Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

Gwgoula ποσο εισαι σημερα? Ειναι και η panatheo που περιμενει μαζι μας. Απλα δεν εχει προσβαση στο καφε. Μιλαμε ομως μεσω τηλεφωνου! Ειναι ακριβως μαζι μου η panatheo. 40+4. Αυριο εχω ξανα ραντεβου για καρδιοτοκογραφο και θα συζητησω με τον γιατρο πως προχωρουμε. 40+5 θελουν να με κρατησουν μεσα, αυριο δλδ, για στενη παρακολουθηση. Εντομεταξυ εγω θελω ενα τοκετο εντελως μη παρεμβατικο. Φοβαμαι οτι θα δεκτω πολυ πιεση και δεν θελω γτ θα αλλαξει η ψυχολογια μου και δεν θελω να στρεσαρω ουτε μυαλο ουτε σωμα. Κανω περπατημα, ασκησεις squats, ζεστα μπανια, ρεφλεξολογια, μπας και ξεκινησει ο τοκετος!

Καλημερα γιωτα..ειμαι 37+5 και δε μπορω αλλοοο..εχω πολλες συσπασεις.εχθες εκανα καρδιοτοκογραφο και οι συσπασεις μου ηταν απο 30-90 αλλα επειδη η μπεμπα αν και ειναι μεγαλη,υπερηχογραφικα ειναι μια βδομαδα πισω (36+5) ο γιατρος δεν θελει να με παει με προκληση ακομα.την αλλη Τριτη θα ξαναπαω...αααχχχ τα παιδακια μας εχουν βολευτει και δεν λενε να βγουν...την εχουν ψηλιαστει οτι εχει κρυο και δεν λενε να βγουν...παντως υποφερω απο πονους στη μεση κ συσπασεις ειδικα το βραδυ...ελπιζω να αποφασισει η μπεμπα να βγει μονη της γιατι δε τη παλευω....εσυ μπορεις να περιμενεις μεχρι και τις 41 βδομαδες νομιζω..γιατι δε δοκιμαζεις και τη μεθοδο του σεξ;;;;μπορει να πιασει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Gogoula, η μέθοδος σεξ έπιασε σε εμένα κ μπήκα με πονους στις 22 νοεμβρη δηλ ήμουν 37 εβδ.κ 4 ημερών. Κ δύο 24 πριν είχε προηγηθεί επαφή κ την επόμενη μέρα είδα πολύ άσπρη βλεννη. Βέβαια δεν περίμενα να ξεκινήσει διαδικασία από την επαφή γιατί πήγαινα για καισαρικη. Οπότε υπάρχει πιθανότητα να βοηθήσει η επαφή.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα! Γέννησα την κυριακη τα ξημερώματα. Ταλαιπωρήθηκα πολλές ωρες απο το σαββατο το πρωι αλλα τελος καλο ολα καλά!! 3 κιλα η μικρη μου κουκλιτσα. Ειμαστε καλα, θηλαζουμε και αύριο θα παμε σπίτι μας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Gogoula, η μέθοδος σεξ έπιασε σε εμένα κ μπήκα με πονους στις 22 νοεμβρη δηλ ήμουν 37 εβδ.κ 4 ημερών. Κ δύο 24 πριν είχε προηγηθεί επαφή κ την επόμενη μέρα είδα πολύ άσπρη βλεννη. Βέβαια δεν περίμενα να ξεκινήσει διαδικασία από την επαφή γιατί πήγαινα για καισαρικη. Οπότε υπάρχει πιθανότητα να βοηθήσει η επαφή.

Ntiakana εμενα ο συζυγος ουτε το συζηταει για επαφηηη φοβαται μη κεκινησει ο τοκετος κ μηπως χρειαστει το παιδι θερμοκοιτιδα....αληθεια εσενα χρειαστηκε θερμοκοιτιδα;;;;;ααχχ απο χθες ποναει απιστευτα η μεση μου δε μπορω να κανω βημα...λετε να πλησιαζωωω;;;;ανυπομονωωωωω να δω τη μπουμπυ μου...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα! Γέννησα την κυριακη τα ξημερώματα. Ταλαιπωρήθηκα πολλές ωρες απο το σαββατο το πρωι αλλα τελος καλο ολα καλά!! 3 κιλα η μικρη μου κουκλιτσα. Ειμαστε καλα, θηλαζουμε και αύριο θα παμε σπίτι μας!

Να σου ζησει samantha....

Link to comment
Share on other sites

Kαι σεξ κανω...τα παντα ολα! Το θεμα με την δικια μου περιπτωη ειναι οτι εχω προηγηθησα καισαρικη, δεν μπορουν να παρεμβουν οι γιατροι. Αρα οποτε ερθει η μικρη μου. Θα το πηγαινουμε καθημερινος τωρα πια με το νοσοκομειο. Ευτυχως ειναι 10 λεπτα απ τον σπιτι μας. Σαμανθα μου να σου ζησει η κορακλα, να την χαιρεστε!


sHgrp3.png

grpvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια τι κανετε?

να σου ζησει Samantha μου! Με το καλο να πατε σπιτι.

Η μπεμπα μου εκανε διάρροιες απο χθες χωρις ηρεμο ευτυχως και εχθες ειχα και εγω διάρροια δεν ξερω απο τι και γιατι δεν εφαγα κατι περιεργο ελπιζω να ειναι κατι ασήμαντο, την θηλάζω αλλα δινω και συμπληρωμα ακομα για να μην αφυδατωθεί.

Πηρα και την παιδίατρο μου ειπε να της κανω μασάζ με οινόπνευμα στην κοιλιτσα και να τρωω σαν να ειχα διάρροια δλδ κοτοπουλο ρυζι ζυμαρικα κλπ οχι πράσινα, περιεργα φρουτα και όσπρια.

Αυτα απο μας κατα το αλλα πολυ κουραση αϋπνίες αλλα και χαρα μαζι.


[sIGPIC][/sIGPIC]N3Znp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κ απο μενα! Γέννησα την κυριακη τα ξημερώματα. Ταλαιπωρήθηκα πολλές ωρες απο το σαββατο το πρωι αλλα τελος καλο ολα καλά!! 3 κιλα η μικρη μου κουκλιτσα. Ειμαστε καλα, θηλαζουμε και αύριο θα παμε σπίτι μας!

Να σου ζησει Σαμανθα!!!!!!καλους θηλασμους!!

Kαι σεξ κανω...τα παντα ολα! Το θεμα με την δικια μου περιπτωη ειναι οτι εχω προηγηθησα καισαρικη, δεν μπορουν να παρεμβουν οι γιατροι. Αρα οποτε ερθει η μικρη μου. Θα το πηγαινουμε καθημερινος τωρα πια με το νοσοκομειο. Ευτυχως ειναι 10 λεπτα απ τον σπιτι μας. Σαμανθα μου να σου ζησει η κορακλα, να την χαιρεστε!

Ελα Γιωτακι φτανειςςςςςςς!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κορίτσια τι κανετε?

να σου ζησει Samantha μου! Με το καλο να πατε σπιτι.

Η μπεμπα μου εκανε διάρροιες απο χθες χωρις ηρεμο ευτυχως και εχθες ειχα και εγω διάρροια δεν ξερω απο τι και γιατι δεν εφαγα κατι περιεργο ελπιζω να ειναι κατι ασήμαντο, την θηλάζω αλλα δινω και συμπληρωμα ακομα για να μην αφυδατωθεί.

Πηρα και την παιδίατρο μου ειπε να της κανω μασάζ με οινόπνευμα στην κοιλιτσα και να τρωω σαν να ειχα διάρροια δλδ κοτοπουλο ρυζι ζυμαρικα κλπ οχι πράσινα, περιεργα φρουτα και όσπρια.

Αυτα απο μας κατα το αλλα πολυ κουραση αϋπνίες αλλα και χαρα μαζι.

Sweetberry και εμεις πολυ κουραση..αϋπνίες....αλλα πολυ χαρα!!!!!!😉☺☺☺☺☺☺☺

Δε χορταινω να τον κοιταω!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιααα!!Επιτέλους!!Χρόνια πολλά και ευλογημένα Χριστούγεννα!! Τι κάνετε!έμεινε κΑμία εγκυουλα? Εμείς όχι καλά.. σκέφτομαι ν σταματήσω τον θηλασμό..Εκτός του ότι πλέον δεν έχω γάλα σχεδόν καθόλου..Ο μικρός δν πιάνει στήθος κ όταν τον βάζω κλαίει..κάνα δυο φορές που το έπιασε Ήταν για τρια λεπτά και μετά πλανταξε..θέλει μπιμπερό.. Ήταν θεμα χρόνου πιστεύω.. κ σήμερα ξύπνησα με πόνο στον αριστερο μαστό..Δεν μπορώ ν τον αγγίξω.. βέβαια είναι μαλακός..οπότε αμφιβάλλω ν πρόκειται για μαστιτιδα.. είπα ν μην ανησύχησω την γιατρό σμρ Χριστούγεννιατικα..με έπιασε κ Μια ίωση..κεφάλι βαρύ.. πόνος και ξερός λαιμός..Επίσης βρήκαμε σε μια πάνα κ αιματακι..οπότε ξεκινάμε διαδικασίες για ν δούμε αν πρόκειται όντως για αλλεργία..τρέχα γύρευε..  Όλα τα καλά..βέβαια είναι τα ωραιότερα Χριστούγεννα με το δωράκι μας..τον μπέμπη..:) αυτά τα νέα μας.. εσείς?

Link to comment
Share on other sites

Μανουλες!!!!!!!Χρόνια Πολλά!!!!

Να χαιρομαστε τα παιδακια μας!!:-D

Τι κανετε;;;Πως τα περασατε;;εμεις οικογενειακά!!και μ'αρεσει πολυ!!!!!

Οι πιο όμορφες γιορτές!!!!!!

 

Ποιες εγκυουλες εχουν μείνει;;;

Κορίτσια μου...κοίταζα κάτι φωτογραφίες με την κοιλιτσα μου..και βουρκωσα...μου λειπει....

Με τα λοχια πως τα πατε;;

Εγω ποτε εχω..ποτε δεν εχω...

Τα μικρακια σας πως ειναι;;Εμεις δοξα τω θεω καλα.Τον ικτερο θελουμε να εξετάσουμε παλι..ελπιζω και εύχομαι να εχει πεσει...

 

Μελιτουλα θελεις να συνεχισεις βα θηλαζεις;;μπορεις να συμβουλευτεις εναν συμβουλο θηλασμου..

Το πιο σημαντικο ειναι να ειμαστε καλα θηλαζουμεδε θηλαζουμε!

Εμεις καλα τα παμε με το θηλασμο..ομως πολυ αυπνια...

Ειχα ενα θεματακι με τις θηλες γιατι διναμε ενα γευμα ξενο..(να βοηθησει να πεσει ο ικτερος...)τωρα το ξεπεράσαμε και αυτο..

Τωρα τελευταία ο μπομπιρακος τα απογεύματα ειναι ανησυχος..απο οτι βλεπω σφιγγει την κοιλιτσα του..εχει πονακια....ποσο στεναχωριέμαι οταν βλεπω να ποναει....

 

(τι καινουρια κολπα ειναι αυτα στο φορουμ;;αντε να το μάθουμε....)

Σας φιλω ολεςςςςς!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κ απο μας. Ζαμια  Κ εμεις ενω βγήκαμε την πεμπτη απο το νοσοκομειο, πήγαμε κ το σαββατο για μια μέτρηση για τον ίκτερο για να ειμαστε σιγουροι. Κ ολα καλά. Θηλαζουμε μονο, εχει 3 μερες δεν δινω καθολου ξένο. Ανακτησαμε κ το βαρος γέννησης σχεδον αμεσως. Μελιτουλα μην αγχωνεσε. Πρωτα να είσαι εσύ καλα για να ειναι κ το μπεμπακι. 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ν ρωτήσω κάτι?είναι φυσιολογικό ν πονάω στις θηλές όταν στάζουν?μόλις αρχίσουν ν στάζουν σκληραίνουν κ πονάνε πολυ..κ Επίσης Αφού έχει ν θηλασει μέρες γτ είναι ακόμα ερεθισμενο το στήθος κ πονάνε οι θηλές ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...