Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      • Δύναμη! 1

Αδύνατα μωρα - Ομάδα στήριξης/επικοινωνίας


bebaki-eva

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια, εμείς τον άλλο μήνα θα κλείσουμε ραντεβού στον ενδοκρινολόγο για το ετήσιο τσεκ απ' κ θα γράψω τότε τι θα πας πει. Εμένα κορίτσια είναι σε πολύ χειρότερη μοίρα. :P τα δικά σας μια χαρά τα βλέπω, εντός καμπυλών. Ειδικά εσύ @lameleni δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον σχολιάζουν όλοι. Κ σε ύψος κ σε βάρος είστε λίγο πιο κάτω απ' το μέσο όρο, στην κίτρινη καμπύλη. Δεν είναι δα κ τόσο τρομερό για να τον σχολιάζουν!

@vikib κ σένα γερό να είναι κ ας είναι αδυνατουλη!!

Εμένα η κόρη μου  5 χρονων και 3 μηνών όταν την μέτρησα τελευταία φορά (πριν λίγες μέρες) ήταν 1 μέτρο. Σε βάρος κάπου στα 12,5 με 13. 

Αλλα κ ο γιος μου δεν πάει πισω 2 χρόνων και σχεδόν 10 μηνών είναι 90 εκατοστά κ γύρω στα 11 κιλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 883
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, mama16 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, εμείς τον άλλο μήνα θα κλείσουμε ραντεβού στον ενδοκρινολόγο για το ετήσιο τσεκ απ' κ θα γράψω τότε τι θα πας πει. Εμένα κορίτσια είναι σε πολύ χειρότερη μοίρα. :P τα δικά σας μια χαρά τα βλέπω, εντός καμπυλών. Ειδικά εσύ @lameleni δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τον σχολιάζουν όλοι. Κ σε ύψος κ σε βάρος είστε λίγο πιο κάτω απ' το μέσο όρο, στην κίτρινη καμπύλη. Δεν είναι δα κ τόσο τρομερό για να τον σχολιάζουν!

@vikib κ σένα γερό να είναι κ ας είναι αδυνατουλη!!

Εμένα η κόρη μου  5 χρονων και 3 μηνών όταν την μέτρησα τελευταία φορά (πριν λίγες μέρες) ήταν 1 μέτρο. Σε βάρος κάπου στα 12,5 με 13. 

Αλλα κ ο γιος μου δεν πάει πισω 2 χρόνων και σχεδόν 10 μηνών είναι 90 εκατοστά κ γύρω στα 11 κιλά

ναι συμφωνω,δ ειναι κ τοσο μικροσκοπικα πια για σχολια

εμας τα πιο πολλα ειναι απο πολυ κοντινους,οταν τον βλεπουμε χωρις ρουχα,με μαγιο πχ.κοκκαλα μετρημενα.με ρουχα χειμερινα μια χαρα φαινεται:lol:

κ αρκετοι συμμαθητες του ειναι σε παρομοια κυβικα.οποτε μην ανησυχεις @lameleni

μαμα16 νομιζω το υψος τους ειναι καλο.κ το βαρος του μικρου

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , vikib είπε:

ναι συμφωνω,δ ειναι κ τοσο μικροσκοπικα πια για σχολια

εμας τα πιο πολλα ειναι απο πολυ κοντινους,οταν τον βλεπουμε χωρις ρουχα,με μαγιο πχ.κοκκαλα μετρημενα.με ρουχα χειμερινα μια χαρα φαινεται:lol:

κ αρκετοι συμμαθητες του ειναι σε παρομοια κυβικα.οποτε μην ανησυχεις @lameleni

μαμα16 νομιζω το υψος τους ειναι καλο.κ το βαρος του μικρου

Καλά με μαγιό δεν το συζητώ!! Κ εμάς το χειμώνα φαίνεται αδυνατουλα... Το καλοκαίρι όμως πετσί και κόκκαλο!!

Το ύψος του μικρού είναι καλά μπορώ να πω, γύρω στην 25η θέση νομίζω, το βάρος του βέβαια είναι ακριβώς στην κόκκινη καμπύλη, βέβαια σε σύγκριση με τη μεγάλη αυτός είναι παχύς!! :mrgreen: Αν και στα φαγητά με δυσκολεύει περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

@mama16 Και εγώ νομίζω ο μικρός σου ότι ακολουθεί το βάρος γέννησης οπότε είστε μια χαρά! 

Δεν ξέρω ρε κορίτσια ...στο δικό μας νήπιο μόνο είναι όλα αναπτυγμένα;;;χαχαχαχα και εντάξει ύψος έχουμε κανένα 2 σε περίπου ίδια κυβικά...περίπου έτσι ...αλλά κιλά κανένα...όλα γεροδεμένα πια; Χαχα βεβαια στην κοινωνικότητα δεν μας πιάνει κανένας! Μικρούλης μικρούλης αλλά το πρωί τον περιμένουν οι φίλοι του και πηδάνε επάνω του! 

 Mama16 άντε με το καλό στον ενδοκρινολόγο.... Σε βάζει και κανείς εξετάσεις κάθε χρόνο;;;

Κορίτσια να συναντηθούμε παραλία το καλοκαίρι να μετρήσουμε τα πλευρά μας!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , lameleni είπε:

@mama16 Και εγώ νομίζω ο μικρός σου ότι ακολουθεί το βάρος γέννησης οπότε είστε μια χαρά! 

Δεν ξέρω ρε κορίτσια ...στο δικό μας νήπιο μόνο είναι όλα αναπτυγμένα;;;χαχαχαχα και εντάξει ύψος έχουμε κανένα 2 σε περίπου ίδια κυβικά...περίπου έτσι ...αλλά κιλά κανένα...όλα γεροδεμένα πια; Χαχα βεβαια στην κοινωνικότητα δεν μας πιάνει κανένας! Μικρούλης μικρούλης αλλά το πρωί τον περιμένουν οι φίλοι του και πηδάνε επάνω του! 

 Mama16 άντε με το καλό στον ενδοκρινολόγο.... Σε βάζει και κανείς εξετάσεις κάθε χρόνο;;;

Κορίτσια να συναντηθούμε παραλία το καλοκαίρι να μετρήσουμε τα πλευρά μας!χαχαχα

Κοίτα αν το καλοσκεφτείς όμως καλύτερα αδυνατουλης παρά το αντίθετο. Θυμάμαι από μικρή ήμουν πολύ αδύνατη. Στην έκτη νομίζω ήμουν 32 κιλά κ τρίτη γυμνασίου με πρώτη λυκείου με θυμάμαι που ήμουν γύρω στα 44 κιλά με 1,68 ύψος. Αλλά τώρα σκέφτομαι ότι καλύτερα που ήμουν έτσι γιατί στην ενήλικη ζωή δεν θυμάμαι τον εαυτό μου να είμαι μονίμως σε δίαιτα όπως έκαναν άλλα παιδιά που στην παιδική ηλικία είναι με επιπλέον βάρος.

Είναι η τρίτη φορά που θα πάμε, μας βάζει να κάνουνε εξετάσεις αίματολογικες και αυξητική ορμόνη. Πέρυσι είχαμε κάνει κ για οστική ηλικία. Πάνω κάτω ήταν ίδια ηλικία δυστυχώς. Πέρυσι είχε πει ότι θα ελεγχομαστε κάθε χρόνο κ αν δει να μην παίρνει το αναμενόμενο ύψος τότε μπορεί να ξεκινήσουμε ενέσεις. Θα δούμε πως θα πάει.. Πέρυσι είχε πάρει καλό ύψος από προπερσι. Φέτος απ' ότι βλέπω θα είμαστε στο κατώτερο φυσιολογικό αν την μετράω σωστά εγώ.

Να συναντηθούμε να συναντηθούμε :mrgreen: βέβαια στο υψος μας ρίχνετε καμία δεκαριά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Καλά με μαγιό δεν το συζητώ!! Κ εμάς το χειμώνα φαίνεται αδυνατουλα... Το καλοκαίρι όμως πετσί και κόκκαλο!!

Το ύψος του μικρού είναι καλά μπορώ να πω, γύρω στην 25η θέση νομίζω, το βάρος του βέβαια είναι ακριβώς στην κόκκινη καμπύλη, βέβαια σε σύγκριση με τη μεγάλη αυτός είναι παχύς!! :mrgreen: Αν και στα φαγητά με δυσκολεύει περισσότερο!

ναι,σε σχεση με την μεγαλη ειδικα μια χαρα ειναι

αλλα ειναι πολυ δυσκολο να μην τρωει,ακομη κ αν εχει καλη αναπτυξη

2 ώρες πρίν, lameleni είπε:

@mama16 Και εγώ νομίζω ο μικρός σου ότι ακολουθεί το βάρος γέννησης οπότε είστε μια χαρά! 

Δεν ξέρω ρε κορίτσια ...στο δικό μας νήπιο μόνο είναι όλα αναπτυγμένα;;;χαχαχαχα και εντάξει ύψος έχουμε κανένα 2 σε περίπου ίδια κυβικά...περίπου έτσι ...αλλά κιλά κανένα...όλα γεροδεμένα πια; Χαχα βεβαια στην κοινωνικότητα δεν μας πιάνει κανένας! Μικρούλης μικρούλης αλλά το πρωί τον περιμένουν οι φίλοι του και πηδάνε επάνω του! 

 Mama16 άντε με το καλό στον ενδοκρινολόγο.... Σε βάζει και κανείς εξετάσεις κάθε χρόνο;;;

Κορίτσια να συναντηθούμε παραλία το καλοκαίρι να μετρήσουμε τα πλευρά μας!χαχαχα

πιθανον ετυχε να ειναι πιο ανεπτυγμενοι οι συμμαθητες του.εμενα διαφερει πολυ στο ποδοσφαιρο,κ δ ειναι κ ο πιο μικρος.στο τμημα του ειναι μοιρασμενα,αλλα ειδικα σε ενα αλλο τμημα,που βγαινουν απο την ιδια πορτα,το αλλο τμημα ειναι ολα μικρα.κ οχι μονο τα προνηπια

ουτε ακτινογραφια δ χρειαζομαστε:lol:

εχεις δικιο μαμα16 γισ το βαρος.αφου ειναι υγιη ας ειναι αδυνατα.καλα αποτελεσματα στις εξετασεις!

σε ποια θαλασσα ομως;lameleni ειστε προς αθηνα;:D

Link to comment
Share on other sites

@mama16 για μένα λες;;;:-P εγώ από 16 χρόνων κάνω δίαιτες ...και ακόμα παλεύω! 44 στο λύκειο;; Χαχαχα Πέμπτη Δημοτικού πρέπει να ήμουν τόσα χαχα! Πλάκα κάνω δεν θυμάμαι!

Κοίτα και εγώ συμφωνώ με τα αδύνατα....και η κόρη μου όλοι μου λένε ότι είναι πολυ αδύνατη....όμως είναι κανονική απλά είναι δεμένο και ψηλό παιδάκι! Ο μικρός απλά δεν τον βλέπω δεμένο χαχα!

@vikibΝαι Αθήνα εσείς κάπου βόρεια νομίζω;;; Να συναντηθούμε στην μέση χαχα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , lameleni είπε:

@mama16 για μένα λες;;;:-P εγώ από 16 χρόνων κάνω δίαιτες ...και ακόμα παλεύω! 44 στο λύκειο;; Χαχαχα Πέμπτη Δημοτικού πρέπει να ήμουν τόσα χαχα! Πλάκα κάνω δεν θυμάμαι!

Κοίτα και εγώ συμφωνώ με τα αδύνατα....και η κόρη μου όλοι μου λένε ότι είναι πολυ αδύνατη....όμως είναι κανονική απλά είναι δεμένο και ψηλό παιδάκι! Ο μικρός απλά δεν τον βλέπω δεμένο χαχα!

@vikibΝαι Αθήνα εσείς κάπου βόρεια νομίζω;;; Να συναντηθούμε στην μέση χαχα!

ναι,κ εγω εχω θεμα με το βαρος,40θα ημουν στο δημοτικο:shock:γι αυτο προσπαθω να μην τον πιεζω

βεβαια εμενα δ με πιεζαν,μονη τα ετρωγα:-P

παμε στην μαμα,ειναι στην μεση περιπου:)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι κορίτσια εγώ στη μέση!!! Σε μένα να έρθετε!!! Είτε στα παράλια της Λάρισας είτε στο Βόλο!!! :D @lameleni ωραία η Πελοπόννησος αλλά μου πέφτει μακριά δυστυχώς... 2-3 φορές στη ζωή μου έχω πάει προς τα εκεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


10 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Χαχα ναι κορίτσια εγώ στη μέση!!! Σε μένα να έρθετε!!! Είτε στα παράλια της Λάρισας είτε στο Βόλο!!! :D @lameleni ωραία η Πελοπόννησος αλλά μου πέφτει μακριά δυστυχώς... 2-3 φορές στη ζωή μου έχω πάει προς τα εκεί!

Ααα Λάρισα είσαι;..έχω κάνει Χριστούγεννα και Πάσχα! Πολύ όμορφη πόλη ....έπαιζε μπάσκετ στην ομάδα ο κολλητός μας! Στον Βόλο παραλία ή  για τσίπουρα;;;;-):-D:-D

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πλαταμωνα εχω φιλους που μου εχουν προτεινει για εκει

αλλα αν ανεβαιτε κ χαλκιδικη-θεσ/νικη θα ηταν ωραια

απο πελλοπονησο μονο ναυπλιο ειχα παει.κ αθηνα θελω να ξαναπαω,μεναμε 2009-2013,κ εχουμε καιρο να παμε

εμεις θρακη δ εχουμε κ τπτ φοβερο

ξεχασα να σας πω,χθες γυριζει ο μικρος απο το σχολειο,κ ειχε φαει ενα ατομικο τσουρεκακι ολοκληρο,ηταν ενα ευχαριστο σοκ!!:o:-D

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@lameleni ναι από Λάρισα αλλά στις παραλίες του Πηλίου πηγαίνω περισσότερο! Οπότε μπάνιο εκεί κ μετά τσιπούρα στο Βόλο ή στην Αγριά άμα ξέρετε! :D

Και εγώ Πελοπόννησο Ναυπλιο έχω πάει 2 φορές κ σε ένα χωριουδάκι κοντά του παραθαλάσσιο που μου διαφεύγει το όνομα αυτή τη στιγμή. Αλλά η Πελοπόννησος έχει πολύ ωραία μέρη, δεν ξέρω όμως πότε θα τα γυρίσω!!

@vikib και ο Πλαταμώνας ωραίος είναι, στη Χαλκιδική έχω πάει μόνο πρώτο πόδι αλλά έχω ακούσει για το δεύτερο ότι είναι πολύ πιο ωραίο! Μπράβο για το γιο σου... Φαντάζομαι σοκ!!!!:lol:

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόνο χειμωνιάτικες διακοπές έχω κάνει προς τα επάνω....Λαρισα-Πηλιο-Βολο-Θεσσαλονικη-Καστορια! Χαλκιδική τα πολύ πολύ παλιά χρόνια :-D:-D:-D ήμουν εννιά χρονών κάναμε κάμπινγκ καλοκαίρι στο Παλιουρι...δεν θυμάμαι τι πόδι είναι!....

Πελοπόννησο λέω από Καλαμάτα βασικά είναι η μαμά μου και κατεβαίνουμε συχνά(πέρσυ την γυρίσαμε και είναι όντως πολύ όμορφη) και Σαλαμίνα!

Για διακοπές αρέσει στον σύζυγο το Ιόνιο οπότε πολλά καλοκαίρια καταλήγουμε από εκεί μεριά Λευκαδα-Παλερο-Μυτηκα..... Χαλκιδική που του έλεγα είναι μεγάλο ταξίδι και δεν ξέρει λέει με τα μικρά!8)

Μπράβο στο παιδί! Χαχα λες να μας ακούνε;;; Και λένε κάτσε να φάω για την μάνα μου;;; Και εμένα σήμερα έφαγε μεσημέρι (μικρή ποσότητα) στα καπάκια επίσης μια κρέμα καραμέλε και μετά με έβαλε να του φτιάξω ποπ Κορν!,..

Να ρωτήσω κάτι άλλο δίνεται τίποτα βιταμίνες;...

Link to comment
Share on other sites

σημερα επεστρεψε τα κρεκερακια,μην χαρω πολυ:tongue:

κ οχι τπτ αλλο,με μαλωνει κιολας αν του βαλω τπτ σε κεικ με κακαο,γτ λεει η κυρια οτι η σοκολατα δ μας κανει καλο κ δ παιρνει αυτοκολλητο:rolleyes::lol:

βεβαια στο σπιτι δ εχει θεμα,τα τρωει με μεγαλη χαρα^_^

πραγματι το δευτερο ποδι ειναι καλυτερο.εχω περασει πολλα καλοκαιρια σαν παιδι στη χαλκιδικη.εμεις παμε συχνα θασο.αλλα επειδη εχουμε κ εξοχικο σε ενα χωριο εδω διπλα τελευταια παμε εκει

παντως δ τα φοβαμαι τα ταξιδια με τα παιδια.τους αρεσουν.παμε συχνα θεσ/νικη.εχουμε πσει αθηνα με μωρο,μεχρι κ σιφνο

τωρα ενα λονδινο ομως θα το ηθελα παρα πολυ..!!

το ποπ κορν πολυ το αγαπανε

βιταμινες εγω δινω τωρα τον χειμωνα τυπου ζελεδακια με βιτ c,κ προπολη αν μας τριγυριζει κτ.αλλα φετος δ κανανε δουλεια.δ εχουν αρρωστησει βαρια,αλλα ολο κτ εχουμε σε μυξα-βηχα

για την ορεξη δ εχω δοκιμασει κτ.οταν ειχε ελλειψη πηρε σιδηρο κ d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...