Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 5/16/2024 at 7:18 PM, marmaki said:

      Απο online φαρμακείο δεν έκανες την παραγγελία; Ισως αν τους τηλ να προλαβαίνεις να την ακυρώσεις/αλλαξεις. Το έχω κανει, έχω αλλάξει παραγγελία που είχα κάνει μες στην ίδια μέρα 

      Impryl έχει πάρει κάποια κοπέλα? Είναι συμπλήρωμα για αυτές που έχουμε χαμηλή ΑΜΗ. Εγώ κοιτάζω τώρα να τα πάρω, έχουν κάποιο υψηλό κόστος αυτά τα χάπια. 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Γεια σας και απο την τσουχτερη λευκωσια. Ο γιος μου ποτε δεν συγχισε μπιμπιλα με το στηθος και μια χαρα παραεβαζε βαρος (με θηλασμο μονο). 40+1 σημερα. Σταθερα πονακια αλλα δεν ειναι να πω γεννω! Καμια ιδεα για να το προκαλεσω λιγο?


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσαι γεια σας. Σπασαν τα νερα το πρωι και ειμαι στο νοσοκομειο. Ξεκινησα κ συσπάσεις αργότερα. Ολα καλα κ περιμενουμε. Μεχρι το βραδυ θα την εχω αγκαλια την Μπέμπα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαι γεια σας. Σπασαν τα νερα το πρωι και ειμαι στο νοσοκομειο. Ξεκινησα κ συσπάσεις αργότερα. Ολα καλα κ περιμενουμε. Μεχρι το βραδυ θα την εχω αγκαλια την Μπέμπα!!

Με το Καλό κορίτσι μου!!άντε με έναν πόνο!!τι ωραία..Είναι η ωραιότερες στιγμές αυτές!Εγώ θ ήθελα ν τις ξαναπεράσω παρ'όλο τον πόνο..Φιλάκια πολλά κ περιμένουμε νέα!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαι γεια σας. Σπασαν τα νερα το πρωι και ειμαι στο νοσοκομειο. Ξεκινησα κ συσπάσεις αργότερα. Ολα καλα κ περιμενουμε. Μεχρι το βραδυ θα την εχω αγκαλια την Μπέμπα!!

Με το καλο!!!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαι γεια σας. Σπασαν τα νερα το πρωι και ειμαι στο νοσοκομειο. Ξεκινησα κ συσπάσεις αργότερα. Ολα καλα κ περιμενουμε. Μεχρι το βραδυ θα την εχω αγκαλια την Μπέμπα!!

με το καλοο κοριτσι μου!!! περιμενουμε νεα


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα!!! τι κανετε?? η μονο εγκυουλα πλεον ειναι η γιωτα ??? με το καλο γιωτακι με ενα γερο παιδακι και επιτυχημενο vbac :)..

οι υπολοιπες πως ειστε ?? zamia zillher sweeetberry ntiakana gwgw και οποια αλλη ξεχνάω συγνωμη ... εμεις εχουμε κάτι πονακια , μας αρεσει και η αγκαλια .. ξενυχτησα 1 με 5 παρα..πινουμε μητρικο αντλημενο και 2 γεύματα ξένο... οχι ομως τις ποσότητες που ειπε η παιδιατρος πιο κατω .. κανω υπομονή ο μεγαλος ζηλευει λιγο.. αααα εχασα 14 κιλα συνολο 10 της εγκυμοσυνης και 4 δικά μου!!!


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...να σας ζησουν τα μπεμπακια σας...γερά κ καλοτυχα να ειναι....εγω εδω ακομα περιμενωωωωωωω......αυριο εχω nst κ ελπιζω να γεννησω γιατι δεν αντεχω αλλοοοοο....

Link to comment
Share on other sites

Σαμανθα να σου ζήσει! Γερό κ τυχερό! Όπως είπε κ η μελιτουλα οι πιο ωραίες στιγμές είναι αυτές!

Σε όσα κορίτσια περιμένουν... με το καλό μανούλες δεν έμεινε πολύ ακόμα υπομονή!!

Εμείς εδώ ξενυχταμε αλλά μας αρέσει :)

Sweetberry δοκίμασα το τσάι γλυκανισου κ όντως χθες το βραδυ ήταν πιο ήσυχη. Δεν ξερω αν έτυχε ή αν πέτυχε :) πάντως θα το συνεχίσω Ευχαριστώ πολύ!!!!


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!! τι κανετε?? η μονο εγκυουλα πλεον ειναι η γιωτα ??? με το καλο γιωτακι με ενα γερο παιδακι και επιτυχημενο vbac :)..

οι υπολοιπες πως ειστε ?? zamia zillher sweeetberry ntiakana gwgw και οποια αλλη ξεχνάω συγνωμη ... εμεις εχουμε κάτι πονακια , μας αρεσει και η αγκαλια .. ξενυχτησα 1 με 5 παρα..πινουμε μητρικο αντλημενο και 2 γεύματα ξένο... οχι ομως τις ποσότητες που ειπε η παιδιατρος πιο κατω .. κανω υπομονή ο μεγαλος ζηλευει λιγο.. αααα εχασα 14 κιλα συνολο 10 της εγκυμοσυνης και 4 δικά μου!!!

Μπράβο και στο μπεμπάκι και στη μαμά! ☺

Να σε ρωτήσω θέλω 1 . Μόνο με θηλασμό τα έχασες; εγώ λέω να ζυγιστώ κοντά στις 40 μέρες. 2. Χρησιμοποιείς οικιακό θήλαστρο;γιατί ξεκίνησες αντλήσεις: επιστρέφεις στη δουλειά; 3. Συμπλήρωμα δίνεις εξαρχής; με μπιμπερό; είδες διαφορά στο βάρος/δυσκοιλιότητα;

Samantha να σας ζήσει η μπεμπούλα! ☺


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σαμανθα να σας ζησει η μπεμπουλα!!!!!!!!

Οι υπολοιπες τι κανετε;;;;

Εμεις καλα ειμαστε...αυπνοι......τρωει πλεον καθε 2 ωρες...εγω πραγματικα κοιμάμαι ορθια τα βραδια....προσοαθω να χαχεψω με το κινητο μηπως και δε κοιμηθω αλλα στο τελος κοιμάμαι....

Περναει η μερα απιστευτα γρηγορα....

Ξενο εδωσα και εγω για να μας βοηθησει να πεσει ο ικτερος..

Καποια ειπε πως επιστρεφει στη δουλεια....μαλλον θα γυρισω και εγω στους 4μηνες...αρα πρεπει να κανω τραπεζα...σκεφτομαι μετα τις 40μερες να κραταω το γαλα απο τα κοχυλια...

Καλη λευτερια και στις υπολοιπες!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Σαμανθα να σας ζησει η μπεμπουλα!!!!!!!!

Οι υπολοιπες τι κανετε;;;;

Εμεις καλα ειμαστε...αυπνοι......τρωει πλεον καθε 2 ωρες...εγω πραγματικα κοιμάμαι ορθια τα βραδια....προσοαθω να χαχεψω με το κινητο μηπως και δε κοιμηθω αλλα στο τελος κοιμάμαι....

Περναει η μερα απιστευτα γρηγορα....

Ξενο εδωσα και εγω για να μας βοηθησει να πεσει ο ικτερος..

Καποια ειπε πως επιστρεφει στη δουλεια....μαλλον θα γυρισω και εγω στους 4μηνες...αρα πρεπει να κανω τραπεζα...σκεφτομαι μετα τις 40μερες να κραταω το γαλα απο τα κοχυλια...

Καλη λευτερια και στις υπολοιπες!!!!

Εγώ "αντιστεκόμουν" στο να δώσω ξένο, αλλά με έχει κλονίσει που δεν παίρνει βάρος η μικρή. Με πιέζει και ο σύζυγος... Αύριο θα ξαναέρθει η παιδίατρος κ βλέπουμε.

Τα κοχύλια θα πρέπει να τα αποστειρώνεις,ε; καλή ιδέα, αλλά δεν θα είναι πιο πρακτικό να αντλείς με θήλαστρο;


StW9p2.png etcKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ "αντιστεκόμουν" στο να δώσω ξένο, αλλά με έχει κλονίσει που δεν παίρνει βάρος η μικρή. Με πιέζει και ο σύζυγος... Αύριο θα ξαναέρθει η παιδίατρος κ βλέπουμε.

Τα κοχύλια θα πρέπει να τα αποστειρώνεις,ε; καλή ιδέα, αλλά δεν θα είναι πιο πρακτικό να αντλείς με θήλαστρο;

Δεν το ρισκάρεις αν δεν παιρνει το κατάλληλο βαρος θα στα πει και η παιδίατρος... συμπλήρωμα δυο τρεις φορες την ημερα μεχρι να παρει τα πανω της η μπεμπα σου δεν ειναι κακο ισα ισα.

Τα κοχύλια ειναι για μεσα στην ημερα που στάζει το στηθος για να μην παει χαμένο

Το θηλαστρο δεν το εχεις στο στηθος ολη την ωρα παρα μονο οταν αντλείς εγω πχ που θα γυρισω δουλεια τον απριλη θελω να κανω μαζεύω με το θηλαστρο.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πλακα κάνεις?οποιαδήποτε γνώμη είναι καλοδεχούμενη!! Λες Ε?δλδ με το που κλαίει στήθος έτσι?θα το δοκιμάσω..τη μέρα ντάξει..το δύσκολο είναι το βράδυ.. Αλλά κάθε θυσία κ ταλαιπωρία είπαμε αξίζει..Τώρα για το μπιμπερό εχω της μεντελα το calma..Νομίζω τον βοηθάει αρκετά γτ πρέπει ν ρουφάει..κ δεν ρέει έτσι το γάλα.. Αλλά το σκέφτομαι κ εγώ έντονα Μήπως τλκ απορρίψει το στήθος..γτ τον βάζω κ πιπιλαει με τις ώρες..Όταν τον βγάζω κλαίει κ με το Π παίρνει Μπιμπερό χόρταινει κ κοιμάται..δενδεν ξέρω..ελπίζω μόλις αρχίσει κ παίρνει ικανοποιητικά βάρος ν κάνω τον λεγόμενο επαναγαλκτισμο ώστε ννα θηλάζω αποκλειστικά κόβοντας το συμπλήρωμα..σε ευχαριστώ πάντως..

Και ομως ετσι ακριβως! Τη νυχτα ειδικα, ο θηλασμος ειναι πιο αποτελεσματικος! Οι νυχτερινοι θηλασμοι βοηθουν και την παραγωγη σου αλλα και το μωρο βαζι περισσοτερο βαρος. Θα σε βοηθησει πολυ το co-sleeping. Να εισαι ξαπλωμενη με το στηθος εξω η να το εχεις πανω σου το μωρο, οποτε θα θηλαζει αυτο και θα κοιμασαι και εσυ. Εγω απο το μαιευτηριο ετσι εκανα, το οποιο το συνεχισα και στο σπιτι μετα. Τις πρωτες 40 μερες, μπορει να χρειαστει να ειανι το μωρο στο στηθς ακομα και 18 ωρες το 24ωρο. Εγω τουαλετα πχ τον επαιρνα μαζι τις περισσοτερες φορες, οσο για το μπανιο, εκανα στα πολυ γρηγορα. Υπομονη θελει στην αρχη. Η συγκεκριμενη θηλα ειναι καλη αλλα για πιο μεγαλα μωρακια. Εγω τη χρησιμοποιησα απο 3 μηνων που αντλουσα γαλα λογω επιστροφης στη δουλεια.


Qis2p3.png?t=1&WSfUV3qU
Link to comment
Share on other sites

Εγώ "αντιστεκόμουν" στο να δώσω ξένο, αλλά με έχει κλονίσει που δεν παίρνει βάρος η μικρή. Με πιέζει και ο σύζυγος... Αύριο θα ξαναέρθει η παιδίατρος κ βλέπουμε.

Τα κοχύλια θα πρέπει να τα αποστειρώνεις,ε; καλή ιδέα, αλλά δεν θα είναι πιο πρακτικό να αντλείς με θήλαστρο;

Εγω επειδη αγχωθηκα εδωσα ξενο...4 γευματα μου ειπε..βεβαια ο μικρος με δαγκωσε κανα 2 φορες...νομθζε οτι έπινε με το μπουκαλι....

Δες τι θα σου πει αυριο η παιδιατρος..οχι πανικος..

Ναι θελουν αποστείρωση..η παιδιατρος μου ειπε καλυτερα μετα τις 40 μερες να κραταω το γαλα απο τα κοχυλια..και γενικά να κανω τράπεζα..

Εγω με τοσο γαλα που βγαζω πιστευω πως δε θα χρειαστει να βαλω θήλαστρο...αν και με αγχωνει λιγο γιατι στα κοχυλια βλεπω το "νερουλο"γαλα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια...να σας ζησουν τα μπεμπακια σας...γερά κ καλοτυχα να ειναι....εγω εδω ακομα περιμενωωωωωωω......αυριο εχω nst κ ελπιζω να γεννησω γιατι δεν αντεχω αλλοοοοο....

Gwgoula ποσο εισαι σημερα? Ειναι και η panatheo που περιμενει μαζι μας. Απλα δεν εχει προσβαση στο καφε. Μιλαμε ομως μεσω τηλεφωνου! Ειναι ακριβως μαζι μου η panatheo. 40+4. Αυριο εχω ξανα ραντεβου για καρδιοτοκογραφο και θα συζητησω με τον γιατρο πως προχωρουμε. 40+5 θελουν να με κρατησουν μεσα, αυριο δλδ, για στενη παρακολουθηση. Εντομεταξυ εγω θελω ενα τοκετο εντελως μη παρεμβατικο. Φοβαμαι οτι θα δεκτω πολυ πιεση και δεν θελω γτ θα αλλαξει η ψυχολογια μου και δεν θελω να στρεσαρω ουτε μυαλο ουτε σωμα. Κανω περπατημα, ασκησεις squats, ζεστα μπανια, ρεφλεξολογια, μπας και ξεκινησει ο τοκετος!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...