Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Μπουγαρίνια μου... συγνώμη που δεν έστειλα αλλά έτρεχα για δουλειές όλο το πρωί κ μετά για δουλειά κ δεν είχα φορτώσει το κιν κ σχολασα 11... Ευχαριστώ βικακι μου που τις ενημέρωσες....  ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ αγάπες μου....είμαι πολύ χαρούμενη... τώρα επόμενη χοριακη τη Δευτέρα και μου είπε ο πρώτος υπέρηχος τη Μεγάλη δευτέρα γιατί θα φύγω για Κέρκυρα Μ. Τετάρτη...  οριακά να ακούσω καρδούλα πριν πάω για να είμαι ήσυχη...αλλά οκ...το βλέπουμε.  ....

Ιωάννα μου μη μου αγχώνεσαι... δεν είναι η τιμή του σημαντικό...αλλά το αν θα διπλάσιαστει....για αυτο υπομονή μέχρι την επόμενη...  όπως κ εγώ... 

Σας φιλώ όλες!!!!

 

Ααα...τονακι μου.. Β επιπέδου κιόλας... καρδούλα μουυυυ

Επίσης να σας πω ότι από σήμερα άρχισα ουτρο λόγω της αποβολης κ σαλοσπιρ προληπτικά... αυτο το σαλοσπιρ δε το θελω καθόλου...το φοβάμαι....και πιο πολύ γιατί μου είπε ότι θα το κοψω μόλις περάσει το τρίμηνο κ φοβαμαι μη το κοψω κ συμβεί μετά κάτι σε προχωρημένο μηνα.. αλλά προσπαθώ να δίωξω αυτές τις σκέψεις...δε έχω κ άλλη επιλογή... λόγω ιστορικού πρέπει να προσέχουμε.... 

  • Μου αρέσει 4

Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

8 hours ago, Rena87 said:

Μπουγαρίνια μου... συγνώμη που δεν έστειλα αλλά έτρεχα για δουλειές όλο το πρωί κ μετά για δουλειά κ δεν είχα φορτώσει το κιν κ σχολασα 11... Ευχαριστώ βικακι μου που τις ενημέρωσες....  ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΤΗΚΕ αγάπες μου....είμαι πολύ χαρούμενη... τώρα επόμενη χοριακη τη Δευτέρα και μου είπε ο πρώτος υπέρηχος τη Μεγάλη δευτέρα γιατί θα φύγω για Κέρκυρα Μ. Τετάρτη...  οριακά να ακούσω καρδούλα πριν πάω για να είμαι ήσυχη...αλλά οκ...το βλέπουμε.  ....

Ιωάννα μου μη μου αγχώνεσαι... δεν είναι η τιμή του σημαντικό...αλλά το αν θα διπλάσιαστει....για αυτο υπομονή μέχρι την επόμενη...  όπως κ εγώ... 

Σας φιλώ όλες!!!!

 

Ααα...τονακι μου.. Β επιπέδου κιόλας... καρδούλα μουυυυ

Επίσης να σας πω ότι από σήμερα άρχισα ουτρο λόγω της αποβολης κ σαλοσπιρ προληπτικά... αυτο το σαλοσπιρ δε το θελω καθόλου...το φοβάμαι....και πιο πολύ γιατί μου είπε ότι θα το κοψω μόλις περάσει το τρίμηνο κ φοβαμαι μη το κοψω κ συμβεί μετά κάτι σε προχωρημένο μηνα.. αλλά προσπαθώ να δίωξω αυτές τις σκέψεις...δε έχω κ άλλη επιλογή... λόγω ιστορικού πρέπει να προσέχουμε.... 

Ρενακι μου καλο καλημερα!!!Σε καταλαβαινω που εχεις αυτες τις ανησυχιες!! Ομως ξερεις και εσυ οτι πρεπει να σκεφτεσαι αισιοδοξα!!! Σε φιλω πολυ γλυκα!!!

Καλημερα και σε ολα τα κοριτσια!!! Καλο σ/κ!!!

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!! Διάβασα τα νέα σας και χαίρομαι πολύ για όλες σας! Εγώ μόλις γύρισα απο την δουλειά και πλάκωθηκα στο σίδερο...Επίσης έχω να σας πώ πως η κοκκινομούρα δεν έχει έρθει ακόμη,δηλαδή είμαι στις 2 μέρες καθυστέρηση αν και τα συμπτωματα της τα έχω....Ισως να είναι και απο το άγχος μου βέβαια! Άντε να δούμε..:shock:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ προσπαθώ για 2ο παιδάκι. Υπάρχει άλλη από εδώ που προσπαθεί για 2ο; Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας κι αν κάπου μπορώ να βοηθήσω λόγω εμπειρίας, πολύ ευχαρίστως! Καλή Κυριακή σε όλες !

 

  • Μου αρέσει 3

squsqutrd20091204_1_H+korakla+mou+einai.png

wMZNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι κάνετε;; Εγώ πίνω το πρωινό μου καφεδάκι με τον άντρα μου!!!

Χαρούμενη μανούλα εμείς δεν βολταραμε χθες. Ο αντρας μου ήταν στη δουλεια κι εγω εκανα δουλειες στο σπιτι με πολυ σιδερο. 

7 hours ago, rica said:

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ προσπαθώ για 2ο παιδάκι. Υπάρχει άλλη από εδώ που προσπαθεί για 2ο; Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας κι αν κάπου μπορώ να βοηθήσω λόγω εμπειρίας, πολύ ευχαρίστως! Καλή Κυριακή σε όλες !

 

Rica καλημέρα!!! Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!Εγώ προσπαθώ για πρώτο παιδάκι!!! Αλλα έχουμε κορίτσια συην παρέα που προσπαθούν για δεύτερο. Σου εύχομαι να ερθει το γρηγοροτερο. 

Προσπαθείς καιρο;;;

Εγω πανω από χρονο. Πριν λιγες ημερες εκανα εγχειρηση λαπαροςκοπικα και υστεροσκοπηση για κυστη ενδομητριωσης απο την ωοθηκη και εναν πολυποδα στη μητρα και τωρα περιμενω να αδιαθετησω. 

  • Μου αρέσει 3

k0oZp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια, κ καλό μας μήνα! Είναι πολύ σημαντικός μήνας για εμάς, σε 3 μέρες είναι τα πρώτα γενέθλια της μικρής μου!! Rica καλωσηρθες φυσικά κ πολλές από εμάς προσπαθούμε για δεύτερο,να χαίρεσαι κ το πρώτο σου παιδάκι!  

Εγώ όπως τα ξέρετε, εννοείται κανένα ίχνος περιόδου κ στην αναμονή μέχρι την Παρασκευή που θα κάνω τη δεύτερη χοριακη όπως μου υπέδειξε κ η γιατρός.  Λογικά τότε θα ξεκαθαρίσει για τα καλά το τοπίο αλλά όπως όλα δείχνουν έχω μείνει έγκυος. Σφιζω από γονιμότητα κ εγώ κ ο άντρας μου όπως φαίνεται.  Είναι κ αυτός πολύ μικρός όμως (26) ίσως φταίει κ αυτό! 

Περιμένω νέα σας.... 

  • Μου αρέσει 2

bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, IoannaMas είπε:

Καλημέρα κορίτσια, κ καλό μας μήνα! Είναι πολύ σημαντικός μήνας για εμάς, σε 3 μέρες είναι τα πρώτα γενέθλια της μικρής μου!! Rica καλωσηρθες φυσικά κ πολλές από εμάς προσπαθούμε για δεύτερο,να χαίρεσαι κ το πρώτο σου παιδάκι!  

Εγώ όπως τα ξέρετε, εννοείται κανένα ίχνος περιόδου κ στην αναμονή μέχρι την Παρασκευή που θα κάνω τη δεύτερη χοριακη όπως μου υπέδειξε κ η γιατρός.  Λογικά τότε θα ξεκαθαρίσει για τα καλά το τοπίο αλλά όπως όλα δείχνουν έχω μείνει έγκυος. Σφιζω από γονιμότητα κ εγώ κ ο άντρας μου όπως φαίνεται.  Είναι κ αυτός πολύ μικρός όμως (26) ίσως φταίει κ αυτό! 

Περιμένω νέα σας.... 

Βρε αγάπη μου γλυκιά! !! ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! !!! Με χοριακη 300 δεν γίνεται να μην είσαι!! Ευχαριστησου το και με το καλό τα γενέθλια του μωρού σας!!!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Τονι@ είπε:

Βρε αγάπη μου γλυκιά! !! ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! !!! Με χοριακη 300 δεν γίνεται να μην είσαι!! Ευχαριστησου το και με το καλό τα γενέθλια του μωρού σας!!!!

Χαχαχα μη με μαλώνετε είμαι ανασφαλής :-P μπορεί να έμεινα έγκυος αλλά να μην έχουν πάει όλα καλά κ έτσι να πέσει η χοριακη ή να μείνει στάσιμη έτσι δεν είναι;  Η αρχή της εγκυμοσυνης είναι πολύ αβέβαιη για αυτό θέλω να περιμένω κ τη δεύτερη χοριακη για να χαρώ!  Δε θέλω να χαρώ κ μετά να απογοητευτώ... 


bTQNp3.pngNhzDp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, IoannaMas είπε:

Χαχαχα μη με μαλώνετε είμαι ανασφαλής :-P μπορεί να έμεινα έγκυος αλλά να μην έχουν πάει όλα καλά κ έτσι να πέσει η χοριακη ή να μείνει στάσιμη έτσι δεν είναι;  Η αρχή της εγκυμοσυνης είναι πολύ αβέβαιη για αυτό θέλω να περιμένω κ τη δεύτερη χοριακη για να χαρώ!  Δε θέλω να χαρώ κ μετά να απογοητευτώ... 

Το κατάλαβα.  Αλλά αν θες την γνώμη μου σε κάθε στάδιο μπορεί κάτι να πάει στραβά.  Αν σε κάθε φάση σκέφτεσαι ότι υπάρχει πιθανότητα να πάει κάτι στραβά δεν θα το χαρείς και είναι άδικο και για εσένα και για το μωρό σου. Κι εμένα είναι η πρώτη μου εγκυμοσύνη αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι ότι όλα θα πάνε καλά μέχρι τέλους.  Δεν είναι στο χέρι μας οπότε δεν έχει νόημα να σκεφτόμαστε διάφορα. 

  • Μου αρέσει 2

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...