Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Κορίτσια καλησπέρα! Έχω αγχωθεί πάλι γιατί έκανα κάτι εξετάσεις θρόμβο φιλίας και ενώ όλες είναι καλες βγήκε ένα PAI-1 4G/4G που ενώ στα αλλά λέει φυσιολογικός γονότυπος σε αυτό δεν λέει. Ξέρει κάποια κοπέλα τι είναι αυτό; Είμαι  7η βδομάδα και αντιπηκτικές δεν κάνω ούτε ασπιρίνη παίρνω.. Σήμερα το ιατρείο είναι κλειστό όποτε αύριο θα επικοινωνήσουν μαζί μου και έχω αγχωθεί.. 

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ στις 7 έχω ραντεβού.  Τι ώρα θα τελειώσει άγνωστο.  Βλέπω τις άλλες κοπέλες όταν έρχονται για Β επιπέδου που μπαίνουν και βγαίνουν. Πιστεύω ότι ένα δίωρο το έχουμε μέσα στο νερό 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Myrtoulita είπε:

@IoannaMas μια φιλη μου θα γεννησει εκει...ειναι καλο;;;

Εγώ έμεινα ευχαριστημένη για αυτό κ μάλλον θα ξαναπάω.  Είναι κ κοντά μου γιατί μενω Χαϊδάρι. Αν θέλει πληροφορίες η φίλη στείλε μου πμ. 

Καλή τύχη στις κοπέλες αύριο που θα δείτε τα μωράκια σας!! 

Τόνια μου σου εύχομαι να έχεις έναν τοκετό όπως τον θέλεις. Είναι πολύ όμορφο η γέννα στο σπίτι, θα μου άρεσε πάρα πολύ νομίζω αλλά δύσκολα θα άντεχα χωρίς επισκληριδιο δυστυχώς, ειδικά με τις γέννες μεγάλης διάρκειας που έχω!

  • Μου αρέσει 1

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

25 minutes ago, IoannaMas είπε:

Εγώ έμεινα ευχαριστημένη για αυτό κ μάλλον θα ξαναπάω.  Είναι κ κοντά μου γιατί μενω Χαϊδάρι. Αν θέλει πληροφορίες η φίλη στείλε μου πμ. 

Καλή τύχη στις κοπέλες αύριο που θα δείτε τα μωράκια σας!! 

Τόνια μου σου εύχομαι να έχεις έναν τοκετό όπως τον θέλεις. Είναι πολύ όμορφο η γέννα στο σπίτι, θα μου άρεσε πάρα πολύ νομίζω αλλά δύσκολα θα άντεχα χωρίς επισκληριδιο δυστυχώς, ειδικά με τις γέννες μεγάλης διάρκειας που έχω!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.  Έχω μεγάλο θέμα με όλα αυτά που γίνονται μέσα στα μαιευτήρια και επίσης δεν είμαι άνθρωπος που θα κάτσω σαν το πρόβατο στη σφαγή να μου κάνουν οτι θέλουν χωρίς να έχω γνώμη.  Δυστυχώς είναι δύσκολο να βρεις υποστήριξη σε.μια τέτοια απόφαση γιατί "όλοι ετσι κανουν. "Οπότε πραγματικά εύχομαι να.μπορέσω να γεννήσω όπως θέλω. 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.  Έχω μεγάλο θέμα με όλα αυτά που γίνονται μέσα στα μαιευτήρια και επίσης δεν είμαι άνθρωπος που θα κάτσω σαν το πρόβατο στη σφαγή να μου κάνουν οτι θέλουν χωρίς να έχω γνώμη.  Δυστυχώς είναι δύσκολο να βρεις υποστήριξη σε.μια τέτοια απόφαση γιατί "όλοι ετσι κανουν. "Οπότε πραγματικά εύχομαι να.μπορέσω να γεννήσω όπως θέλω. 

Ξέρω ότι στο εξωτερικό κ πιο πολύ στις σκανδιναβικες χώρες γεννάνε στο σπίτι κ για να γεννήσεις νοσοκομείο πρέπει να υπάρχει ιατρικός λόγος. Παρ όλα αυτά πώς μπορείς να είσαι σίγουρη ότι δεν θα χρειαστείς καισαρική ή επισκληριδιο;  Πιστεύω είναι μια απόφαση που πρέπει να τη σκεφτείς καλά γιατί μια γέννα καμιά φορά έχει κ απρόοπτα κ δυστυχώς δεν είναι για όλες μας έτσι όπως την είχαμε φανταστεί..για αυτό σε τελική ανάλυση το σημαντικό είναι να πάνε όλα καλά για το μωρό κ τη μητέρα... 

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Τονι@ είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου.  Έχω μεγάλο θέμα με όλα αυτά που γίνονται μέσα στα μαιευτήρια και επίσης δεν είμαι άνθρωπος που θα κάτσω σαν το πρόβατο στη σφαγή να μου κάνουν οτι θέλουν χωρίς να έχω γνώμη.  Δυστυχώς είναι δύσκολο να βρεις υποστήριξη σε.μια τέτοια απόφαση γιατί "όλοι ετσι κανουν. "Οπότε πραγματικά εύχομαι να.μπορέσω να γεννήσω όπως θέλω. 

ενα εχω να πω!!!!!! ειναι πολυ τολμηρη!!!!! καε αυτο που θες αρκει να εισαι ηρεμη!!!

εχουμε μερεςναμιλησουμε!!! ελπιζω να εισαι καλα!!!! σε φιλω πολυ πολυ.... να προσεχεις!!! δουλεια συνεχιζεις??? κλωτσαει η μπουμπου??? φουσκωσες???αυριο το μεγαλο ραντεβου απο τους υπερηχους!!!!!! σου ευχομαι να την χρτασεις!!!

ιωανναμας εισαι καλα???? πως προχωραει η εγκυμοσυνη???

μυρτουλα εσυ???? οολα καλα??? κι εσυ αυριο ντοκ ε???

νινακι μου γλυκο οοολα καλα???? βαρας???? φιλακια καλη επιτυχια!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 2

pioqp3.png

88BZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, κοπελιες. Μου φαίνεται ότι, με τον μέσο όρο ηλικίας που αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει εδώ μέσα, πρέπει να την κάνω για αλλού και να ανοίξω θέμα για μαμάδες 35+ !!! Εγώ είμαι 36 και η κόρη μου 7,5! Δεν προσπαθώ πολύ καιρό είναι αλήθεια κι ελπίζω να έρθει το δεύτερο το ίδιο εύκολα με το πρώτο. Εύκολη σύλληψη, τέλεια εγκυμοσύνη, πολύ κακό μετεγχειρητικό στάδιο, όμως (καισαρική φυσικά...).

Ιωάννα, συμφωνώ μαζί σου όσον αφορά την επικινδυνότητα του τοκετού στο σπίτι. Ζω στο εξωτερικό. Ναι μεν αρκετές γεννούν στα σπίτια αλλά η συντριπτική πλειοψηφία ακολουθεί πιστά τους κανόνες του προγεννητικού ελέγχου και γεννούν σε μαιευτήρια. Και, όπως σωστά είπες, σίγουρα ό,τι είναι κοντά στη φύση είναι καλύτερο αλλά τί γινεται αν χρειαστεί ιατρική ή χειρουργική επέμβαση...;

Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι στις μέλλουσες μαμάδες και γρήγορα να μείνουν έγκυες όσες προσπαθούν! Καλώς σας βρήκα. 

  • Μου αρέσει 2

squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσαρες μου!!! Ρενα μου!!!!!! Επιτελους!!!!! Με εκανες τοσο χαρουμενη, δε μπορω να το πιστεψω ειλικρινα!! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να πανε ολα τελεια!!!!!  Εγω ειχα θεματα με το ιντερνετ κ μου ηταν δυσκολο να επικοινωνησω... σας διαβαζα ομως απο αλλου. Καλα ειμαι κοριτσακια μου... προσπαθω να μη  εχω το μυαλο μου στο πολυποθητο θεμα αλλα δυσκολα.. μακαρι τωρα που εκανε την αρχη το Ρενακι κ απ οτι ειδα ακολουθησαν κ αλλες να ερθει συντομα το σπορακι κ σε μας που προσπαθουμε!!! Μουτζουριτσα μου σε τι φαση βρισκεσαι? Εγω αυτη τη βδομαδα υπολογιζω τις γονιμες οποτε ξερεις... βαρεμα κ ξανα βαρεμα! Καλωσοριζω τα νεα μελη της παρεας! Ας μου πει καποια πως σας βρισκω στο βαιμπερ. Φιλακια σε ολες!!!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, 17μαρτη2015 είπε:

ενα εχω να πω!!!!!! ειναι πολυ τολμηρη!!!!! καε αυτο που θες αρκει να εισαι ηρεμη!!!

εχουμε μερεςναμιλησουμε!!! ελπιζω να εισαι καλα!!!! σε φιλω πολυ πολυ.... να προσεχεις!!! δουλεια συνεχιζεις??? κλωτσαει η μπουμπου??? φουσκωσες???αυριο το μεγαλο ραντεβου απο τους υπερηχους!!!!!! σου ευχομαι να την χρτασεις!!!

ιωανναμας εισαι καλα???? πως προχωραει η εγκυμοσυνη???

μυρτουλα εσυ???? οολα καλα??? κι εσυ αυριο ντοκ ε???

νινακι μου γλυκο οοολα καλα???? βαρας???? φιλακια καλη επιτυχια!!!!

 

 

Μαρτακι μου μου έχεις λείψει! !!! Φουσκωνω σιγά σιγά και το μικρούλι μεγαλώνει και στριφογυριζει. Νιώθω κάθε της κίνηση.  Εσύ τι κάνεις?  Τα παιδάκια σου? ?

 

5 hours ago, Abbot είπε:

Γεια σας κοριτσαρες μου!!! Ρενα μου!!!!!! Επιτελους!!!!! Με εκανες τοσο χαρουμενη, δε μπορω να το πιστεψω ειλικρινα!! Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου να πανε ολα τελεια!!!!!  Εγω ειχα θεματα με το ιντερνετ κ μου ηταν δυσκολο να επικοινωνησω... σας διαβαζα ομως απο αλλου. Καλα ειμαι κοριτσακια μου... προσπαθω να μη  εχω το μυαλο μου στο πολυποθητο θεμα αλλα δυσκολα.. μακαρι τωρα που εκανε την αρχη το Ρενακι κ απ οτι ειδα ακολουθησαν κ αλλες να ερθει συντομα το σπορακι κ σε μας που προσπαθουμε!!! Μουτζουριτσα μου σε τι φαση βρισκεσαι? Εγω αυτη τη βδομαδα υπολογιζω τις γονιμες οποτε ξερεις... βαρεμα κ ξανα βαρεμα! Καλωσοριζω τα νεα μελη της παρεας! Ας μου πει καποια πως σας βρισκω στο βαιμπερ. Φιλακια σε ολες!!!!! 

Αμποτακι κι εσύ μας έλειψες πολύ! ! Ελπίζω να ηρεμησες και να είσαι καλά τώρα.  Θα έρθει το πολυπόθητο αγάπη μου!  Να προσέχεις πολύ!

 

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλα τα κορίτσια! !

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημερα!!! Τι μου κανετε;;;

Rica, δεν εχουμε και τοση διαφορα ηλικιας!! Εγω ειμαι 33. Ευχομαι το ιδιο ευκολα να ερθει κ το δευτερο παιδακι σου. 

Αμποτακι!!! Βαρας ε;;; Αντε καλη τυχη!!!

Μαρτη μου!!! Τι κανετε;;;; Μεγαλωνετε;;; Εγω δεν βαραω ακομα Μαρτη μου. Περιμενω να αδιαθετησω. 

 


k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, rica είπε:

Καλώς σας βρήκα λοιπόν, κοπελιες. Μου φαίνεται ότι, με τον μέσο όρο ηλικίας που αντιλαμβάνομαι ότι υπάρχει εδώ μέσα, πρέπει να την κάνω για αλλού και να ανοίξω θέμα για μαμάδες 35+ !!! Εγώ είμαι 36 και η κόρη μου 7,5! Δεν προσπαθώ πολύ καιρό είναι αλήθεια κι ελπίζω να έρθει το δεύτερο το ίδιο εύκολα με το πρώτο. Εύκολη σύλληψη, τέλεια εγκυμοσύνη, πολύ κακό μετεγχειρητικό στάδιο, όμως (καισαρική φυσικά...).

Ιωάννα, συμφωνώ μαζί σου όσον αφορά την επικινδυνότητα του τοκετού στο σπίτι. Ζω στο εξωτερικό. Ναι μεν αρκετές γεννούν στα σπίτια αλλά η συντριπτική πλειοψηφία ακολουθεί πιστά τους κανόνες του προγεννητικού ελέγχου και γεννούν σε μαιευτήρια. Και, όπως σωστά είπες, σίγουρα ό,τι είναι κοντά στη φύση είναι καλύτερο αλλά τί γινεται αν χρειαστεί ιατρική ή χειρουργική επέμβαση...;

Καλή εγκυμοσύνη εύχομαι στις μέλλουσες μαμάδες και γρήγορα να μείνουν έγκυες όσες προσπαθούν! Καλώς σας βρήκα. 

Καλημέρα!!  Ναι Rica κ εγώ έχω μεγαλώσει εξωτερικό, ξέρω ότι γίνεται αυτό αλλά έβλεπα μια εκπομπή σχετικά κ νομίζω για τη Δανία έλεγε ότι αν θες να γεννήσεις μαιευτήριο πρέπει να υπάρχει ιατρικός λόγος αλλιώς τη μαία σου κ σπίτι. Πρέπει να είναι πιο ωραίο σαν εμπειρία αλλά θέλει τόλμη όπως είπε κ η Μάρτη!  

Εμένα κορίτσια η εγκυμοσύνη τα ίδια, δεν νιώθω κ τίποτα τρομερό..  Ίσως είναι πολύ νωρίς ακόμα για συμπτώματα! 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή βδομάδα να έχουμε :)

@Rena87 και @IoannaMas πολλά πολλά συγχαρητήρια για τα σποράκια σας!!! Να πάνε όλα καλά και να έχετε μια super εγκυμοσύνη :) .

@Τονι@ με το καλό η Β επιπέδου σήμερα περιμένουμε τα νέα της κουκλάρας σου!!!

Ένα τεράστιο φιλί σε όλες τις κοπελιές μου!!!

  • Μου αρέσει 3

rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...