Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

2 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια τώρα γύρισα από τη δουλειά.  Ετοιμάζομαι για το ραντεβού.  Δεν έχω χρόνο να γράψω σε κάθε μία χωριστά αλλά σας ευχαριστώ και ξέρω ότι θα περιμένετε.  Θα σας γράψω όσο πιο γρήγορα μπορέσω. 

Τονια μου θα περιμενουμε...οποτε μπορεσεις ενημερωσε μας!!

  • Μου αρέσει 1

sQxAp2.png?acNuzqrobJxPp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

22 hours ago, xaroumenh mama είπε:

 jane  σε λιγες εβδομαδες θα περασουν και τα συμπτωματα και θα εισαι μια χαραα..εξεταση για στιγμα εκανε και ο αντρας σου;;; στιγμα εχω εγω συνηθως αν εχεις στιγμας φενετε και απο τις αιματολογικες εξετασεις απλα οι γυναικολογοι βαζουν τις κοπελες να το κανουν για να το συγουρεψουν οταν εκανα εξετασεις αιματος στον μικρο οταν τις ειδε η παιδιατρος με ρωτησε ποιος εχει στιγμα απο εσας;;; το εχει και ο μικρος ..

Στο λαικό ζητάνε να κανουν εξέταση και οι 2 συζυγοι και τα συσχετιζουν και σου δινουν αναλυτικά αποτελεσματα...σε 8 εργασιμες θα βγουν. Σκεψου οτι απ τα περισσοτερα διαγνωστικα τελικα΄,αν ειναι οριακα τα αποτελεσματα τα στελνουν στο λαικο κι οι ιδιοι. ένα καμπανακι για στιγμα είναι ο χαμηλός σίδηρος και αιματοκριτης αλλά μονο με ανοσοφοσφόριση αιμοσφαιρίνης διαπιστωνεται αν εχει καποιος στίγμα...Αυτά μου ειπαν εκει, δε φαινεται στην απλή εξέταση αίματος....

  • Μου αρέσει 1

c6xsp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια βγήκα.  Είναι μια χαρά μεγάλο.  260 γραμμαρια κοριτσακι.  Μου έδωσε και μαγνήσιο και ασβέστιο.  Όλα μια χαρά. 

Καρδιά μουυυυύ..... πως νιωθεις;;; τι γλυκοοοοο..... γερό ψυχή μου να είναι.... κ όλα θα πάνε τέλεια!! Θα δεις!! Ο άντρας σου αντίδραση;;; αχ θέλω λεπτομέρειες όταν μπορείς.... τόσο πολύ χαιρομαιιιιιιι...... ❤❤❤❤

  • Μου αρέσει 3

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Τονι@ είπε:

Κορίτσια βγήκα.  Είναι μια χαρά μεγάλο.  260 γραμμαρια κοριτσακι.  Μου έδωσε και μαγνήσιο και ασβέστιο.  Όλα μια χαρά. 

Καρδουλα μου!260 γραμ κοριτσαρος!!!με το καλό ομορφιά μου! Με το καλό να την κρατήσεις αγκαλιτσα!!! Το ξερά πως ηταν κοριτσαρος στο ειχα πει :wink:και μάλιστα ζουζουνω όπως φαίνεται!

Σημασία εχει που είστε κ οι δυο καλά! Σας φιλώ γλυκά γλυκά!❤

  • Μου αρέσει 3

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου δεν σας είχα πει κάτι γιατί δεν το είχα πει πουθενά και μας είχε πει ότι δεν είναι σίγουρο  αλλά κάποια στιγμή μας είχε πει ότι ίσως είναι αγόρι και είχαμε συνηθίσει την ιδέα.  Τώρα είμαστε και οι δυο αρκετά σοκαρισμενοι γιατί προσπαθούμε να το συνειδητοποιησουμε ότι τελικά είναι κορίτσι. Χαιρόμαστε πάρα πολύ που είναι γερό εννοείται αλλά πρέπει να αλλάξουμε όλο αυτό που είχαμε στο μυαλό μας όλο αυτό το διάστημα.  Ο άντρας μου έχει θυμώσει με τον εαυτό του που παρασύρθηκε και το πίστεψε ενώ δεν ήταν σίγουρο.  Μου είπε όμως ότι κατά βάθος ήθελε κορίτσι. Μια ιδέα είναι.  Όπως πιστεύαμε ότι είναι αγόρι έτσι θα συνηθίσουμε ότι είναι μπέμπα.  Θα αρχίσουμε να κοιτάμε πράγματα και θα μπούμε στο κλίμα του ροζ. 

  • Μου αρέσει 4

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβο τονακι μου!!!!!! ξερω ξερω και εμας ετσι εγινε με το φυλο!!!!!! οντως σε λιγες μερες θα συνηθησετε!!!!!! αυχενικη ποτε????? ουφ.... οκ με το μαγνησιο!!!!!! να ηρεμησεις αγαπη!!!!!

 

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

μπραβο τονακι μου!!!!!! ξερω ξερω και εμας ετσι εγινε με το φυλο!!!!!! οντως σε λιγες μερες θα συνηθησετε!!!!!! αυχενικη ποτε????? ουφ.... οκ με το μαγνησιο!!!!!! να ηρεμησεις αγαπη!!!!!

 

Μάρτη μου Β επιπέδου έχουμε τώρα.  Στις 3 Απριλίου.  Ήδη προσπαθώ να το βάλω στο μυαλό μου. .χαίρομαι όμως που είναι καλά . Ηρέμησα πάντως με το θέμα των συσπάσεων.  Δεν την είδα καθόλου ανησυχη 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, vikib είπε:

Νινι συμφωνω με μουτζουρα.ελεος πια

Σιτακι αν δ κατεβει μεχρι αυριο κανε χοριακη.δ ειναι απαραιτητα κακο.κ γω ειχα καφε στην ιωαννα.κ να μην κουραζεσαι

Ναι μαρτη δως τους λιγο ακομη.μετα το χρονο ας πινουν πρωι βραδυ

τελικα εδωσα πριν το φρουτο και φαγανε καπακι και λιγο φρουτο.... και πριν την απογευματινη κρεμα και ξαναφαγανε καπακι οοολη την κρεμα!!!!! και καργα απο τις εννεα εως τις δεκαμισυ!!!!! αντε να δουμε τι θα γινει την νυχτα!!!!!!

9 hours ago, Myrtoulita είπε:

κοριτσια μου γουρλουδικα εκανα τελικα την χοριακη κι ειναι θετικηηη!! σας ευχαριστω πολυ πολυ ολες!!! σας ευχομαι απο καρδιας με το καλο κι σε εσας ενα σπορακι στην κοιλιτσα σας!!!

συγχαρητηρια!!!!!!! καλοστεργιωτο!!!!! ποτε ξανακανεις????ποτε θα πας στον ντοκ????? μπραβο ρε μαρτη!!!!!! καλο ποδαρικο για πρωτομηνια!!!!!!!

9 hours ago, Εβελινάκι είπε:

Καλό μήνα γλυκουλα μου!! Καλά ..πήγα μία βόλτα με τη μικρούλα μου κ την κοιλιά μου κ χαρηκαμε ήλιο!!! Λίγες μερουλες, ε;;;μακάρι να έχει πολλααααα ευχαριστα ο Μάρτης!!!

εβελινακι φουσκωνεις???? η μικρη τι λεει????? καταλαβαινει??????

9 hours ago, mama82 είπε:

Γεια σας και απο εμενα!!

Καλο μας μηνα!! Καλως μπηκε η ανοιξη!! Αντε να φυγει αυτος ο χειμωνας πια!!

Μυρτουλιτα συγχαρητηρια!! Μια τελιομηνη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρακι στην αγκαλια!!

Αντε οι επομενες!!

Κερασακι καλως μας ξαναηρθες!! Με το καλο και πολυ συντομα να ερθει το μωρακι σας!!

Νινι πραγματικα που ειναι οι εξετασεις;; Μηπως χαθηκαν;;

Ελπιζω οχι...

Τονια μου μην αγχωνεσαι, τα πετρωματα ισως ειναι συσπασεις, προσπαθησε να μην κουραζεσαι να μην χαιδευεις κοιλιτσα φαε μπανανες και αμυγδαλα και πες τον γιατρο για μαγνησιο εμενα 3 την ημερα μου ελεγε να παιρνω και μεχρι 36η εβδομαδα επαιρνα, περιμενουμε τα νεα σας το βραδακι!

Μαρτη μου μια χαρα τα αγορακια σου!! Δωσε κανενα γευμα γαλατακι κι ενδιαμεσα, εμενα που πηγα να αραιωσω γευματα με ξεζουμισε το βραδυ! Οι ποσοτητες που τρωνε σουπερ!!

Αντε να φυγει η σιχαμενη να βαρεσεις!!

Εβελινακι φιλακια πολλα στην μικρη και στην κοιλιτσα σου!!

 

Σιτακι μην προδικαζεις περιμενε λιγες μερες να δεις!! Και συμφωμω χαλαρωστε ρυθμους αν γινονται για αυτον και μονο τον σκοπο, το σεξ φερνει μωρα αλλα ειναι και απολαυση!

αχ μαμα μου.... μου αλλαζουν συνεχεια το προγραμμα φαγητου υπνου!!!!!! ουφ!!!!! τελικα εδωσακαι δεκατιανο και απογευματινο εξτρα!!!!! εχω απορια τι θα κανουν το βραδυ??!!!

7 hours ago, moutzoura2016 είπε:

Τι καλα τωρα που ανοιγει ο καιρος...χαιρεται τις βολτες η ψυχουλα!

Πιο ήρεμη εγώ...με αρκετές σκέψεις βέβαια στο μυαλό για την πορεία... Για την ώρα αφήνω αυτον κ τον επόμενό κυκλο με σεξ και χωρις στρες να δούμε μήπως έρθει το θαύμα κ μετα θα μπούμε σε σειρα νέων εξετασεων...καποιες επαναληπτικές κάποιες νέες! Ως τοτε ελπίζω κ προσπαθώ να μας.προλάβει ενα γλυκό μωρο!

σκεψεις υδροχοιναμου ε????? προσεχε!!!!!!! χαλαρα και με ελπιδα.... μην κουραστεις..... μακαρι να σε προλαβει ο μαρτης με ενα γλυκο μωρο!!!!.

7 hours ago, Ioio είπε:

Μυρτώ, Συγχαρητήρια!  Καλοστεριωτο το μωράκι σου! Μία ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 

Τόνια μου, μην αγχώνεσαι τόσο μς τις συσπάσεις. Αυτές προετοιμάζουν τη μήτρα και τον τράχηλο για τον τοκετό. Στο λέω γιατί οι προπαρασκευαστικές συσπάσεις μπορεί να κάνουν τη διαφορά και μία πρόκληση τοκετού να οδηγήσει σε φυσ. τοκετό ή σε καισ. τομή. 

Κερασάκι, καλώς ήρθες! 

Μουτζούρα, βάρα βάρα και θα σκάσει μύτη το νινί! 

Βουρλισμένη, μην μας ξεχνάς, σε αγαπάμε! Σε τί φάση είσαι; βαράς ή περιμένεις; 

Μάρτη μου, να είχα το πρόβλημα σου! Η μπουμπού δοκιμάζει μία δύο κουταλίτσες και τρώει δύο με τρεις κουτ. σούπας μόνο σε ένα γεύμα τη μέρα και εννοείται θηλάζει σαν τρελή! Είχα ρωτήσει τον παιδίατρο για περιορισμό του θηλασμού και μου λέει πρώτα θα φάει και μετά θα αφήσει το στήθος. Εννοείται την απόπειρα αποθηλασμού την αφήνουμε για αργότερα.  

Σάμμερ,  Σάνγκρε, Νινί, Ειρήνη, Εβελινάκι, Κόνστα και όποιο κορίτσι ξεχνάω φιλάκια! 

εγω δεν εδωσα σουπα καθολου.... οταν λεω χορτοσουπα ειναι σαν κρεμα!!!!!!!! αααχ ιοιο μου ολα τα παιδια θα απογαλακτιστουν!!!!!

και εγω δεν ετρωγα..... μην στεναχωριεσαι.... και μην την συγκρινεις!!!!!!! φιλησε την μου!!!!!!

4 minutes ago, Τονι@ είπε:

Μάρτη μου Β επιπέδου έχουμε τώρα.  Στις 3 Απριλίου.  Ήδη προσπαθώ να το βάλω στο μυαλό μου. .χαίρομαι όμως που είναι καλά . Ηρέμησα πάντως με το θέμα των συσπάσεων.  Δεν την είδα καθόλου ανησυχη 

α καλα οτι να'ναι!!!!!! σορυ τωρα ειδα οτι εισαι 17βδομαδων  +4 !!!!!! φυσικα β επιπεδου!!!!!! αντε να δειτε σε ποιον μοιαζει πιο πολυ!!!!χαχαχα!!!! τι ομορφα!!!!!! χαιρομαι που σου εδωσε μαγνησιο!!!!! τι δοσολογια????

τονια μου ηταν κινητικη στον υπερηχο????? εφαγες λιγη σοκολατα η δεν χρειαστηκε????

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 17μαρτη2015 είπε:

τελικα εδωσα πριν το φρουτο και φαγανε καπακι και λιγο φρουτο.... και πριν την απογευματινη κρεμα και ξαναφαγανε καπακι οοολη την κρεμα!!!!! και καργα απο τις εννεα εως τις δεκαμισυ!!!!! αντε να δουμε τι θα γινει την νυχτα!!!!!!

συγχαρητηρια!!!!!!! καλοστεργιωτο!!!!! ποτε ξανακανεις????ποτε θα πας στον ντοκ????? μπραβο ρε μαρτη!!!!!! καλο ποδαρικο για πρωτομηνια!!!!!!!

εβελινακι φουσκωνεις???? η μικρη τι λεει????? καταλαβαινει??????

αχ μαμα μου.... μου αλλαζουν συνεχεια το προγραμμα φαγητου υπνου!!!!!! ουφ!!!!! τελικα εδωσακαι δεκατιανο και απογευματινο εξτρα!!!!! εχω απορια τι θα κανουν το βραδυ??!!!

σκεψεις υδροχοιναμου ε????? προσεχε!!!!!!! χαλαρα και με ελπιδα.... μην κουραστεις..... μακαρι να σε προλαβει ο μαρτης με ενα γλυκο μωρο!!!!.

εγω δεν εδωσα σουπα καθολου.... οταν λεω χορτοσουπα ειναι σαν κρεμα!!!!!!!! αααχ ιοιο μου ολα τα παιδια θα απογαλακτιστουν!!!!!

και εγω δεν ετρωγα..... μην στεναχωριεσαι.... και μην την συγκρινεις!!!!!!! φιλησε την μου!!!!!!

α καλα οτι να'ναι!!!!!! σορυ τωρα ειδα οτι εισαι 17βδομαδων  +4 !!!!!! φυσικα β επιπεδου!!!!!! αντε να δειτε σε ποιον μοιαζει πιο πολυ!!!!χαχαχα!!!! τι ομορφα!!!!!! χαιρομαι που σου εδωσε μαγνησιο!!!!! τι δοσολογια????

Χάχα! ! 2 χαπάκια την ημέρα.  Δε θυμάμαι πως τα λένε.  Και 2 χαπάκια ασβέστιο.  Ένα πρωί ένα βράδυ.  Και αύριο το πρωί θα πάω για αίματος και ούρων. 

Ήταν ήρεμη σήμερα.  Δεν είχα φάει καθόλου γλυκό.  

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...