Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

Οι τελευταίες απο τι παλιές (ήρθε η ωρα!!)


georgia.g

Recommended Posts

Ρε παιδια απο τη μία λέω να είμαι χαλαρή και ότι όλα θα πάνε οκ..και απο την αλλη με τρψει το άγχος που δεν έχω βρεί τιποτα και όλο ψαχνομαι...μιλαμε τα χέρια μου έχουν περισσοτερα τρυπηματα και απο αυτους που χτυπάν ενέσεις...

ασε τωρα που μελανιαζουν με το παραμικρο..

οταν έκανα την προηγουμενη βδομάδα την υστεροσκόπηση και με ναρκώσαν δεν μπορουσαν να μου βρουν φλέβα...με πεθαναν και στο τέλος μου έχει μεινει μια μελανια που μου έχει πιασει όλο το χερι...

@εστα

σε καταλαβαινω κοτοπουλακι μου....εσυ και τα πρεζονια μονο...εχεις κανει και ολες τις εξετασεις ρε παιδι μου πια τι να πω. εγω που ειμαι μονο με μια αποβολη και 2 βιοχημικες που δεν μου δινουν να κανω εξετασεις τι να πω? εκτος απο κατι βασικες κλπ το αποδιδουν στην τυχη και οχι σε καποιο παραγοντα....οποτε λεω αντε να μεινω εγκυος και ο θεος ας βαλει το χερι του:-D


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Venus75

    2255

  • georgia.g

    1766

  • malme

    1577

  • εφακη

    694

Περισσότερες δημοσιεύσεις

παλι σε δημοσιο νοσοκομειο πρεπει να πας? δεν ειναι ακριβες εξω αυτες?

Δεν ξέρω ρε λέω να παω να τα κανω βιοατρική να ξεμπερδεύω ..αλλα απο την αλλη σκεφτομαι και το οικονομικο πάλι..μιλαμε δεν υπάρχει μία..δεν προλαβαίνω να τα πάρω φευγουν στις εξετάσεις..

ελεος..

και σε ποιο νοσοκομείο να πάω..θα πρεπει να χασω μια μερα απο τη δουλεια πάλι

Τζωρτζακο ποιον γιατρο εχεις αν επιτρεπεται? Εσυ Καρπουζακι ποιον εχεις?

Ο υπέρηχος μαστου τι ρόλο παιζει?

Εγω εχω το Γιακουμάκο Δημήτριο..

ειναι στο τμημα τον καθ' εξιν αποβολων στο Αττικο και ειναι και στο Ιασω..

εγω εχω το Τζεφερακο (ειναι ο δευτερος γιατι τον πρωτο τον αφησα αμεσα). τον υπερηχο τον κανεις ετσι για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο οτι ολα ειναι καλα και δεν υπαρχει καποια κακοηθεια. δεν εχει σχεση με την εγκυμοσυνη απλα αφου τα κοιταει ολα ας κοιταξει κι αυτο:-D

Συμφωνω..απλα για τυπικο έλεγχο..μην ξεχνατε πρεπει να ελεγχομαστε συχνα ..πολλα ακουμε.θελει προσοχή..


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Τζωρτζακο , και εγω οσο εκανα τις εξετασεις είχα παλαβώσει...ειχα γινει ρακος ψυχολογικα...Οταν πια έπαψα και ειπα δεν προκειται να το ψαξω αλλο ηρεμησα...αλλα πλεον ειχα φτασει στα ορια μου...και οταν φτανω στα ορια μου αυτοματως οδηγουμαι στην αρνηση...και πλεον καποιες επιπλεον εξετασεις που μου ζητησαν τις οποιες ο γιατρος τις θεωρησε ασημαντες ,δεν εχω παει να τις κανω.

Ειλικρινα αυτη η κατασταση δεν παλευεται...Τρελλα...Μιλαω εκ πειρας.

Υστεροσκοπηση και σαλπιγγιογραφια δεν εχω κανει....Οταν ειπα στην γιατρο μου να κανω σαλπιγγιογραφια με πήρε στο ψιλο ( αφου εχεις μεινει εγκυος δυο φορες,οι σαλπιγγες σου δουλεουν μια χαρα). Την υστεροσκοπηση οταν τις την προτειναμου ειπε οχι...Θα το ξανασυζητήσω βεβαια μαζι της.

Link to comment
Share on other sites

Τζωρτζακο , και εγω οσο εκανα τις εξετασεις είχα παλαβώσει...ειχα γινει ρακος ψυχολογικα...Οταν πια έπαψα και ειπα δεν προκειται να το ψαξω αλλο ηρεμησα...αλλα πλεον ειχα φτασει στα ορια μου...και οταν φτανω στα ορια μου αυτοματως οδηγουμαι στην αρνηση...και πλεον καποιες επιπλεον εξετασεις που μου ζητησαν τις οποιες ο γιατρος τις θεωρησε ασημαντες ,δεν εχω παει να τις κανω.

Ειλικρινα αυτη η κατασταση δεν παλευεται...Τρελλα...Μιλαω εκ πειρας.

Υστεροσκοπηση και σαλπιγγιογραφια δεν εχω κανει....Οταν ειπα στην γιατρο μου να κανω σαλπιγγιογραφια με πήρε στο ψιλο ( αφου εχεις μεινει εγκυος δυο φορες,οι σαλπιγγες σου δουλεουν μια χαρα). Την υστεροσκοπηση οταν τις την προτειναμου ειπε οχι...Θα το ξανασυζητήσω βεβαια μαζι της.

ηθελα κι εγω παναθεμα με να κανω υστεροσκοπηση και σαλπιγγογραφια και ο γιατρος εκανε ακριβως το ιδιο...τρελη εισαι παιδακι μου λεει...τι σαλπιγγογραφια 3 φορες εμεινες εγκυος...υστεροσκοπηση μου ειπε δεν παιζει γιατι δεν υπαρχει λογος ουτε για συμφησεις ουτε για κατι τετοιο


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

Η υστεροσκοπηση ειναι καλο να γινεται γιατι μπορει να υπάρχει καποιο διαφραγμα στη μητρα και δεν φαινεται με τιποτα αλλο.

Και η Βιβη έτσι το βρήκε...


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η υστεροσκοπηση ειναι καλο να γινεται γιατι μπορει να υπάρχει καποιο διαφραγμα στη μητρα και δεν φαινεται με τιποτα αλλο.

Και η Βιβη έτσι το βρήκε...

μικρο μου κοτοπουλακι....συνηθως οταν υπαρχει διαφραγμα εκτος απο αποβολες δεν μπορεις να συλλαβεις ευκολα (στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν συλλαμβανουν ευκολα) για να σου κανουν υστεροσκοπηση πρεπει να υπαρχει καποιος λογος καποιο συμπτωμα κατι....στην περιπτωση μου ας πουμε δεν μου κανει γιατι η πρωτη αποβολη εγινε ενω το εμβρυο ηταν κανονικα "τοποθετημενο" στη μητρα και στις βιοχημικες ειναι καθαρα θεμα χρωμοσωματιακων ανωμαλιων...αυτα...:rolleyes: για αλλες κοπελες δε ξερω..εγω μιλαω για την περιπτωση μου μονο:-D


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

μικρο μου κοτοπουλακι....συνηθως οταν υπαρχει διαφραγμα εκτος απο αποβολες δεν μπορεις να συλλαβεις ευκολα (στις περισσοτερες περιπτωσεις δεν συλλαμβανουν ευκολα) για να σου κανουν υστεροσκοπηση πρεπει να υπαρχει καποιος λογος καποιο συμπτωμα κατι....στην περιπτωση μου ας πουμε δεν μου κανει γιατι η πρωτη αποβολη εγινε ενω το εμβρυο ηταν κανονικα "τοποθετημενο" στη μητρα και στις βιοχημικες ειναι καθαρα θεμα χρωμοσωματιακων ανωμαλιων...αυτα...:rolleyes: για αλλες κοπελες δε ξερω..εγω μιλαω για την περιπτωση μου μονο:-D

Ναι καλα η αληθεια είναι ότι για την περιπτωση σου έχεις δικιο...

Βεβαια το να δυσκολευεσαι να συλλαβεις δεν ειναι απολυτο..σου λεω βλεποντας την Ιολη που ειχε συλλαβει κανονικα αλλα ειχε διαφραγμα


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι καλα η αληθεια είναι ότι για την περιπτωση σου έχεις δικιο...

Βεβαια το να δυσκολευεσαι να συλλαβεις δεν ειναι απολυτο..σου λεω βλεποντας την Ιολη που ειχε συλλαβει κανονικα αλλα ειχε διαφραγμα

επισης ενας εμπειρος υπερηχογραφιστης μπορει απο τον υπερηχο να καταλαβει οτι καποια ανωμαλια υπαρχει στη μητρα και να σου πει να πας για υστεροσκοπηση..αλλα θα πρεπει να ειναι εμπειρος υπερηχογραφιστης που ειδικευεται στην γυναικολογικη οχι απλα στα υπερηχογραφηματα..οπως ειναι ο γιατρος μου ο οποιος πρωτος εφερε τον υπερηχο στην ελλαδα και αυτος εφτιαξε το τμημα των υπερηχων στο μητερα και στο λητω...αμ τι μας περασες???:wink:;-):wink:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

επισης ενας εμπειρος υπερηχογραφιστης μπορει απο τον υπερηχο να καταλαβει οτι καποια ανωμαλια υπαρχει στη μητρα και να σου πει να πας για υστεροσκοπηση..αλλα θα πρεπει να ειναι εμπειρος υπερηχογραφιστης που ειδικευεται στην γυναικολογικη οχι απλα στα υπερηχογραφηματα..οπως ειναι ο γιατρος μου ο οποιος πρωτος εφερε τον υπερηχο στην ελλαδα και αυτος εφτιαξε το τμημα των υπερηχων στο μητερα και στο λητω...αμ τι μας περασες???:wink:;-):wink:

αι μαρη...@εσε ..εδω δεν βρησκουμε γυναικολογο της προκοπής θα βρούμε και υπερηχογραφιστη:tongue::tongue::tongue::tongue:


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

αι μαρη...@εσε ..εδω δεν βρησκουμε γυναικολογο της προκοπής θα βρούμε και υπερηχογραφιστη:tongue::tongue::tongue::tongue:

αμ το ψαξα εγω κυρα μου...τι με περασες?:lol::lol::lol: και στην πρωτη στραβη θα τον βριζω:lol::lol:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


αμ το ψαξα εγω κυρα μου...τι με περασες?:lol::lol::lol: και στην πρωτη στραβη θα τον βριζω:lol::lol:

klassika:D:D:D:D:D


"Όταν το ταξίδι είναι μεγαλύτερο... ο προορισμός είναι παράδεισος."

p0XZp3.png

2013.png

8e5302e56f.png

Link to comment
Share on other sites

klassika:D:D:D:D:D

δε βαριεσαι κοτοπουλακι μου...ολα ειναι κισμετ (οχι η σειρα στον ΑΝΤ1!!) τελικα εχω καταληξει, οτι ειναι ναγινει θα γινει δε πα να χτυπαω εγω το κ@λο μου κατω:tongue::tongue::tongue:


211442lg20recj1j.gif

444914kf3lbt8439.jpg 1133346w4u12kvdti.gif

Link to comment
Share on other sites

δε βαριεσαι κοτοπουλακι μου...ολα ειναι κισμετ (οχι η σειρα στον ΑΝΤ1!!) τελικα εχω καταληξει, οτι ειναι ναγινει θα γινει δε πα να χτυπαω εγω το κ@λο μου κατω:tongue::tongue::tongue:

σωστότατη!!!! αυτη την σταση προσπαθω να υιοθετήσω...και αν δεν κατσει θα υιοθετήσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...