κοιμαστε τα βραδυα θηλαζετε αποκλειστικα!!! Συγχαρητηρια!!!! Ευχομαι για ολες να ειναι ετσι ξεκουραστα!!! Ειδικα οι μανουλες που ειναι το δευτερο παιδακι τους πιστευω το εχουν αναγκη!!!

Στα δικα μας νεα λοιπον!!! Εγω πριν λιγο γυρισα απο την μαια...εχει αρχισει διαστολη ο τραχηλος.μαλακος και μπροστα οποτε μου ξεκολλησε τις μεμβρανες!!! Εχω πονους περιοδου εντονους και αιματακι απο εκεινη την ωρα αλλα καφε και μου ειπε ειναι φυσιολογικο.αυριο μεσημερι κανουμε υπερηχο.μας βλεπει γιατρος και μαια και αναλογως σε τι φαση ειμαστε μπαινω η αυριο βραδυ η σαββατο βραδυ και γενναμε!!!! Εφτασε η ωρα λοιπον!!! Νιωθω περιεργα πολυ και δεν το εχω χωνεψει ακομη οτι σε λιγες ωρες θα εχω κι αλλο παιδακι!!!

Χθες βραδυ στις 2 ειχαμε τρεχαματα.ειχα για πεντε ωρες συνεχομενες συσπασεις και πονο και πηγαμε ιασω.με κρατησανε καμια ωρα με παρακολουθησαν αλλα δεν γεννουσαμε.ηταν ολα προπαρασκευαστικα!!!! Αυτα τα νεα μας προς το παρον.εχω αρκετες συσπασεις και πονο.σημερα περπατημα και μπαλα και βλεπουμε!!!

Αχ ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! Πολλα εγραψα!!! :rolleyes:

Ioannaki, όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς!! Έχει ξεκινήσει την διαδικασία ο οργανισμός σου όπως πρέπει!! Το αργότερο σε 2 24ωρα θα κρατάς τον μπεμπάκο σου!! Υπέροχα!!


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ioannaki, όλα καλά θα πάνε! Μην ανησυχείς!! Έχει ξεκινήσει την διαδικασία ο οργανισμός σου όπως πρέπει!! Το αργότερο σε 2 24ωρα θα κρατάς τον μπεμπάκο σου!! Υπέροχα!!

Μακαρι να πανε ολα καλα!!!! Τωρα σκεφτομαι οτι αυριο τετοια ωρα θα εχουμε ξεκινησει την διαδικασια του τοκετου....


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μανούλες!

Καλησπερα κοριτσια μου!!!!

Αναστασακι σουπερ ο μπεμπης τελικα και μια χαρα ολα!!! Υπομονη μια εβδομαδα σου εμεινε!!! Αντε με το καλο ευχομαι να τα καταφερεις για φυσιολογικο!!!

Μελακι και τα δικα σας νεα πολυ ευχαριστα!!! Και η μπεμπα νταρντανα!!!! Δηλαδη στο περιπου ποσα κιλακια θα γεννηθει;γυρω στα 4? Αντε υπομονη λοιπον και ολα καλα!!!!

Ντοριτα και ιωαννα μια χαρα σας βρισκω και περνω κουραγιο!!!! Κοιμαστε τα βραδυα θηλαζετε αποκλειστικα!!! Συγχαρητηρια!!!! Ευχομαι για ολες να ειναι ετσι ξεκουραστα!!! Ειδικα οι μανουλες που ειναι το δευτερο παιδακι τους πιστευω το εχουν αναγκη!!!

Στα δικα μας νεα λοιπον!!! Εγω πριν λιγο γυρισα απο την μαια...εχει αρχισει διαστολη ο τραχηλος.μαλακος και μπροστα οποτε μου ξεκολλησε τις μεμβρανες!!! Εχω πονους περιοδου εντονους και αιματακι απο εκεινη την ωρα αλλα καφε και μου ειπε ειναι φυσιολογικο.αυριο μεσημερι κανουμε υπερηχο.μας βλεπει γιατρος και μαια και αναλογως σε τι φαση ειμαστε μπαινω η αυριο βραδυ η σαββατο βραδυ και γενναμε!!!! Εφτασε η ωρα λοιπον!!! Νιωθω περιεργα πολυ και δεν το εχω χωνεψει ακομη οτι σε λιγες ωρες θα εχω κι αλλο παιδακι!!!

Χθες βραδυ στις 2 ειχαμε τρεχαματα.ειχα για πεντε ωρες συνεχομενες συσπασεις και πονο και πηγαμε ιασω.με κρατησανε καμια ωρα με παρακολουθησαν αλλα δεν γεννουσαμε.ηταν ολα προπαρασκευαστικα!!!! Αυτα τα νεα μας προς το παρον.εχω αρκετες συσπασεις και πονο.σημερα περπατημα και μπαλα και βλεπουμε!!!

Αχ ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! Πολλα εγραψα!!! :rolleyes:

Ιωαννάκι δεν το πιστεύω! Έφτασε η μεγάλη στιγμή και για εσάς! Νωρίτερα απο την ΠΗΤ σου κι εσύ ε; Με ένα πόνο κοπέλα μου όλα καλά και με το καλό το μωράκι σας! Γερό να είναι και εσύ να ταλαιπωρηθείς όσο το δυνατόν λιγότερο!! Θα περιμένουμε νέα σου με ανυπομονησία! :D
Έχω τόσο μικρή κοιλιά εντομεταξυ λίγο να κουνηθω λίγο να πιεστεί η κοιλιά αμέσως πετάει πόδι η τρελλη στ πλαι χαχαχα καλά και γενικοτερα άμα κουνιέται αλλαζει σχήμα όλη η κοιλιά...άσε που όταν μαζευεται η

Από μια μερια έχει τόσο πλάκα έτσι όπως πετάγεται η κοιλιά....θα μου λείψει η κοιλίτσα και όλα αυτά τα κούνηματα αλλά πραγματικά έχω κουραστεί τόσο πολύ θέλω να ξαλάφρωσες...γιατί με ένα ακόμα παιδί που όσο να ναι θέλει πράγματα είναι μεγάλο ζόρι! !!!

Θα ξαλαφρώσεις σε λίγες ημερούλες κοριτσάκι! Είναι μεγάλο πράγμα να μπορούμε πάλι να κινούμαστε βρε παιδί μου! Το ίδιο νιώθω κι εγώ πόσο μάλλον εσύ που έχεις και ένα παιδάκι ακόμα! :rolleyes:Έλα και κοντεύεις! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!μολις πηγα τουαλετα και εβγαλα εννα μεγαλο κομματι σαν ζελε...σε λιγο παμε γιατρο...για να δουμε...

Ώπα!!! Να τα να τα! Καλώς να το δεχθείτε!!! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κοριτσάκια μου!

Ιοoannaki30 με το καλό κορίτσι μου να κρατήσεις και το δεύτερο παιδάκι σου υγιές στην αγκαλιά σου!Σου εύχομαι με έναν πόνο, να γίνει όσο το δυνατόν πιο γρήγορα και ανώδυνα ο τοκετός.

Μέσα στις επόμενες δύο εβδομάδες θα έρθουν και τα υπόλοιπα μωράκια της παρέας μας!Γιούπιιιιι!!!

Χριστινάκι μου είσαι μια ανάσα μακριά από την στιγμή που θα κρατήσεις το κοριτσάκι σου στην αγκαλιά σου!Υπομονή και θετική σκέψη να έχεις...έφτασες στο τέλος!Μακάρι να γεννήσεις φυσιολογικά :) .

Μελάκι μου σε λίγες μέρες θα κρατάς αγκαλίτσα το κουφετάκι σου και θα σου φαίνεται απίστευτο. Εγώ ακόμη δεν το έχω συνειδητοποιήσει ότι αυτό το μικρό αστεράκι που τώρα κοιμάται μέσα στο λίκνο του είναι δικό μου.

Αnastasia2012 σαν πρωτομανούλα και λίγο άπειρη προσπαθώ να κάνω το καλύτερο και πιστεύω ότι τα καταφέρνω. Ευτυχώς έχω μεγάλη βοήθεια από τον άντρα μου :) . Με το καλό να κρατήσεις το αντράκι σου το μικρό αγκαλίτσα!

Στα δικά μου νέα τώρα. Ο μικρούλης μας είναι πολύ καλός, τα βράδια ξυπνάει 1-2 φορές για γαλατάκι και μετά πάλι κοιμάται. Ο δικός μου ο ύπνος έχει αλλάξει πρέπει να πω και νομίζω ότι ποτέ δεν θα είναι όπως πριν. Το μάτι της μάνας είναι πάντα άγρυπνο, με αποτέλεσμα να κοιμάμαι και να ακούω την ανάσα του!Ω..ναι τόσο ελαφρύς είναι ο ύπνος μου!Νομίζω θα το καταλάβετε κι εσείς σύντομα. Ο θηλασμός πάει πολύ καλά, έχω πολύ γάλα και ο μικρός μας χορταίνει και φαίνεται ευτυχισμένος μετά από κάθε γεύμα χιχιχιχι. Ο ρυθμός του τώρα εξαρτάται από τα κέφια του. Πολλές φορές, ιδιαίτερα κατά τη διάρκεια της μέρας μπορεί να θέλει να θηλάσει και ανά μια ώρα.Συνήθως όμως ζητάει γευματάκι ανά 3 ώρες και το βράδυ μπορεί να φτάσει και 4.Τα πακέτα με τις πάνες τελειώνουν στο άψε σβήσε, γι΄αυτό να έχετε 3 τουλάχιστον συσκευασίες όταν θα πάτε σπίτι με το καλό μετά το μαιευτήριο.

Στην αρχή για όσες δεν έχετε ξαναθηλάσει είναι πιθανό να ερεθιστούν οι θηλές σας και να σας τσούζουν, γι' αυτό να έχετε υπόψιν κάποια κρέμα ειδική γιατί θα την χρειαστείτε σίγουρα.Τη μέρα που βγήκα από το μαιευτήριο μου πήρε ο άντρας μου μια της Medela, πολύ καλή, ενώ μου έδωσε και η μαία μου κάποιες ειδικές κομπρεσούλες. Ακόμη νιώθω βέβαια μια μικρή ενόχληση αλλά όσο περνούν οι μέρες γίνονται όλο και καλύτερα. Χωρίς την κρέμα δεν θέλω να φανταστώ πώς θα ήταν. Αυτά από εμένα προς το παρόν.Αναμένω με ανυπομονησία τα επόμενα γεννητούρια!Πολλές ευχές και φιλιά σε όλες :) !!!


  BeKsp1.png smQAp1.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...