Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Κορίτσια μου, πηρα τα αποτελέσματα..508

Δε μπορώ να το πιστέψω...χαρά και άγχος μαζί...

Μακάρι να πάνε όλα καλά.. θα διαβάσω αύριο τα νεακια σας.. με τραβάει ή μικρή για να παιξουμε..σας φιλώ!!!

ΑΧ πόση χαράααα... μπράβο εβελινακι μου.. μπράβο.. Να πάνε όλα τέλεια από εδώ κ περα...


Lilypie - (Lzpn)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το ξερω Χρυσακι μου γλυκο!και μπραβο σου που ποτε μα ποτε δεν τα παρατησες!και δεν πρεπει να στεναχωριεμαι η να απογοητευομαι!για καποιες ευκολο για αλλες δυσκολο το σημαντικο ειναι να μας ευλογησει ο θεος και να ερθει!αν παλι δεν ερθει...τι να πω?εκεινος θα ξερει καλυτερα....ενταξει ομολογω φοβαμαι πως θα παει...αν θα ειναι αυτο μονο η και κατι αλλο...αν θα τα καταφερω....εεε με εχουν πιασει ολα τωρα...θα περασει!ανυπομονω να παμε στο επομενο σταδιο ωστε να εχω μια εικονα τι πρεπει ακριβως να κανω...τελος εβδομαδας εσυ για τεστακι εε?αντε να περασουν νερο οι μερες ευχομαι!!!:D:D

ποσο καιρο προσπαθειτε??ειναι κανονικος ο κυκλος η εχεις πολυκυστικες??μεσα στα 5 χρονια ειχα μια παλλινδρομηση φυσιολογικη δυο αποτυχημενες σπερματεγχυσεις μια εξωσωματικη παλλινδρομηθηκε ..εκανα εξειδικευμενες εξετασεις που δεν γραφονται για να δω τι φταιει κ ολοι μου ελεγαν εισαι υπεργονιμη απλως ανηκεις στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα..μετα απο κλαμα πολλες προσευχες ηρθε το μικρο μου θαυματακι φυσιολογικοτατα απο κει που ελεγα πως δεν προκειται να γινω μαμα..πιστη κ η θεληση ολα τα νικα..

Κορίτσια μου, πηρα τα αποτελέσματα..508

Δε μπορώ να το πιστέψω...χαρά και άγχος μαζί...

Μακάρι να πάνε όλα καλά.. θα διαβάσω αύριο τα νεακια σας.. με τραβάει ή μικρή για να παιξουμε..σας φιλώ!!!

μπραβο Εβελινακι τελεια τα νεα σου..τωρα απολαυσε την εγκυμοσυνη σου

Κοριτσακια μου καλα αλκη μια εξαντλητικη μερα με τα ταλιμπανακθα μου εφτασε στο τελος της πηγαμε πανηγυρι αυριο εχει τεχνοπολη. Ουφ...αισθανομαι κομματια.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσαρες μου!!!!πως ειστε σημερα?χρονια πολλα σε οσες γιορταζετε η γιορταζουν δικα σας αγαπημενα ατομα!να τους χαιρεστε!εμενα γιορταζει ο πολυαγαπημενος πατερας μου!που ειναι μαχητης!που τον θαυμαζω και τον αγαπω οσο τιποτα στον κοσμο!(οσο μεγαλες και να μαστε κοριτσια ο μπαμπας ειναι ενας απο τους ερωτες της ζωης μας!χεχε!)

Χρυσακι μου 5 μηνες προσπαθουμε απο τον Ιουνιο...οχι δεν εχω πολυκυστικες ..ο κυκλος μου σταθερος οσο με θυμαμαι στις 32-35 μερες!εχουν υπαρξει ομως στιγμες που εχω κανει μεγαλους κυκλους (μια πρωτη φορα ηταν γυρω στα 19 μου φοιτητρια στην Αθηνα και ειχα παει στο γιατρο της κουμπαρας της μαμας μου μεγαλο ονομα στο Κολωνακι αυτος τοτε..μεγαλος σε ηλικια βεβαια...ο οποιος μου ειχε κανει υπερηχο σε συγκεκριμενη μερα για πολυκυστικες και εξετασεις τα παντα και ειχε διαγνωσει πως πολυκυστικες δεν εχω αλλα μου ειχε χορηγησει προγεστερονη σαν θεραπεια...εγω τοτε παιδακι κ ασχετη απο αυτα ξεχασα μια μερα ενα χαπι με αποτελεσμα την επομενη να ξυπνησω μεσα στο αιμα οταν τον καλεσα κατατρομαγμενη μου φωναξε κ με αποπηρε οποτε και εγω του λεω στο τηλεφωνο δεν θα τα παρω αυτα τα χαπια ξανα!κ εκεινος σαν απαντηση ειπε...καλα αμα θα θες να κανεις παιδι και δεν θα μπορεις θα με θυμηθεις!θυμαμαι να κλεινω να παιρνω τηλεφωνο τη μαμα μου και να κλαιω!απο χθες ξερεις ποσες φορες εχω σκεφτει ολο αυτο το σκηνικο?λεω κοιτα να δεις που ειχε δικιο!...)δλδ 40 η ακομα κ 52 μερες!παντα το διερευνουσα οταν μου συνεβαινε,πηγαινα γιατρο δηλαδη και παντα καταληγαμε πως ηταν απο αγχος η αναστατωση του κυκλου γτ οσο θυμαμαι τετοιες μεγαλες καθυστερησεις οντως συνεβαιναν οταν περνουσα δυσκολα...ο γιατρος μου εχει ολο το ιστορικο μου τα τελευταια 4 χρονια παω σταθερα σε αυτον!οποτε οταν πηγα να του πω ξεκιναμε ισως επρεπε εξ αρχης να με βαλει και σε εναν ορμονικο ελεγχο...βεβαια μεχρι τον Ιουνιο οι κυκλοι μου ηταν νορμαλ δλδ κανονικα για εμενα στις 32-35 μερες!ισως απο την αλλη ηθελε να με αφησει να δουμε μονη μου!τωρα αναμονη να αδιαθετησω να κανω τις εξετασεις μου κ βελπουμε!επισης γυμναζομαι συστηματικα και σχετικα εντονα οποτε σκεφτομαι μηπως ειναι και καμια προλακτινη ψηλα!θα δουμε τωρα!οσο δεν ηθελα να ερθει η ατιμη τοσο θελω τωρα για να μπω σε μια σειρα!


RyZa.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, πηρα τα αποτελέσματα..508

Δε μπορώ να το πιστέψω...χαρά και άγχος μαζί...

Μακάρι να πάνε όλα καλά.. θα διαβάσω αύριο τα νεακια σας.. με τραβάει ή μικρή για να παιξουμε..σας φιλώ!!!

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά στις εορτάζουσες :)

Εβελινάκι μου γλυκό πολλά πολλά Συγχαρητήρια με το καλό το δεύτερο ζουζουνάκι σου :D:D:D:D:D


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Χρόνια πολλά!

Εβελινακι πολλά συγχαρητήρια! Μια τελειομηνη κυηση κ ένα γερό μωράκι! Με προσοχή οι ταρζανιες με τη μικρη

Ζοζεφινακι καμία εξέλιξη; εύχομαι να γίνει το καλύτερο κ πιο ανωδυνο

Χρύσα μου πέρασες δύσκολα αλλά έχεις το θαύματακι σου! Εύχομαι στο δεύτερο να μην ταλαιπωρηθει καθολου

Μουτζουριτσα μου για προλακτινη κ προγεστερονη κ γω θα λεγα να εξεταστεις. Ευτυχώς λύνεται ευκολα

Τόνια πατάς πάνω σε ένα τικερακι που σου αρέσει, το φτιάχνεις με τα στοιχεία σου, αντιγράφει τον bbcode κ επικόλληση στην επεξεργασία υπογραφής στον πίνακα ελεγχου

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κορίτσια!!

Είχα τρέξιμο και δεν εμοαινα και μόλις κατάφερα να σας διαβάσω

Εβελινακι με το καλό κορίτσι μου!! Μία όμορφη τελειομηνη εγκυμοσύνη!

Τζο μου μην απογοητεύεσαι ευχομαι να ναι όλα καλά την παρασκευή!!

Σαγκρε με την κοιλιά το στόμα χαράς το κουράγιο σου που τρεχετε σε πανηγύρια και ικεα..να μου πεις τι να κάνεις;; Εύγε!

Πουλάκι μου στην αρχή οι μέρες μέχρι το επόμενο ραντεβού είναι βασανιστικες αλλά σε λίγο θα νιώθεις και κλωτσιές και θα είσαι πιο ήρεμη και ευτυχισμένη!!

Μουτζουριτσα μου μην αγχωνεσαι, θεωρώ πως ο γιατρός σου καλά έκανε και δεν σου έδωσε εξετάσεις από την αρχή, εγώ είχα θέμα με την προλακτίνη 8-10 χρόνια και μου ειχε κοπεί ή περίοδος και έπαιρνα αγωγή μέχρι και που έμεινα έγκυος τώρα που θηλάζω δεν παίρνω πάλι ούτε έχω ακόμα περίοδο και ελπίζω να φιαξει μετά από την εγκυμοσύνη και τον θηλασμό!!

Επίσης ο γιατρός που πηγές όταν ήσουν φοιτητρια για μενα είναι άθλιος....απλά...μην ξανασκεφτεις τέτοιες βλακειες δηλ τι; Δεν πήρες τα χαπια και δεν θα κανείς παιδί; Είμαστε σοβαροί;;

Ευχομαι να φύγει γρήγορα ή κύστη και να ξαναρχισετε προσπάθειες

Ή Πίπη μας μάλλον θα γέννησε! Περιμένουμε τα ευχάριστα νέα!! Να σας ζήσει ο πρίγκηπας πιπακο μου!!

Ζαμιακι λίγο ακόμα αναμονή και υα έχεις και εσύ το αγόρι σου αγκαλιά!ν

Σαμερακι μου καλά να περάσεις στο χωριό!ν να χαλαρωσατε όλοι μαζί και διώξε τις αρνητικές σκεψεις

Ρενα μου με το καλό κι εσείς να έρθει το σπορακι σας!!

Τόνια μου αύριο θα δεις το σπορακι σου! Οι εβδομάδες είναι υπολογισμενες από τον υπέρηχο; Μπορεί να πεφτεις έξω και να ακουσεις και καρδουλα!! Να ξεκουράζεσαι!ν

Το τικερακι και εμένα με μπερδεύει αφού εν τ άλλαξα ακόμα

Ιοιο μου προσπάθησε να μην την αφήνεις να σε δαγκώνει, αν δαγκώνει φερτης προς το στήθος σου λίγο να καταλάβει ότι κάτι γίνεται, εμένα με δαγκώνει πάλι και τώρα με δόντια είναι πολύ ζόρι

Μαρτάκη μου λάστιχο χεις γίνει ή μάνα!! Λίγο ομα και θα ξεπεταχτουν και θα ξεχάσεις κούραση σε πλάτη χέρια κτλ θα έχει φυσικά τρέξιμο παλι αλλά και πολλές πολλές χαρές!! Ή κόρη θέλει και εκείνη περιποίηση από τα χερακια της Μάμας!

Εμείς κορίτσια γίναμε ακόμα πιο χαλιά με το σπίτι....λες και κάνω ανακαίνιση να πράγμα...ξεκίνησε από το παιδικό δωμάτιο και έσκασαν τρεις φορές, εχθες έφτασε μέχρι το σαλόνι και την κουζίνα και ελπίζω να μην προχωρήσει πάλι, το σπίτι είναι σαν γιαπι , έχω μαζέψει χαλιά και έχω σκαπασει τα πάντα με σεντόνια, ή σκόνη είναι άπειρη και παμε από δω και από κει γιατί εν γίνεται να είμαστε με την μικρή μέσα στον χαμό, εχθες μας φιλοξένησαν κάτι φίλοι, ελπίζω σήμερα να τελειώσει ώστε να ξεκίνησω να καθαρίζω τα χοντρά και σιγά σιγά τα υπόλοιπα και επιτέλους να στολισουμε ...αν ξαναγίνει κάτι τέτοιο θα βρω άλλο σπίτι δεν γίνεται...

Αυτά τα νέα τα δικά μας!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά δεν εμφανίζεται. .

Ναι αύριο θα πάω και έχω τρελή αγωνία.. Την εβδομάδα την υπολογίζω βάση τελευταίας περιόδου. Δεν ξέρω πόσο είναι το έμβρυο. Αλλά υποψιάζομαι ότι το έπιασα 11η με 14η μέρα. Θα δούμε αύριο. Αυτό που με νοιάζει είναι να μου πει ότι έχει φυσιολογικό μέγεθος και θέση μέσα στη μήτρα γιατί είναι τόσο μικρό τώρα που απλά δεν ξέρω τι κάνει εκεί μέσα! !!

Α να και το τικερακι μου!!!!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κορίτσια μου!

Εβελινάκι μου γλυκό, καλοστέριωτο το αδερφάκι σας, με το καλό να έρθει αδερφούλης ή αδερφούλα για τη μπουκίτσα σας! Τι όμορφο και αναπάντεχο νέο πήρατε! Για άλλη μια φορά δεν παίζουν καθόλου ρόλο οι τυχερές επαφές, αν είναι να 'ρθει θα έρθει!

Μουτζουρίτσα μου, τώρα πέφτεις; Που το πρόβλημα είναι μόνο ορμονικό; Να 'ναι αυτό το τελευταίο πρόβλημα που σε χωρίζει απ' το σποράκι σου! Αυτό να λες! Επειδή κι εγώ γυμναζόμουν έντονα πριν την πρώτη μου εγκυμοσύνη και για χρόνια δεν το ήξερα αυτό για την προλακτίνη που λες, δεν μας εμπόδισε όμως. Σκέψου ότι έτρεχα και κατά τις πρώτες εβδομάδες και δεν εμπόδισε ούτε στην εμφύτευση κ.λπ. Αντίθετα επειδή σε βοηθάει να ξεαγχωθείς και στέλνει τη σεροτονίνη στα ύψη, νομίζω μόνο καλό σου κάνει!

Μαμά μου, τουλάχιστον θα έχετε σπίτι του κουτιού με τη νέα χρονιά μετά από τόσες εργασίες!

Κορίτσια μου, αυτά σχολιάζω γιατί είπατε και πολλά, ελπίζω να μην ξεχνάω κάτι πολύ πολύ σημαντικό. Εγώ αδιαθέτησα κανονικά πλέον, χωρίς ούτε πόνο ούτε τίποτα άλλο, νομίζω το πιο ανώδυνο και ανακουφίστηκα κιόλας ψυχολογικά. Βιοχημική είπε ο γιατρός μου και μπορώ απ' τον επόμενο κιόλας κύκλο να ξαναπροσπαθήσουμε. Θα πάω και για έναν υπέρηχο μόλις τελειώσει η περίοδος. Πάντως η διάθεση περιέργως ανέβηκε μιας και ξεκαθάρισε το τοπίο! Στολίσαμε κιόλας εχθές κι ο μπέμπης τρελάθηκε με τους ταράνδους που τραγουδάνε! Σας φιλώ όλες κι εύχομαι ανεβασμένη εβδομάδα για όλες μας!


vLmAp2.png FMoxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τόνια ολα καλά θα ναι θα το δεις!!

Με γεια και το τικερακι!!

Βίκυ πως τα πάτε;;

Όσο για το σπίτι τι να πω;; Ήταν να γίνει κι αυτό τώρα... γαμωτο

Χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν και σε όσους έχουν δικούς τους!! Εμένα γιορτάζουν και οι τρεις αδερφές με την σειρά από προχθες!! Εγω τον άλλο μήνα!

Χρυσά μου σε ξέχασα πριν...πολύ ταλαιπωρία κορίτσι μου αλλά τώρα έχεις αγκαλιά το θαυματακι σου!! Ευχομαι το επόμενο αστεράκια να έρθει εύκολα!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά δεν εμφανίζεται. .

Ναι αύριο θα πάω και έχω τρελή αγωνία.. Την εβδομάδα την υπολογίζω βάση τελευταίας περιόδου. Δεν ξέρω πόσο είναι το έμβρυο. Αλλά υποψιάζομαι ότι το έπιασα 11η με 14η μέρα. Θα δούμε αύριο. Αυτό που με νοιάζει είναι να μου πει ότι έχει φυσιολογικό μέγεθος και θέση μέσα στη μήτρα γιατί είναι τόσο μικρό τώρα που απλά δεν ξέρω τι κάνει εκεί μέσα! !!

Α να και το τικερακι μου!!!!

Πολύ ωραίο το τικεράκι σου Τονι μου με το καλό αύριο ο υπέρηχος :tongue::tongue::tongue: όλα θα είναι όπως πρέπει θα το δεις!!!

mama μου καλά τελειώματα να έχετε με το σπίτι και να απολαύσετε τις γιορτές χαρούμενοι και ευτυχισμένοι με το Μελινάκι :D:D


rHkwp3.png

dwWcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια σας πολλά μαμά! Εμείς με το που μπαίνει η χρόνια γιορτάζουμε οι πιο πολλοί. Έχουμε κ Χριστούγεννα λιγους

Τζο τουλ έγινε νωρίς κ δ χρειάζεται κτ περισσότερο. Πιάνεις κ αμέσως οπότε είναι θέμα χρόνου το αδερφάκι..

Link to comment
Share on other sites

Εμείς τα πάμε αρκετά καλά. Ο μικρος είναι υπναρας. Κ μια κ έχει πάρει βάρος είμαι πιο ησυχη. Η μικρή αρκετά συνεργασιμη. Βγήκαμε κ κάνα δυο βολτουλες κ κάπως ηρεμησαμε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...