Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

Νταξει άκυρη η κυρία του! Το κακό πες της έχει πολλά καλά ιχνοστοιχεία και ειδικά αν είναι βιολογικό! Και εμάς λέει όχι σοκολάτα αλλά εννοεί ντονατς μερεντες και κτλ.πχ σοκολάτα ταχίνι μια χαρά, κέικ με κακάο, τσουρέκι (εμείς δεν τα τρώμε αλλά λέω χαχα)! Μου το είχε πει η παιδίατρος για το κακάο όταν δεν έπινε γάλα! Κ εγώ τους δίνω d3&k2 και πήρα και μια πολύ βιταμίνη τώρα...τους δίνω και λίγο λάδι καρύδας :) τρελή;;;; Χαχα θερμίδες ψάχνω.... Εμένα η κόρη μου πάντως είναι πιο κακοφαγη από τον μικρό.....με γάλα, φρούτα και δημητριακά ζει! Τα μεσημέριανα φαγητά δεν τα αγγίζει.....

Εμάς στα μεγάλα ταξίδια μας βγάζουν την πίστη πότε θα φτάσουμε;;αχαχα μέχρι 4 ώρες αντέχουμε εμείς.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 48 λεπτά , lameleni είπε:

Νταξει άκυρη η κυρία του! Το κακό πες της έχει πολλά καλά ιχνοστοιχεία και ειδικά αν είναι βιολογικό! Και εμάς λέει όχι σοκολάτα αλλά εννοεί ντονατς μερεντες και κτλ.πχ σοκολάτα ταχίνι μια χαρά, κέικ με κακάο, τσουρέκι (εμείς δεν τα τρώμε αλλά λέω χαχα)! Μου το είχε πει η παιδίατρος για το κακάο όταν δεν έπινε γάλα! Κ εγώ τους δίνω d3&k2 και πήρα και μια πολύ βιταμίνη τώρα...τους δίνω και λίγο λάδι καρύδας :) τρελή;;;; Χαχα θερμίδες ψάχνω.... Εμένα η κόρη μου πάντως είναι πιο κακοφαγη από τον μικρό.....με γάλα, φρούτα και δημητριακά ζει! Τα μεσημέριανα φαγητά δεν τα αγγίζει.....

Εμάς στα μεγάλα ταξίδια μας βγάζουν την πίστη πότε θα φτάσουμε;;αχαχα μέχρι 4 ώρες αντέχουμε εμείς.....

νομιζω καπου χαθηκε στη μεταφραση ο γιος μου.στην ουσια εχουν μια επιβραβευση οταν εχουν λαχανικα κ φρουτα μαζι τους,η κυρια κατα βαση εννοει να μην εχουν κρουασαν κ τετοια,απλα ο δικος μου τα παιρνει ολα πολυ τοις μετρητις

εννοειται κ εγω βαζω ταχινι κακαο,κ δ νιωθουν καμια διαφορα με μερεντα

η κ2 κ το λαδι καρυδας που βοηθανε στον οργανσμο;δ τα εχω ψαξει ποτε

εγω κ η μεγαλη μου τρωμε πολυ ψωμι.μεγαλη αγαπη.σημερα φαγαμε μακαρονια που ζητησαν, κ ο μικρος ζητησε μακαρονια για αυριο παλι:cool:

 

καλα το φτανουμεεεε....;;το ρωτανε κ στους παππουδες που παμε στο μισαωρο,αλλα οκ,παλευεται

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, vikib είπε:

νομιζω καπου χαθηκε στη μεταφραση ο γιος μου.στην ουσια εχουν μια επιβραβευση οταν εχουν λαχανικα κ φρουτα μαζι τους,η κυρια κατα βαση εννοει να μην εχουν κρουασαν κ τετοια,απλα ο δικος μου τα παιρνει ολα πολυ τοις μετρητις

εννοειται κ εγω βαζω ταχινι κακαο,κ δ νιωθουν καμια διαφορα με μερεντα

η κ2 κ το λαδι καρυδας που βοηθανε στον οργανσμο;δ τα εχω ψαξει ποτε

εγω κ η μεγαλη μου τρωμε πολυ ψωμι.μεγαλη αγαπη.σημερα φαγαμε μακαρονια που ζητησαν, κ ο μικρος ζητησε μακαρονια για αυριο παλι:cool:

 

καλα το φτανουμεεεε....;;το ρωτανε κ στους παππουδες που παμε στο μισαωρο,αλλα οκ,παλευεται

Ααα εντάξει...τσάμπα την έκραξα την κυρία σας:-D!!

Κ2 είναι ο οδηγός της d3 (της δείχνει που πρέπει να πάει για να απορροφηθεί καλύτερα) πρέπει να λαμβάνονται μαζί...πλέον έχει σταγόνες d3&k2! Τολαδι καρύδας διίστανται οι απόψεις ....οι παλιοί λένε ότι είναι κορεσμένο λίπος οπότε μακριά....οι καινούργιες έρευνες λένε ότι είναι κορεσμένο αλλά δεν φέρεται στον οργανισμό έτσι...δεν πάει σε αρτηρίες δηλαδή! Βοηθάει σε απορρόφηση θρεπτικών συστατικών, αντιικό, αντιβακτηριακό αυξάνει ενέργεια και πολλά άλλα! Δεν το δίνω συνέχεια αλλά που και που! Αυτά τα επιστημονικά:)χαχα!

Εγώ ψωμί δεν περνώ να σου πω την αλήθεια γιατί το πλακώνουν και το μεσημεριανό κάνει φτερά! Πρωί πιο πολύ στο σχολείο μόνο! Και απόγευμα ή βράδυ με κανένα αυγό ή αυγοφετες τέτοια!

@vikibΟ μικρός σου είναι Νοέμβριο του 16? Καλά θυμάμαι; Και η κόρη σου?

@mama16και εσείς του 16?

Μου έρχεται το Αλτσχάιμερ σιγά σιγά!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, lameleni είπε:

Ααα εντάξει...τσάμπα την έκραξα την κυρία σας:-D!!

Κ2 είναι ο οδηγός της d3 (της δείχνει που πρέπει να πάει για να απορροφηθεί καλύτερα) πρέπει να λαμβάνονται μαζί...πλέον έχει σταγόνες d3&k2! Τολαδι καρύδας διίστανται οι απόψεις ....οι παλιοί λένε ότι είναι κορεσμένο λίπος οπότε μακριά....οι καινούργιες έρευνες λένε ότι είναι κορεσμένο αλλά δεν φέρεται στον οργανισμό έτσι...δεν πάει σε αρτηρίες δηλαδή! Βοηθάει σε απορρόφηση θρεπτικών συστατικών, αντιικό, αντιβακτηριακό αυξάνει ενέργεια και πολλά άλλα! Δεν το δίνω συνέχεια αλλά που και που! Αυτά τα επιστημονικά:)χαχα!

Εγώ ψωμί δεν περνώ να σου πω την αλήθεια γιατί το πλακώνουν και το μεσημεριανό κάνει φτερά! Πρωί πιο πολύ στο σχολείο μόνο! Και απόγευμα ή βράδυ με κανένα αυγό ή αυγοφετες τέτοια!

@vikibΟ μικρός σου είναι Νοέμβριο του 16? Καλά θυμάμαι; Και η κόρη σου?

@mama16και εσείς του 16?

Μου έρχεται το Αλτσχάιμερ σιγά σιγά!

α πολυ σημαντικη η κ2,αν ξαναεχουμε ελλειψη να το ξερω.γτ επαιρνα κ εγω κ ο αντρας μου καποια στιγμη

για το λαδι καρυδας ξερω το καλλυντικο.ξερω οτι υπαρχει κ φαγωσιμο,το εχω δει σε συνταγες ασιατικες,ειναι μια κουζινα που αγαπαμε οικογενειακως.κ ξερω υπαρχουν κ συνταγες με βουτυρο καρυδας φαγωσιμο,οποτε ισως κτ τετοιο να βοηθησει

το περιεργο ειναι οτι εμεις δ τρωμε ψωμι το μεσημερι με το φαγητο σχεδον ποτε.το βραδυ κ στο σχολειο ομως οπωσδηποτε κτ σε ζυμη η μεγαλη γτ αλλιως δ χορταινει

ναι,νοεμβρη του 16

κ σεπτεμβρη του 14

η κορη της μαμα ειναι δεκεμβρη του 16

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε η Βίκυ η δικιά μου είναι Δεκέμβριο του 16. :) και στις 3 νήπια είναι τα παιδάκια μας ε?

Βιταμίνες εγώ παίρνω καμία φορά, πολύ βιταμίνες γιατί δεν τρώνε κ καλά. Παλιότερα εδινα στην μεγάλη για να της ανοίξει η όρεξη αλλά έχω κανένα χρόνο + να της δώσω.

 

Κ εμάς επειδή μπορεί η κυρία κάποια πράγματα να μην αφήνει να τρώνε εκεί δεν θέλει να της βάζω, βέβαια στο σπίτι μια χαρά τα τρώει. Της έβαζα συχνά ταχίνι με κακάο κ η δασκάλα είπε όχι γλυκά (ίσως νόμιζε ότι ήταν μερεντα) κ από τότε δεν θέλει να της βάζω. Κ κάθε φορά όταν της λέω να της βάλω πχ τυροπιτακι, με ρωτάει αν αφήνει η κυρία! :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι νηπιακια! Εσείς αγχώνεστε για του χρόνου;;;Εμένα με πιάνει η ψυχή μου!αν θα μπορεί να ανταπεξελθει...ή που κοροϊδεύουν συνέχεια εκει! 

Θα πάτε κανονικά πρώτη εσείς;;; Εμάς κάποια νηπιακια μικρά (εννοώ κοντά στον Δεκέμβρη) μπορούν να επαναφοιτησουν το νήπιο....εμένα φεύγουν όλοι οι φίλοι του και δεν μπορώ να του το κάνω!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, lameleni είπε:

Ναι νηπιακια! Εσείς αγχώνεστε για του χρόνου;;;Εμένα με πιάνει η ψυχή μου!αν θα μπορεί να ανταπεξελθει...ή που κοροϊδεύουν συνέχεια εκει! 

Θα πάτε κανονικά πρώτη εσείς;;; Εμάς κάποια νηπιακια μικρά (εννοώ κοντά στον Δεκέμβρη) μπορούν να επαναφοιτησουν το νήπιο....εμένα φεύγουν όλοι οι φίλοι του και δεν μπορώ να του το κάνω!

δ αγχωνομαι παρα πολυ.γτ ως τωρα προσαρμοζεται σχετικα ευκολα.κανει φιλους.ειδικα απο οσα μου λεει η δασκαλα του ειναι πολυ συνεργασιμος.κ μαθησιακα ειμαι πολυ ευχαριστημενη,ειναι πολυ καλα προετοιμασμενος

επισης στο δημοτικο που θα παει,ειναι κ η αδερφη του.ξερω τα αρνητικα του(σκαλια,μικρη αυλη),αλλα κ οτι εχει καλους δασκαλους

θεματα με κοροιδεματα κ τετοια ειδικα στα μικρα δ εχουμε.τα λυνουν ολα απο νωρις οι δασκαλες

δυο συμμαθητριες θα ειναι μαζι του.αλλα γενικα δ υπαρχει λογος να ξαναπαει νηπιο

η ανησυχια μου ειναι πως θα κουβαλαει την τσαντα,οτι δ θα τρωει κ αν θα γλιτωσουμε το νοσοκομειο:wacko:καθε μερα ερχεται με μελανιες,ειναι πολυ ατσουμπαλος.ειδικα με τοσα σκαλια στο δημοτικο,ειναι πολυ πιθανο να χτυπησει πολυ σοβαρα

εδω επαθε η μεγαλη διαστρεμμα στην γυμναστικη,που ειναι κ προσεχτικη

χθες πηγαμε για μπουουλινγκ:Dπιστευα θα γλυστρισει στον διαδρομο με την μπαλα:mrgreen:τελικα καλα τα πηγε

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς στα ίδια πλαίσια είμαστε...φίλους και προσαρμογές τις κάνει πολύ καλά και κοινωνικός όπως η μανούλα του χαχα! Και ευτυχώς και εμείς, είναι η αδερφή του και τα ξαδέρφια του (μένουμε σε οικογενειακή πολυκατοικία) 6 στο σύνολο παιδάκια! 

Αλλά το μπουλινγκ στο σχολείο μας υπάρχει δυστυχώς...είναι μεγάλο (τριθέσιο), περίπου 350παιδια δηλαδή! Οπότε και η ποιότητα των δασκάλων ποικίλει......η κόρη μου τα 2 πρώτα χρόνια είχε την καλύτερη του σχολείου...και τώρα έχει ότι χειρότερο μπορούσε...το μπουλινγκ στην τάξη της πάει και έρχεται... φαντάσου ότι, παιδάκι της έκοψε την κοτσίδα, εν ώρα μαθήματος....ευτυχώς που αυτό το παιδί μου είναι στον κόσμο του και περισσότερο το διακωμωδησαμε  ...

Κατά τα άλλα μαθησιακά ετοιμος είναι μου είπε η δασκάλα! Εγώ αγχώνομαι πιο πολύ χαχα είναι και αριστερός....κανένας στην οικογένεια μας δεν είναι, θα πρέπει να προσαρμοστώ! Με παιδεύει και η κόρη μου στο διάβασμα ...δεν γουστάρει καθόλου....

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν θα επαναφοιτησουμε στο νηπιαγωγείο, μένουμε σε μικρό μέρος και τα παιδάκια γνωρίζονται μεταξύ τους, δεν θα ήθελα να χάσει τους φίλους της... Κ δείχνει ότι μπορεί να ανταπεξέλθει. Αυτό που με αγχωνει είναι μήπως δεν μπορώ να την στρώσω στο να διαβάσει γιατί είναι γενικά ισχυρογνώμων. Βέβαια προς το παρόν της αρέσει να ασχολείται με "εργασίες". Θα δείξει το μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

για εδω που ειμαστε ειναι μεγαλουτσικο σχολειο,αλλα οχι σαν εσας.γυρω στους 120μαθητες

απλα η μεγαλη ηταν πολυ τυχερη,εχουν τμημα με μολις 12παιδακια. η πρωτη πχ φετος εχει 20.ελπιζω κ ομικρος να μην ειναι παρα πολλα

τραγικο οταν υπαρχουν τετοια περιστατικα.κ ειναι θεμα δασκαλου ειδικα στις πρωτες ταξεις

δ πιστευω οτι θα εχει θεμα που γραφει με το αριστερο.πλεον αρκετα παιδια γραφουν,κ ξερουν οι δασκαλοι

του αρεσει να διαβαζει προς το παρον κ οι πραξεις.με τον ογκο γραψιματος πιστευω στην αρχη θα δυσανασχετησει.ελπιζω να μην ειναι πολυ αργος.οταν λεω διαβασμα απλα προσπαθει,δ κανει αναγνωση κανονικα

η μεγαλη ευτυχως διαβαζει.ειναι πολυ συνεπης.αλλα του χρονου θα ειναι τριτη,δυσκολευουν.θα εχει κ αγγλικα.ελπιζω να προλαβαινουν δραστηριοτητες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • 2 months later...
On 18/3/2022 at 9:48 ΜΜ, mama16 είπε:

Όπως είπε η Βίκυ η δικιά μου είναι Δεκέμβριο του 16. :) και στις 3 νήπια είναι τα παιδάκια μας ε?

Βιταμίνες εγώ παίρνω καμία φορά, πολύ βιταμίνες γιατί δεν τρώνε κ καλά. Παλιότερα εδινα στην μεγάλη για να της ανοίξει η όρεξη αλλά έχω κανένα χρόνο + να της δώσω.

 

Κ εμάς επειδή μπορεί η κυρία κάποια πράγματα να μην αφήνει να τρώνε εκεί δεν θέλει να της βάζω, βέβαια στο σπίτι μια χαρά τα τρώει. Της έβαζα συχνά ταχίνι με κακάο κ η δασκάλα είπε όχι γλυκά (ίσως νόμιζε ότι ήταν μερεντα) κ από τότε δεν θέλει να της βάζω. Κ κάθε φορά όταν της λέω να της βάλω πχ τυροπιτακι, με ρωτάει αν αφήνει η κυρία! :-D

Καλησπερα.Ηθελα να σε ρωτησω για τις βιταμινες που εδινες.Ποσο ηταν η κορη σου τοτε και την βοηθησαν;Ο μικρος μου μολις εκλεισε τα 2,ειναι 12,5 κιλα και 85 υψος.Βγαινει στο μεσο ορο αλλα ειναι εξαιρετικα κακοφαγος.Απο 7 μηνων φανηκε οτι δεν του αρεσε το φαι.Θηλασε 1 χρονο πολυ καλα και επαιρνε καλο βαρος και απο τοτε πινει φρεσκο γαλα.Ενα λιτρο τη μερα γιατι δεν τρωει.Στα καλα του 1-2 κεφτεδακια και μισο πιατο μακαρονια και στα χειροτερα μονο το γαλα.Εδω και μερες μονο γαλα,περναει μια ιωσουλα τωρα.Δεν ειναι αδυνατος(ακομη).Ρωτησα την παιδιατρο να δωσω βιταμινες για την ορεξη και ειπε οτι εχει πολλα αλλα δεν κανουν κατι,εγω σκεφτομαι να δοκιμασω αλλα τι;Επισης μονο με το γαλα τι παιρνει απο θρεπτικα στοιχεια;Ειπε σε 2 βδομαδες θα κανουμε αιματολογικες να δουμε για αναιμια γιατι δικαιολογει την ανορεξια


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Comet είπε:

Καλησπερα.Ηθελα να σε ρωτησω για τις βιταμινες που εδινες.Ποσο ηταν η κορη σου τοτε και την βοηθησαν;Ο μικρος μου μολις εκλεισε τα 2,ειναι 12,5 κιλα και 85 υψος.Βγαινει στο μεσο ορο αλλα ειναι εξαιρετικα κακοφαγος.Απο 7 μηνων φανηκε οτι δεν του αρεσε το φαι.Θηλασε 1 χρονο πολυ καλα και επαιρνε καλο βαρος και απο τοτε πινει φρεσκο γαλα.Ενα λιτρο τη μερα γιατι δεν τρωει.Στα καλα του 1-2 κεφτεδακια και μισο πιατο μακαρονια και στα χειροτερα μονο το γαλα.Εδω και μερες μονο γαλα,περναει μια ιωσουλα τωρα.Δεν ειναι αδυνατος(ακομη).Ρωτησα την παιδιατρο να δωσω βιταμινες για την ορεξη και ειπε οτι εχει πολλα αλλα δεν κανουν κατι,εγω σκεφτομαι να δοκιμασω αλλα τι;Επισης μονο με το γαλα τι παιρνει απο θρεπτικα στοιχεια;Ειπε σε 2 βδομαδες θα κανουμε αιματολογικες να δουμε για αναιμια γιατι δικαιολογει την ανορεξια

Όταν έκλεισε τα 3 άρχισα να τις της δίνω. Νομίζω οι συγκεκριμένες που έπαιρνα είναι από 3 κ πάνω. Πάντως αυτό που σου είπε η παιδίατρος όντως ισχύει. Να κάνετε αιματολογικές μήπως χρειάζεται σίδηρο.. Κ μακάρι να αρχίσει να σου τρώει καλύτερα γιατί ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι να μην τρώει το παιδί..

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Όταν έκλεισε τα 3 άρχισα να τις της δίνω. Νομίζω οι συγκεκριμένες που έπαιρνα είναι από 3 κ πάνω. Πάντως αυτό που σου είπε η παιδίατρος όντως ισχύει. Να κάνετε αιματολογικές μήπως χρειάζεται σίδηρο.. Κ μακάρι να αρχίσει να σου τρώει καλύτερα γιατί ξέρω πόσο ψυχοφθόρο είναι να μην τρώει το παιδί..

Σε ευχαριστω πολυ.Ο αντρας μου βρηκε βιταμινες για βρεφη.Μαλλον θα του δωσω 20 μερες (τοσο κραταει ενα μπουκαλακι).Χτες μονο γαλα και μια αβγοφετα το βραδυ εφαγε.Δοκιμασα πολλα αλλα εσπρωχνε το πιατο και μολις εβλεπε κουταλι εκλαιγε.Και ο λαιμος του ειναι ενταξει,τον ειδε η παιδιατρος.Τι να πω,πολυ αγχος...Και οπωσδηποτε θα του κανω εξετασεις.Και απο Σεπτεμβρη παιδικο σταθμο,ισως τρωει λιγο καλυτερα εκει.Τον μεγαλο μου τον βοηθησε.


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 16/6/2022 at 11:19 ΠΜ, Comet είπε:

Σε ευχαριστω πολυ.Ο αντρας μου βρηκε βιταμινες για βρεφη.Μαλλον θα του δωσω 20 μερες (τοσο κραταει ενα μπουκαλακι).Χτες μονο γαλα και μια αβγοφετα το βραδυ εφαγε.Δοκιμασα πολλα αλλα εσπρωχνε το πιατο και μολις εβλεπε κουταλι εκλαιγε.Και ο λαιμος του ειναι ενταξει,τον ειδε η παιδιατρος.Τι να πω,πολυ αγχος...Και οπωσδηποτε θα του κανω εξετασεις.Και απο Σεπτεμβρη παιδικο σταθμο,ισως τρωει λιγο καλυτερα εκει.Τον μεγαλο μου τον βοηθησε.

Μακάρι να αρχίσει να σου τρώει εκεί... Εμένα δυστυχώς η κόρη μου στα νήπια την ώρα που είχε σχολείο έτρωγε συνήθως ακόμα λιγότερο από αυτό που έτρωγε όταν ήταν σπίτι :(

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Μακάρι να αρχίσει να σου τρώει εκεί... Εμένα δυστυχώς η κόρη μου στα νήπια την ώρα που είχε σχολείο έτρωγε συνήθως ακόμα λιγότερο από αυτό που έτρωγε όταν ήταν σπίτι :(

Καλημερα.Τι να πω μακαρι,θα το δοκιμασω παντως γιατι τα πραγματα δεν καλυτερευουν.Μονο γαλα και λιγο φαι το βραδυ.πχ.μισο πιατακι τραχανα.Χτες το πρωι δεν του δωσα γαλα μηπως φαει κατι,τιποτα ομως και στις 11 που ελειπα του δωσε η μανα μου  250 μλ.γαλα γιατι τον λυπηθηκε(της ζητουσε).Μεσημερι τιποτα και απογευμα δοκιμασα τα παντα και πραγματα που του αρεσουν.Σπρωχνει με το χερι τα πιατα η και κλαιει μολις σε βλεπει με κουταλι.Απελπιστηκα...Μια μπουκια γιαουρτι και στη δευτερη το σφραγισε και κλαμα.Και στις 8 ζητησε ο μεγαλος μπισκοτα και του φερα,μολις το ειδε ο μικρος το αρπαξε απο το πιατο 3 μικρα cookies εφαγε γκρ.......μες τα νευρα εγω.Αυτα πως τα εφαγε;Τι αλλο να δοκιμασω;Και παιδικα του βαζω να τον ξεγελασω αλλα δεν...Ουτε μια μπουκια...

Μετα μονο μισο ποτηρι  χυμο πορτοκαλι στυμενο.Και γαλα αργα το βραδυ(κοιμαται με τη μαμα μου γιατι δουλευω νυχτες).Εντωμεταξυ με πρηζει η μαμα μου οτι κατι εχει και να τον παω νοσοκομειο (ενω τον ειδε η παιδιατρος).Τι να τους πω εκει;Πυρετο δεν εχει,λιγο συναχι και βηχα.Ειναι λεει μελαγχολικος....Ελεος πια...Πεμπτη θα του κανω εξετασεις αφου τον ξαναδει...Ενταξει κακοφαγος απο τοτε που μπηκαν οι στερεες,ποτε αλεσμενα μονο κομματια,μικρες ποσοτητες και γαλα...Αλλα κατι ετρωγε(κεφτεδακια,μακαρονια).Τωρα πια σχεδον τιποτα... και γκρινια...Με αυτο το αγχος ζω...Τι αλλο να δοκιμασω;


ROnbp3.pngPFbVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...