Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 1 λεπτό , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

      πρίν από 1 λεπτό , Blue Velvet είπε:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      πρίν από 3 λεπτά , dec-e είπε:

      Συνέχισα να παίρνω τα φάρμακα μέχρι να επαναλάβω τη χοριακή. Μετά ήταν πλέον ξεκάθαρο. 

      Είναι ο φόβος μας πιστεύω, εγώ κάθε φορά που πήγαινα στον γιατρό μετά από όλα αυτά φοβόμουν κ είχα την αίσθηση ότι κάτι πάει στραβά. Νομίζω είναι φυσιολογικό, όταν περάσεις κάποια τραυματικα γεγονότα. 

      Ναι σίγουρα θα σε κατευθύνει ο γιατρός σου. Έχεις κατεψυγμένα έμβρυα?

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      • Δύναμη! 1

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Μελένια, Fofi κι εγω ειμαι κακοκεφη την τελευταια εβδομάδα. Ίσως να οφείλεται στις ορμόνες μας, ίσως σε κακο ύπνο. Προσωπικά δεν κοιμαμαι και πολύ καλα τον τελευταιο καιρο. Ίσως να ειναι και η οικονομικη πιεση που νιωθω... Ειναι τοσα πολλα τα έξοδα και τα τωρινα και αυτα που θα έρθουν.... Τελος πάντων. Ας είμαστε γεροί να τα βγαζουμε πέρα. Για να φτιαξει η διαθεση μπαινω στο διαδικτυο και χαζευω παιδικα δωματια και κάπως αισιοδοξώ παλι. Σιγουρα δεν θα παρω αυτα που θα διαλεγα αν ειχαμε καλύτερη οικονομικη κατασταση, αλλα και μονο στη σκεψη πως θα φτιαχτει ενα παιδικο δωματιο και δεν θα ειναι πια το δωμάτιο-αποθήκη, αλλαζει η διαθεση. Σήμερα έχω και γιατρο. Θα βοηθήσει να τα δουμε παλι.

Δήμητρά μου έχει πολυ δίκιο ο αντρουλης σου και έτσι να κάνετε.

Αχ, Δημητρούλα εγω δεν μπορω να σε βοηθησω. Αρχιζω πια και τα ξεχναω μιας και εχω να ασχοληθω με τετοιες τιμες απο τις αρχες του '15...

  • Μου αρέσει 3

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημητρα μου και εγω θα ηθελα παρα πολυ να σε βοηθησω αλλα δεν ...μιας και ειμαι στον 8ο τα χω ξεχασει!

Και εγω ετσι πιστευω οτι φταινε οι ορμονες!δεν εξηγειται αλλιως..Στισ μερες μας Γεωργια μου το οικονομικο ειναι αυτο που αγχωνει πιστευω τους περισσοτερους.!!! και ποσο μαλλον εμας τις εγκυουλες που τα διογκωνουμε λιγο παραπανω στο μυαλο μας απ οσο πρεπει γιατι εχουμε να κανουμε με κατι αγνωστο και ολο αυτο ειναι χαοτικο!! Και εγω ενα απλο παιδικο δωματιακι εκανα (γιατι βλεπω αλλες γνωστες αγνωστες που εχουν τα χιλια καλα αλλα δε πτοουμαι ) και νιωθω παρα πολυ ικανοποιημενη ασχετα αν ηθελα παραπανω πραγματα..το μωρακι ομως θα ρθει να μας γεμησει με χαρα και ομορφια!! οχι ενα LUX δωματιο..αυτη ειναι η γνωμη μου :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσαρες καλα κανετε και τα εχετε ξεχασει και εγω στην θεση σας με αλλα θα ασχολιουμουνα και οχι με αυτα. Με το καλο τα μωρουλια σας, να σας γεμισουν χαρα και ευτυχια!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dimitroulaa είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

Θα ήθελα την γνωμη σας αν και θα πάω την επόμενη εβδομάδα στον γιατρό. Εχω ξεκινήσει και κάνω τις εξετάσεις που χρειαζεται για την επιτροπη και σήμερα πήρα τα αποτελέσματα των ορμονικών (3η μέρα του κύκλου): FSH: 13.41 mUI/ml, LH: 6.67 mUI/ml, PRL: 31.37 ng/ml, E2: 74.80 pg/ml και TSH: 3.74 μIU/ml.

Δεν ειχα ποτε ασχοληθεί με αναλυση ορμονων γιατι παντα εβγαιναν σε πολυ φυσιολογικα πλαισια συμφωνα και με την γνωμη των γιατρων. Η τελευταια FSH που έκανα τον Φεβρουαριο του 2017 ειχε βγει 10,30 και μου ειχαν πει 2 γιατροι οτι ειναι λιιιγο ανεβασμενη και τωρα βγηκε 13,41. Τι γινεται? Γερασα? Σταματανε οι ωοθηκες μου την καλη αυγουλοπαραγωγη? Προλακτινη γραφει φυσιολογικες τιμες εως 29 και μου βγηκε 31,37. Καμία απόψη?

Καλημέρα κορίτσι. Η fsh σου είναι λίγο υψηλή αλλά όχι τόσο που να τρελαθείς. Εξάλλου κυμαίνεται από κύκλο σε κύκλο. Σίγουρα σε άλλο κύκλο θα είναι και καλύτερη. Η Προλακτίνη σου όμως είναι σίγουρα υψηλή.(Επηρεάζει και εμφυτευσιμότητα ενδομητρίου). Ιδανικά τη θέλουμε κάτω από 15.Κάποιοι ακραίοι λένε και 10..Είναι όμως πολύ απλό. Μη σε στεναχωρεί. Να ζητήσεις να ξεκινήσεις άμεσα  dostinex.Θα πέσει  αμέσως.Καλή συνέχεια.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Dimitroulaaaa επειδη τα εχω προσφατα η ποιοτητα των ωαριων θα επηρεαστει οχι τοσο η παραγωγη κατι τετοια μ ειπε ο γιατρος εχω 10,3 το παραπανω που εχω δει τελευταια βαση των τιμων θα διαλεξεις πρωτοκολλο κ μεθοδο ευχομαι να σου πανε ολα τελεια εγω χθες πηρα εγκριση για να δουμεεεεε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , anoulious είπε:

Καλημέρα κορίτσι. Η fsh σου είναι λίγο υψηλή αλλά όχι τόσο που να τρελαθείς. Εξάλλου κυμαίνεται από κύκλο σε κύκλο. Σίγουρα σε άλλο κύκλο θα είναι και καλύτερη. Η Προλακτίνη σου όμως είναι σίγουρα υψηλή.(Επηρεάζει και εμφυτευσιμότητα ενδομητρίου). Ιδανικά τη θέλουμε κάτω από 15.Κάποιοι ακραίοι λένε και 10..Είναι όμως πολύ απλό. Μη σε στεναχωρεί. Να ζητήσεις να ξεκινήσεις άμεσα  dostinex.Θα πέσει  αμέσως.Καλή συνέχεια.

Και επικουρικά φαντάζομαι παίρνεις ή να παίρνεις και καμμία πολυβιταμίνη για τουλάχιστον 40 ημέρες. Επηρεάζουν κάτι λίγο την ποιότητα των ωαρίων.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για την ενημερωση, αν και δεν ειχα σκοπο να παω τωρα στον γιατρο, θα παω αναγκαστικα για να δω τι θα μου πει, θελω τωρα που θα ξεκινησω νεα προσπαθεια να ειναι ολα τακτοποιημενα, οσο γινεται δηλαδη αυτο. Βιταμινες θα ξεκινησω αμεσα, καλο κανουν κακο δεν κανουν και θα δω και τι θα μου πει. Ενα φτιαχνεις δεκα χαλανε, αυτο εχω καταλαβει στην πολυετη εμπειρια μου :):)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστω για την ενημερωση, αν και δεν ειχα σκοπο να παω τωρα στον γιατρο, θα παω αναγκαστικα για να δω τι θα μου πει, θελω τωρα που θα ξεκινησω νεα προσπαθεια να ειναι ολα τακτοποιημενα, οσο γινεται δηλαδη αυτο. Βιταμινες θα ξεκινησω αμεσα, καλο κανουν κακο δεν κανουν και θα δω και τι θα μου πει. Ενα φτιαχνεις δεκα χαλανε, αυτο εχω καταλαβει στην πολυετη εμπειρια μου :):)

Λοιπον εγω πινω folioral &pragnacare τελευταια διεγερση 5 ωαρια κ τα 5 γονιμα κοιτα κ την tsh κατω απο 2,5 την θελουμε πηγαινε ενδοκρινολογο αιματολογο εαν θες σου λεω ονοματα υπομονηηηηη

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Λοιπον εγω πινω folioral &pragnacare τελευταια διεγερση 5 ωαρια κ τα 5 γονιμα κοιτα κ την tsh κατω απο 2,5 την θελουμε πηγαινε ενδοκρινολογο αιματολογο εαν θες σου λεω ονοματα υπομονηηηηη

Pregnacare θα παρω και εγώ, αλλωστε τις εχω ξαναπαρει και παλαιότερα. Ενδοκρινολογο λες ε? Αντε να παω και εκει. Αν και εχω καποιον στα υποψιν μου στειλε μου ποιο ενδοκρινολογο λες εσυ. Εγω στην τελευταια διεγερση (χωρις βιταμινες,τιποτα) εβγαλα 7 γονιμοποιηθηκαν και τα 7. Ηταν τον Ιουνιο του 2016.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 12 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Λοιπον εγω πινω folioral &pragnacare τελευταια διεγερση 5 ωαρια κ τα 5 γονιμα κοιτα κ την tsh κατω απο 2,5 την θελουμε πηγαινε ενδοκρινολογο αιματολογο εαν θες σου λεω ονοματα υπομονηηηηη

Εχεις απόλυτο δίκιο. Την ξέχασα την tsh. Dimitroulaa αν η μέτρηση σου είναι πρωινή είναι υψηλή. Μπορεί να χρειαστείς  ένα μικρό χαπάκι. Με φάρμακα διέγερσης, σικλακιούρ κλπ θα ανέβει και άλλο. Μην ξεκινήσεις ,Dimitroulaa  εαν δεν τα τακτοποιήσεις κανένα μήνα όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Dimitroulaa είπε:

Pregnacare θα παρω και εγώ, αλλωστε τις εχω ξαναπαρει και παλαιότερα. Ενδοκρινολογο λες ε? Αντε να παω και εκει. Αν και εχω καποιον στα υποψιν μου στειλε μου ποιο ενδοκρινολογο λες εσυ. Εγω στην τελευταια διεγερση (χωρις βιταμινες,τιποτα) εβγαλα 7 γονιμοποιηθηκαν και τα 7. Ηταν τον Ιουνιο του 2016.

Τον ιουλιο  του 16 εβγαλα 8 γονιμα τα 6 αλλα λογω σπερματος τα 4 εγιναν εμβρυα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , anoulious είπε:

Εχεις απόλυτο δίκιο. Την ξέχασα την tsh. Dimitroulaa αν η μέτρηση σου είναι πρωινή είναι υψηλή. Μπορεί να χρειαστείς  ένα μικρό χαπάκι. Με φάρμακα διέγερσης, σικλακιούρ κλπ θα ανέβει και άλλο. Μην ξεκινήσεις ,Dimitroulaa  εαν δεν τα τακτοποιήσεις κανένα μήνα όλα αυτά.

Σ' ευχαριστω πολυ, δεν θα ξεκινησω τωρα, υπολογιζω αρχες Μαρτιου γιατι εκκρεμει το 2ο σπερμοδιαγραμμα που θελει η επιτροπη με διαφορα 75 ημερων και ανω και το οποιο ο αντρας μου μπορει να το κανει γυρω στις 20/02 και μετα επιτροπη. Αρα φανταζομαι εχω λιγο χρονο να τα τακτοποιησω αυτα. Ας ελπιζουμε οτι δεν θα με πανε πισω ολα αυτα γιατι εχω κουραστει πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Να κατσεις Δήμητρα μου, και να ευχαριστηθεί ς! Αντε κορίτσι μου όλα καλά, έφτασε ο καιρός!!! ❤ 

Γεωργία μου μπορεί και από την κούραση, αϋπνία, οι ορμόνες όλα μαζί, κι όπως είπες καλύτερα οικονομικά θέματα με τα μωρά παρα άνετα χωρίς αυτά! Να αδειάσεις σιγά σιγά την αποθήκη!!! 

Κοριτσια εγώ σήμερα λιποθυμισα! Πρώτη φορά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Σουγκαράκι γιατι λιποθυμισες;;; Επεσε η πιεση σου; Πρόσεχε κορίτσι μου. Ελπιζω να μην χτυπησες πουθενα...

Εμεις πριν απο καμια ωρα γυρισαμε απο τον γιατρο. Δοξα τω Θεω, καλά πάμε.

  • Μου αρέσει 2

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...