Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερες κοριτσάρες..Πώς είμαστε σήμερα;;

γεια σας φιλες μου!καλωριζικο το νεο μας καφε.

Λαζαρένια καλώς ήρθες.. Πες μας λίγα πραγματα για σενα, είσαι νέο μέλος, μανούλα Μαϊου - Ιουνίου 2008;

Μαρίνα, μπραβο στο Γώγο που ήταν καλό παιδί..Και ο δικος μου οταν πηγαίνουμε παιδίατρο κάθεται.....σε αναμμένα κάρβουνα!!:D:D

Joa, ο Χρήστος πως είναι σήμερα;;

Οι υπόλοιπες που είστε κορίτσια;;Κωνκων, kiko, Χριστίνα, niked, Soula33, Giovanna, Maeleni...

Καλά για το Βικακι δε ρωτάω, εχει προετοιμασίες..Έτοιμη η βαλίτσα Βίκυ;;

Επεξεργάστηκαν by Stone

BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημεραααααααααααα

ο Χρηστακης ειναι πολυ καλα !!ειναι απυρετος απο χθες το μεσημερι και με φοβερη διαθεση ..Σήμερα δεν ειχα σκοπο να τον στειλω παιδικο αλλα ειχε παρει ο ερμος την τσαντα του και περιμενε στην πορτα το βουμ βουμ οποτε τον στειλαμε..Απο βηχα δεν εχουμε σχεδον καθολου και μυξουλες ελαχιστες ..

Να σας ενημερωσω και για τις καινουργιες μας λεξεις λεμε τοτο=τοστ λετα =λεφτα γιαγια=γαλα (κουφο λιγο αυτο και προσπαθω να του το διορθωσω αλλα επιμενει )τοτης =φωτης (ξαδελφος) μιτος=μιλτος(αδελφος μου)

Σαρδελακι καλοριζικο το ιδιαιτερο!!

Μαρινα μου σουπερ ο μικρουλης σου!!!


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό μήνυμα απο joa

γιαγια=γαλα (κουφο λιγο αυτο και προσπαθω να του το διορθωσω αλλα επιμενει )

Ιωάννα, μη μιλάς καθόλου!!! Εμένα ακόμα δεν με εχει μάθει, με λέει "μπαμπά":mad::mad:

Επεξεργάστηκαν by Stone

BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα φίλες μου!

Αυτές τις μέρες πέρα από το πρωί δεν προλαβαινα να γράψω..σας διάβαζα όμως!

joa μου περαστικά για ακόμα μία φορά..Κρίμα ρε γμτ..αλήθεια στο σταθμό που πάει ο Χρηστάκος τόσο συχνά αρρωσταίνουν και τα υπόλοιπα παιδάκια? Πως είναι σήμερα?

Σαρδελάκι μου καλορίζικο το ιδιαίτερο! Άντε να σου έρθουν κι άλλα πολλά πολλά!!!

Μαρίνα μπραβο στον Γωγούλη!

Ρίτα και εμένα η Εύα όλο το καλοκαίρι ξυπνούσε στεγνή. Τώρα ανάλογα τις μέρες. Κι εγώ libero χρησιμοποιώ και το βράδυ pampers. Τα pampers της έκαναν τρομερούς ερεθισμούς πέρυσι και με τα librto βρήκα την υγειά μου. όμως δεν κάνουν για βράδυ..ξυπνούσε μούσκεμα. Έτσι χρησιμοποιώ pampers μόνο το βράδυ. Όσο για την γρίπη και με την παιδίατρο που το συζήτησα και μία άλλη παιδίατρος που άκουσα είπαν ότι επειδή είναι μία ελαφριά γρίπη(πολύ πιο ελαφριά από την κοινή) δεν χρειάζεται να τρέχουμε για εξετάσεις εφόσον το παιδί είναι σε καλή κατάσταση. Μπορεί να την περάσει όπως οποιαδήποτε άλλη ίωση.

Να σας πω και τα δικά μου..εχτές λοιπόν έτσι όπως διάβαζα τα κατορθώματα των ζουζουνιών σας, σκεφτόμουν πόσο μακρινά είναι όλα αυτά για την Εύα(σκαρφαλώματα κτλ..). Όπως σας έχω πει δεν άφηνε με τίποτα το χέρι της από εμένα για να περπατήσει από τότε που έφαγε την τούμπα. Είπα να την αφήσω, χωρίς να την πιέσω και να είμαι δίπλα της όταν μου το ζητά. Ένα μήνα όμως αυτός ο τρόπος δεν είχε κανένα αποτέλεσμα..Και μόνη της να την άφηνα όταν δεν μπορούσε να πιαστεί από κάποιο έπιπλο έπεφτε και μπουσουλούσε..Εχτές λοιπόν είπα να δοκιμάσω έναν πιο σκληρό τρόπο. Δεν την άφησα να μου πιάσει το χέρι καθόλου. Έκλαιγε, τσίριζε και εγώ έμεινα στο να της εξηγώ πως είναι ώρα πια να περπατήσει μόνη της, πως μπορεί, να μην φοβάται κλπ...αυτό κράτησε κανα μισάωρο. Και ήμουν συνέχεια μακριά της. Ε, λοιπόν έπιασε. Έφυγε, πήγε στην κουζίνα, πήρε από τον πάγκο το γιαούρτι της(το άδειο) το ''έτρωγε'' περπατώντας και σιγά σιγά το πήρε απόφαση και όλο το απόγευμα δεν ξαναζήτησε χέρι. Επίσης σκαρφάλωσε μόνη της στον καναπέ για πρώτη φορά και εγώ ενθουσιάστικα(δεν κρατήθηκα) και μετά το έκανε συνέχεια, αλλά ήθελε να σκαρφαλώνει παντού μετά...μακάρι να συνεχίσει έσι και να της φύγει πια ο φόβος γιατί η αλήθεια είναι ότι κουράτικα, (περισσότερο ψυχολογικά) να την βλέπω τόσο τρομαγμένη..

Αυτά...τα φιλιά μου σε όλες σας!!!!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημεραααααααααααα

ο Χρηστακης ειναι πολυ καλα !!ειναι απυρετος απο χθες το μεσημερι και με φοβερη διαθεση ..Σήμερα δεν ειχα σκοπο να τον στειλω παιδικο αλλα ειχε παρει ο ερμος την τσαντα του και περιμενε στην πορτα το βουμ βουμ οποτε τον στειλαμε..Απο βηχα δεν εχουμε σχεδον καθολου και μυξουλες ελαχιστες ..

Αχ ωραία!!!! Γραφαμε μαζί και δεν το διάβασα!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αρχικό μήνυμα απο joa
γιαγια=γαλα (κουφο λιγο αυτο και προσπαθω να του το διορθωσω αλλα επιμενει )

Ιωάννα, μη μιλάς καθόλου!!! Εμένα ακόμα δεν με εχει μάθει, με λέει "μπαμπά":mad::mad:

χαχαχαχαχα!!!! Πολύ μου άρεσε αυτό!!!


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites

Είδες τελικά Αρμάκι το κάθε παιδάκι θέλει τον τρόπο του! Μια χαρά η Ευούλα! Να σου πω όμως μη βιάζεσαι να "φύγει" η μικρή γιατί εμείς τρέχουμε από πίσω και δεν προλαβαίνουμε! Χτες πήγαμε στο λητώ να δούμε μία κούνια και ο μικρός άρπαζε τα παιχνίδια και έτρεχε πέρα δώθε! Άσε που κατέστρεψε και κανένα δυο κουτιά με παιχνίδια! Πήραμε το ένα και την κάναμε με ελαφρά, πριν μας πιάσουν στα πράσα! :D

Τζόα μια χαρά ο Χρηστάκης, άντε να πάρει τα πάνω του και μην ξεχνιέσαι θέλουμε φώτο! Επίσης τα παιδάκια μας συμπεριφέρονται με ακριβώς τον ίδιο τρόπο το πρωί που περιμένουν να πάνε στο σχολείο τους!

Ο Γώγος μου ενώ τα κακά τα έκανε πάντα στο γιογιό, τελευταία μετά τη γαστρεντερίτιδα, κάθε πρωί τον βρίσκουμε χεθμένο και το μεσημέρι που έρχεται από το σχολείο περιμένει να τον βάλουμε στο γιογιό και τα κάνει πάλι! Περνάνε διάφορες φάσεις τελικά!


mGKop3.png60Jvp3.png

Link to comment
Share on other sites

αρμάκι μου πολύ χάρηκα με τα νέα της Ευούλας...μπράβο στο κοριτσάκι μας. Άντε τώρα καλό τρέξιμο να την πιάνεις από όπου θα σκαρφαλώνει :-)

joa μου τέλεια που ο Χρηστάκης είναι καλά.

Ο Αστέρης το έχει ρίξει στον ύπνο. Έχει φυσικά μία εβδομάδα που με ξυπνάει για γάλα την νύχτα...το πίνει και ξανακοιμάται μέχρι της 9 - 9.30!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Άρμα!!!!!!! Άντε τωρα η Ευούλα θα το ρίξει στις "ταρζανιές"!!!!!! Σας είπα ότι και η δικιά μου άρχισε τα σκαρφαλώματα; Ο άντρας μου επιμένει να την αφήνουμε και να μην την κατεβάζουμε από την καρέκλα για να μάθει να κατεβαίνει και να προσέχει εμένα όμως τρέμει το φυλοκάρδι μου κάθε φορά γιατί νομίζω ότι κάποια στιγμή θα το φάει το κεφάλι της στα πλακάκια....:(

Joa μου μπράβο και σε σας... τρελή όρεξη ο Χρηστάκης για σχολείο!!!!!!:D:D

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω για κρεβάτι και κυρίως τη Ρίτα νομίζω που σκέφτεται να το αλλάξει....

Τώρα με το καινούργιο μωράκι σκέφτομαι να μην πάρω καινούργια κούνια αλλά μιας και έχουμε χώρο πλέον να αλλάξω το κρεβάτι της μικρής με ένα ημίδιπλο και να βάλω πρόσθετα προστατευτικά από δίπλα και την κούνια της να τη βάλω στον μικρό... Απλά η Αναστασία ακόμα δεν έχει δείξει τάσεις να απελευθερωθεί απο την κούνια της όπως ο Γρηγόρης και σκέφτομαι μήπως είναι πολύ νωρίς για μεγάλο κρεβάτι....

Θα σας πρήξω μέχρι να αποφασίσω μου φαίνεται...και μη νομίζεται όταν το λύσω αυτό ακολουθεί το ερώτημα..."απο καρότσι τι κάνουμε;;;;;":D:D:D


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

μόλις ξύπνησε...και μου λέει "αρκούζα"...χαχα πρωί πρωί ξεκινάμε με τους μαζού.

Πλάκα έχει όταν βλέπει τον παπαγάλο φωνάζει αυτός ναιιιιιιιιιιιιιιιιιι όπως ο παπαγάλος κι όταν σε κάποια φάση λέει το τραγούδι "να σου βάλω μαιντανό;" λέει κι ο Αστέρης μαγκαμό (μαιντανό)


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...