Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανούλες Απριλίου 2016 😃


Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλες πραγματικά για την αγάπη που μου δείχνετε & την συμπαράσταση όλο αυτό τον καιρό!! Με το καλό & στις υπόλοιπες να πάρετε αγκαλίτσα τα μωράκια σας!!:D:D:D


l1ITp3.png

HDApp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Σας ευχαριστώ όλες πραγματικά για την αγάπη που μου δείχνετε & την συμπαράσταση όλο αυτό τον καιρό!! Με το καλό & στις υπόλοιπες να πάρετε αγκαλίτσα τα μωράκια σας!!:D:D:D

Αθανασια να σου ζησει κοπέλα μου να ειναι γέρος και καλα σαράντα,μας ξαφνιασες.

Θα ηθελα να πω μια συμβουλή για τον θηλασμο εγω μια και ολες τις φορές δεν κατάφερνα να ολοκληρώσω τον θηλασμο και τα παρατουσα τωρα το παιδεψα πολυ και ήδη ειμαι καλυτερα.Οτι κρέμες έβαζα δεν κάνανε τίποτα,έτσι ξεκίνησα να βάζω γάλα απο την θηλή γύρω γύρω και να ειναι το στήθος ανοιχτό χωρις σουτιέν και επιθεματα,να παίρνει αέρα για να ξερενεται.Ετσι αυτη την φορα πέρασα απο αυτο το στάδιο του πόνου και θηλάζω καλα.Ακομη και η στάση να αλλάζει συχνά,εγω ξαπλώνω στο κρεββάτι και τον βάζω κατω και ρουφαει.Η κλασική στάση με ενοχλεί πιο πολυ,η στο πλάι,κατω απο το καθε πλευρό προς τα πίσω να ειναι τα πόδια του παιδιού.Ελπιζω να βοηθήσω και καποια αλλη γιατι εγω ειχα μεγάλο πρόβλημα παντα.

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.500gr ΙΑΣΩ

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.650gr ΡΕΑ

ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.900gr ΙΑΣΩ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.700gr ΡΕΑ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.475gr ΕΛΕΝΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ?gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!

Θα τρελαθώ!!!!!! Να χαίρεστε το αγόρι σας Αναστασία μου! Γερός και δυνατός και με το καλό στο σπιτάκι σας!!! Ταλαιπωρήθηκες λίγο από ότι κατάλαβα! Αλλά όλα καλά και θα γεμίσει η αγκαλιά σας τώρα!

Έκανες επισκληρίδιο φαντάζομαι κατά την καισαρική; Είχες κάνει και κατά την διάρκεια της πρόκλησης;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αθανασια να σου ζησει κοπέλα μου να ειναι γέρος και καλα σαράντα,μας ξαφνιασες.

Θα ηθελα να πω μια συμβουλή για τον θηλασμο εγω μια και ολες τις φορές δεν κατάφερνα να ολοκληρώσω τον θηλασμο και τα παρατουσα τωρα το παιδεψα πολυ και ήδη ειμαι καλυτερα.Οτι κρέμες έβαζα δεν κάνανε τίποτα,έτσι ξεκίνησα να βάζω γάλα απο την θηλή γύρω γύρω και να ειναι το στήθος ανοιχτό χωρις σουτιέν και επιθεματα,να παίρνει αέρα για να ξερενεται.Ετσι αυτη την φορα πέρασα απο αυτο το στάδιο του πόνου και θηλάζω καλα.Ακομη και η στάση να αλλάζει συχνά,εγω ξαπλώνω στο κρεββάτι και τον βάζω κατω και ρουφαει.Η κλασική στάση με ενοχλεί πιο πολυ,η στο πλάι,κατω απο το καθε πλευρό προς τα πίσω να ειναι τα πόδια του παιδιού.Ελπιζω να βοηθήσω και καποια αλλη γιατι εγω ειχα μεγάλο πρόβλημα παντα.

Βάσω μου ακριβώς όπως το περιγράφεις μας συμβούλευσαν και οι μαίες στο σεμινάριο. Κι εγώ πήρα τα κοχύλια για το στήθος για να αερίζεται. Μας είπαν να μην χρησιμοποιήσουμε επιθέματα και κρέμες.

Να είσαι καλά που το μοιράστηκες γιατί η γνώμη σου μετράει και είναι σημαντικό θέμα ο θηλασμός! Εύχομαι να κυλήσει ακόμα καλύτερα! :D


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ σήμερα πήρα τηλ. τον γιατρό γιατί είχα απο εχθές συσπάσεις μέσα στην ημέρα και όλο το βράδυ μαζί με πόνους στη μέση. Η μικρή είχε μειώσει την ένταση των κινήσεων της, παρόλα αυτά την ένιωθα και έτσι δεν ανησύχησα και περίμενα να ξημερώσει κάνοντας αναπνοές να της δίνω χώρο.

Σήμερα το πρωί λοιπόν είχα ανά τέταρτο συσπασούλες μήτρας σε συνδυασμό με συσπάσεις εντέρου σε σημείο να μην μπορώ να ελέγξω κάνα δυο φορές τις κενώσεις μου στην τουαλέτα. Ένα είδος μικρής ακράτειας κοπράνων.

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι φυσιολογικά προεόρτια (μπορεί να έχω και μια μικρή τάση προς εμετό) αλλά να μην αγχώνομαι παρά μόνο αν δεν νιώσω το παιδί ή εάν έχω πόνους που να μην τους αντέχω. Το σώμα έχει μια τάση να ''αδειάζει'' όταν πλησιάζει το παιδί. :rolleyes:

Είμαστε κοντά λοιπόν μου είπε και να μην φάω βαριά σήμερα και αύριο... Ένα μπανάκι, λίγο περπάτημα και ξεκούραση. Για να δούμε... Κοντεύουμε άραγε; :roll:


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!

Να σου ζήσει κοπέλα μου! Με το καλο στο σπιτάκι σας και καλή ανάρρωση!

Άντε κοριτσια σας περιμένουμε και τις υπόλοιπες!

Εμείς καλα ειμαστε! Χτες βγήκαμε και την πρωτη μας βολτούλα! Την είχα στον μαρσιπο γιατι στο καρότσι ήταν ο γιος μου! Άντε να δω πως θα οργανωσω τις βόλτες μας οταν θα ειμαι μονη μου (χωρις τη μαμα) γιατι ο άντρα μου θα δουλεύει πολυ όλο το καλοκαίρι...


APaXp3.png

Ptg7p3.png

Link to comment
Share on other sites

Μελακι βλεπω να γενναμε παρεα!!!!εγω ξαπλα με πονους ειμαι...κι εγω 2 ανεξελενκτες εκκενωσεις στην τουαλετα...πριν λιγο με ειδε η μαια..διαστολη 2 και παμε καλα!!! Μου ειπε πως με βλεπει να γενναω σημερα...αλλιως αυριο κατα τις 1 το μεσημερακι κανουμε εισαγωγη και ως τις 6 να εχω γεννησει...μου ειπε πως ειμαι σουπερ κ θα γεννησουμε φυσιολογικα και συντομα!!! Μακαρι!!!για να δουμε.... ;)


slsop3.pngPAsip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια Καλησπέρα γέννησα την δευτέρα 11/4 /16 9.45 το θαυματάκι μου με καισαρική 3970kg 52cm βγήκε η μικρή, πια μικρή δηλαδή χαχαχα...φαντάσου να χα πάρει και κιλα ποση θα βγαινε(συνολο στην εγκυμοσυνη ειχα παρει 6,5 κιλα)

Τις υπόλοιπες μερες πέρασα γενικώς δύσκολα γιατί μου ειχαν βαλει μια ενοχλητική παροχη στην μητρα δεν συνεργαζόταν και το εντερο και μετα απο πολλές και διαφορες προσπάθειες αρχισε να συνεργάζεται Πέμπτη μεσημέρι επιτελους. Θηλαζουμε αποκλειστικά.

Απο οτι διαβασα τα μπεμπακια και οι μαμαδες του καφε μας πανε μια χαρα...είμαστε σπιτι μας απο χθες και η μικρη μου έχει ξετρελαθει με την μπεμπα...


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γέννησα!! 2960 γρ. & 50 πόντους τελικά με καισαρική..

Είχα υγρά από χθές & το πρωί που ξύπνησα το εσώρουχο & η πιτζάμα μου, πήρα τον γιατρό & ήρθα στο Μητέρα στις 12 για έλεγχο. Τελικά είχαν σπάσει τα νερά, τράχηλος μαλακός, διαστολή 2, στις 13:00 μου βάλανε ορό για πρόκληση, συσπάσεις & πόνους καλά αλλά ο μπέμπης ψηλά χωρίς να έχει εμπεδωθεί λεκάνη..στις 17:30 δεν είχε κατέβει καθόλου στάσιμος. Ανησυχήσαμε για περιτύλιξη & τελικά μπήκα στις 18:30 για καισαρική & γέννησα 19:10 με διπλή περιτύλιξη τελικά!! Θήλασα & πήρε το πρωτόγαλα & τώρα είμαι δωμάτιο & τον περιμένω!! Σας φιλώ..!!!

Να σου ζήσει γερος και δυνατός να ναι κοριτσάκι μου μια χαρά ολα καλά πήγαν...καλους θηλασμους :D


1461135600.jpgeNortjKzUjIyMjE2NlKyBlwwFWoCzQ,,30.png

eNortjKzUjIyMjUwtVSyBlwwFX4C1A,,92.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΑΠΡΙΛΙΟΥ

BunnyBabyDaffodil.gif

maria18 - ΠΗΤ 10/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.500gr ΙΑΣΩ

Mommy17 - ΠΗΤ 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 730gr ΜΗΤΕΡΑ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

favol - ΠΗΤ 19/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.650gr ΡΕΑ

ioannaki30 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.900gr ΙΑΣΩ

mamamia21 - ΠΗΤ 20/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.470gr ΙΑΣΩ

titina21 - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 2.700gr ΡΕΑ

ntfamily - ΠΗΤ 24/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ΜΗΤΕΡΑ

Maira5 - ΠΗΤ 24/4 ΑΓΟΡΑΚΙ gr ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ

Μέλι - ΠΗΤ 25/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.475gr ΕΛΕΝΑ

athanasia789 - ΠΗΤ 28/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.750gr ?

Touli6 - ΠΗΤ 30/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.000gr ?

ΓΕΝΝΗΤΟΥΡΙΑ!

skountoufla - 27/3 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΓΟΡΑΚΙ 2.000gr – 2.100 gr K.Τ.(?)

kanti - 29/3 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.150gr Φ.Τ.

Dorita_87 - 01/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.120gr EUROMEDICA K.Τ.

IoannaMas - 05/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.230gr ATTIKO Φ.Τ.

Vasso40 - 10/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 3.030gr ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ K.Τ.

spasiou - 11/4 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ 3.970gr ΕΛΕΝΑ K.Τ.

anastasia2012 - 15/4 ΑΓΟΡΑΚΙ 2.960gr ΜΗΤΕΡΑ K.Τ.


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα γέννησα την δευτέρα 11/4 /16 9.45 το θαυματάκι μου με καισαρική 3970kg 52cm βγήκε η μικρή, πια μικρή δηλαδή χαχαχα...φαντάσου να χα πάρει και κιλα ποση θα βγαινε(συνολο στην εγκυμοσυνη ειχα παρει 6,5 κιλα)

Τις υπόλοιπες μερες πέρασα γενικώς δύσκολα γιατί μου ειχαν βαλει μια ενοχλητική παροχη στην μητρα δεν συνεργαζόταν και το εντερο και μετα απο πολλές και διαφορες προσπάθειες αρχισε να συνεργάζεται Πέμπτη μεσημέρι επιτελους. Θηλαζουμε αποκλειστικά.

Απο οτι διαβασα τα μπεμπακια και οι μαμαδες του καφε μας πανε μια χαρα...είμαστε σπιτι μας απο χθες και η μικρη μου έχει ξετρελαθει με την μπεμπα...

Τροφαντό γερό μωράκι!!! Γυναικάρα θα τολμούσα να πω!!!

Να τα χαίρεστε τα κορίτσια σας λοιπόν!!!

Αλλά spasiou μου τι εννοείς δεν συνεργαζόταν το έντερο;


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελακι βλεπω να γενναμε παρεα!!!!εγω ξαπλα με πονους ειμαι...κι εγω 2 ανεξελενκτες εκκενωσεις στην τουαλετα...πριν λιγο με ειδε η μαια..διαστολη 2 και παμε καλα!!! Μου ειπε πως με βλεπει να γενναω σημερα...αλλιως αυριο κατα τις 1 το μεσημερακι κανουμε εισαγωγη και ως τις 6 να εχω γεννησει...μου ειπε πως ειμαι σουπερ κ θα γεννησουμε φυσιολογικα και συντομα!!! Μακαρι!!!για να δουμε.... ;)

Διαστολή 2!!! Τέλεια! Αχ όλα καλά να σου πάνε! Τωρα να γεννήσουμε κοντά κοντά... Λες ε; Τι να πω... Σε αναμονή είμαι κι εγώ! Της τραγουδάω, της παίζω μουσική γενικά την καλοπιάνω μπας και...! :tongue::tongue::tongue:

Ο πατέρας της έχει λαλήσει απο την αγωνία! :D:tongue:

Άντε με το καλό! Από ότι φαίνεται αύριο θα έχεις το αγγελούδι σου μανούλα!!! :-D

Χαρούμενοι γονείς! Με ένα πόνο! ;)


gHTSp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...