Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσακια μου...

Καλιοπακι κ Νατασουλι ευχαριστω πολυ...

Καλιοπακι κ εγω σκεφτομαι να φτιαξω κανενα κουλουράκι κ να βαλω κ ζαχαροπαστα που αρεσει της Σοφουλιτσας μου...

Νατασουλι κ εμεις λεμε αφου τελειωσαμε απο δουλειες κ χαλιά να στολισουμε το αλλο Σ/Κ.

Δημητρα μου υπεροχα τα νεα σου...αντε βρε κοριτσι μου με αισιοδοξια ξεκινας κ θα γινεις σιγουρα μανουλα....

Μελενια μου μια χαρα θα ειναι ολα.αν εβλεπε κατι ανησυχητικο θα σου το ελεγε...

Καλο βραδυ σε ολες κ φιλάκια στα ζουζουνακια σας...

  • Μου αρέσει 1

VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημητρούλα να ζητήσετε και ευκολίες στην αποπληρωμη. Επιμένω. Θα σας κάνουν. Εμάς πάντα μας εκαναν. Και το χειρουργειο του θυρεοειδη ακόμα, εκτος απο την προκαταβολή, το υπολοιπο ποσο το ξεπληρώσαμε μέσα σε έναν χρόνο με γραμμάτια.

Καληνύχτα σε όλα τα κορίτσια μας! Καλό ξημέρωμα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μικρούλες μου και καλή εβδομάδα! Πως είμαστε;

Σήμερα έχουμε εξετασούλες! Με το καλό Σουγκαράκι η αυχενική! Και η Lia νομίζω σήμερα; Εγώ εχω γιατρο το μεσημέρι. Ελπίζω όλα να πηγαίνουν καλα...

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας. Τι ωραία που υπάρχουν πολλές εγγυούλες εδώ :-) με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας. Να σας ρωτήσω δεν είμαι απο Αθήνα και θα ήθελα να επισκεφτώ το Μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου στη Λυκόβρυση. Εκτός απο τα ταξί που φαντάζομαι αν πάρουμε ενα ταξί θα μας πάρει  υπάρχει άλλος τρόπος; Λεοφωρείο ή το μετρό ίσως αν παει μέχρι κάπου εκει κοντά;

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστούμε Ελενάκι! Κι εσύ με το καλό! Ο κοντινότερος σταθμος πιστευω πως ειναι ο προαστιακος στη Μεταμόρφωση ή ο ηλεκτρικος στο Ηράκλειο ή στο Μαρούσι. Απο το Ηράκλειο υπάρχουν και δημοτικα λεωφορεια που σε πανε στις γυρω περιοχες αλλα δεν τα ξερω. Μπορεις ομως και απο τις τρεις περιοχες να παρεις ταξι. Δεν ειναι πολύ μακρυα οι περιοχες αυτες απο τη Λυκοβρυση. Θα σου πουν και τα αλλα κοριτσια που εχουν παει.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

47 minutes ago, Elenaki5186 said:

Κορίτσια καλημέρα σας. Τι ωραία που υπάρχουν πολλές εγγυούλες εδώ :-) με το καλό να υποδεχτείτε τα μωράκια σας. Να σας ρωτήσω δεν είμαι απο Αθήνα και θα ήθελα να επισκεφτώ το Μοναστήρι της Αγίας Ειρήνης της Χρυσοβαλάντου στη Λυκόβρυση. Εκτός απο τα ταξί που φαντάζομαι αν πάρουμε ενα ταξί θα μας πάρει  υπάρχει άλλος τρόπος; Λεοφωρείο ή το μετρό ίσως αν παει μέχρι κάπου εκει κοντά;

Καλημερα κοριτσια!

Ελενη εγω με αμαξι πηγαινα. Οπως τα λεει η Γεωργια ειναι! Θυμαμαι η πεθερα ειχε παρει ενα λεωφορειο απο το κεντρο κ την πηγε πολυ κοντα κ μετα ταξι επειδη δεν μπορει να περπατα κ τοσο. Αν μπεις στο google maps κ πατησεις προορισμο θα σου βγαλει με τι πας.

Κοριτσια με το καλο οι εξετασεις σημερα Γεωργια, Σουγκαρ, Λια!!! Να μας πειτε τελεια νεακια!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου! Τι κανετε?

Γεωργια μου με το καλο. Ολα θα ειναι τελεια. Θα δεις τα ζουζουνια σου!!!

Σουγκαρακι με το καλο η αυχενικη! Θα ειναι ολα μια χαρα. Περιμενουμε τα νεα σας.

Σαννυ μου καλημερα. 

Εγω εκανα πρωι-πρωι τις αιματολογικες μου. Αυξηθηκε η Τ4 πρεπει να παρω την ενδοκρινολογο. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!!! 

Γεωργία μου περιμένουμε τα νεα σου!!! 

Sugaraki με το καλό η αυχενική!! 

Μελενια μου θα πάρεις τα χάπια που πρέπει και όλα θα είναι μια χαρά. 

Δημητρουλα είδες? Για όλους έχει ο Θεός. 

Ελενακι και εγώ με αυτοκίνητο πήγα. 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Γυρίσαμε απο τον γιατρο. Δοξα τω Θεω, ολα πανε καλα. Και το ενα που ηταν λιγο πιο μικρουλι, το εφτασε το άλλο! Το ενα ειναι 3.30 εκατοστα και το αλλο 3.27.

Σε 15 ημερες εχω αυχενικη και σε 21 παλι ραντεβου με τον γιατρο. Μου έκοψε τη μεσημεριανη δοση των cyclacour και του utrogestan και μου ξαναεβαλε σιδηρο. Θα κανω καμπυλη ζαχαρου καπου πριν το ραντεβού. Βεβαια αυτην θα την καναμε με τον ενδοκρινολόγο μου κανονικα και του το ειπα, αλλα ειπε να την κανω τωρα που λεει αυτος... Απο το φαρμακειο μου προτειναν το bio oil αντι αυτων των κρεμων που μου ειπε εκεινος και το δεχτηκε. Θα πινω και λίγο γαλα ακομη ή θα τρωω παραπάνω γιαουρτι (μπλιαχ! Και τα δυο με ζορι τα τρωω...). Αυτες ειναι οι εξελίξεις μας.

Σουγκαρακι τι ωρα εχεις ραντεβου;

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Γεια σας κορίτσια. Γυρίσαμε απο τον γιατρο. Δοξα τω Θεω, ολα πανε καλα. Και το ενα που ηταν λιγο πιο μικρουλι, το εφτασε το άλλο! Το ενα ειναι 31 εκατοστα και το αλλο 32.

Σε 15 ημερες εχω αυχενικη και σε 21 παλι ραντεβου με τον γιατρο. Μου έκοψε τη μεσημεριανη δοση των cyclacour και του utrogestan και μου ξαναεβαλε σιδηρο. Θα κανω καμπυλη ζαχαρου καπου πριν το ραντεβού. Βεβαια αυτην θα την καναμε με τον ενδοκρινολόγο μου κανονικα και του το ειπα, αλλα ειπε να την κανω τωρα που λεει αυτος... Απο το φαρμακειο μου προτειναν το bio oil αντι αυτων των κρεμων που μου ειπε εκεινος και το δεχτηκε. Θα πινω και λίγο γαλα ακομη ή θα τρωω παραπάνω γιαουρτι (μπλιαχ! Και τα δυο με ζορι τα τρωω...). Αυτες ειναι οι εξελίξεις μας.

Σουγκαρακι τι ωρα εχεις ραντεβου;

Μπράβο Γεωργία μου!!!! Τέλεια νέα!!! 

Με το καλό και η αυχενική!!!! Που θα την κάνεις? 

  • Μου αρέσει 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γιουπιιιι Γεωργία μου χαίρομαι πολύυυυυ!!!:) Μανααααααα του λόχου με τα ζουμπουρλούδικα σου!!!

Μελένια???

Αντζυ μου ναι θα τα καταφέρουμε ελπίζω 

Από το πρωί τρεχω σκαστα μπήκα να χαλαρώσω λίγο με τα ευχαριστα μας

Φιλακιαααα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αχ, κορίτσια μου σας ευχαριστω πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια! Και στα δικά σας σύντομα!!!

Pingu μου θα την κάνω στο Medimall. Είναι στη Μεσογείων. Θα την κανω με συγκεκριμένο γιατρό που θέλει ο δικός μου. Α! Επίσης ενω η δότρια έχει ελεγχθει για κυστική ίνωση θα κάνει καποια βασικη εξεταση και ο αντρας μου. Ήξερα πως κανει ενας απο τους δυο , αλλα ειπαμε. Ο γιατρος μου ειναι καπως λεπτολογος. Οποτε ας την κανουμε κι αυτην.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Αχ, κορίτσια μου σας ευχαριστω πάρα πολύ για τα καλά σας λόγια! Και στα δικά σας σύντομα!!!

Pingu μου θα την κάνω στο Medimall. Είναι στη Μεσογείων. Θα την κανω με συγκεκριμένο γιατρό που θέλει ο δικός μου. Α! Επίσης ενω η δότρια έχει ελεγχθει για κυστική ίνωση θα κάνει καποια βασικη εξεταση και ο αντρας μου. Ήξερα πως κανει ενας απο τους δυο , αλλα ειπαμε. Ο γιατρος μου ειναι καπως λεπτολογος. Οποτε ας την κανουμε κι αυτην.

Γεωργία μου έχεις 2 σάκους είναι δυζυγωτικά ή ένα σάκο;; Φαίνεται το φύλο απο τώρα ή είναι νωρίς; Με το καλό να τα υποδεχτείς :-):-)

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Και σε σενα κάθε καλό! Έχουμε 2 σάκους διότι προήλθαν απο 2 διαφορετικά ωάρια. Παρότι, όπως έχω διαβασει έχουν σχηματιστει τα γεννητικά τους όργανα σε αυτην την εβδομάδα, ακόμη δεν διακρίνονται.

Σήμερα απλώς βλέπαμε σε κάθε έμβρυο έναν στρογγυλό όγκο που υποθέτω πως ήταν το κεφαλακι και έναν πιο επιμήκη που φανταζομαι πως είναι το σωμα. Δεν βοηθάει και πολύ και το μηχάνημα του γιατρου εν τω μεταξυ απ' ό,τι εχω συμπεράνει απο εμπειρίες άλλων κοριτσιων.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...