Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, Lia21 είπε:

καλημερα κοριτσια!

σουγκαρ μου, μηπως επειδη αλλαξες μηνα εχεις τα τσιμπηματα; ετσι ελεγαν οι παλιες. νομιζω και γιατροι το λενε. απο την αλλη, λογικο να νιωθεις πραγματα, αφου γινονται τοσες αλλαγες μεσα στο σωμα μας!

μελενια καταλαβα! κανε υπομονη και μην της δινεις σημασια. ο,τι και να πει αστο να ΄πεσει κατω! η δικια μου ειναι αλλη φαση. αδιαφορη τελειως. ενα τηλ δεν παιρνει, μενει 10 λεπτα περπατημα απο εμας και δεν εχει ρωτησει μηπως χρειαζομαι κατι. αφου ξερει οτι δεν μπορω και δεν εχω τους δικους μου κοντα. αφηστε που εχει ερθει αυτο το διαστημα που ειμαι εγκυος 3 φορες να φαει σπιτι μας και δεν σηκωθηκε ρε παιδι μου να πλυνει ενα πιατο. εβλεπε εναν νεροχυτη τιγκα στα απλυτα, ξερει οτι εχω ευαισθησια στις εγκυμοσυνες και η γαιδουρια της δεν περιγραφεται. ουτε να βοηθησει να μαζεψουμε το τραπεζι. στην κορη της ομως ετρεχε. περιμενω τη μανα μου που ερχεται απο το χωριο καθε μηνα να μας ξεβρωμισει λιγο. τεσπα.

κυριακη σημερα! θα παμε στη θειουλα μου να φαμε γιατι κι εγω εχω μουχλιασει στο σπιτι. εχουμε παρει τα δωρα στον μικρο, στα βαφτιστηρια μας. τωρα σκεφτομαι με τη δασκαλα του μικρου τι να κανω. στον παιδικο επισημα εχει μια κυρια, αλλα βοηθανε κι αλλες 2, η μια που ειναι στα μικροτερα και η αλλη που ειναι μπαλαντερ. ε δε γινεται να παρω κατι μονο στην κυρια του, πρεπει να παρω και στις αλλες! 

στο τελος το βλεπω το εργο. για μενα δεν θα παρω τελικα τιποτα παλι αχαχαχα

και να συμπληρωσω κατι: σουγκαρ στο πρωτο παιδι, ημουν στον εκτο, ειχα πεταχτει να παρω την αδεια απο τον γιατρο κι εκει που περπαταω, με πιανει ενας πονος στην κοιλια αλλιωτικος. αφου εκατσα σε μια ζαρντινιερα ψηλη επειδη φοβηθηκα. αλλα δεν ηταν τιποτα. φυσιολογικα ειναι ολα αυτα, αλλαζουν θεση τα οργανα, το μωρο. καλυτερα να νιωθεις απο το να μη νιωθεις

Μακάρι Λία μου, εγώ φοβήθηκα για τίποτα συσπάσεις, και μήπως δεν είναι καλά το μωρο! 

από τη μια καλύτερα να μην την έχεις και μες τα πόδια σου και να ανακατεύεται με τα πάντα! Για την πεθερά εννοώ. Να έρχεται η μανούλα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα κοριτσια μου!!! Σημερα καπως καλμαρα τα νευρα μου. 

Κ να φανταστειτε οτι λογω του οτι η πολη μας εχει υγρασια εχουμε παρει αφυγραντηρα. Επισης το σπιτι μας ειναι οικοδομη του 2005 κ ενεργιακης κλασης Α+++. Θελει ομως κατι να πει κ που το ξερει μονο η ιδια. Ασε σου λεω. 

Γεωργια μου θυμασαι τι σου ειχα πει πριν πολυ καιρο; Μια φιλη της αδελφης μου που εχει 3δυμακια μς δανεικα εχει μια κορη ολο'ι'δια με τη μαμα. Οποτε ξερει ο Θεος τι κανει, να εισαι σιγουρη!!!

Σουγκαρακι ολοι λενε πως υπαρχουν ενοχλησεις στην κοιλια σε ολοι τη διαρκεια της εγκυμοσυνης. Σημερα μεινε χαλαρη, μην κουραζεσαι. Τιποτα δεν ειναι!

Λια μου οπως πολυ σωστα ολες μας εχουμε παραδεχτει, σαν τη μανα καμια!

Δημητρουλα μακρυα κ αγαπημενες! Χαχαχα.

Pingudaki νομιζω πως θα τις βαλουμε στη θεση  τους, που θα παει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου είμαι σε μία φάση που τα πεθερικά δεν μπορούν να με χαλάσουν δεν είμαστε όλοι ίδιοι είμαι σε φάση που με ενδιαφέρει η υγεία μας η δουλειά μας κ ενα μωρό..Θέλω να ζήσω την αγωνία της μητρότητας κ την χαρά να φέρνεις ενα παιδί στον κόσμο τώρα που συναναστρέφομαι με ψυχούλες κ μπαίνω στη διαδικασία να εξηγώ κ βλέπω πως μιλάει ο αντρας μου το νοιώθω πιο πολύ κ μιλάμε για παιδια που είναι εξασφαλισμένα..από παντού κ όμως σε ρωτάνε κ σκεφτεσαι πως δεν θα τα αγχώσω πως θα τα κάνω να υποχωρήσουν..Είναι υπέροχα τα παιδιά κ να μοχθείς για αυτά μειώνει όλα τα αλλα

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Δημητρουλα μου συμφωνω απολυτα μαζι σου. Απλα απαντησα σε αυτο που εγραψες, οτι  καλυτερα που ειναι στην Αυστραλια.

Ναι αγαπη ...απλα ο αντρας θα τους ηθελε κοντα...Εσυ ζήσε την χαρά σου κ γραφτην εμένα δε παει να λενε είναι μακρυα...κ εδω να ήταν εγω στην κοσμαρα μου θα ημουν κ ειδικα ο αντρας μου δεν θα τους αφηνε στο μισό μετρο!!! Οταν εχω θετικο με αφηνουν ολοι στην ηρεμια μου ασε που λυσσανε να με ρωτησουν διαφορα κ δεν τους τα λεω..σβηνω διακοπτες δεν σκεφτομαι τιποτα κ ηρεμωωω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια..

Λιζάκι να σου ζήσει το μικρούλη.

Τζώρτζια τρείς άντρες στο σπίτι;;;χαμός!!!!

Μελένια και Σουγκαράκι πως είστε;;

Εμείς φυσικά στολίσαμε πριν μπεί ο Δεκέμβρης όπως πάντα δηλαδή για να χαίρομαι οσο πιο πολύ μπορώ τα πάντα!Την μέρα που τα φτιάχναμε είχαμε τον μικρό στο καρεκλάκι του και χάζευε τα πάντα,ξεκαρδιζόταν με οτιδήποτε ήταν νεο στα μάτια του.

Φυσικά η χρυσόσκονη έφυγε απο πάνω του μετά απο πολλά μπάνια χαχαχα  :)

Καλλιοπάκι πως είσαι;

Άντζι μου εχω συνταγή για ζαχαρόπαστα αν θες αλλα έχω δουλέψει μόνο έτοιμη να σου πω την αλήθεια.Είναι πολύ εύκολο να την απλώσεις στα μπισκότα.

Πιγκουδάκι,Δήμητρα,Λία,Ελενάκι και σε ολα τα κορίτσια που πάντα ξεχνάω τα φιλιά μου.

Διώξτε τις πεθερές μακριά...μόνο κακό ξέρουν να κάνουν!!! 

Συμβουλές εδώ ... ;)

 

 

 

 

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Νατασακι μου καλα ειμαι. Ξερεις τωρα εχω τις αγωνιες μου(μη με μαλωσεις, εχω βελτιωθει πολυ :-D )

Τι ομορφα που σας παρακολουθουσε ο γλυκουλης μπουτιας κ ξεκαρδιζοταν στα γελια!!! Κ του χρονου θα σε βοηθαει να στολισετε μαζι! :wub:

Οσο για τις πεθερες... πρωτη φορα καταλαβα οτι ειναι τοξικες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κουκλακια μου!!! Είστε καλά??? 

Λιζακι να σας ζήσει!!! Υγιής και ευτυχισμένη να είναι... Τα πιο όμορφα Χριστούγεννα θα τα ζήσετε φέτος....

Νατασακι είμαι καλά... Αγωνιώ λιγάκι για την Πέμπτη που έχω ραντεβού με τη δερματολόγο και περιμένω το πράσινο φως.... Κατά τα άλλα σούπερ.... Καλά θα λαμπυριζε το μπουτινι... Χαχαχα

Μελενια και Πινγκου με ευγένεια και χαμόγελο κόψτε τους τη φόρα... Η Νατάσα σαν πεθεροπληκτη ξέρει πολύ καλύτερα.... 

Λουκουμαδακι πλησιάζεις... Χάρηκα που είδα νέα σου... 

Δήμητρα άντε να μαζέψεις και τα τελευταία χαρτιά και να ξεκινήσεις...

Γεωργία μου ωραίες συγκινητικες στιγμές περιεγραψες με τους γονείς σου... 

Αντζη Δέσποινα Σάννυ Ελενάκι Λία είστε καλά?? Μπείτε να μας πείτε νέα....

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Νατασακι μου καλα ειμαι. Ξερεις τωρα εχω τις αγωνιες μου(μη με μαλωσεις, εχω βελτιωθει πολυ :-D )

Τι ομορφα που σας παρακολουθουσε ο γλυκουλης μπουτιας κ ξεκαρδιζοταν στα γελια!!! Κ του χρονου θα σε βοηθαει να στολισετε μαζι! :wub:

Οσο για τις πεθερες... πρωτη φορα καταλαβα οτι ειναι τοξικες. 

Χαχαχα τώωωωωρρρραααα κάτι χρόνια το εχω καταλάβει που να σας πω για της αδερφής μου...της έδειξε ο γαμπρός μου την αυχενική κ του είπε μουτζούρα θα κάνεις με αυτήν οχι παιδί...απο τότε λέω μακρυά κ αγαπημένες κάνω τον βλάκα στεναχωριέμαι αλλά κάνω στη τελική ότι κ όπως θέλω

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλλιοπη μου ευχομαι ολα καλα να στα πει η γιατρος την πεμπτη κ να αρχισουν οι πιο γλυκιες προσπαθειες!!!

Δημητρουλα δεν υπαρχει η γυναικα. Ακου μουτζουρα! Ελεος!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μελένια θα το βρείς μόνη σου και θα πάψεις να έχεις αγωνίες.Όσο για την τοξική 

βάλε τα όρια τώρα γιατί μέχρι τον γενάρη σε βλέπω με μαλλί καρφάκι.

Αχαχα του χρόνου θα στολίζει θα ξεστολίζει θα το δούμε...χαχαχα.Πάντως ηταν μοναδικά και του χρόνου που θα το ζήσετε όλες σας είτε με τα μικρά στο σπίτι είτε στην κοιλίτσα θα το θυμάστε.

Καλλιοπάκι μου όλα καλά θα στα πεί την πέμπτη και θα ξεκινήσετε με φούλ πράσινο !!!Μόνο το μπουτίνι;;;δεν είχε μείνει σημείο χωρίς χρυσόσκονη :)

Δήμητρα απλά τραγική!!!

 

 

  • Μου αρέσει 4

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστω Νατασακι μου. Την Παρασκευη θα κανουμε την αυχενικη κ ευχομαι να ηρεμησω ακομα περισσοτερο. 

Στο αλλο θεμα αυτο προσπαθω, να βαλω ορια. Τουλαχιστον δεν κολλαω να τη βαλω στη θεση της. Μα να εχει γνωμη για ολαααα... ελεος!!!

Ωχ ξεχασα να σου πω να μου κατσιασεις τον μπουτακια! Χιχιχι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...