Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια. Πως ειστε;

Δημητρούλα μου ευτυχως που θα καθαρισεις μονη σου. Κι εμένα ετσι μου συνεβαινε παντα.

Εγω κορίτσια δεν εχω κοιμηθει αποψε σχεδον καθόλου. Απο το πολυ ταρακουνημα που εκανε στα μικρα χθες ο γιατρος, αυτο που ειναι ψηλα πρεπει να αλλαξε λιγο θεση και ενιωθα να με πιεζει παλι στους πνευμονες και δεν μπορουσα να αναπνευσω, όπως γινοταν στην αρχη του μήνα. Αλλα νομιζω πως όπως "τακτοποιηθηκε" τοτε επειτα απο λίγες μερες, ετσι θα ξαναγίνει. Θα προσαρμοστει ο οργανισμος μου παλι.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημητρούλα μου γλυκιά βάλε όλη σου την δύναμη να επικεντρωθείς στο γιατί. Εγώ χωρίς να θέλω να γίνω κουραστική ξαναλέω πως μετά από 3 εξωσωματικες και 2 σπερματεγχυσεις με χοριακες 0, τυχαία βρήκα τον Τσιλιβακο, στο locus medicus. Με έψαξε και εμένα και τον σύζυγό μου και ήρθε η εξήγηση. Και όπως ξέρετε είμαι πια 3,5 μηνών. Μια γνωστή. Μετά από 2 φυσιολογικές και 3 εξωσωματικες παλινδρομες όλες βρήκε ένα μικρόβιο σε μια σάλπιγγα και πήρε αντιβίωση! Και μετά από 3 μήνες έμεινε έγκυος. Το κόστος είναι φυσιολογικό και μάλλον προς το χαμηλό σε σχέση με ότι έχω ακούσει. Και είναι άνθρωπος! Ελπίζω να είσαι δυνατή και με καθαρό μυαλό να πάρεις αποφάσεις. 

Εμείς χτες πήραμε και τα αιματολογικά από την αυχενικη. Όλες οι προβλέψεις υπέροχες για το μωρό. Για εμένα καινούρια χάπια. Εκτός από inohep θα παίρνω και σαλοσπιρ. Λόγω του αυτοανοσου.  Δεν πειράζει. Θα κάνω τα πάντα. Θέλω να σας γράψω πολλά άλλα βιάζομαι να φύγω. Μετά. 

Σας φιλώ 

  • Μου αρέσει 2

nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Lila K είπε:

Δημητρούλα μου γλυκιά βάλε όλη σου την δύναμη να επικεντρωθείς στο γιατί. Εγώ χωρίς να θέλω να γίνω κουραστική ξαναλέω πως μετά από 3 εξωσωματικες και 2 σπερματεγχυσεις με χοριακες 0, τυχαία βρήκα τον Τσιλιβακο, στο locus medicus. Με έψαξε και εμένα και τον σύζυγό μου και ήρθε η εξήγηση. Και όπως ξέρετε είμαι πια 3,5 μηνών. Μια γνωστή. Μετά από 2 φυσιολογικές και 3 εξωσωματικες παλινδρομες όλες βρήκε ένα μικρόβιο σε μια σάλπιγγα και πήρε αντιβίωση! Και μετά από 3 μήνες έμεινε έγκυος. Το κόστος είναι φυσιολογικό και μάλλον προς το χαμηλό σε σχέση με ότι έχω ακούσει. Και είναι άνθρωπος! Ελπίζω να είσαι δυνατή και με καθαρό μυαλό να πάρεις αποφάσεις. 

Εμείς χτες πήραμε και τα αιματολογικά από την αυχενικη. Όλες οι προβλέψεις υπέροχες για το μωρό. Για εμένα καινούρια χάπια. Εκτός από inohep θα παίρνω και σαλοσπιρ. Λόγω του αυτοανοσου.  Δεν πειράζει. Θα κάνω τα πάντα. Θέλω να σας γράψω πολλά άλλα βιάζομαι να φύγω. Μετά. 

Σας φιλώ 

Προς αυτον τεινω καμαρι μπορει να ειναι κατι μικρο μπορει ..ε δε θα μεινω στο μπορει 

Χαιρομαι που ολα καλα με τα μικρα της παρεας μας αντε να ανςβαινουμε

Μωρε επειδη πηγαμε με αλλο αμαξξι ειχαμε γκρινιααα κ οι γονεις δεν βοηθανε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοπελιες!

@DIMITRAS αρχικα το γεγονος οτι θα καθαρισεις μονη σου ειναι πολυ σημαντικο. Η αποξεση ειναι πολυ ασχημο πραγμα. Κατα δευτερον χαιρομαι που δεν αφηνεσαι λογω ψυχολογιας και σκεφτεσαι ηδη πως θα κινηθεις.

Ετσι λειτουργησα κι εγω και με βοηθησε παρα πολυ. ευχομαι να βρεις συντομα τι ειναι αυτο που δε σε αφηνει να κρατησεις ενα μωρακι και σε ενα χρονο απο τωρα να μας λες οτι γεννας και ετοιμαζεις μωρουδιακα κτλ κτλ

@Georgia1972 ζορικο το ενα μαγκακι σου ε? δυσκολευει τη μαμα? Πιστευω κι εγω οτι θα στρωσει θα παει στη θεση του παλι...

Τα υπολοιπα κοριτσια πως ειστε?

  • Μου αρέσει 2

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Τι να κανει Μαρακι μου κι αυτο; Περασε δυσκολα εχθες με τον γιατρο.

το γλυκουλικο μωρε κι αυτο...

το δικο μου νομιζω οτι εχει αρχιζει να αναστατωνει το στομαχι μου

  • Μου αρέσει 1

iH9Rp3.png GaAwp3.png 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Τι να κανει Μαρακι μου κι αυτο; Περασε δυσκολα εχθες με τον γιατρο.

Γιατί σε πίεσε τόσο? Είναι φυσιολογικό? Πήγες σε αυτόν που είχες πάει και την πρώτη φορά? 


nPyGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μαράκι εχω μια περιεργη ηρεμία..δεν ξερω γιατι το μπαμ φοβαμαι ...

Mary fairy τι γινεται??Σε υπηρετει κανεις η να βαλω τις φωνές :-D

Γεωργία μην ταραζουν τον απο πανω να το αφησουν ηρεμο δεν θελει πολλα πολλα μου φαινεται 

Λιλακι προσεχουμε για να εχουμε δεν πειραζει οτι ειναι για καλο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια καλησπερα θελω να ζητησω ειλικρινα συγγνωμη απο ολες σας γιατι κανω καταχρηση του θεματος σας αλλα μπηκα για να γραψω δυο λογια στη γλυκια δημητρα. Διαβαζω την ιστορια σου απο την αρχη σχεδον και καταλαβαινω οτι εχεις πελαγωσει. Θελω να σου πω καταρχην οσο μπορεις ηρεμησε καταλαβαινω ειναι δυσκολο αλλα πρεπει. Για το συγκεκριμενο γιατρο που σκεφτεσαι να πας αλλωστε γιαυτο μπηκα να σου γραψω πριν πας πρωτα ρωτησε καλα ψαξε μαθε σου μιλαω γιατι κι εγω εργαζομαι στο χωρο της υγειας υπαρχει και σχετικο θεμα στο παρεντς . Η αποφαση δικη σου καλη συνεχεια σε ολες.

Ξεχασα να σου γραψω για το συγκεκριμενο γιατρο δες απλα τι πτυχιο εχει και θα καταλαβεις

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, DIMITRAS είπε:

Μαράκι εχω μια περιεργη ηρεμία..δεν ξερω γιατι το μπαμ φοβαμαι ...

Mary fairy τι γινεται??Σε υπηρετει κανεις η να βαλω τις φωνές :-D

Γεωργία μην ταραζουν τον απο πανω να το αφησουν ηρεμο δεν θελει πολλα πολλα μου φαινεται 

Λιλακι προσεχουμε για να εχουμε δεν πειραζει οτι ειναι για καλο

Με υπηρετεί κ με το παραπάνω. Δεν έχω παραπανο! Απλά για να πω την αλήθεια νιώθω ότι δεν λέω να συνέλθω. Δηλαδή κάθομαι καθιστή 5λεπτα, έπειτα πάω τουαλέτα κ αυτό ήταν ως εκεί. Μετά νιώθω ότι δεν πάει άλλο πρέπει να ξαπλώσω.. :-(

Άσε που νιώθω σαν άρρωστη από την πολύ κλεισούρα κ ξάπλα. Ευτυχώς που όλο κ κάποιος με επισκέπτεται κ έχω παρέα... Τι να κάνω.. Υπομονή 

Ευτυχώς Δήμητρα μου που δεν χρειάζεσαι αποξεση! Είναι πολύ άσχημο.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mary fairy είπε:

Με υπηρετεί κ με το παραπάνω. Δεν έχω παραπανο! Απλά για να πω την αλήθεια νιώθω ότι δεν λέω να συνέλθω. Δηλαδή κάθομαι καθιστή 5λεπτα, έπειτα πάω τουαλέτα κ αυτό ήταν ως εκεί. Μετά νιώθω ότι δεν πάει άλλο πρέπει να ξαπλώσω.. :-(

Άσε που νιώθω σαν άρρωστη από την πολύ κλεισούρα κ ξάπλα. Ευτυχώς που όλο κ κάποιος με επισκέπτεται κ έχω παρέα... Τι να κάνω.. Υπομονή 

Ευτυχώς Δήμητρα μου που δεν χρειάζεσαι αποξεση! Είναι πολύ άσχημο.. 

Ετσι μπραβοοο

Ειναι κ τα φαρμακα τωρα περα απο την εγκυμοσυνη που σε κανουν ατονη ...κανε υπομονη κ ολα μα ολα θα πανε υπεροχα

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Lila K είπε:

Γιατί σε πίεσε τόσο? Είναι φυσιολογικό? Πήγες σε αυτόν που είχες πάει και την πρώτη φορά? 

Δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικλο ή το έκανε τόσο έντονα για να αλλάξουν θεση τα μωρα. Παντως ο γυναικολόγος μου ηθελε να παω σ' αυτον γιατι εχει καλή φημη και τον εμπιστευται. Ήθελε και την αυχενικη τοτε να την κανω μαζι του αλλα δεν εβρισκα ραντεβου.

Mary fairy, υπομονη όπως λες και θα περασει νερακι ο καιρος.

  • Ευχαριστώ 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια! 

Δημητρουλα μου ευτυχώς που δεν χρειάζεται αποξεση. Εύχομαι να είναι η τελευταία φορά αυτή.. 

Γεωργία μου και μένα έτσι ήταν στην Β επιπέδου. Πολύ πίεση.. Το έκανε για να αλλάξει θέση.. Είσαι καλύτερα τώρα? 

Mary fairy υπομονή.. 

Τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνετε? 

  • Ευχαριστώ 1

xsSnp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...