Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

Cafe Μαϊος 2008


CoffeeFilter

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 46,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    6629

  • Stone

    4617

  • vatraxaki

    3614

  • joa

    3229

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ριτα79

    ριτα79 6.629 δημοσιεύσεις

  • Stone

    Stone 4.617 δημοσιεύσεις

  • vatraxaki

    vatraxaki 3.614 δημοσιεύσεις

  • joa

    joa 3.229 δημοσιεύσεις

Posted Images

Μπραβο στο Ευακι μας ..ειδες το χρονο της ηθελε ..

Μαρινα ο Γιωργος και ο Χρηστος έχουν τις ιδιες συμπεριφορες ...και δυστυχως και τις ιδιες αρρωστιες..

Αρμα μουγενικως αυτη η εποχη ειναι πολυ δυσκολη στους παιδικους και κυριως για παιδακια που πανε πρωτη χρονια..

Stone να υποθεσω οτι τον μπαμπα τον λεει μαμα??


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σαρδελάκι σκέφτομαι για κάποιο που έχει συρτάρι με δεύτερο κρεβάτι απο κάτω έτσι ώστε στην αρχή να το έχω ανοιχτό για μην χτυπήσει αν κατεβεί το βράδυ.... Πιστεύω ότι θα είναι αρκετά ασφαλές, ε;


UZaZp3.pngHoQqp3.png
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια!

Τι κανετε?

Μαρινακι σουπερ ο μικρουλης σου!μια χαρα οι μετρησεις ειδες που αγχωνοσουν με το φαι?

ιωαννα μου αντε περαστικα και αγυριστα!!

Αρμα ειδες ρε παιιδι μου..θελουν ενθαρρυνση και συν τοις αλλοις βολευονται οταν για πολυ καιρο κανουν κατι και αν ειναι και λιγο πιο συνεσταλμενα ''κολλανε''.

Μπραβο στην κουκλιτσα και μην την κοβεις θα περασει ενα διαστημα που θα τρεχει μανιωδως και θα κανει ταρζανιες αλλα μολις τα κατακτησει θα κοψει ή μαλλον δε θα κοψει..χαχα αλλα θα μαθει να προσεχει καποια σημεια .Αν φοβασαι να εισαι διακριτικα στον ιδιο χωρο αλλα μην την αγχωσεις!

Deleni μου συμφωνω με τον ανδρα σου ο Γρηγορης ανεβαινει απο 9 μηνων στο τραπεζακι του σαλονιου που ειναι χαμηλο και απο 10 μηνω στο διπλο κρεβατι πριν καν περπατησει δλδ.Απο το χρονο και μετα ορθιος στις καρεκλες και στο..τραπεζι ...

Εγω το πρωτο πραγμα που του εδειξα ειναι πως να κατεβαινει με τον πωπω του.

Ειμαι πλεον πολυ σιγουρη οτι δε θα πεσει εκτος και παραπατησει ή κανει κατι κατα λαθος.

Παντως συνειδητα πλεον εχει μαθει να σκαρφαλωνει και να ξεσκαρφαλωνει χαχαχα

ΘΑ ξαναρθω διοτι ξυπναει..


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Deleni εμεις σκεφτομαστε το καλοκαιρι να παρουμε ημιδιπλο κρεβατι για τον Χρηστακη γιατι μας εχει πιασει αγχος λογω του σκαρφλαωματος ..κριμα να παρεις κουνια για 1 χρονο ακομη..


cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αρμα, ξεκινάει η γυμναστική!!Τρεχατε ποδαρακια μου θα είσαι σε λίγο..Μπραβο στην Ευούλα :-P

Αλλα παιδιά γίνονται οταν περπατανε και κανουν σκανδαλιές...

Deleni, θα πάρεις ενα μονο κρεβατακι με κάγκελο στο πλάι ή τύπου καναπέ..

Απο καρότσι νομίζω πως θα χρειαστεί να πάρεις άλλο ενα - δεν ξερω ποιο εχεις- αν εχεις κπ πολύ ακριβό θα πάρεις ενα πιο οικονομικό για να εχεις την Αναστασία εκεί, για κανενα χρόνο το πολύ..Είναι μικρούλα ακόμη για να είναι χωρίς καρότσι.. Και θα εχεις και εσύ κυνηγητό, καλύετρα μεσα στο αρότσι, να είσαι ήσυχη..

Τώρα για την περίπτωση που είσαι μόνη με τα παιδιά, υπάρχουν στην αγορα κτ υποδοχες που μπαινουν πίσω στα καρότσια (νομιζω καθε εταιρία εχει τα δικα της) και το μεγαλύτερο παιδί στεκεται όρθιο εκεί..

Όσο για αυτο που λες με το σκαρφάλωμα τελικά καταλαβα οτι είναι "αναγκαίο κακό"..Τον μάλωνα και τον μαλώνω συνεχεια και τελικά διαπίστωσα οτι αμα βαλουν κτ στο μυαλό τους θα το κάνουν βρεξει χιονίσει..Έτσι τον αφήνω να σκαρφαλώσει στην καρεκλα ή πάνω στα παιχνίδια του (τραπεζάκια, σκαμπώ) και τον βοηθάω να μαθει τον τροπο να κατεβαίνει. Το κάνει μετα και μόνος του και του λεώ "όχι άλλο τώρα"...Μετα είναι μες τη χαρα, νοιώθει οτι έκανε άθλο..

Sardelaki, το κράτησε τελικα το νεο πρόγραμμα ο Αστέρης..Αν σε βολεύει κι εσενα ετσι με τις πρωινές δουλειες, ας ξυπνάει το βραδυ για γαλατακι...ε;;

Το καλό είναι οτι ξανακοιμάται..


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι Stone μου ας ξυπνάει...δεν με πειράζει...κι εμένα με βολεύει γιατι πίνω το καφεδάκι μου με ησυχία και κάνω και καμιά δουλειτσα...κι εκτός αυτού ξυπνάει ξεκούραστος και με τρελλά κέφια για παιχνίδι...αφού τον χάνω καλέ από κει που δεν ξεκολλούσε από δίπλα μου...τον ψάχνω μέσα στο σπίτι!


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σας ειπα οτι βρηκαμε την λυση με το μην κοιμαται ξεσκεπαστος το βραδυ ???

αφου δοκιμασαμε καθε λογης κουβερτα , υπνοσακο (ουτε να τον βλεπει δεν θελει , κοντεψε να τον σκισει )τελικα βρηκαμε την υγεια μας με ενα παπλωμα που εχει πανω προβατακια και κοτουλες ..καθεται τον σκεπαζουμε και μετα καθεται και λεει μονος του πως κανει το καθε ζωντανο ...το βραδυ καθησε σκεπασμενος(πρωτοφανες !!)και κοιμηθηκε πολυ καλα!!

Επεξεργάστηκαν by joa

cca53e644d.png

eTRlp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν κορίτσια εγώ την Εύα την έχω ζήσει να ''φεύγει'', μην ξεχνάτε ότι έχει περπατήσει από τον Ιούλιο. Απλά από τότε που έφαγε την τούμπα, το έκοψε. Σε γενικές γραμμές είναι ήσυχη και ακούει πολύ(αν της το πεις ήρεμα) άλλωστε ότι ήταν να ανακαλύψει μέσα στο σπίτι το έχει ανακαλύψει, οπότε ξέρει πολύ καλά, που πρέπει να πηγαίνει και που όχι...τώρα με το σκαρφάλωμα, δεν ξέρω τι θα γίνει μιας και αυτό είναι καινούριο, πάντως εχτές που προσπαθούσε να ανέβει και στο τραπεζάκι και στο έπιπλο της τηλεόρασης μόλις της έλεγα σκαρφαλώνουμε μόνο στον καναπέ, έφευγε και πήγαινε στον καναπέ. Για να δούμε..

deleni όντως θα ήταν καλύτερα να πάρεις κρεβατάκι αλλά μήπως από την άλλη θα της κακοφανεί της Αναστασίας που θα πάρει το κρεβάτι της το μικρό αδερφάκι? Οπότε αν είναι να κάνεις μια τετοια αλλαγή καλύτερα θα ήταν να το κάνεις από τώρα ώστε να το συνηθίσει και να ξεχάσει την κούνια...

joa τέλεια η λύση του σκεπάσματος. Εμένα πάντως η Εύα ακόμα και με την αγαπημένη της κουβερτούλα να την σκεπασω(που δεν κοιμάται χωρίς αυτή) με το που θα την πάρει χαμπάρι, την κλωτσάει και ξεσκεπάζεται. Πάντως μέχρι τώρα πάντα είναι ζεστή το πρωί που ξυπνάει κι ας είναι ξεσκέπαστη..

Ρίτα η Εύα ήταν τρομοκρατημένη, δεν είχε βολευτεί πιστεύω. Πραγματικά μόλις καταλάβενε πως δεν είχε να πιαστεί έτρεμαν τα πόδια της. Γι'αυτό και δεν ήθελα να την πιέσω. Και η ενθάρυνση με το καλό δεν έπιασε. Έπιασε με το άγριο(δεν το περίμενα), αλλά τελικά έπιασε..πάντως εχτές έκανα αυτό που λες. Ημουν ΠΟΛΥ διακριτικά δίπλα της και της έκανε καλό.


an1cCua0g410010MTA5bGR8NDc3ODg4ZGF8aSBleWEgbWFzIGVpbmFp.gif

an1cJNb0g410010MjJkfDUwMjMyNjQ3dmF8dG8gYW50cmFraSBtYXMgZWluYWk.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σας ειπα οτι βρηκαμε την λυση με το μην κοιμαται ξεσκεπαστος το βραδυ ???

Μεγάλο Πρόβλημα!!Τον βάζω για ύπνο στις 11 και στις 12 που πάω να τον δω έχει ήδη ξεσκεπαστεί..Δλδ όλο το βραδυ είναι ξεσκέπαστος..Τι να κάνω;;Φοβάμαι οτι πολύ σύντομα θα αρρωστήσει..Είχα δει στα kookoo κτ κλιπσάκια που πιάνονται απο την κουβερτα και κουμπώνουν στο κάγκελο του κρεβατιού..Ο αντρας μου δε με αφησε να τα πάρω για να μην χτυπήσει το μωρό στον ύπνο του..Μάλλον θα τα δοκιμάσω και αυτά..

Stone να υποθεσω οτι τον μπαμπα τον λεει μαμα?

Κάπως έτσι....Αν και σε εκείνον το πετυχαίνει πιο πολλές φορές..

Χτες είχε πολύ πλάκα!!Βλέπαμε τον Παπακαλιάτη και ο μικρός τριγυρνούσε μες το σπίτι..Σε κάποια στιγμή "σκάει μύτη" φορώντας τα τακούνια μου μες τη χαρά...Ο Μπαμπας του τρελάθηκε - εγώ τον έχω ξαναδεί- του 'λεγε "τι είναι αυτά ρε Αναστάση!!Βγάλτα γρήγορα!!Τί είσαι εσύ κοριτσάκι;;Και εσυ καλέ δεν τον βλέπεις;;" Εγώ αταραχη.. "Εμένα δεν με ενοχλέι, αν ενοχλέι εσένα, σήκω εσυ" Σφαίρα εφυγε μιλάμε..Όχι μόνο του τα'βγαλέ τα εξαφανισε!!

Επεξεργάστηκαν by Stone

BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

τι κανετε;

εδω φυσαει παρα πολυ ολο το βραδυ νομιζα οτι θα μας σηκωσει το σπιτι :P

σαρδελινα μου καλοριζικο το καινουριο μαθημα αντε καλη αρχη!!!!!

joa μου χαιρομαι που ειναι καλυτερα ο χρηστακης!

αρμακι μου θα την ξεπερασει μονης της την φοβια της και μην ενθουσιαζεσαι τοσο με τα σκαρφαλωματα γιατι σε λιγο θα δεις :D

deleni μου ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κι εγω στην αρχη ειπα να παρω δευτερη κουνια αλλα ο μικρος εχει βγει ηδη μια φορα απο την κουνια του και τωρα καναμε μια πατεντα καναμε καινουριες τρυπες και σηκωσαμε το καγκελο ακομη λιγο αλλα ειναι θεμα λιγων μηνων να φτασει και σ'αυτο και να βγει οποτε μαλλον θα παρουμε ενα μεγαλο κρεβατι για τον Τιμο και η κουνια θα μεινει για τον αλλο μικρο ετσι λεω προς το παρων,το μονο που σκεφτομαι ειναι να μην σηκωνεται τα βραδια και τον ψαχνω!

να σε ρωτησω και κατι προχθες πηγα σουπερ μαρκετ και πηρα μια οδοντοκρεμα για τον μικρο που ελεγε απο 1-6 ετων την πηρα αλλα μετα ειδα οτι γραφει οτι περιεχει φθοριο 450ppm ειναι therament.να την χρησιμοποιησω η οχι;


33fdd32819.png459830qyqjkq81to.gif6dc7cf086f.png
Link to comment
Share on other sites

αχ joa μου κι εσείς πρόβλημα με το σκέπασμα;;; Κι εμείς μεγάλο...κι αν το κρατήσει το πρόβλημα είναι ότι ζεσταίνεαι...δηλ. αν τον πιάσω στο σβέρκο του είναι ιδρωμένος...του φοράω λεπτές πιτζάμες με φανελάκι αμάνικο από κάτω...χωρίς κάλτσες και τον σκεπάζω με μια κουβερτούλα fleece ψιλή...


m57Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ηρθα!ξυπνησαμε ηπιαμε το γαλα μας και το καφεδακι μας στην κουζινα και.....τα ρα τα τα!ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΙΟΓΟ!

βεβαια δε μου το ζητησε αλλα εγω τον εβαλα..καλα παμε! αργα σαν τον καβουρα αλλα σταθερα!

deleni μου εγω εχω το ιδιο προβλημα με σενα αν και δεν περιμενω μωρο χαχα

Το προβλημα ειναι οτι ο Γρηγορης συμφωνα με το υψος του και την ευχερεια του να βγει απο την κουνια αν το αποφασισει επρεπε να εχει βγει απο την κουνια απο καιρο..

Ομως πραγματικα ειναι εγκρατης και δεν εχει τασεις να βγει.. εγω το αποδιδω στο οτι επεσε πολυ μικρος απο το παρκοκρεβατο φαρδυς πλατυς στο πλακακι και φοβαται.

Ενω απο εξω προς τα μεσα βαζει ενα τραπεζακι δραστηριοτητων που εχει παταει επανω και πηδαει μεσα...

Τωρα το θεμα μου ειναι αν πρεπει να του χαλασω τη σειρα του και να τον βαλω σε κρεβατι.

Η παιδιατρος μου ειπε πριν απο 2 μηνες οτι πρεπει να τον βγαλω και να τον βαλω σε ενα ημιδιπλο κρεβατι για να εχει χωρο.

Εγω αυτο το βρηκα λιγο υπερβολικο απο τη στιγμη που δεν περιμενω αλλο μωρο ειπα να κανω την κουνια κρεβατι με προστατευτικα και οταν με το καλο ειναι να ερθει αλλο μωρο να του πουμε οτι θα παει σε δικο του καινουργιο κρεβατι κτλ για να χαρει.Αλλα ακομα το σκεφτομαι διοτι το παιδι κοιμαται παρα πολυ καλα και δε θελω να του το χαλασω σα να του λεω ''αντε να σηκωνεσαι τωρα..''με καταλαβαινεις?

Αυτα απο τη μια ..απο την αλλη πολλες γνωστες και ξαδερφες μου ειπαν οτι ειναι καλυτερα να τον βαλω σε κρεβατι απευθειας φαρδυ χωρις προστατευτικο διοτι ετσι θα μαθει και τον χωρο του και θα μαθει να μην πεφτει.Ισως λεει πεσει 2-3 φορες αλλα μετα δε θα πεφτει και οτι αν μαθει με το προστατευτικο μετα αντε να το κουβαλας μαζι σου για να πας καπου αλλου κτλ..το πιστευω αυτο αλλα εχω ενα ψυχολογικο με τις πτωσεις και δε ξερω τι θα κανω...

Στη δικη σου περιπτωση ομως θα εβαζα σιγουρα το μωρο για λιγο καιρο στο παρκοκρεβατο και τη μεγαλη θα την αφηνα στην κουνια της μεχρι να εκανα κατευθειαν την αλλαγη σε κρεβατι και το μωρο στην κουνια της..

Σχετικα με το καροτσι.. ενα καροτσι εχεις ή ενα κανονικο και ενα καλοκαιρινο?

Νομιζω οτι η καλυτερη λυση θα ηταν αυτη η βαση που μπαινει πισω απο ολα τα καροτσια και στεκεται το μεγαλυτερο ορθιο..ή περνεις και ενα καλοκαιρινο και εχετε 2 αλλά δε νομιζω οτι ετσι θα μπορεις να βγεις μονη εξω.

Επεξεργάστηκαν by ριτα79

AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

!ΚΑΝΑΜΕ ΤΑ ΚΑΚΑ ΜΑΣ ΣΤΟ ΓΙΟΓΟ!

βεβαια δε μου το ζητησε αλλα εγω τον εβαλα..καλα παμε! αργα σαν τον καβουρα αλλα σταθερα!

Μπραβο ΓΡΗΓΟΡΗ και ΡΙΤΑ!!!Φτού-φτού!!

Ρε κορίτσια καθε παιδακι εχει το ρυθμό του ή εγω δεν είμαι καλή δασκάλα;;

Τεσπα..

Τι μαγειρεύετε σήμερα..

Εγώ πεταχτηκα τώρα και πήρα γλώσσες..Τις δικες μας θα τις κανω στο τηγάνι και του Αναστάση με λίγο ρυζάκι στην κατσαρολίτσα..Εχεις να προτείνεις κτ άλλο Ρίτα;Ίσως με λίγα λαχανικά;


BagRp2.png Spetp2.png eoYFp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...