Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Το κέντρο μου είπε είναι νωρίς για υπέρηχο αλλά η γιατρός μου, μου είπε να πάω να επιβεβαιώσουμε ότι υπάρχει ενδομητρια κύηση. Πήγα, κάναμε υπέρηχο, είδαμε τον σάκο!!!! Εμβρυικα στοιχεία δεν φαινόταν ακόμα αλλά ήταν ορατός ο λεκιθικος ασκός που προηγείται του εμβρυου. Σε 10 μέρες που θα μπω στην 7η εβδομάδα έχω πάλι υπέρηχο ελπίζω να ακούσουμε καρδια!!!!

      1 hour ago, Lila ki είπε:

      Μπταβο κορίτσια με το καλό !!!! Όλα να πάνε δεξιά !!!

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ρε κορίτσια αλήθεια είναι φοβερό που ξένοι άνθρωποι χαίρονται με την χαρά σου σασ ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ για τις ευχές σασ αλήθεια μέσα από την καρδιά μου μόνο χαρές σας εύχομαι. Απλά η σύζυγος έσκασε γιατί μου λέει ότι εχτές θα έπρεπε να είναι κοντά 4000 και σήμερα 6000 αλλά μπορεί να μην κάνει διπλασιασμό κάθε 48ωρες σωστά δεν τα λέω;;

      Ρε χαίρομαι πάρα πολύ αλήθεια γιατί κάναμε την ίδια μέρα εμβρυομεταφορα αχααχαχαχα ο καθένας με τον πόνο του αχααχαχαχα σου εύχομαι τα καλύτερα αλήθεια εσύ πότε θα πασ για ραντεβού 

      Οχι δεν κάνει υποχρεωτικά διπλασιασμό κάθε 48. Μια χαρά ανεβαίνει η χοριακη σας!!!! Θα περιμένουμε τσ ομορφα νέα σας την Παρασκευή που έχετε υπέρηχο! 

      1 ώρα πρίν, Bluee19 είπε:

      Η χοριακη σας ανεβαίνει τελειαααα με το καλό ο υπέρηχος όλα να σας πάνε κατευχην 🙏🏼

      Σε ευχαριστώ!!! 🥰

      • Μου αρέσει 1
      • Λουλούδια 2

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Miss Sunny είπε:

Δημητρα τι ειναι ο Νικας??

Για το ενδομήτριο να δω δεκτικοτητα..τοξικοτητα κλπ πας σε ξεψαχνιζει κ εαν χρειαζεται κανεις αγωγή 

Μωρέ θα του ζητήσω τι επιπλεον πρεπει να γινει για να τα κάνω σιγά σιγά αντοιστιχη φίλη μου με ξενο σπέρμα χωρις να της βρίσκουν τίποτα με την 5η φορά απέκτησε τα μωρά της κ αντιστοιχα ψαξιμο με θυρεοειδή αιματολόγους τα πάντα κ δεν της εβρισκαν τίποτα κ επαιρνε κουλούρες ή 1 παλλίνδρομη κ 1 γέννα στην 14η εβδομάδα με δικό της ωάριο κ δανεικό σπέρμα κ να εχει λιγοτερες γονιμοποιήσεις απο εμένα δεν ξέρω δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα κ εκείνη πέταγε όπως όλοι μας κ το Σάββατο επεσε μαζί μου στα Ταρταρα σήμερα κάναμε βιντεοκλήση κ οι μικρές μου γέλαγαν κ μου μίλαγαν έλειωσα !!!

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, DIMITRAS said:

Για το ενδομήτριο να δω δεκτικοτητα..τοξικοτητα κλπ πας σε ξεψαχνιζει κ εαν χρειαζεται κανεις αγωγή 

Μωρέ θα του ζητήσω τι επιπλεον πρεπει να γινει για να τα κάνω σιγά σιγά αντοιστιχη φίλη μου με ξενο σπέρμα χωρις να της βρίσκουν τίποτα με την 5η φορά απέκτησε τα μωρά της κ αντιστοιχα ψαξιμο με θυρεοειδή αιματολόγους τα πάντα κ δεν της εβρισκαν τίποτα κ επαιρνε κουλούρες ή 1 παλλίνδρομη κ 1 γέννα στην 14η εβδομάδα με δικό της ωάριο κ δανεικό σπέρμα κ να εχει λιγοτερες γονιμοποιήσεις απο εμένα δεν ξέρω δεν μπορώ να βγάλω συμπέρασμα κ εκείνη πέταγε όπως όλοι μας κ το Σάββατο επεσε μαζί μου στα Ταρταρα σήμερα κάναμε βιντεοκλήση κ οι μικρές μου γέλαγαν κ μου μίλαγαν έλειωσα !!!

Καταλαβα. Αυτη δηλαδη πηγε σε αυτον τον Νικα και της βρηκε θεμα? Κ μετα θεραπευτηκε κι εκανε μωρα ε? Μακαρι να βοηθαει και στο διαστημα θα πηγαιναμε ξερω γω.. Για ολα υπαρχει εξηγηση το ετυχε οκ για μια φορα αλλα για παραπανω οχι.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Miss Sunny είπε:

Καταλαβα. Αυτη δηλαδη πηγε σε αυτον τον Νικα και της βρηκε θεμα? Κ μετα θεραπευτηκε κι εκανε μωρα ε? Μακαρι να βοηθαει και στο διαστημα θα πηγαιναμε ξερω γω.. Για ολα υπαρχει εξηγηση το ετυχε οκ για μια φορα αλλα για παραπανω οχι.

Δεν της προσεφερε κάτι διαφορετικό ..εγω θα επιμείνω απο τη στιγμή που συμβαινει συνεχεια 3 φορές με την τωρινη κοινώς κάθε 9 μηνες μένω εγκυος κ μωρό δεν κάνω δεν γίνεται να συνεχίσω έτσι ας το ψαξουμε λίγο ακόμα εμεινα αμεσως χωρις καθυστέρηση 83 χοριακή σε 4 μερες 600 κ στη βδομαδα να φευγει ε κάτσε κάτι τρεχει ωωωω ας τελειωνω τωρα κ σιγα σιγα θα βρω κατι στην τελική εαν δεν μπορώ να μου το πουν να τελειώνω ε μα πια ολο ωαρια σπερματοζωαρια σκεφτομαι ελεος πια 

Γεωργια εεεε που εισαι τα μωρα σας εκατσαν η την παλευουμε ακομα αντε μιλα μας ναι μιλα μας ❤

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 25 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Δεν της προσεφερε κάτι διαφορετικό ..εγω θα επιμείνω απο τη στιγμή που συμβαινει συνεχεια 3 φορές με την τωρινη κοινώς κάθε 9 μηνες μένω εγκυος κ μωρό δεν κάνω δεν γίνεται να συνεχίσω έτσι ας το ψαξουμε λίγο ακόμα εμεινα αμεσως χωρις καθυστέρηση 83 χοριακή σε 4 μερες 600 κ στη βδομαδα να φευγει ε κάτσε κάτι τρεχει ωωωω ας τελειωνω τωρα κ σιγα σιγα θα βρω κατι στην τελική εαν δεν μπορώ να μου το πουν να τελειώνω ε μα πια ολο ωαρια σπερματοζωαρια σκεφτομαι ελεος πια 

Γεωργια εεεε που εισαι τα μωρα σας εκατσαν η την παλευουμε ακομα αντε μιλα μας ναι μιλα μας ❤

Δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει η εξέταση του νικά, άλλες κοπέλες λένε ναι άλλες λένε ότι είναι στα ίδια. δεν εχω προσωπικη εμπειρια απο τον Νικα αλλα αν νομίζεις όμως ότι τα έχεις κάνει όλα τότε να την κάνεις. Καμία φορά βρίσκουμε την λύση εκει που δεν το περιμένουμε. Το σημαντικότερο είναι όμως να σταθείς ξανά όρθια κ μετά κάνεις ότι είναι να κάνεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Δεν της προσεφερε κάτι διαφορετικό ..εγω θα επιμείνω απο τη στιγμή που συμβαινει συνεχεια 3 φορές με την τωρινη κοινώς κάθε 9 μηνες μένω εγκυος κ μωρό δεν κάνω δεν γίνεται να συνεχίσω έτσι ας το ψαξουμε λίγο ακόμα εμεινα αμεσως χωρις καθυστέρηση 83 χοριακή σε 4 μερες 600 κ στη βδομαδα να φευγει ε κάτσε κάτι τρεχει ωωωω ας τελειωνω τωρα κ σιγα σιγα θα βρω κατι στην τελική εαν δεν μπορώ να μου το πουν να τελειώνω ε μα πια ολο ωαρια σπερματοζωαρια σκεφτομαι ελεος πια 

Γεωργια εεεε που εισαι τα μωρα σας εκατσαν η την παλευουμε ακομα αντε μιλα μας ναι μιλα μας ❤

Δημητρα το ποσο λυπαμαι δεν φανταζεσαι.Σε καταλαβαινω απολυτα.Οι φλεγμονεσ ενδομητριου ευθυνονται και για παλλινδρομεσ.Ο προενφυτευτικοσ ειναι μια λυση αλλα αν υπαρχει φλεγμονη τιποτα δεν προχωραει.Να κανεισ την εξεταση του Νικα.Να εισαι δυνατη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , anoulious είπε:

Δημητρα το ποσο λυπαμαι δεν φανταζεσαι.Σε καταλαβαινω απολυτα.Οι φλεγμονεσ ενδομητριου ευθυνονται και για παλλινδρομεσ.Ο προενφυτευτικοσ ειναι μια λυση αλλα αν υπαρχει φλεγμονη τιποτα δεν προχωραει.Να κανεισ την εξεταση του Νικα.Να εισαι δυνατη.

Ευχαριστώ καμάρι αυτο σκεφτομαι μπας κ μπορει κ κανα μικρόβιο τι να πω πια ΑΜΑΝ 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απο την ωρα που εγραψα το μεσημεριανο μηνυμα έφυγα για την εξεταση και γυρισα τωρα!

Δημητρούλα μου, αν θες να κανεις την εξεταση του Νικα να την κανεις, αν και δεν την παραδεχονται ολοι. Όμως θα το ξαναπω και συγγνωμη αν γινομαι κουραστικη, πρεπει οπωσδηποτε να κανεις προεμφυτευτικο ελεγχο για να τσεκαρεις την ποιοτητα των ωαριων σου. Δυστυχως μπορει να εχει αρχισει να πεφτει και να πρεπει να βρεις τα γερα. Μπορει η μητερα σου να σε εκανε στα 47 της χωρις προβλημα, όμως δεν σημαινει πως έχετε τον ιδιο οργανισμο. Δε θελω να σε στενοχωρησω. Θελω απλως να σε προφυλαξω απο τα παιχνιδια των γιατρων. Γιατι, όπως ειπε η φιλη παραπανω πως αν δεν ειναι καλο το ενδομητριο δεν προχωρα τιποτα, θα προσθεσω πως συμβαινει και το αντιστροφο. Αν δεν ειναι καλα τα ωαρια, οσο καλο να ειναι το ενδομητριο, δυστυχως επισης δεν προχωραει. Σου το λεω γιατι το περασα πρωτη. Εχασα χρονο με τον πρωτο γιατρο να προσπαθω και να ξαναπροσπαθω και να παιρνω σακουλες ορμονες και αν έμενα εκει ακομα θα  προσπαθουσα.

Την επομενη φορα θα εχετε βρει τα γερα, θα γινει η εμβρυομεταφορα και όλα θα πανε όπως πρεπει να πανε.

Στα δικα μου τωρα. Άργησε να μας παρει ο γιατρος, πανω απο μια ωρα. Με πιεζε παρα πολυ δυνατα στην κοιλια σε σημειο που δακρυζα. Άλλες κοπελες δακρυζουν απο συγκινηση, εγω απο πονο. Κουνουσε τοσο γρηγορα τον κερσορα (αν λεγεται ετσι) που δεν βλεπαμε τιποτα! Εκεινος βεβαια καταλαβαινε και εδεινε τις τιμες των μετρησεων στη βοηθο του. Επειτα μου ειπε να σηκωθω να περπατησω για λιγο και η βοηθος του μου ειπε να φαω ενα μικρο γλυκακι για να γυρισει το ενα μωρο, επειδη ειχε πλακωσει το χερακι του και δεν το εβλεπαν. Τελικα γυρισε. Ευτυχως ειδε και τον τραχηλο απο πανω γιατι ετοιμος ηταν για διακολπικο υπερηχο. Μπορει να μην τα ειδαμε τελικα εμεις οπως θελαμε αλλα σημασια εχει που ακουσαμε πως όλα πανε καλα. Δοξα τω Θεω. Αυτα κορίτσια μου.

  • Μου αρέσει 4

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Κορίτσια απο την ωρα που εγραψα το μεσημεριανο μηνυμα έφυγα για την εξεταση και γυρισα τωρα!

Δημητρούλα μου, αν θες να κανεις την εξεταση του Νικα να την κανεις, αν και δεν την παραδεχονται ολοι. Όμως θα το ξαναπω και συγγνωμη αν γινομαι κουραστικη, πρεπει οπωσδηποτε να κανεις προεμφυτευτικο ελεγχο για να τσεκαρεις την ποιοτητα των ωαριων σου. Δυστυχως μπορει να εχει αρχισει να πεφτει και να πρεπει να βρεις τα γερα. Μπορει η μητερα σου να σε εκανε στα 47 της χωρις προβλημα, όμως δεν σημαινει πως έχετε τον ιδιο οργανισμο. Δε θελω να σε στενοχωρησω. Θελω απλως να σε προφυλαξω απο τα παιχνιδια των γιατρων. Γιατι, όπως ειπε η φιλη παραπανω πως αν δεν ειναι καλο το ενδομητριο δεν προχωρα τιποτα, θα προσθεσω πως συμβαινει και το αντιστροφο. Αν δεν ειναι καλα τα ωαρια, οσο καλο να ειναι το ενδομητριο, δυστυχως επισης δεν προχωραει. Σου το λεω γιατι το περασα πρωτη. Εχασα χρονο με τον πρωτο γιατρο να προσπαθω και να ξαναπροσπαθω και να παιρνω σακουλες ορμονες και αν έμενα εκει ακομα δεν προσπαθουσα.

Την επομενη φορα θα εχετε βρει τα γερα, θα γινει η εμβρυομεταφορα και όλα θα πανε όπως πρεπει να πανε.

Στα δικα μου τωρα. Άργησε να μας παρει ο γιατρος, πανω απο μια ωρα. Με πιεζε παρα πολυ δυνατα στην κοιλια σε σημειο που δακρυζα. Άλλες κοπελες δακρυζουν απο συγκινηση, εγω απο πονο. Κουνουσε τοσο γρηγορα τον κερσορα (αν λεγεται ετσι) που δεν βλεπαμε τιποτα! Εκεινος βεβαια καταλαβαινε και εδεινε τις τιμες των μετρησεων στη βοηθο του. Επειτα μου ειπε να σηκωθω να περπατησω για λιγο και η βοηθος του μου ειπε να φαω ενα μικρο γλυκακι για να γυρισει το ενα μωρο, επειδη ειχε πλακωσει το χερακι του και δεν το εβλεπαν. Τελικα γυρισε. Ευτυχως ειδε και τον τραχηλο απο πανω γιατι ετοιμος ηταν για διακολπικο υπερηχο. Μπορει να μην τα ειδαμε τελικα εμεις οπως θελαμε αλλα σημασια εχει που ακουσαμε πως όλα πανε καλα. Δοξα τω Θεω. Αυτα κορίτσια μου.

Ευχαριστω πααααρρρρααα πολυ Γεωργια μου...του που... θα βρω ακρη πιστευω οτι κ λογω των προσπαθειων το ενδομητριο παθαινει κοκομπλοκο προτιμω να κανω τα βήματα ενα ενα κ εαν ειναι να τα καταφερω να εχω προσπαθησει εστω να βρω οτι εχω κατιιι...

Τωρα με 2ης μερας προεμφυτευτικο μπαααα ....η επομενη διεγερση θα αργησει κ το ψαξιμο μετα το Πασχα να ανασανω λιγο..να αρχισει κ η δουλεια του αντρα να μπορεσω να κανω τις αλλαγες που θελω..

Καλε συγχαρητηρια για τους αντρακλες!!!! Αντε αφησαμε τα ευχαριστα...❤

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγω στην επομενη προσπαθεια αναφερομαι. Με 2ης μερας δε  γινεται. Γι' αυτο θυμωνω με το γιατρο σου. Εμεις Δημητρουλα μου μαζι με τη θετικη μας σκεψη, σου δινουμε όλες τις πληροφοριες που εχουμε αποκομησει απο τα παθηματα μας και εσυ αξιοποιησε τις οπως θελεις, ωστε να εχεις το πολυποθητο αποτελεσμα.

Σ' ευχαριστω πολυ για τις ευχες. Στην αρχη εκανε ο γιατρος ενα αστειακι, πως εχουμε κοριτσακια :).

Βρε κοριτσια... μολις ακουσα στις ειδησεις για το στραγγαλισμενο νεογεννητο που πεταξαν στον καδο απορρηματων.... Για όνομα του Θεου!....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Είστε καλά???

Δήμητρα μου λυπάμαι πολύ!!! Και είχα χαρεί πολύ...  Εύχομαι το όνειρο σας να γίνει πραγματικότητα σύντομα...

Μαίρη μου εσύ πως πας????

Γεωργία μου μπράβο με τα Ζουζούνια σου μακάρι να τα έβλεπες περισσότερο....

Μελενια μου εσύ πως είσαι???? Το μικρό σου??? 

Σάννυ μου, Πινγκου μου, Λία, Λίλα είστε καλά??? Εγώ δεν έχω νεακια όπως τα ξέρετε...

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεωργία μου το ξερω πως μιλαμε ολες καλε κ γω τα εχω πάρει απλα εγινε αλλο σκηνικό κ δεν εφυγα περα από το χρηματικό...τωρα αυτα τα 2 δεν ξέρω τι θα τα κάνω θα ψαχτω κ θα δω εαν θα τα μεταφερω...ήδη λέω στον αντρα η επομενη η προσπαθεια θα μας κοστισει πολύ κ αλλη εγκριση για φαρμακα δεν εχω απο ΙΚΑ αλλη 1 διεγερση κ τέλος!!!

Καλλιοπιτσα συχαριστώ κατσε μη βιαζεσαι σιγα σιγα κ με υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Calliopi. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!! Είστε καλά???

Δήμητρα μου λυπάμαι πολύ!!! Και είχα χαρεί πολύ...  Εύχομαι το όνειρο σας να γίνει πραγματικότητα σύντομα...

Μαίρη μου εσύ πως πας????

Γεωργία μου μπράβο με τα Ζουζούνια σου μακάρι να τα έβλεπες περισσότερο....

Μελενια μου εσύ πως είσαι???? Το μικρό σου??? 

Σάννυ μου, Πινγκου μου, Λία, Λίλα είστε καλά??? Εγώ δεν έχω νεακια όπως τα ξέρετε...

 

Γεια σου calliopi.. Εγώ εντάξει, καλά. Βλέπω ακόμα καφετιά αλλά είναι λογικό για λίγες μέρες. Προσέχω όχι απλώς πολύ, αλλά υπερβολικά! 1 με 2 φορές την ημέρα μπορεί να νιώσω για λίγο κανένα έντονο πονο αλλά ο γιατρός δεν είπε κάτι γιαυτό, μάλλον δεν τον ανησυχεί.. Αυτά. Πολύ ξάπλα :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερεεεςςςς 

Ευτυχως δεν θα χρειαστω απόξεση κοριτσια του ειπα τωρα τι κανουμε; Μου ειπε ψαξιμοοο...περιμενουμε να πεσει η χοριακη επαναληψη της την Παρασκευή κ μιλαμε οταν δουμε αιμα για να προχωρησουμε ε σταματησαν κ τα καφε 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...