Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 6 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Εύχομαι να έχουμε και οι δυο θετικά αποτελέσματα 🥰Εσύ έβαλες ένα η δύο? Σκέφτεσαι να κάνεις κάνα τεστ από αύριο ή θα περιμένεις τη χοριακη?

      Έβαλα ένα λόγω ηλικίας 38 μ είπαν λόγω υψηλού κινδύνου θα βακω ένα 5 ΑΑ. Μ το χαρακτήρισαν άριστο τώρα ο θεός ξέρει ! Αχ μακάρι να τα λέμε τα ευχάριστα μαζί ! Εσυ ;;;

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

6 minutes ago, Rena87 είπε:

Βρε ψυχουλα μου....άδειασε το μυαλό σου!! Εγώ θέλω να σε αντιγράψω όταν μείνω έγκυος.. ετσι σε έμαθα... να απολαμβάνεις την κάθε στιγμή της εγκυμοσύνης σου...μαζι με τις αγωνιες τις...  μπορεί να ισχύει αυτό με το μαγνησιο!!  Τι όμορφο που θα ναι να τη νιώθεις να γυρναειιιι....❤❤❤

Οι σκέψεις που κάνω δεν είναι αγχωτικες.  Γυρνάνε γύρω από το μωρό αλλά με την καλή έννοια.  Το απολαμβάνω. Αλλά πραγματικά ήταν πολύ φορτισμενες αυτές οι μέρες. Σε λίγες μέρες θα γεννηθεί και το ανηψακι του άντρα μου και έχω μεγάλη ανυπομονησία για τα μωρά.  Θέλω να πάω να ψωνίσω ρουχαλάκια και πραγματάκια. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ρενάκι μου καλό!! Λυπάμαι που δεν ήρθε πάλι το σποράκι και πολύ κρίμα που το τεστ σου δημιουργησε ελπιδες και μετά δεν β΄γήκαν αληθινές. Όμως νομίζω ότι παίρνουμε κάποια μαθήμτα από κάτι τέτοια. Χαίρομαι που είσαι τώρα καλύτερα!! Μπράβο στα κορίτσια που σε στήριξαν και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχουμε δημιουργήσει εδώ!!! Θα ερθει Ρενάκι μου το σποράκι!!! Για όλες μας θα έρθει!!! Πρέπει να ειμαστε δυνατές και αισιοδοξες. Κι εμενα μου ειχαν κοπει τα φτερα οταν επιβεβαιωθηκε η ενδομητριωση γιατι ηξερα οτι απομακρυνεται το ονειρο.Τωρα ομως το βλεπω πολυ διαφορετικά!!! Μπορεί να αργήσει λίγο αλλά θα ερθει!!!Σας ευχαριστώ κι εγώ απο καρδιας όλες!!!!

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nini84 είπε:

Ρενάκι μου καλό!! Λυπάμαι που δεν ήρθε πάλι το σποράκι και πολύ κρίμα που το τεστ σου δημιουργησε ελπιδες και μετά δεν β΄γήκαν αληθινές. Όμως νομίζω ότι παίρνουμε κάποια μαθήμτα από κάτι τέτοια. Χαίρομαι που είσαι τώρα καλύτερα!! Μπράβο στα κορίτσια που σε στήριξαν και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχουμε δημιουργήσει εδώ!!! Θα ερθει Ρενάκι μου το σποράκι!!! Για όλες μας θα έρθει!!! Πρέπει να ειμαστε δυνατές και αισιοδοξες. Κι εμενα μου ειχαν κοπει τα φτερα οταν επιβεβαιωθηκε η ενδομητριωση γιατι ηξερα οτι απομακρυνεται το ονειρο.Τωρα ομως το βλεπω πολυ διαφορετικά!!! Μπορεί να αργήσει λίγο αλλά θα ερθει!!!Σας ευχαριστώ κι εγώ απο καρδιας όλες!!!!

Νινι μου χαίρομαι που όλα έχουν αρχίσει να προγραμματιζονται και που είσαι αισιόδοξη  !! Θα πάνε όλα τέλεια! Λίγο υπομονή μόνο να περάσει ο καιρός. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου να ειστε αισιοδοξα!!! ο Θεος ειναι μεγαλος!!! @Rena87 να ξερεις παντως οταν ερθει η ωρα εκεινη η καλη και δεν εχεις υπομονη μεχρι την ακατανομαστη παρε τα onestep απο το internet...εγω αυτα ειχα παρει κ βγηκε αχνο θετικο 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!! μεχρι τοτε ομως μην στεναχωριεσαι,σε θελω αισιοδοξη!!! απολαυσε τον ερωτα με τον αντρουλη σου και θα ερθει και ο καρπος σας!!!

επισης να επισημανω οτι τα onestep βγαινουν και σε τεστ ορηξιας και σε τεστ εγκυμοσυνης κι ειναι παφθηνα!!! 

τα δικα μου τα νεα κοριτσια ειναι οτι καθε πρωι που ξυπναω παω τουαλετα κι ειναι πολυ μαλακα τα κακακια σαν διαρροια...συμβαινει αυτο στην αρχη της εγκυμοσυνης?? λετε να ειναι λογω των φαρμακων??

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Myrtoulita είπε:

κοριτσια μου να ειστε αισιοδοξα!!! ο Θεος ειναι μεγαλος!!! @Rena87 να ξερεις παντως οταν ερθει η ωρα εκεινη η καλη και δεν εχεις υπομονη μεχρι την ακατανομαστη παρε τα onestep απο το internet...εγω αυτα ειχα παρει κ βγηκε αχνο θετικο 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!! μεχρι τοτε ομως μην στεναχωριεσαι,σε θελω αισιοδοξη!!! απολαυσε τον ερωτα με τον αντρουλη σου και θα ερθει και ο καρπος σας!!!

επισης να επισημανω οτι τα onestep βγαινουν και σε τεστ ορηξιας και σε τεστ εγκυμοσυνης κι ειναι παφθηνα!!! 

τα δικα μου τα νεα κοριτσια ειναι οτι καθε πρωι που ξυπναω παω τουαλετα κι ειναι πολυ μαλακα τα κακακια σαν διαρροια...συμβαινει αυτο στην αρχη της εγκυμοσυνης?? λετε να ειναι λογω των φαρμακων??

Κοριτσακι μου μπορεί.  Αλλά στην αρχή της εγκυμοσύνης μπορεί να συμβεί αυτό καμιά φορά γιατί ο οργανισμός προσπαθεί να καθαρίσει από τις βλαβερές ουσίες.  Εγώ το έπαθα μόνο 2 φορές.  Μετά θα αρχίσει η δυσκοιλιοτητα και σε όλο το πρώτο τρίμηνο θα τις νοσταλγεις αυτές τις μέρες. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κ καλο σαββατοκυριακο!

Νινι μου ετσι ειναι εισαι λιγο πιο κοντα στο θαυματακι.μετα το χειρουργειο δ θα αργησει!

Τονια μου πιθανον απο το μαγνησιο χαλαρωσε.τωρα σκ θα κανει τουμπες

Μυρτουλιτα δ νομιζω να φταινε τα φαρμακα.προσεξε λιγο τη διατροφη σου προληπτικα

Για τη ρενα τι να πω;περασαμε μια μερα μες στο αγχος.αλλα την ξεσηκωσαμε κ μεις με το παλιοτεστ.μια βδομαδα καθυστερηση θα περιμενουμε πλεον..ειναι ομως δυνατη κ ψυχαρα κ θα ρθει το σπορακι

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Όχι ακόμα .είναι μικρό  ακομα γία να το νιώσουν οι άλλοι. γενικά αυτές τις μέρες είναι λίγο πιο ήσυχη.  Δεν ξέρω αν έχει να κάνει το μαγνήσιο που μου είπε η Μουτζουρα χθες ή το ότι εγώ έτρεχα συνέχεια.  Ελπίζω τώρα να την νιώσω πιο πολύ.  Ήδη την ένιωσα λίγο να γυρνάει πριν. Είναι τόσο γεμάτο το μυαλό μου με σκέψεις. .

Καλημέρα Τονακι μου γλυκό.και γυριστρουδικο σπορακι!❤

Τι καλα που την ενιωσες!

Ομορφη μέρα σήμερα!ειμαι για ενα καφεδακι με τον σύζυγο στα γρήγορα και μετα δουλιτσες σούπερ μάρκετ γυμναστήριο! Γεμάτη μέρα!

Εύχομαι όλες να περάσετε όμορφα οτι κ αν κάνετε !σας φιλώ !❤

  • Μου αρέσει 1

RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου γενικα τρωω υγειινα!!! απο την μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν εχω πιει ουτε καφε!!! 

ειμαι ξαπλα ολη την μερα..χαχα                εγω ακομα που και που στο σκουπισμα κατι μπεζ υγρα αλλα το χω παρει αποφαση οτι ειναι φυσιολογικο αφου η χοριακουλα ανεβαινει!!!

  • Μου αρέσει 3

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Οι σκέψεις που κάνω δεν είναι αγχωτικες.  Γυρνάνε γύρω από το μωρό αλλά με την καλή έννοια.  Το απολαμβάνω. Αλλά πραγματικά ήταν πολύ φορτισμενες αυτές οι μέρες. Σε λίγες μέρες θα γεννηθεί και το ανηψακι του άντρα μου και έχω μεγάλη ανυπομονησία για τα μωρά.  Θέλω να πάω να ψωνίσω ρουχαλάκια και πραγματάκια. 

Μπράβο καρδουλιτσα μου....ετσι θετικές ροζ σκέψεις σε θέλω να κάνεις!!! Να πας να αγοράσεις ότι θες!! Το ανηψακι αγορακι;;

  • Μου αρέσει 1

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rena87 είπε:

Μπράβο καρδουλιτσα μου....ετσι θετικές ροζ σκέψεις σε θέλω να κάνεις!!! Να πας να αγοράσεις ότι θες!! Το ανηψακι αγορακι;;

Ναι το αντράκι μας! ! Θα κάνουν παρέα ελπίζω μια που είμαστε και κοντά.  

  • Μου αρέσει 3

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


56 minutes ago, nini84 είπε:

Ρενάκι μου καλό!! Λυπάμαι που δεν ήρθε πάλι το σποράκι και πολύ κρίμα που το τεστ σου δημιουργησε ελπιδες και μετά δεν β΄γήκαν αληθινές. Όμως νομίζω ότι παίρνουμε κάποια μαθήμτα από κάτι τέτοια. Χαίρομαι που είσαι τώρα καλύτερα!! Μπράβο στα κορίτσια που σε στήριξαν και είναι πολύ ωραίο όλο αυτό που έχουμε δημιουργήσει εδώ!!! Θα ερθει Ρενάκι μου το σποράκι!!! Για όλες μας θα έρθει!!! Πρέπει να ειμαστε δυνατές και αισιοδοξες. Κι εμενα μου ειχαν κοπει τα φτερα οταν επιβεβαιωθηκε η ενδομητριωση γιατι ηξερα οτι απομακρυνεται το ονειρο.Τωρα ομως το βλεπω πολυ διαφορετικά!!! Μπορεί να αργήσει λίγο αλλά θα ερθει!!!Σας ευχαριστώ κι εγώ απο καρδιας όλες!!!!

Αγάπη μου σε ευχαριστώ για τα γλυκα σου λόγια!! Έχω αρχίσει πια να λέω...ότι μου χρειάζονται μάλλον αυτά που περνάω... ξερεις γιατι; αρχίζω επιτέλους να καταλαβαίνω πόση δύναμη έχω κ πόσο αντεχω!! Κάτι το οποίο δεν πίστευα! Κ όμως ναι... εχω τελικά! Σε όλες μας θα έρθει.. το πιστευω!!  ❤

43 minutes ago, Myrtoulita είπε:

κοριτσια μου να ειστε αισιοδοξα!!! ο Θεος ειναι μεγαλος!!! @Rena87 να ξερεις παντως οταν ερθει η ωρα εκεινη η καλη και δεν εχεις υπομονη μεχρι την ακατανομαστη παρε τα onestep απο το internet...εγω αυτα ειχα παρει κ βγηκε αχνο θετικο 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!! μεχρι τοτε ομως μην στεναχωριεσαι,σε θελω αισιοδοξη!!! απολαυσε τον ερωτα με τον αντρουλη σου και θα ερθει και ο καρπος σας!!!

επισης να επισημανω οτι τα onestep βγαινουν και σε τεστ ορηξιας και σε τεστ εγκυμοσυνης κι ειναι παφθηνα!!! 

τα δικα μου τα νεα κοριτσια ειναι οτι καθε πρωι που ξυπναω παω τουαλετα κι ειναι πολυ μαλακα τα κακακια σαν διαρροια...συμβαινει αυτο στην αρχη της εγκυμοσυνης?? λετε να ειναι λογω των φαρμακων??

Μυρτουλιτα μου εγω παιρνω τα hometest για ωορρηξια κ κλιαρ μπλου πάντα για εγκυμοσύνης.  Τώρα αυτό οως έγινε δεν ξέρω..μόνος κ στις οδηγίες το λέει ότι αν θετικοποιηθει μετά από 10 λεπτα να μη δώσουμε σημασία..  ε..ήταν να μου τύχει κ αυτό για να με βουρλισει πιο πολύ!! 

Όσο για την διάρροια μπορεί να είναι από την αρχή της εγκυμοσύνης..αλλά μήπως κρυώσε πουθενά η κοιλίτσα;; να προσέχεις πολύ πολύ!

34 minutes ago, vikib είπε:

Καλημερα κ καλο σαββατοκυριακο!

Νινι μου ετσι ειναι εισαι λιγο πιο κοντα στο θαυματακι.μετα το χειρουργειο δ θα αργησει!

Τονια μου πιθανον απο το μαγνησιο χαλαρωσε.τωρα σκ θα κανει τουμπες

Μυρτουλιτα δ νομιζω να φταινε τα φαρμακα.προσεξε λιγο τη διατροφη σου προληπτικα

Για τη ρενα τι να πω;περασαμε μια μερα μες στο αγχος.αλλα την ξεσηκωσαμε κ μεις με το παλιοτεστ.μια βδομαδα καθυστερηση θα περιμενουμε πλεον..ειναι ομως δυνατη κ ψυχαρα κ θα ρθει το σπορακι

Βικακι μου σαγαπω και το ξέρεις!! Όπως ξέρεις κ από που απέκτησα δύναμη!!

5 minutes ago, Τονι@ είπε:

Ναι το αντράκι μας! ! Θα κάνουν παρέα ελπίζω μια που είμαστε και κοντά.  

Αχ τι ωραίο αυτοοοο!!! Παρειτσααα! Πολύ όμορφα αγάπη μου!!

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Rena87 said:

Αγάπη μου σε ευχαριστώ για τα γλυκα σου λόγια!! Έχω αρχίσει πια να λέω...ότι μου χρειάζονται μάλλον αυτά που περνάω... ξερεις γιατι; αρχίζω επιτέλους να καταλαβαίνω πόση δύναμη έχω κ πόσο αντεχω!! Κάτι το οποίο δεν πίστευα! Κ όμως ναι... εχω τελικά! Σε όλες μας θα έρθει.. το πιστευω!!  ❤

Μυρτουλιτα μου εγω παιρνω τα hometest για ωορρηξια κ κλιαρ μπλου πάντα για εγκυμοσύνης.  Τώρα αυτό οως έγινε δεν ξέρω..μόνος κ στις οδηγίες το λέει ότι αν θετικοποιηθει μετά από 10 λεπτα να μη δώσουμε σημασία..  ε..ήταν να μου τύχει  κ αυτό για να με βουρλισει πιο πολύ!! 

Όσο για την διάρροια μπορεί να είναι από την αρχή της εγκυμοσύνης..αλλά μήπως κρυώσε πουθενά η κοιλίτσα;; να προσέχεις πολύ πολύ!

Βικακι μου σαγαπω και το ξέρεις!! Όπως ξέρεις κ από που απέκτησα δύναμη!!

Αχ τι ωραίο αυτοοοο!!! Παρειτσααα! Πολύ όμορφα αγάπη μου!!

Renaki μου γλυκό μην στεναχωριέσαι καθόλου κορίτσι μου :) Σύντομα θα μας ανακοινώσεις και εσύ τα ευχάριστα είναι θέμα χρόνου!!! Όλες θε γίνουμε μανούλες :) 

Καλημέρα  κορίτσια μου!!!

51 minutes ago, Myrtoulita said:

κοριτσια μου γενικα τρωω υγειινα!!! απο την μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος δεν εχω πιει ουτε καφε!!! 

ειμαι ξαπλα ολη την μερα..χαχα                εγω ακομα που και που στο σκουπισμα κατι μπεζ υγρα αλλα το χω παρει αποφαση οτι ειναι φυσιολογικο αφου η χοριακουλα ανεβαινει!!!

Συγχαρητήρια Μυρτουλίτα :) για άλλη μια φορά!!! Να έχεις μια ήρεμη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη !!! 

  • Μου αρέσει 4

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Myrtoulita είπε:

κοριτσια μου να ειστε αισιοδοξα!!! ο Θεος ειναι μεγαλος!!! @Rena87 να ξερεις παντως οταν ερθει η ωρα εκεινη η καλη και δεν εχεις υπομονη μεχρι την ακατανομαστη παρε τα onestep απο το internet...εγω αυτα ειχα παρει κ βγηκε αχνο θετικο 4 μερες πριν την αναμενομενη περιοδο!!! μεχρι τοτε ομως μην στεναχωριεσαι,σε θελω αισιοδοξη!!! απολαυσε τον ερωτα με τον αντρουλη σου και θα ερθει και ο καρπος σας!!!

επισης να επισημανω οτι τα onestep βγαινουν και σε τεστ ορηξιας και σε τεστ εγκυμοσυνης κι ειναι παφθηνα!!! 

τα δικα μου τα νεα κοριτσια ειναι οτι καθε πρωι που ξυπναω παω τουαλετα κι ειναι πολυ μαλακα τα κακακια σαν διαρροια...συμβαινει αυτο στην αρχη της εγκυμοσυνης?? λετε να ειναι λογω των φαρμακων??

Μυρτω μου και εγω το ειχα αυτο στην αρχη πολύ έντονο!! Κ το χρώμα τους είχε αλλάξει σε σκούρο πράσινο.. μπορει να ειναι απο τα φάρμακα!! Μην αγχώνεσαι!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου....

@Rena87 μην απογοητευεσαι σύντομα θα έρθει το μωράκι...Θέλω να είσαι ψύχραιμη και να κάνεις υπομονή...Εύχομαι αυτός ο μήνας ο ανοιξιάτικος να είναι ο τυχερός μας....

Κορίτσια βαρατε κ όλα καλά θα πανε....Σύντομα θα φουσκωσουμε όλες....

Όσο για τις ήδη εγκυουλες....ξεκουραση...Ξάπλα...Και ροζ ή γαλάζιες θετικές σκέψεις....

@nini84 χαίρομαι που επιτέλους μπήκες σε μία σειρά... Θα κάνεις την επεμβασουλα σου και μετά βουρ για το σπορακι... Μετά την επέμβαση δεν χρειάζεται κάτι άλλο...ξεκινας τις προσπαθειουλες ....Σωστά;

..

 

  • Μου αρέσει 2

vJ4vp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου σας διαβασα.νινακι μου γλυκο ειμαι πολλη χαρουμενη που εισαι τοοοσο ηρεμη.ολα μπηκαν σε μια σειρα.τονια μ αρεσει που ΤΗΣ μιλας .....jane περιμενουμε εσενα τωρα.περαστικα.σιτακι ηρθε η ρημαδα ε???ιοιο μου ολα καλα???χαρουμενουλα κ εδω εχει καλες μερες κ ειμαστε ολο βολτουλα.εγκυουλες προσοχη κ ξεκουραση..εγω βαραω παντως.φιλια σε ολες

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...