Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Χμ δεν ξερω..παντως μέτρα την πίεση να δεις πόσο έχεις 

      έφαγα τώρα σαλατουλα με φετα και συνήλθα ! πάντως με το λίγο που έφαγα πριν πιροσκί και λίγους ξηρούς καρπούς δεν μου πέρασε  ! 

Μανούλες Δεκεμβρίου 2016!


Recommended Posts

15 hours ago, anastella είπε:

Καλημερα Μανούλες κ εμείς εδώ παρέα στο ξενύχτι. Έχουμε παλλινδρομηση... ξεκίνησα να της δίνω σιρόπι απο χθες. Κάναμε μικτη διατροφή κ στήθος κ λίγο συμπλήρωμα . Δεν επαιρνε πολυ βαρος κ νομιζαμε οτι εφταιγε κατι με το γαλα μου αλλα τελικα ηταν απο την παλλινδρομηση.  Τώρα προσπαθώ να μειώσω σιγά σιγα το συμπλήρωμα. Έχει πολύ κλάμα, γκρίνια.. αναγωγές, εμετο οχι πολυ συχνα ευτυχως. Εγώ τα εχω παίξει δεν ξέρω πως να την ηρεμήσω. .. :(  

Υπομονή...τι αλλο;;; 

 

 

Τα ιδια κ εμεις με υποαλεργικο γαλα ξενο.... epadoren ...αγκαλια όρθια οσο γινεται relax κρεβατακι ανασηκωμενο θελουν αγκαλια αυτα τα παιδια. Κανε υπομονη τα εχω δει ολα 2 παιδια το ίδιο.. αυπνη

Just now, alexia92 είπε:

Τα ιδια κ εμεις με υποαλεργικο γαλα ξενο.... epadoren ...αγκαλια όρθια οσο γινεται relax κρεβατακι ανασηκωμενο θελουν αγκαλια αυτα τα παιδια καλο ρεψιμο.. Κανε υπομονη τα εχω δει ολα 2 παιδια το ίδιο.. αυπνη χωρις βοηθεια

 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,8k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερουδια!! Τι κάνετε μανουλες;

Αλεξία και εγώ epadoren της δίνω. 3 μέρες είναι που το ξεκινήσαμε. Δίνω δικό μου γάλα... Έχω κόψει τα γαλακτοκομικά όλα αυτές τις μέρες και περιμένω να δω αν θα έχει διαφορά. Χθες τρελαθηκαμε όλη τη μερα δεν κοιμόταν καθόλου μόνο αγκαλιά... Όταν την άφηνα έκλαιγε. Της εχω και ένα γάλα υποαλλεργικο μήπως έπινε λίγο και ηρεμουσε αλλά μόλις έβλεπε το μπιμπερό έκλαιγε κ το εφτυνε. Όποτε πάει και αυτό. Μόνο αγκαλιά μαμα και στήθος .

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολες!

anastella τα μωρα που θηλαζουν θελουν ενα κλικ παραπανω αγκαλια και δεν πινουν τα υποαλεργια γιατι ειναι απαισια και το καταλαβαινουν...κοψε τελειως γαλακτοκομικα και κρυφα γαλακτοκομικα οπως τσουρεκια κουλουρακια κλπ σουσαμια ,οσπρια αυτα ολα κανουν χειροτερη την γοπ...βαλε κλιση οπου αφηνεις το παιδι και να ρευετε ειναι βασικο.μετα απο καμια βδομαδα πινοντας epadoren θα ηρεμησει..και εμενα με τις ωρες του ειναι.. τωρα παρολο που εφαγε ουρλιαζει.. υπομονη :( και βαλε ''λευκους ηχους '' απo Youtube Καποιες φορες πιανει και τον ηρεμει τον δικο μου ''λευκοι ηχοι για μωρα''


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Alexia Ευχαριστώ. Ναι τα γαλακτοκομικά κρυφά και όλα τα πάντα τα έχω κόψει. Οσο για την αγκαλιά δεν το συζητώ... :)

 Ελπιζω να καλυτερέψει η κατάσταση γιατί ώρες ώρες νομίζω ότι θα βρεθούμε οικογενειακώς στο τρελάδικο!!!! 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

On Monday, January 23, 2017 at 11:15 ΠΜ, anastella είπε:

Alexia Ευχαριστώ. Ναι τα γαλακτοκομικά κρυφά και όλα τα πάντα τα έχω κόψει. Οσο για την αγκαλιά δεν το συζητώ... :)

 Ελπιζω να καλυτερέψει η κατάσταση γιατί ώρες ώρες νομίζω ότι θα βρεθούμε οικογενειακώς στο τρελάδικο!!!! 

Κανε υπομονη εμεις να δεις τι περναμε... φοραω μαρσιπο και κανω βολτες ολη τη νυχτα για να μην ξυπνησει το αλλο παιδι απο το ουρλιαχτο... βγάζει γαλα πλενω.. 45 λεπτα για 90 γραμμαρια ανα 3 ωρεε μαρτύριο... αλλα κανω υπομονη 


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα μανουλες. 

Εμένα έχει μάθει να κοιμάται δίπλα μου. Άμα την αφήσω ξυπνάει και κλαίει.  Έχω πιαστεί ολόκληρη. :/

Αν την βάλω στο κρεβάτι Της ξυπναει στο λεπτο. Τι να κάνω δεν ξέρω...

Πως ειστε οι υπόλοιπες;  

 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ανάσκελα, έτσι κ εμεναοταν αποκοιμιεται στον θηλασμό αν τον αφήσω κάτω ξυπνάει με την διαφορά ότι δεν γκρινιάζει, του βάζω τηνπιπιλα την στερεώνω με κάποιο πονακι κ τον αφήνω άλλες φορές κοιμάται άλλες όχι, όταν αρχίζει την γκρίνια ξανά πιπιλα κ ηρεμει, αν φτάσει στο σεις να μην ηρεμει με την πιπιλα τον παίρνω αγκαλιά κάμω μια βόλτα στο σπίτι κ ξανά στην κούνια του, πιπιλιτσα κ κοιματα.

Κορίτσια μην το ματιάσω το παιδάκι μου, 23 του μήνα έκλεισε δύο μηνών κ έχει τώρα δύο βραδιά που κτο τελευταίο γευμα του είναι στις 11( βέβαια τρώει και από τα δύο στήθη έβλεπα ότι δεν χορταίνε κ μου πήρε κάνα δίωρο, κ το κατάλαβα εχθές ότι έτσι θέλει, καινούριο μοτίβο θηλασμου) κ ξανατρωει 5 μισή πρωί.κοιμαμαι ο άνθρωπος...

Απόψε την νύχτα στις 4 ξύπνησα με πόνο κ πολύ γεμάτο κ σκληρό  το ένα στήθος κ πήρα τον μπεμπη κοιμισμενο όπως ήταν κ θηλασε κανονικά κ μαλακώσε το στήθος, τον έβαλα στην κούνια του κ συνέχισε τον ύπνο του έως τις 8 που ξύπνησε κ έφαγε πάλι μέσα σε 10 λεπτά χορτασε. 

Εχθές ήταν δύσκολη μέρα,πιάστηκε το χεράκι της κόρης μου στο ασανσέρ,μαυρισε το ένα το νυφικό της, αφού δεν παθάμε τίποτα χειρότερο, το σκέφτομαι κ τρελαίνομαι.ο Θεός φυλάξε. Κορίτσια όσες έχετε ασανσέρ πάντα πίσω τα παιδιά σας. Εγώ είχα αγκαλιά τον μπεμπη κ από αφηρημαδα δεν την έβαλα πίσω κ όπως ανέβαινε ακουμπήσει το χέρι της κ πιάστηκε στη σχισμη εκεί που αλλάζει όροφο κ την τράβηξε κάτω, μόλις το είδα πρόλαβα κ της πήρα το χέρι αλλά παρόλα αυτά μαυρισε το δαχτυλίδι της,είδα κ έπαθα να την ηρεμησω,κ είχα λ τον μπεμπη να πεινάει,με τον ένα χέρι να θηλαζω κ με το άλλο να κρατάω το κοριτσι μου κ να την παρηγοριεται. Ουφ όλα καλά όμως. 

Εσείς πως πάτε? Ζιλιχερ τι νέα για το παιδάκι σου?

Ανάσκελα= ανάστελα 

Νυφικό= νυχακι


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Ντιακανα ζηλεύω λιγάκι με το πρόγραμμα σας!!! Φτου φτου μη σας ματιασω κιολας! Πολύ Καλά μπράβο! Ελπίζω σύντομα κ για μας κάτι ανάλογο. Ας ειναι και για λιγο, απλά να κοιμηθωωωω!!! 

Πωπωωω κρίμα μωρέ η μικρούλα. Ευτυχως που δεν έγινε τίποτα χειρότερο...! 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αναστελα, στο δευτερο ξερεις τι σε περιμενει και πραττεις αναλογα. Στο πρωτο ετσι χαμενη ημουν. Αφησε το μωρακι σου κατω οταν δεν κλαιει η δεν γκρινιαζει.

οταν γκρινιαζει η κλαιει παιρνεις το μωρο σου αγκαλια και το καθησυχαζεις να νιωσει ασφαλεια και ξανα κατω.


url=http://www.tickerclub.com/]68997032e9.png[/url]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά μανούλες..τι κάνετε? Εμείς καλά.. σήμερα ήμασταν πολυ γκρινιάρηδες..Χωρίς λόγο.. απλά γκρίνια.. Ούτε πόνο Ούτε κάτι εμφανές..Θ φανεί αύριο..τρώμε 150 σε κάθε γεύμα.. ανα τρεις ώρες τη μέρα..Και ανα τετράωρο με πενταωρο τη νύχτα..σήμερα δε ξέρω πως θ ξημερώσει..Δε κοιμήθηκε όλη μέρα..κ συνέχεια ως τώρα κλάμα..μονο με πιπίλα ηρεμουσε αλλά τ φευγε κάθε πέντε λεπτά..Βήμα δε τολμούσα ν κάνω.. Έχω παρατηρήσει κάτι δυο μέρες τώρα..βγάζει τη γλωσσιτσα τ εξω κ κάνει σαν ν τρώει..σαν ν γλυφεται..Δε ξέρω γιατί?έχει τύχει σε καμία?Αύριο θ πω τη γιατρό.. Ενώ τ δίνω γάλα Μήπως πεινάει το βγάζει δε το θέλει...το Σάββατο γινόμαστε δυο μηνων.. Κ πρόγραμμα δεν έχουμε στον ύπνο..Ανυπομονώ ν αρχίσει ν κοιμάται νωρίς κ ν ξυπνάει το πρωί.. Θ το κάνει ποτέ?ή έμαθε στραβά?κάτι πονακια Έχουμε ακόμα παρολες τις σταγόνες που μας έδωσε η γιατρός για κολικούς κ τον βοηθήσαν απίστευτα..Δεν την παλεύαμε.. Μπορεί ν έκλαιγε κ πέντε ώρες συνέχεια..Η περίμετρος λίγο με ανυσηχεισε.. είναι 40 κ μας είπε ότι δικαιολογεί την απότομη αύξηση λόγω τ ότι έβαλε απότομα βάρος Αφού ήταν λιποβαρες κ δώσαμε ξένο..Θ την ανησυχήσει αν σε ένα μήνα μεγαλώσει πάλι απότομα..γτ;ν το πει?με αγχωσε κ κάθε μέρα το κεφάλι τ κοιτάω.. αν είχε θεμα θ φαινόταν?συγγνώμη για το μεγάλο ποστ.. είχα καιρό ν μπω.. 

Περαστικουλια στη μικρούλα κοπέλα μ!!έπαθα σοκ όταν το διάβασα!Ο Θεός το φύλαξε! 

Καλή δύναμη κ υπομονή σε όλες τις μανούλες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On Monday, January 23, 2017 at 11:15 ΠΜ, anastella είπε:

Γεια σας μανουλες. Εμενα ειναι με τις ωρες του χθες πχ κοιμοταν μερα νυχτα αρνακι , εφαγε πολυ καλα ( εμεις εχουμε παλλινδρομηση οποτε κανει μικρα και συχνα γευματα για να πιασει την ποσοτητα που τρωνε αλλα μωρα σε 6 γευματα πχ) ... οταν κοιμάται ενα περιεργο πραγμα δεν κανει γουλιες , οταν ειναι ανησυχος πνίγεται μεσα στο κρεβατι ουρλιαζει... μιλαμε το χειρότερο μου... παρολο που πινει ειδικο πληρως υδρολημενο γαλα εχει εξαιρετικα δυσοσμα αερια του προκαλούν πονο , βγαζει γαλα και η πανα μας βγηκε θετικη σε αιμα μετα απο 16 μερες χρησης υποαλεργικου. Οποτε αυριο βραδυ εχουμε παιδογαστρεντερολογο να δει το παιδι και να μου δωσει οδηγιες μηπως μου αλλαξει τον τυπο γαλατος απο υποαλεργικο σε στοιχειακο πχ το οποιο στοιχειακο κανει και 56 ευρω το κουτι και ο εοππυ δινει μονο 8 κουτια δωρεαν τα υπολοιπα αν στα έγκρινει αλλιως απο την τσεπη σου. Χαμος και με αυτο το θεμα αλλαξε ο τροπος που παιρνεις δωρεαν τα ειδικα γαλατα οτι να ναι. Κατα τ αλλα μαρσιπο βολτες για να μη φωναζει και ξυπναει και το μεγαλο παιδι.και τη γειτονισα διπλα που εχει παιδι που παει σχολειο. Τοση τσιριδα.. τρωει εφιαλτικα για 90 γραμμαρια 3 ρεψιματα να κουνιεται επειδη τον ενοχλουν τα αερια να κλαιει χαμος.ελπιζω να με βοηθήσει  ο παιδογαστρεντερολογος. Πιπιλα τον δινω αναγουλιαζει ομως και καποιες φορες κανει εμετο αλλο κ αυτο.. το πρωτο μου το παιδι ναι μεν παλλινδρομηση αλλα επαιρνε βαρος ετρωγε καλύτερα και κοιμόταν του καλου καιρου αυτο και αυπνια και γκρινια και δε τρωει και εμετο...απογνωση.. χωρις βοήθεια ολα αυτα συν ενα σπιτι ολοκληρο. Γι αυτο υπαρχον και χειροτετα υπομονη θα μεγαλώσουν :)


PdTZp3.png

gOBTp3.png
 
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και μπεμπακια!  

Μελιτουλα αυτο που λες με τη γλώσσα που βγάζει και σαν να γλυφεται η δικιά μου το κάνει από την πρώτη μέρα! Δεν νομίζω να είναι κάτι αφού λες δεν πεινάει. .. αλλά καλά θα κάνεις να το πεις στον γιατρό να σου φύγει η ιδέα. Για το κεφαλάκι,  κ μένα η δικιά μου 40 περίμετρο έχει..κεφάλα! ! :) Δεν μας σχολίασε κάτι ο γιατρός. Με έβαλες σε σκέψεις τώρα... παρακολουθα το..Χωρίς άγχος!!! 

Αλεξία, κ μένα με τις μέρες της είναι. Ποτέ κοιμάται καλά ποτε είναι ανήσυχη κ κλαίει... πωπω πολύ ακριβό το γάλα αυτό!!! Όλα καλα να πανε,  γράψε μας τα νέα σας από τον γιατρό όταν θα μπορείς!

Με την πιπιλα κ μένα αναγουλιαζει κάποιες φορές.

Εμείς κοιμηθήκαμε σχετικά Καλά, ξυπνήσαμε φάγαμε κ τώρα ξανακοιμηθηκε. Πήρε βάρος αυτή τη βδομάδα, ήταν 4100 κ χθες που τη ζυγισα ήταν 4500. Ευτυχώς γτ 2 βδομάδες ήταν λίγο στάσιμη. Έχουμε κόψει το συμπλήρωμα οπότε μάλλον το σιρόπι κ το γάλα της μαμάς κάνουν δουλειά. 

Το μόνο που με αγχώνει λίγο είναι ότι έχει μάθει να κοιμάται δίπλα μου κ αν τη βάλω το βράδυ στην καλαθουνα είναι ανήσυχη κ δεν κοιμάται τόσο καλά. Αυτα κ απο μας... οι υπόλοιπες πως ειστε;

Σας φιλώ!  


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα μαζί πέσαν.. μας ήρθε ένα χαρτί από το Ινστιτούτο Υγείας του Παιδιού κ μας λέει ότι θέλουν ξανα αιμα για εξετάσεις.. Έχω αγχωθεί λίγο...μετα απο δυο μήνες?κ η παιδίατρος λείπει Εκτός Ελλάδας.. ελπίζω μην είναι κάτι..

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, anastella είπε:

 

Μελιτουλα αν είναι αυτό που κατάλαβα, απλά χρειάζονται ένα δείγμα για να κάνουν κάποιες εξετάσεις γτ το προηγούμενο δεν είχε ληφθεί σωστά. Μην αγχώνεσαι. 


BiJ9p2.pnguWCbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανουλες!!!

Τι κανετε;;;εμεις μεγαλώνουμε και ομορφαινουμε!!(κουκουβαω..χιχιχι)

Πλεον κανουμε πολλα γελακια και τρελενομαστε!!

Είμαστε με τις μερες μας..καποιες μερες έχουμε πονακια και δε κοιμόμαστε.....ούτε τη μερα..ουτε το βραδυ....

Θέλει αγκαλιτσα......και στήθος..τιποτα αλλο...οταν παω να τον αφησω στο πορτ μπεμπε ξυπνάει και κλαιει..

Καθε βραδυ ξυπνάει 4 φορες για φαγητο..περιπου καθε 1,5ωρες.....πολυ αυπνια και κουραση..όμως χαλαλι ολα!!

Μελιτουλα πηραμε και εμεις αυτο το χαρτι απο το Ινστιτούτο υγειας παιδιου.Πηρα σημερα τηλεφωνο..δεν ειναι τιποτα ανησυχητικό..απλα δε λήφθηκε καλο δειγμα(ποσοτικος) για τις εξετασεις του μωρου..Μπορουμε να παμε 9:30-12:30στο παιδων για να ληφθει ξανα το δειγμα..η στο μαιευτήριο που γεννησαμε.

Αλεξια πολυ ζορι τραβας...κουραγιο......

Εμενα λίγες γουλιτσες βγαζει και τρελενομαι..φαντάζομαι εσυ....

Ανάστελα βλεπω βιωνουμε τα ιδια!!χαχαχα...

Ντιακανα ωραιο πρόγραμμα εχεις στο μωρακι σου!!!

Οι υπόλοιπες τι κανετε;

 

Επεξεργάστηκαν by zamia
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...