Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , bcd18 είπε:

      Σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι το ότι έγινε εμφύτευση είναι θετικό. Μπορεί να ξαναμεινει. και οπως λες οι κοπελες αυτές είναι νεότερες, οπότε τα ωάρια καλύτερα ποιοτικά. Κατω των 30 ισως

      Την επόμενη εβδομάδα θα μιλήσουν τελικά με ιακεντρ. 
      Είναι ένα αγχος μέχρι να βρεθεί κοπέλα , να δώσει ωάρια. Να γίνει εμβρυομεταφορα. Και αν θα πετυχει και  με την πρώτη..

       

       

       

       

      Σίγουρα έχει άγχος, τα ποσοστά είναι πολύ ενθαρρυντικά όμως! Καλό θα είναι να κάνει μια καλή συνεννόηση η φίλη σου και να ξεκινήσει με ξεκάθαρη εικόνα. Πχ, να ρωτήσει αν τα ωάρια που θα της δώσουν στην τιμή που θα της πουν είναι για μια προσπάθεια ή αν φτάνουν και για δεύτερη. Επίσης έχει σημασία στην αναμονή αν έχει και η ίδια κάποιες απαιτήσεις ιδιαίτερες πχ, να έχει κοινά εμφανισιακά με τη δότρια ή αν την ενδιαφέρει η ομάδα αίματος.. αν το ψάξει λίγο στο ίντερνετ υπάρχουν πλέον αρκετές εμπειρίες από δωρεά. Να πάει με έτοιμες ερωτήσεις για να μη βρεθεί προ εκπλήξεων! Μακάρι να της πάνε όλα καλά!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 minutes ago, vikib said:

κοριτσαρες μου για να μην ανησυχειτε η χοριακη της ρενας τριπλασιαστηκε

εμεις καλα.καθε μερα βολτες λογω καλου καιρου.κ φυσικα εχουμε κ τις ετοιμιασιες

Βικυ μου ευχαριστουμε για την ενημερωση!!!

Ρενακι μου!!! Μπραβο!!! Ολα καλα!!!! Μεγαλωνει το σπορακι σου!!!

Βικακι τι καλα που κανετε βολτουλες!!! Ειναι και ο καιρος καλος!!! Σε ρωτησα και πιο πριν αλλα μαλλον δεν το ειδες, ποτε με το καλο εχετε τη βαφτιση;; 

Ιωαννα σε περιμενουμε!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια Σορυ για την αργοπορία δούλευα πριν. Χρειάζομαι τα φώτα σας 342 βγήκε η χοριακη λίγο δεν είναι;  Τελευταία περίοδος 21/2.. Είμαι μπερδεμένη, περιμέναμε πάνω από 1000 τιμή...Για πείτε! 

Μπράβο στη Ρένα πολύ χαίρομαι!! 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο στην Ρενα μας!!! με το καλο!!! Ιωαννα μου μιλησες με τον γιατρο σου?? γενικα εχεις σταθερο κυκλο?? μηπως εγινε αργοπορημενα η συλληψη κι η ορμονη δεν εχει προλαβει να ανεβει αρκετα?? 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 minute ago, Myrtoulita είπε:

Μπραβο στην Ρενα μας!!! με το καλο!!! Ιωαννα μου μιλησες με τον γιατρο σου?? γενικα εχεις σταθερο κυκλο?? μηπως εγινε αργοπορημενα η συλληψη κι η ορμονη δεν εχει προλαβει να ανεβει αρκετα?? 

Μετά τη γέννα μου έχει έρθει περίοδος μόνο 3 φορές κ όχι σταθερά.  Πριν την πρώτη εγκυμοσύνη είχα σταθερό κύκλο...  Θα πάρω τη γιατρό μου αλλά ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας πρώτα γιατί ξέρετε απ αυτά!! 

Και να μην είμαι έγκυος δεν πειράζει, να είστε ειλικρινείς ε; 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου με 300+++ χοριακη δεν γινεται να μην εισαι εγκυος!!! παρε και την γιατρο σου...μπορει να σου πει να πας Δευτερα για επαναληψη χοριακης κι αν διπλασιαζεται η τιμη σημαινει οτι ολα πανε καλα!!! 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, vikib είπε:

α νινακι μου το χω ξαναπει.20/5για να γιορτασουμε κιολας

Ιωαννα ποτε περιπου συλληψη;

 

Εγκυος εισαι κανε κ τριτη να δουμε αυξηση

2 ελεύθερες επαφές είχαμε όλες κ όλες, μια γύρω στις 10 Μαρτίου κ άλλη μια πριν 10 μέρες περίπου.  Γίνεται να έχει γίνει σύλληψη λίγες μέρες πριν την "υποτιθέμενη"  περίοδο;  Πφφ πολύ πολύπλοκα πράγματα ρε κορίτσια κ η γιατρός δε σηκώνει το τηλ, έστειλα μήνυμα! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα μου εγκυος εισαι σιγουρα γιατι αν δεν ησουν δεν θα υπηρχε καθολου αυτη η ορμονη στο αιμα σου. Απλα μπορει η συλληψη να εγινε πιο αργα. Δηλαδη η επαφη μπορει να εγινε 10/3 αλλα η συλληψη 13/3 ή 14/3. 

Σιγουρα ομως πρεπει να μιλησεις με ντοκ για να σου πει. Συνηθως ζητουν επαναληψη χοριακης για να δουν αν διπλασιαζεται και ειναι ολα οκ. 

Βικακι μου δεν το θυμομουν! Με το καλο!!!


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


μπραβοο ρενααααα μου..............!!!! ευχαριστουμε βικη που μας ενημερωσες και θα ηθελα και εγω να ερθω στην ομαδα σας στο viber... ιωαννα και στιμ πρωτη επαφη να εγινε η συλληψη η χωριακη ειναι πολυ καλη πιστευω....!!!!! εννοειτε ενημερωσε τον γιατρο σου αλλα θεωρω πως δεν χρειαζεται να ανυσηχεις οπως λενε και τα κοριτσια σημασια εχει να διπλασιαζετε....!!!!

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Βρήκα τελικά τη γιατρό μου, είπε μάλλον ξεκινάει μια κύηση κ να επαναλάβω μια χοριακη σε μια βδομάδα.  Άρα όλα καλά, θα κάνω ο,τι μου είπε κ ο,τι είναι να γίνει, θα γίνει. :-)

Αντε τώρα ποια παίρνει σειρά; 

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

αν οντως ειχες επαφη 10/03 τοτε λογικα εισαι περιπου 3μιση εβδομαδων μπορει και 4, οποτε η τιμη της χοριακης σου ειναι μια χαρα!!! δεν σου ειπε να ξεκινησεις φολλικο οξυ?? 


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Myrtoulita είπε:

αν οντως ειχες επαφη 10/03 τοτε λογικα εισαι περιπου 3μιση εβδομαδων μπορει και 4, οποτε η τιμη της χοριακης σου ειναι μια χαρα!!! δεν σου ειπε να ξεκινησεις φολλικο οξυ?? 

Μακάρι να είναι έτσι.. Θα κάνω υπομονή μια εβδομάδα ακόμα κ μετά θα μάθω κ σίγουρα.  Ξεκίνησα από χτες να παίρνω το σίδηρο που έπαιρνα κ στην άλλη εγκυμοσύνη κ έχει μέσα φυλλικο.  Η γιατρός δε μου είπε κάτι αλλά πλέον τα ξέρω κ τα κάνω από μόνη μου! 

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...