Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Aangelika8 είπε:

      Να ρωτήσω κ εγώ κορίτσια πόσο είναι το κόστος των εξετάσεων θρομβοφιλιας? Μόνο αυτές δεν έχω κάνει κ είπαμε με το γιατρό εφόσον έχουμε υγιης βλαστοκυστη στον προεμφυτευτικο, πριν την εμβρυομεταφορα να γίνει κ αυτός ο έλεγχος... Βέβαια στις τελευταίες εμβρυομεταφορες έκανα προληπτικά κ αντιπηκτικες. 

      Αυτές που δεν γράφονται είναι το γονιδιακό πακέτο ελέγχου. Μόνο ενα (το MHTFR) από τα περίπου 20 γονίδια γράφεται και σε κάποια κέντρα αφορούν το ποσό αυτό από το πακέτο. Εκεί που τις έκανα πχ εγώ κόστιζε 180 ο πλήρης γονιδιακός έλεγχος και μου αφαίρεσαν τα 50 ευρώ από το MHTFR που γραφόταν μέσω ΕΟΠΠΥ. Όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις θρομβοφιλιας που δικαιολογουνται μέσω ΕΟΠΠΥ και μπορείς να τις κάνεις και στο Ελενα τελείως δωρεάν (χρόνος προθρομβινης, αντιφωσφολιπιδικο κλπ) ήταν μια χαρά αλλά από τον γεννετικο βγήκε ότι είχα το γονίδιο της προθρομβινης που ευθύνεται για θρομβωσεις στην εγκυμοσύνη οπότε και έκανα αντιπηκτικες και με παρακολουθουσε και αιματολογος ανά 2-3 μήνες στην εγκυμοσύνη για να βλεπουμε αν έχει αλλάξει κάτι οπότε  να χρειάζομαι μεγαλύτερη δόση. Η αδερφή μου είχε το γονίδιο Leiden που και αυτό προκαλεί θέματα σε εγκυμοσύνη οπότε πήρε και αυτή αντιπηκτικη αγωγή σε εγκυμοσύνη με φυσική σύλληψη. Να τις κάνεις όλες τις απαραίτητες εξετασεις πριν την ετ γιατί είναι πολύτιμες οι υγιεις βλαστοκυστες, μην αφήσεις τίποτα στην τύχη.

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Ζουζουνες έκανα την επόμενη χοριακη σήμερα κ περιμένω μετά τις 6 αποτελεσματα.  . 

ΤονιΑ μου με το καλο αύριο η β....

Μυρτουλιτα μου καλη ανταμωση με τον έρωτα...

Αμποτακι μουυυ.....μου ελειψες... ηρθε το σποριιι μου... έλα στο βαιμπερ...Σε περιμένουμε πως κ πως...   κ εσύ νινακι μου θα ρθεις τελικα; πως εισαι;

Πουλάκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ...

Ιωάννα μου την Παρασκευή ή επόμενη χοριακη;

Ιοιο μου που εισαι; τι κάνεις;

Σιτακι; μαμυ; εβελινακι; μαρακι;

Σας φιλώ όλες...

  • Μου αρέσει 2

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

4 hours ago, Rena87 said:

Ζουζουνες έκανα την επόμενη χοριακη σήμερα κ περιμένω μετά τις 6 αποτελεσματα.  . 

ΤονιΑ μου με το καλο αύριο η β....

Μυρτουλιτα μου καλη ανταμωση με τον έρωτα...

Αμποτακι μουυυ.....μου ελειψες... ηρθε το σποριιι μου... έλα στο βαιμπερ...Σε περιμένουμε πως κ πως...   κ εσύ νινακι μου θα ρθεις τελικα; πως εισαι;

Πουλάκι μου σε ευχαριστώ πολύ πολύ...

Ιωάννα μου την Παρασκευή ή επόμενη χοριακη;

Ιοιο μου που εισαι; τι κάνεις;

Σιτακι; μαμυ; εβελινακι; μαρακι;

Σας φιλώ όλες...

Ρενακι μου καλό!!! Αντε θα περιμενουμε οποτε μπορεσεις να μας πεις τα νεα της χοριακης!!!! Ευχομαι να ειναι τεραστια!!!

Θελω να ερθω viber αλλα δεν εχω πολυ καλη σχεση με το κινητο Ρενακι μου, με κουραζει να χτυπαει ολη την ωρα γιαυτο το αποφευγω. Αλλα θα ηθελα να ερθω και να σας δω κιολας!!! καποια στιγμη μπορει να ερθω ομως!!! 

Σημερα μου εστειλαν τα αποτελεσματα των ιστολογικων και για την κυστη γραφει: - κυστη ενδομητριωσης, -κυστη ωχρου σωματιου, -πολαπλα κυστικα ωοθηλακια. Μπερδευτηκα, δεν καταλαβαινω τελικα τι ηταν. Ηταν ολα αυτα μαζι;;; Μαλλον... Τελος παντων... Θα περιμενω να το συζητησω με την γιατρο οταν θα παω σε λιγες μερες που θα συμπληρωθει μηνας μετα την επεμβαση. 

 

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας!!! εμεις πηγαμε στον ντοκ και ειναι ολα Δοξα τον Θεο ΤΕΛΕΙΑ!!! κλεισαμε και ραντεβου για αυχενικη!!! Τονακι και Ρενακι περιμενουμε και τα δικα σας νεα!!!!

  • Μου αρέσει 5

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομορφη μου παρεούλα!!! Κορίτσια μου σήμερα ειμαι στην παράνοια!!!! Θυνάστε που έκανα ενα τεστάκι 5 μέρες πρίν την περίοδο βγηκε αρνητικο και μετα έκανα ένα ακόμη στις 30 που περιμένα και ήταν ξανα αρνητικο;?; Ε σήμερα είμαι στις 4 μέρες καθυστέρησης...κάθομαι στη δουλεία βλέπω το φαρμακείο απέναντι και λέω: "οοοοοοχι καλή μου δεν θα πας να πάρεις" Εσυ είσαι που τα λές;?;  Δεν αντεξα η κακούργα και όπως ήταν αναμενόμενο βεβαίως βεβαίως τσουουουουπ...για ποτε μπηκα και το πήρα χαμπάρι δεν πήρα!!! Βέβαια δεν είχε  κλίαρ μπλου και πήρα το iq (νέας γεννιάς λεει)...πάω σπιτι..λέω θα το κάνω το πρώι...εσυ είσαι που τα ξανα λές; τσουουουουουπ ξανα παω τουλαετα το κάνω και τσουουουουουπ ΝΑ ΣΟΥ ΠΑΛΙ ΤΟ ΠΛΙΝ ΜΕΣ ΤΗ ΜΟΥΡΗ!!!!! ε μα ήμαρτον...η τα τεστ με σνονπαρουν ή κορίτσια μου δεν μου έρχεται λόγο του αγχους!!! Στγνωμη για την πολυλογια μου αλλα επαθα μια μικρουουουλα κρηση και ηθελα να τη μοιραστω μαζι σας!!! :shock: Σας φιλω γλυκα!!!!!!!!

@Myrtoulita μου γλυκια ολα να ειναι υπέροχα συνέχεια σου εύχομαι!!! Πολυ χαίρομαι για όλες σας...μεσα απ τη καρδια μου σας το λεω!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Evi_Arv σ'ευχαριστω πολυ κοπελα μου!!! οσο για σενα σε καταλαβαινω...κοιτα να δεις απο την στιγμη που εχεις καθυστερηση το τεστ δειχνει οποια ωρα και να το κανεις...εσυ εχεις παντα σταθερο κυκλο;; παντως να ξερεις ο γιατρος μου εμενα λεει 5 μερες πανω 5 κατω ειναι φυσιολογικο!! περιμενε μεχρι τελος της εβδομαδας κι αν δεν κανε καλυτερα μια χοριακη που ειναι πιο αξιοπιστη η μιλα με τον γιατρο σου!!! 

  • Μου αρέσει 1

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το ξέρω κορίτσι μου και εγώ έτσι πιστευω. Οτι αν ηταν να δειξει κατι θα το εδειχνε με 4 μερες καθυστερηση. Αλλα είναι που εχω σταθερο κυκλο και ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ μου το κάνει αυτο (βρηκε τον μηνα η ατιμη) γιαυτο και δεν αντεξα στον πιρασμό είναι η αλήθεια!! Ποτε ξανα δεν είχα 4 μέρες!! Μετα την τρίτη σφαλιάρα δεν ξανα κάνω τέστ που να βαραω τον πισινο μου στο πατωμα! Αχαχαχαχα!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Μυρτουλιτα μου μπραβο που ειναι ολα τελεια!!!με το καλο τωρα η αυχενικη!!!

Evi σε καταλαβαινω και νομιζω οι περισσοτερες απο μας ετσι θα σκεφτομασταν αφου εχεις σταθερο κυκλο ειναι λογικο να σκεφτεσαι ετσι!!! Προσπαθησε ομως να ηρεμησεις!!! Και μην στεναχωριεσαι!!! Εμεις εδω ειμαστε για να στηριζουμε η μια την αλλη!!! 

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Myrtoulita said:

σ'ευχαριστω πολυ νινακι μου!! κι εσυ συντομα με ενα σπορακι στην κοιλιτσα!! δεν αδιαθετησες ακομα ε;;

Να 'σαι καλά Μυρτουλίτα μου!!! Μπα ακομα τιποτα!!!

  • Μου αρέσει 1

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μπράβο Μυρτουλιτα,εύχομαι όλα τέλεια να συνεχίσουν να πηγαίνουν! Ρένα μου μη μας ξεχάσεις με την χοριακη ε; Αυτό το βαιμπερ δεν το χω ούτε καν εγκαταστήσει... Να το κάνω λέτε;  Πφφ μάλλον τα λέτε όλα εκεί κ εδώ τίποτα!  

Εύη μου είναι δικαιολογημενο το άγχος σου αλλά προσπάθησε (όσο δύσκολο είναι)  να χαλαρώσεις,  ίσως από το άγχος σου δεν έχεις ακόμα αδιαθετησει... Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται κ πόσο καιρό προσπαθείτε;  να είσαι ήρεμη κ θα έρθει εκεί που δεν το περιμένεις!  

Ρένα μου την Παρασκευή θα επαναλάβω χοριακη, μάλλον τότε θα ξέρω πολλά!  Για την ώρα έχω πολλά κολπικά υγρά, πονοκεφάλους κ άπειρα νεύρα,  έχουν αρχίσει κ με φοβούνται οι γύρω μου χαχαχαχαχ 

  • Μου αρέσει 4

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω πολυ κοριτσι μου...και σε εσενα να πανε ολα αψογα ευχομαι!!! Ιωαννα μου αυτο αναρωτιεμαι κι εγω...τα αλλα μας κοριτσια που πηγαν!! εγω το εχω σβησει το βαιμπερ γιατι δημιουργουσε προβλημα στο κιν μου!! αρχιζουν σιγα σιγα τα συμπτωματα...νευρα εχω κι εγω ορισμενες φορες και μετα αναρωτιεμαι γιατι νευριασα...ασε ορμονες χαχαχα 

  • Μου αρέσει 2

2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Τονι@ said:

Κορίτσια μου γυρίσαμε κι εμείς.  Όλα καλά δόξα τω Θεό.  Το μωρό μας έφτασε μισό κιλό και όλα πάνε καλά!  

Ωχ μωρε η μπουμπου που μεγαλωσε!!! Συγχαρητηρια μπραβο Τονια μου!!! 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Τι κάνετε;;;ΑΠ'ότι βλέπω το τελευταίο μήνυμα από χθεσ είναι δικό μου όπως και το πρώτο σημερινό!!!

Πού χαθήκατε;;Έλπίζω να είστε όλες καλα!!!Εγώ μόλις έβαλα τις φακές μου να γίνονται και έκατσα γραφείο να διορθώσω...Σασ φιλώ!!!

  • Μου αρέσει 2

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...