Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 48 λεπτά , bcd18 είπε:

      Καλησπέρα! Ναι εχεις δίκιο! Πρέπει να ρωτήσει αν η τιμη θα είναι για μια ή και για δεύτερη προσπάθεια.
      Τι άλλο να ρωτήσει;  Αραγε εδώ θα είναι Ελληνίδες ή μπορεί και από αλλη  χώρα; 

      Φυσικά και μπορεί να ρωτήσει για την καταγωγή. Εμένα μου είχε πει από μόνος του ο γιατρός μου, ότι στις Ελληνίδες δίνουν Ελληνίδες δοτριες και για λόγους χαρακτηριστικών. Αυτό ήταν η πολιτική του κέντρου που ήμουν, αλλά εννοείται ότι μπορεί να το ρωτήσει αν ισχύει και στα άλλα κέντρα. Ας κάνει μια ερώτηση, γιατί άκουσα κάτι περίεργα πρόσφατα, αν υπάρχει περίπτωση να την αντιστοιχισουν με συγκεκριμένη δότρια και δεν ανταποκριθεί στη διέγερση η δότρια, να μην πάρουν κανένα ωάριο, τι γίνεται τότε; Επίσης να ρωτήσει τι ισχύει με το μητρώο δοτριων και πόσα παιδιά μπορεί να δώσει η κάθε μία. Μόλις της το αναλύσουν θα της έρθει σίγουρα να της διευκρινίσουν διάφορα πράγματα!

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

2 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Ναι Τόνια μου τα πηρα. Βγηκε θετικη αλλά αρκετα χαμηλη. 46.

Θα ξανακανω επαναληπτικη το Σαββατο. Με το κεντρο που μιλησα μου ειπαν οτι περιμεναν περισσοτερο.

Κορίτσι μου συγχαρητήρια εύχομαι να διπλασιαστεί και να εχεις το καλύτερο δώρο στην κοιλίτσα σου οτι καλύτερα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Ναι Τόνια μου τα πηρα. Βγηκε θετικη αλλά αρκετα χαμηλη. 46.

Θα ξανακανω επαναληπτικη το Σαββατο. Με το κεντρο που μιλησα μου ειπαν οτι περιμεναν περισσοτερο.

Μακάρι αγάπη μου γλυκιά να πάνε όλα καλά. .προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά! !♡♡♡♡

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νινακι μου γλυκο σου ευχομαι να τριπλασιαστει η χοριακη σου!! οπως λεει η Τονια μας θετικη σκεψη μονο κι ολα καλα θα πανε...να προσεχεις τον εαυτο σου!! περιμενουμε νεα σου αυριο!!!

Τονια μου αν δεν κανω λαθος εχεις γυρισει στη δουλεια σωστα; πως τα κανεις με τον θηλασμο; και καθε ποση ωρα τρωει το μωρακι σου;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Myrtoulita είπε:

Νινακι μου γλυκο σου ευχομαι να τριπλασιαστει η χοριακη σου!! οπως λεει η Τονια μας θετικη σκεψη μονο κι ολα καλα θα πανε...να προσεχεις τον εαυτο σου!! περιμενουμε νεα σου αυριο!!!

Τονια μου αν δεν κανω λαθος εχεις γυρισει στη δουλεια σωστα; πως τα κανεις με τον θηλασμο; και καθε ποση ωρα τρωει το μωρακι σου;

Καλημέρα κορίτσι μου.  Ναι έχω γυρίσει στη δουλειά αλλά δουλεύω 2 ως 4 ώρες την ημέρα.  Όταν είναι ξύπνια η μπέμπα τρώει κάθε 1.5 με 2 ώρες.  Βγάζω γάλα με το θήλαστρο και της αφήνω όταν λείπω αλλά σπάνια πίνει κι αυτό λίγο.  Ο λόγος είναι ότι συνήθως όταν φεύγω κλαίει τόσο που τελικά εξαντλείται και κοιμάται.  Και αν τύχει και είναι ξύπνια δεν παίρνει καμία ικανοποίηση από το μπιμπερο οπότε τρώει τόσο ώστε να της κόψει την πείνα.  Πάντως όταν κοιμάται είτε μέρα είτε νύχτα δεν την ξυπνάω για να φάει.  Εσύ θα γυρίσεις στη δουλειά? ?


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα η δουλεια που κανω εχει εξαντλητικα ωραρια,κανονικα ειναι να γυρισω το καλοκαιρι γιατι θα παρω και το εξαμηνο!! τρωει ακομα δηλ στο 2ωρο ε; κι εμενα στο διωρο τρωει πρωι βραδυ...εσενα κοιμαται το βραδυ συνεχομενα; εμενα ξυπναει ακομα για  γαλα!! η γιατρος μου λεει οτι οσο μεγαλωνει θα το κοψει το βραδινο και την μερα θα τα κανει 3ωρα τα γευματα...για να δουμε!!

Το Νινακι μας τι εγινε; εκανε τη χοριακη;


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Myrtoulita είπε:

εμενα η δουλεια που κανω εχει εξαντλητικα ωραρια,κανονικα ειναι να γυρισω το καλοκαιρι γιατι θα παρω και το εξαμηνο!! τρωει ακομα δηλ στο 2ωρο ε; κι εμενα στο διωρο τρωει πρωι βραδυ...εσενα κοιμαται το βραδυ συνεχομενα; εμενα ξυπναει ακομα για  γαλα!! η γιατρος μου λεει οτι οσο μεγαλωνει θα το κοψει το βραδινο και την μερα θα τα κανει 3ωρα τα γευματα...για να δουμε!!

Το Νινακι μας τι εγινε; εκανε τη χοριακη;

Γενικά από τις πρώτες μέρες άφησα στην άκρη όλες τις θεωρίες περί κάθε πόση ώρα πρέπει να τρώει γιατί ο καθένας λέει το δικό του.  Την ταΐζω όποτε ζητήσει.  Τη νύχτα κοιμάται από 4 ως 6 ώρες συνεχόμενα ξυπνάει για μαμ κακά και ξανακοιμαται άλλες 2-3 ώρες και ξαναξυπναει και μετά αλλες 2 ώρες ύπνο.  Απλά επειδή μέσα στη μέρα δεν κοιμάται ξεκιναει αυτό το πρόγραμμα γύρω στις 6-7 το απόγευμα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 29 λεπτά , nini84 είπε:

Κορίτσια μου η χοριακή έπεσε στο 14. Δυστυχώς απέτυχε η πρώτη μας προσπάθεια.

Σας φιλώ όλες.

κοριτσι μου το οτι πετυχες να εμφυτευτει ειναι πολυ σημαντικο εγω πριν 2 μονο μηνες ειχα ακριβως την ιδια χοριακη με εσενα κ την ιδια καταληξη μετα απο τεραστια προσπαθεια για να πετυχω  αλλα τωρα ειμαι παλι εγκυος κ εχω μια μικρη ελπιδα... γιαυτο σκεψου μονο τα θετικα..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, nini84 είπε:

Κορίτσια μου η χοριακή έπεσε στο 14. Δυστυχώς απέτυχε η πρώτη μας προσπάθεια.

Σας φιλώ όλες.

Nini μου κρίμα.  Ειλικρινά Λυπάμαι πολύ! ! Εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να σου φέρει τη δύναμη να προσπαθήσεις και πάλι με αισιοδοξία '!! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

Νινακι μου καλο να εισαι δυνατη!! Μην το βαλεις κατω!! Ειμαι σιγουρη πως καποια στιγμη θα σου ερθει ενα νινακι που τοσο πολυ επιθυμεις και ολοι οι κοποι που εκανες θα ανταμοιφθουν γιατι σου αξιζει!! Καλη χρονια να εχουμε!! Ευχομαι ο καινουργιος χρονος να σου φερει ο,τι ζητησεις!!!


2ThI.png3AXhp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...