Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Αυτο θα κανω κι ετσι κι αλλιως την αλλη εβδομαδα μονο 2 μερες θα παω δουλεια μετα εχω 5 μερες αδεια οποτε θα ξεκουραστω και παλι!!! και σημερα μονο για χοριακη θα παω...το μικροβιολογικο ειναι 5 λεπτα απο το σπιτι μου και θα γυρισω παλι για ξαπλα!!!

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

18 hours ago, Myrtoulita said:

Ναι κοριτσια σκεφτομαι αυριο να μην παω δουλεια να κατσω να ξεκουραστω και μπορει να παω να κανω και μια επαναληπτικη χοριακη!!! 2 σταγονες εχω δει απο το πρωι μονο...μπορει να ναι και φυσιολογικο....απλα ειναι η πρωτη μου φορα και αγχωθηκα!

Καλημέρα Myrtoulita μου :) Μην αγχώνεσαι κορίτσι μου φυσιολογικό είναι και εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου είχα δει σταγόνες δεν είναι τίποτα να ξεκουραστείς και όλα θα είναι super!!!

Καλημέρα σε όλες και καλό Σαββατοκύριακο!!!

  • Μου αρέσει 1

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κορίτσια! 

Μυρτώ, συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Πες μας το αποτέλεσμα της χοριακής σου! 

Μάρτη μου, πολύ φαί οι  Μέσι!!! Συγχαρητήρια! Η μικρή μου ό, τι και να της δώσω ξινίζει το μουτράκι  τρώει ελάχιστα.  Αλλά το μεμέ μεμέ. Περιμένουμε να βγει δόντι και το αποδίδω εκεί.

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Κοιμήθηκα καλά απόψε μετά από πάρα πολλές μέρες.  Πρέπει να σας πω ότι νιώθω σαν να έχω φάει κομήτη στο κεφάλι.  Το περίεργο είναι ότι και όταν μας είχε πάει αγόρι πάλι έτσι ένιωθα.  Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι σε βάζει στη διαδικασία να σκέφτεσαι πιο συγκεκριμένα πράγματα και αρχίζει η σκέψη σιγά σιγά να παίρνει μορφή.  Επιτέλους είναι Παρασκευή! !  Έχει και ωραίο καιρό και ελπίζω η μικρή σήμερα να μου ρίξει καμιά κλωτσιά γιατί εχθές ήταν πάρα πολύ ήρεμη.  Σχεδόν δεν την ένιωσα. 

  • Μου αρέσει 4

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nini84 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου καλα!! 

καλημερα Νινακι μου γλυκο!αναμενεις την ατιμη την περιοδο και μετα βουρ να κανεις οτι χρειαζεται κοριτσι μου!

10 hours ago, 17μαρτη2015 είπε:

τονια μου.... οοολα μια χαρα!!!!!!!! μπραβο!!!!! ολες το εχουμε παθει πανω κατω.... παρτο κι αυτο χαλαρα!!!!!  τι καλες γιαγιαδες εχει το σπορακι σου καλε!!!!! και γρηγορες ε?????καλο σου υπνο και καλη ξεκουραση...... με πολλα γλυκα ονειρα με την μπουμπου σου!!!!!!! φιλακια και στις δυο!!!!!! απο τωρα της μιλας ως προς κυρια!!!!!!!!!

εβελινακι μου να ξεκουραζεσαι οοοσο μπορεις!!!!!!! δυσκολο με την μικρη σου αλλα επιβαλλεται!!!!!! αχ η γλυκα μου!!!!!! και ντα..... και φιλακι στο μωρο!!!!!!!!! μιλα της και ολα θα αλλαξουν σιγα σιγα!!!!!! ειναι πολυ καλη ιδεα να την παιρνεις στους υπερηχους μαζι σου!!!!!

μυρτουλα μου.... εχω παρει το ουτρω με το τσουβαλι!!!!!!! οοολα θα πανεκαλα αρκει να ξεκουραζεσαι...... ξαπλαμε την πλατη ανασκελα!!!!!! και μην χαιδευεις την κοιλια σου..... γιατι κανει πιο πολλες συσπασεις!!!!!!! οοολα ειναι μεσα στα φυσιολογικα επιπεδα!!!!!!! ναι αν μπορεις παρε μια αδεια...... οσες πιο πολλες μερες μπορεις!!!!!! και οχι σκυψηματα... τεντωματα..... βαρη..... ορθοστασια......περπατημα........ πραγματικα κρεββατι και τα ποδια λιγο ψηλα!!!!!! ενημερωσε μας μολις κανεις την δευτερη χοριακη!!!!!!

νινακι μου.... επιτελους!!!!!!!!!! ουφ..... ευτυχως που ειναι ολες καλες!!!!!!! πες μας νουμερο αμη!!!

μανουλα μου....... μου φιλησες το μελινακι??????? λοιπον απο εχτες 21,00-.....00,30......-6,00.......-8,30........και 11.00 ζιζι και καπακι φρουτο............ και 14,00 ζιζι  και καπακι φαι με κοτοπουλο!!!!........... και 17,00 ζιζι ........και στις 19,00 ζιζι και καπακι κρεμα...... και 21,00 και θα δουμε........ ψωφισα ομως!!!!! ποναει η πλατη μου!!!!! χαλαλι ομως!!!!! παρατηρησα ο ενας ανετειλε  δυο δοντια κατω δεξια αριστερα στα ηδη βγαλμενα!!!!!! ο αλλος εχει μυτακια στα ουλα και νευρα για το καθετι!!!!!!! μαμα μου......λες επειδη τους βαζω εγω στο ζιζι.....σε λιγο να βλεπουν βυζι και να τρεχουν μακρυα??????? χαχαχα μηπως το παρακανα!!!!!!

μουτζουριτσα κοντα στην ωορηξια ε????? καλες επιτυχημενες χαλαρες επαφουλες... σου ευχομαι!!!!! σκεψεις που προετοιμαζεσαι ε??? ξερω...ξερω!!!! ο μαρτης εχει εκπληξεις ομως!!!!!!

ε ρενακι μου?????????? ο μαρτης εχει εκπληξες ομως!!!!! κανει ανατροπες!!!!!!!! βαστα!!!!! δεν ειπα βαρα...χαχαχα.... μην μπερδευτεις!!!! βαστα!!!! κρατα γερα!!!!!!

Μαρτακο μουυυυυ....ζωη να εχουν τα φαγανιαρικα σου!!!

σκεψεις Μαρτη μου..καθολου αρνητικες ομως...το περιεχομενο τους εχει να κανει με περιεργεια!εχω μια περιεργεια τι μου επιφυλλασει το μελλον...αλλα ξερεις τι?ειμαι ετοιμη και δυνατη να αντιμετωπισω οτι ερθει!καπως πεισμα νιωθω!οτι κ να ερθει ...ξερεις εγω θα τα καταφερω!καθε μερα ξυπναω κ λεω αααα να δω τι θα συμβει...ελα προκαλεσε με μοιρα...ειμαι ετοιμη!αυτο!

1 hour ago, Myrtoulita είπε:

Καλημερα κοριτσια μου!!! θα κατσω σιγουρα 3 μερες κι απο Δευτερα αν ολα πανε καλα βλεπουμε!!! στον ντοκ θα παω μαλλον τεταρτη!!! σημερα θα παω για την χοριακη ετσι για να μου φυγει εμενα η ιδεα...ο ντοκ λεει οτι δεν χρειαζεται!!! τα αποτελεσματα θα τα εχω το μεσημερακι!!! παντως βρε κοριτσια δεν το περιμενα οτι απο την αρχη της εγκυμοσυνης υπαρχει τετοιο αγχος!!! 

Μυρτουλιτα καλα αποτελεσματα!θα εχεις μια σουπερ χοριακη και θα ηρεμησεις!ξεκουρασου κοριτσι μου!το σπορακι θελει ξαπλες...ξαπλες και η μανουλα!

17 minutes ago, Ioio είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! 

Μυρτώ, συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά! Πες μας το αποτέλεσμα της χοριακής σου! 

Μάρτη μου, πολύ φαί οι  Μέσι!!! Συγχαρητήρια! Η μικρή μου ό, τι και να της δώσω ξινίζει το μουτράκι  τρώει ελάχιστα.  Αλλά το μεμέ μεμέ. Περιμένουμε να βγει δόντι και το αποδίδω εκεί.

καλημερα Ιοιο μου!φιλακια στην ομορφη σου!εεε ειναι κ κοριτσι προσεχει τη γραμμης της!

Τονακι μου γλυκο καλημερα!ξεκουραστηκατε????επιτελους Παρασκευη!!!!και με σουπερ καιρο το σ/κ να απολαυσεις καμια βολτουλα !με το μαγνησιο ειδες διαφορα?νιωθεις καλυτερα?

φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 2

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

11 minutes ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. Κοιμήθηκα καλά απόψε μετά από πάρα πολλές μέρες.  Πρέπει να σας πω ότι νιώθω σαν να έχω φάει κομήτη στο κεφάλι.  Το περίεργο είναι ότι και όταν μας είχε πάει αγόρι πάλι έτσι ένιωθα.  Νομίζω ότι έχει να κάνει με το ότι σε βάζει στη διαδικασία να σκέφτεσαι πιο συγκεκριμένα πράγματα και αρχίζει η σκέψη σιγά σιγά να παίρνει μορφή.  Επιτέλους είναι Παρασκευή! !  Έχει και ωραίο καιρό και ελπίζω η μικρή σήμερα να μου ρίξει καμιά κλωτσιά γιατί εχθές ήταν πάρα πολύ ήρεμη.  Σχεδόν δεν την ένιωσα. 

Τόνια μου, να το χαίρεσαι το κορίτσι!  Ως κοριτσομαμά θα σου πω ότι τον πρώτο καιρό παραλίγο να ξοδέψω μια περιουσία σε ρουχα του μωρού :)

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Ioio είπε:

Τόνια μου, να το χαίρεσαι το κορίτσι!  Ως κοριτσομαμά θα σου πω ότι τον πρώτο καιρό παραλίγο να ξοδέψω μια περιουσία σε ρουχα του μωρού :)

Καλημέρα Ioio μου. Εγώ δεν έχω πάει να της πάρω τίποτα ακόμα.  Οι γιαγιάδες με πρόλαβαν και έχουν φτάσει και στη βάφτιση.  Τους λέω αφήστε με να πάω να της πάρω κι εγώ τίποτα.  Πιο πολλά θα έχει η μπέμπα από εμένα πάντως αυτό είναι σίγουρο! 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Τονι@ είπε:

Καλημέρα Ioio μου. Εγώ δεν έχω πάει να της πάρω τίποτα ακόμα.  Οι γιαγιάδες με πρόλαβαν και έχουν φτάσει και στη βάφτιση.  Τους λέω αφήστε με να πάω να της πάρω κι εγώ τίποτα.  Πιο πολλά θα έχει η μπέμπα από εμένα πάντως αυτό είναι σίγουρο! 

ααα καλα τωρα ετοιμασε χωρο για την γκαρνταρομπα της μικρης πριγκιπισσας παρακαλω!μαλλον ηρεμησε με το μαγνησιακι και ξεκουραζεται Τονια!θα την ακουσεις ξανα σε λιγο!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

ααα καλα τωρα ετοιμασε χωρο για την γκαρνταρομπα της μικρης πριγκιπισσας παρακαλω!μαλλον ηρεμησε με το μαγνησιακι και ξεκουραζεται Τονια!θα την ακουσεις ξανα σε λιγο!

Αν δεν την είχα δει προχθές θα είχα ανησυχησει πραγματικά.  Αλλά αφού είναι καλά απλά θα περιμένω. .Εσύ τι λένε τα τεστ? 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Τονι@ είπε:

Αν δεν την είχα δει προχθές θα είχα ανησυχησει πραγματικά.  Αλλά αφού είναι καλά απλά θα περιμένω. .Εσύ τι λένε τα τεστ? 

μα ειναι μια χαρα ο κοριτσαρος!!!με τα τεστ!αχ λιγο εχω μπερδευτει!χθες ηταν αρκετα εντονο αλλα οχι τοσο να το πεις θετικο...σημερα μου φαινεται πιο αχνο...ενας θεος ξερει!επαφες εχω μερα παρα μερα...και απο προχθες καθε μερα...εεε πιστευω καπου αυτες τις μερες ειναι η ωορηξια..αν κανω δλδ..δεν ξερω ειλικρινα!οτι θελει ας γινει Τονακι!ειπα ετσι κ αλλιως δυο μηνες να το παω χαλαρα ...μονο με μπολικο βαρεμα και αγαπουλες!:)


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου καλη επιτυχιααα στις προσπαθειες σας!!! εγω εκανα την χοριακη και σε κανενα διωρακι θα εχουμε τις απαντησεις!!! αχ μακαρι να βγουν καλες να ηρεμησω αν κ προσπαθω να σκεφτομαι θετικα!!! ειμαι σιγουρη οτι την αλλη εβδομαδα θα παω στον γιατρο και θα ειναι ολα μια χαρα και μονο το αγχος θα μου μεινει....αλλα ετσι ειμαι εγω...:Ρ


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, moutzoura2016 είπε:

μα ειναι μια χαρα ο κοριτσαρος!!!με τα τεστ!αχ λιγο εχω μπερδευτει!χθες ηταν αρκετα εντονο αλλα οχι τοσο να το πεις θετικο...σημερα μου φαινεται πιο αχνο...ενας θεος ξερει!επαφες εχω μερα παρα μερα...και απο προχθες καθε μερα...εεε πιστευω καπου αυτες τις μερες ειναι η ωορηξια..αν κανω δλδ..δεν ξερω ειλικρινα!οτι θελει ας γινει Τονακι!ειπα ετσι κ αλλιως δυο μηνες να το παω χαλαρα ...μονο με μπολικο βαρεμα και αγαπουλες!:)

Ναι αγάπη μου. Ο Θεός θα το κανονίσει. Δεν είναι όλα στο χέρι μας δυστυχώς ή ευτυχώς.  Κοίτα να περνάς όμορφα εσύ και θα έρθει το σπορακι. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τονάκι μου όλα πάνε καλά!!! Έχεις μία κοριτσάρα όμορφηη!!!

Μουτζουρίτσα μου καλή...Κάντε τις προσπάθειές σας και θα ερθει το σποράκι σας!!! Μην σε απασχολούν τα τεστ αφού εχετε τις συχνες επαφουλες σας. Νομιζω τα τεστ καμια φορα μας βαζουν σε σκεψεις που δεν πρεπει...Το περασα κι εγω μια φορα αυτο.

Μυρτουλιτα καλα αποτελεσματα, εδω θα ειμαστε για να μας πεις!!! Μπραβο για την αισιοδοξια.ετσι πρεπει!!!!Θετικες σκεψεις!!!!

΅Εγω μόλις ελαβα τα αποτελεσματα με mail. Ξεκινώ με την ΑΜΗ: 4,37!!!Και διπλα δειχνει οτι ειναι υψηλη γονιμοτητα!!!Πολύ χαρηκα!!!!

Προλακτίνη 11,13.

Θυρεοειδής: tsh 2,72  (μου ειχε πει οταν πηγαμε για εξεταση ότι το θελουμε 2 με 2,5) ελπιζω να ειναι καλο και τοσο.

Μετα εχει κατι αντισωματα θυρεοειδους μαλλον που τα βλεπω εντος φυσιολογικων οριων. Να μην σας τα γραφω ολα και σας κουραζω.

Ένα VDRL λεει ειναι αρνητικο όπως πρεπει δηλαδη.

Και μετα ειναι η γενικη μου που ειναι καλή εκτος απο τον αιματοκρθτη μου που ειναι παντα χαμηλοε και τωρα ηταν 36,9.

 

Σαν παιδάκι χαιρομαι για την αμη!!!χαχααα

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Myrtoulita είπε:

κοριτσακια μου καλη επιτυχιααα στις προσπαθειες σας!!! εγω εκανα την χοριακη και σε κανενα διωρακι θα εχουμε τις απαντησεις!!! αχ μακαρι να βγουν καλες να ηρεμησω αν κ προσπαθω να σκεφτομαι θετικα!!! ειμαι σιγουρη οτι την αλλη εβδομαδα θα παω στον γιατρο και θα ειναι ολα μια χαρα και μονο το αγχος θα μου μεινει....αλλα ετσι ειμαι εγω...:Ρ

Μυρτώ όλα μία χαρά θα είναι.  Απλά πρέπει να συνηθίσεις σε πιο χαλαρούς ρυθμούς.  Από εδώ και πέρα κάποια πράγματα μπαίνουν σε δεύτερη μοίρα.  Ξεκουρασου και ξάπλωσε πααααρα πολύ.  

5 minutes ago, nini84 είπε:

Τονάκι μου όλα πάνε καλά!!! Έχεις μία κοριτσάρα όμορφηη!!!

Μουτζουρίτσα μου καλή...Κάντε τις προσπάθειές σας και θα ερθει το σποράκι σας!!! Μην σε απασχολούν τα τεστ αφού εχετε τις συχνες επαφουλες σας. Νομιζω τα τεστ καμια φορα μας βαζουν σε σκεψεις που δεν πρεπει...Το περασα κι εγω μια φορα αυτο.

Μυρτουλιτα καλα αποτελεσματα, εδω θα ειμαστε για να μας πεις!!! Μπραβο για την αισιοδοξια.ετσι πρεπει!!!!Θετικες σκεψεις!!!!

΅Εγω μόλις ελαβα τα αποτελεσματα με mail. Ξεκινώ με την ΑΜΗ: 4,37!!!Και διπλα δειχνει οτι ειναι υψηλη γονιμοτητα!!!Πολύ χαρηκα!!!!

Προλακτίνη 11,13.

Θυρεοειδής: tsh 2,72  (μου ειχε πει οταν πηγαμε για εξεταση ότι το θελουμε 2 με 2,5) ελπιζω να ειναι καλο και τοσο.

Μετα εχει κατι αντισωματα θυρεοειδους μαλλον που τα βλεπω εντος φυσιολογικων οριων. Να μην σας τα γραφω ολα και σας κουραζω.

Ένα VDRL λεει ειναι αρνητικο όπως πρεπει δηλαδη.

Και μετα ειναι η γενικη μου που ειναι καλή εκτος απο τον αιματοκρθτη μου που ειναι παντα χαμηλοε και τωρα ηταν 36,9.

 

Σαν παιδάκι χαιρομαι για την αμη!!!χαχααα

Νινι μου πολύ χαίρομαι που βγήκαν Καλές οι εξετάσεις σου.  Για την TSH ίσως σου την ρυθμίσει λίγο γιατί είναι οριακά αλλά αυτό δεν είναι τίποτα απολύτως.  Πολύ χαίρομαι κοριτσάκι μου που ηρεμησες. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δηλαδή είναι ανεβασμένη λεσ ΤΟνάκι μου ε;;;; Πάντως η κοπελα εχθες στο τηλέφωνο δεν μου ειπε κατι. Οταν παω για λαπαροσκοπηση θα τα εχω μαζι μου φυσικα για να τα δει και ο ιδιος γιατι δεν ξερω αν τωρα τα ειδε.


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...