Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 minutes ago, Blue Velvet said:

      Σε ταλαιπώρησαν πολλές μέρες..φαντάζομαι τον πόνο που πέρασες και ειλικρινά δεν αξίζει σε καμία γυναίκα να το περάσει όλο αυτό.

      Μην κοιτάς τα συμπτώματα,δεν υπάρχει στάνταρ.Μια ερχονται,μια φεύγουν..Ευχομαι μέσα απ' την καρδιά μου να είσαι έγκυος και να μην ταλαιπωρηθείς άλλο❤️  Πότε πας για χοριακη είπαμε?

      Ναι μ είπε μια κοπέλα ουι είναι και τα χάπια που παίρνουμε και ότι ο οργανισμός συνηθίζει … όποτε για αυτό .. καιι φυσικά ότι πάνω από 500 μονάδες υπάρχουν συμπτώματα … όπως και μα έχει σε ευχαριστω βαθιά ! Θα τα λέμε εδώ και μην πτοείσαι …. Ευτυχώς να λες είναι σχετικά χαμηλή η χοριακη και δεν θα καταλάβεις τίποτα μέχρι να πέσει είσαι τυχερή μέσα σε όλο αυτό … και επίσης εψεις μια βλαστοκύστη σα να κρύα τα νερά  χαχαχα

      • Ευχαριστώ 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Just now, vikib είπε:

Εφοσον δ ηταν ευχαριστημενη επρεπε να την επαναλαβετε κ να συζητησετε το ενδεχομενο προληπτικης χορηγησης συμπληρωματος προγεστερονης, γνωμη μου χωρις να ειμαι γιατρος φυσικα

Vikib, να σου πω την αλήθεια σκέφτηκα να την επαναλάβω μόνη μου αλλα θα έφευγα για διακοπές κι είπα να μην κουβαλησω μαζί μου άγχος κι απογοήτευση. Τη συμπληρωματική προγεστερονη μου την πρότεινε αφού δούμε πως θα πάει αυτός ο κυκλος. Θα το ψάξω όμως κ μετά από τις διακοπές κ σε άλλους γιατρούς,γιατι από όσα έχω διαβάσει υπάρχουν αντικρουομενες απόψεις σχετικά με αυτό το ζήτημα. Σε κάθε περίπτωση θα εξαρτηθούν πολλά από αυτόν τον κύκλο, για αυτό και έχω τόση αγωνία για αυτή την περίοδο. Η βλακεια είναι ότι συμπίπτει με τις διακοπες μου κ φοβάμαι ότι ενδεχόμενη καθυστέρηση μπορεί να συνδεθεί και με τα μπάνια. Σε κάθε περίπτωση, σκέφτομαι μόλις επιστρέψω να πάω για χοριακη αν δεν έχει έρθει περίοδος, που είναι πιο αξιόπιστη από τα τεστ. Κάθε μέρα πάντως μετρώ και ξαναμετρω μέρες, ελέγχομαι στην τουαλέτα για αίμα (έχω πάθε φοβία που εβλέπα αίμα κάθε 19 ημέρες) και κάθε μέρα που περνά δίχως αίμα λέω πως ίσως με φέρνει πιο κοντά στο μωράκι. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Kate83 είπε:

Έχεις δίκιο, κι εμένα με ανησύχησαν οι μικροί κύκλοι, γι αυτό και πήγα αμέσως κ τους δύο μήνες σε δύο διαφορετικούς γυναικολόγους να μου πουν τη γνώμη τους. Τον Ιανουάριο στον ελεγχο που έκανα μου βρήκαν έναν ενδομητριου πολυποδα κ ένα ινομυωμα κ φοβόμουν πως ευθυνόνταν αυτά, αλλά είναι τόσο μικρά και κανένας από τους δύο δεν σύνεδεσε αυτά τα ευρήματα με τις διαταραχές του κύκλου. Τώρα έχω αρχίσει κ σκέφτομαι μήπως οι κύκλοι αυτοί ήταν ανωορρηκτικοι κι έχω αρχίσει να μπαίνω σε πρόωρη εμμηνόπαυση (τρελές σκέψεις...). Θα δω πως θα πάει αυτός ο κύκλος κ θα το ψάξω περαιτέρω με τις εξετάσεις που μου είπες. Δεν με παίρνει να αφήνω τον χρόνο να περνάει. Όσο για την προγεστερονη το είπα στη γυναικολόγο να επαναλάβω αργότερα την εξέταση αλλά μου είπε ότι θα είχε δείξει ακόμα και δύο μέρες μετά την ωορρηξια. Δεν ήταν ευχαριστημενη με τις τιμές αυτές πάντως... Εύχομαι σύντομα σε όλες να κρατήσουν το παιδάκι που τόσο λαχταρουν στην αγκαλιά τους! 

Κοίτα. Οποιαδήποτε τιμή πάνω από 10 μπορεί να υποστηρίξει εμφύτευση. Εσύ είχες ήδη 4 δύο τρείς μέρες μετά (και αν ήταν τόσες όντως, αν δεν το δεις σε υπέρηχο να είχαμε να λέγαμε πάμε με θεωρητικές μέρες) οπότε ποιός ξέρει πόσο έφτασε.

Όπου να διαβάσεις στο ίντερνετ (που το έχεις κάνει όπως όλες μας) δεν μετράμε προγεστερόνη τόσο νωρίς. Δεν έχει νόημα. Πρέπει να την δεις στο Μαξ. Αν πατήσεις progesterone levels and monthly cycle και πας στις εικόνες θα δεις την διακύμανση της ορμόνης. Όσο για συμπλήρωμα που έγραψε η Βίκυ δεν έχει νόημα αν δεν έχεις ανεπάρκεια ορμονική σαν οργανισμός. Που (φαίνεται σαν πρώτη εικόνα ότι) δεν έχεις γιατί η δεύτερη φάση μετά την ωορρηξία σου κρατάει αρκετές μέρες, πάνω από 12 έτσι δεν είναι;  Τους κύκλους 19 ημερών δεν τους λαμβάνουμε υπόψιν για την προγεστερόνη γιατί πιθανότατα ήταν χωρίς ωορρηξία η/και ορμονικά (συνήθως από ε2) πολύ κακοί. Κακή προγεστερόνη λόγω (ή λόγο :razz: πως γράφεται) 'κακής' ωορρηξίας (να το πω μπακαλιστικα)  δεν σώζεται με συμπλήρωμα γιατί το ωάριο δεν έχει  δυναμική για εγκυμοσύνη έτσι και αλλιώς. Επίσης, καθυστέρηση τα μπάνια δεν φέρνουν άπαξ και έκανες ωορρηξία, οπότε αν δεις ότι καθυστερείς κάνεις τέστ. Πάντως να ξέρεις, μεγάλες διακυμάνσεις σε μέρες κύκλων, λιγότερες μέρες αίμα ή ασυνήθιστη αιμοραγια, πολύ νωρίτερα ωορρηξία, καταλάγιαση συμπτωμάτων η και αύξηση πριν την περίοδο κλπ πρέπει να στρέψουν τον γιατρό σε πλήρη ορμονολογικό έλεγχο ειδικά μετά τα 35. Αν δεις ότι δεν σου δίνει την πρέπουσα σημασία ο γιατρός αλλάζεις. Εύχομαι τζάμπα να τα γράφω και να πάρεις ένα θετικό τεστ και να μην ξανασχοληθείς! :-D

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ αν και έχω διαβάσει πολλές φορες ψάχνοντας θέματα παρόμοια με τα δικά μου!!

θα ηθελα να μοιραστώ μαζί σας την ιστορία μου και να ρωτήσω αν καμία είχε Ποτε κάτι παρόμοιο με αίσιο τέλος!

ειμαι 30 ετών κ Ποτε δεν έχω κάνει προσπάθειες για μωρό!!σε μια απλή εξεταση στον γυναικολόγο είδε στον υπέρηχο κάτι κ υποψιάστηκε υδροσαλπιγγα με έστειλε για μαγνητική όπου κ επιβεβαιώθηκε η μια υδροσαλπιγγα!!μου είπε για να είμαστε σίγουροι ότι κ η άλλη λειτουργεί πρέπει ν κανεις υστεροσαλπιγγογραφημα όπου πήγα σε ιδιωτικό και την έκανα και η άλλη ευτυχως ήταν διαβάτη!!

καθυσηχαστηκα τουλάχιστον έχω τη μια!!ο γιατρός μου μ εξήγησε ότι η υδροσαλπιγγα μπορεί και να βγάζει τοξικό υγρό κ να σκοτώνει τα γονιμοποιημένα ωάρια κ ότι μπορούμε να κάνουμε όταν θελήσουμε προσπάθειες κ αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη να την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά!!

αυτο το μήνα πρώτη φορά είχαμε ελεύθερες επαφές φυσικα δεν ήλπιζα σε τίποτα ήρθε η περίοδος 2 μερεΣ νωρίτερα όπου μου κράτησε μόνο δυο μέρες με λίγη ροη(περίεργο) αλλά ίσως είναι από το άγχος 

εχω ραντεβού με το γιατρό τέλος του μήνα κ σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού να την αφαιρέσω από τώρα για να μη χάνω χρόνο κ ηθελα να ρωτήσω εάν είχε καμία εγκυμοσύνη με μια υδροσαλπιγγα χωρίς να την αφαιρέσει ;;; Στην κλινική που έκανα τη σαλπιγγογραφια όταν μου είπαν το αποτέλεσμα μπυ είπαν να κάνετε κανονικά προσπάθειες μα την άλλη σάλπιγγα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Καλησπέρα κορίτσια είμαι καινούργια σε αυτό το φόρουμ αν και έχω διαβάσει πολλές φορες ψάχνοντας θέματα παρόμοια με τα δικά μου!!

θα ηθελα να μοιραστώ μαζί σας την ιστορία μου και να ρωτήσω αν καμία είχε Ποτε κάτι παρόμοιο με αίσιο τέλος!

ειμαι 30 ετών κ Ποτε δεν έχω κάνει προσπάθειες για μωρό!!σε μια απλή εξεταση στον γυναικολόγο είδε στον υπέρηχο κάτι κ υποψιάστηκε υδροσαλπιγγα με έστειλε για μαγνητική όπου κ επιβεβαιώθηκε η μια υδροσαλπιγγα!!μου είπε για να είμαστε σίγουροι ότι κ η άλλη λειτουργεί πρέπει ν κανεις υστεροσαλπιγγογραφημα όπου πήγα σε ιδιωτικό και την έκανα και η άλλη ευτυχως ήταν διαβάτη!!

καθυσηχαστηκα τουλάχιστον έχω τη μια!!ο γιατρός μου μ εξήγησε ότι η υδροσαλπιγγα μπορεί και να βγάζει τοξικό υγρό κ να σκοτώνει τα γονιμοποιημένα ωάρια κ ότι μπορούμε να κάνουμε όταν θελήσουμε προσπάθειες κ αν δεν προκύψει εγκυμοσύνη να την αφαιρέσω λαπαροσκοπικά!!

αυτο το μήνα πρώτη φορά είχαμε ελεύθερες επαφές φυσικα δεν ήλπιζα σε τίποτα ήρθε η περίοδος 2 μερεΣ νωρίτερα όπου μου κράτησε μόνο δυο μέρες με λίγη ροη(περίεργο) αλλά ίσως είναι από το άγχος 

εχω ραντεβού με το γιατρό τέλος του μήνα κ σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού να την αφαιρέσω από τώρα για να μη χάνω χρόνο κ ηθελα να ρωτήσω εάν είχε καμία εγκυμοσύνη με μια υδροσαλπιγγα χωρίς να την αφαιρέσει ;;; Στην κλινική που έκανα τη σαλπιγγογραφια όταν μου είπαν το αποτέλεσμα μπυ είπαν να κάνετε κανονικά προσπάθειες μα την άλλη σάλπιγγα 

Δεν γνωριζω για τισ υδροσαλπιγγεσ...απλα ηθελα να σου δωσω θαρροσ κ να ξερεισ πωσ κ με μια γινεται η δουλεια..

Εγω την αφαιρεσα λογω εξωμητριου..μετα απο 7 μηνεσ εμεινα εγκυοσ στην κορη μου πογ ειναι 21 μηνων..κ τωρα περιμενουμε κ το 2ο..ειμαι στον 7ο μηνα..

Ευχομαι να παρεισ τη σωστη αποφαση κ να πανε ολα καλα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, tzeni82 είπε:

Δεν γνωριζω για τισ υδροσαλπιγγεσ...απλα ηθελα να σου δωσω θαρροσ κ να ξερεισ πωσ κ με μια γινεται η δουλεια..

Εγω την αφαιρεσα λογω εξωμητριου..μετα απο 7 μηνεσ εμεινα εγκυοσ στην κορη μου πογ ειναι 21 μηνων..κ τωρα περιμενουμε κ το 2ο..ειμαι στον 7ο μηνα..

Ευχομαι να παρεισ τη σωστη αποφαση κ να πανε ολα καλα...

Σε Ευχαριστω παρά πολύ !!μακαρι να πάνε όλα καλά!!να σου ζήσει και με το καλό το μωράκι σας !!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, λουκουμαδακι είπε:

Κοίτα. Οποιαδήποτε τιμή πάνω από 10 μπορεί να υποστηρίξει εμφύτευση. Εσύ είχες ήδη 4 δύο τρείς μέρες μετά (και αν ήταν τόσες όντως, αν δεν το δεις σε υπέρηχο να είχαμε να λέγαμε πάμε με θεωρητικές μέρες) οπότε ποιός ξέρει πόσο έφτασε.

Όπου να διαβάσεις στο ίντερνετ (που το έχεις κάνει όπως όλες μας) δεν μετράμε προγεστερόνη τόσο νωρίς. Δεν έχει νόημα. Πρέπει να την δεις στο Μαξ. Αν πατήσεις progesterone levels and monthly cycle και πας στις εικόνες θα δεις την διακύμανση της ορμόνης. Όσο για συμπλήρωμα που έγραψε η Βίκυ δεν έχει νόημα αν δεν έχεις ανεπάρκεια ορμονική σαν οργανισμός. Που (φαίνεται σαν πρώτη εικόνα ότι) δεν έχεις γιατί η δεύτερη φάση μετά την ωορρηξία σου κρατάει αρκετές μέρες, πάνω από 12 έτσι δεν είναι;  Τους κύκλους 19 ημερών δεν τους λαμβάνουμε υπόψιν για την προγεστερόνη γιατί πιθανότατα ήταν χωρίς ωορρηξία η/και ορμονικά (συνήθως από ε2) πολύ κακοί. Κακή προγεστερόνη λόγω (ή λόγο :razz: πως γράφεται) 'κακής' ωορρηξίας (να το πω μπακαλιστικα)  δεν σώζεται με συμπλήρωμα γιατί το ωάριο δεν έχει  δυναμική για εγκυμοσύνη έτσι και αλλιώς. Επίσης, καθυστέρηση τα μπάνια δεν φέρνουν άπαξ και έκανες ωορρηξία, οπότε αν δεις ότι καθυστερείς κάνεις τέστ. Πάντως να ξέρεις, μεγάλες διακυμάνσεις σε μέρες κύκλων, λιγότερες μέρες αίμα ή ασυνήθιστη αιμοραγια, πολύ νωρίτερα ωορρηξία, καταλάγιαση συμπτωμάτων η και αύξηση πριν την περίοδο κλπ πρέπει να στρέψουν τον γιατρό σε πλήρη ορμονολογικό έλεγχο ειδικά μετά τα 35. Αν δεις ότι δεν σου δίνει την πρέπουσα σημασία ο γιατρός αλλάζεις. Εύχομαι τζάμπα να τα γράφω και να πάρεις ένα θετικό τεστ και να μην ξανασχοληθείς! :-D

Ήσουν κατατοπιστικοτατη! Σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Σκέψου ότι πήγα σε 3 γυναικολόγους το τελευταίο τρίμηνο για να το ψάξω κ κανεις δεν μου είπε για κύκλους δίχως ωορρηξια όταν μου έκαναν υπερηχο κ για πλήρη ορμονολογικο έλεγχο. Κι ας τους έλεγα ότι προσπαθώ κ θέλω να κάνω παιδάκι. Αν εξαιρέσω τους 2 προηγούμενους κακούς κύκλους, που εύχομαι να μην ξανάρθουν, οι κύκλοι μου ήταν από 25-28 ημέρες. Και σε αυτόν τώρα, όπως πάει μέχρι στιγμής, είναι πάνω από 12 μέρες η ωχρινικη φάση (σήμερα είμαι στην 14η). Πάντως κι εγώ εύχομαι ολόψυχα αυτή τη φορά να έκανα καλή ωορρηξια...Όταν η γιατρός μου είδε το ωαριο την 9η μερα, κ μάλιστα το χαρακτήρισε κ "καλο" κ μου υπέδειξε την πιθανη ημέρα ωορρηξιας κ τις γόνιμες, έφυγα από το ιατρείο γεμάτη αισιοδοξία. Είμαι στην αναμονή, λοιπόν... Σε ευχαριστώ πολύ για την ευχή κ τη θετική σκέψη!! Τη χρειάζομαι!Να είσαι καλά!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emylia είπε:

Σε Ευχαριστω παρά πολύ !!μακαρι να πάνε όλα καλά!!να σου ζήσει και με το καλό το μωράκι σας !!

τις προσπαθειες σου να τις κανεις απλα μην περιμενεις καιρο μεχρι να αποφασισεις να την αφαιρεσεις αν δεν μεινεις εγκυος. ναι η υδροσαλπιγγα εμποδιζει γενικα αλλα καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος κ ειδικα στο θεμα γονιμοτητας τιποτα δεν ειναι σιγουρο

Link to comment
Share on other sites

On 10/8/2019 at 3:04 ΠΜ, linaa είπε:

τις προσπαθειες σου να τις κανεις απλα μην περιμενεις καιρο μεχρι να αποφασισεις να την αφαιρεσεις αν δεν μεινεις εγκυος. ναι η υδροσαλπιγγα εμποδιζει γενικα αλλα καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος κ ειδικα στο θεμα γονιμοτητας τιποτα δεν ειναι σιγουρο

Ναι τώρα ξεκιναω τον δεύτερο μήνα κ σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού να την αφαιρέσω άμεσα για να μη χάνω χρόνο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούρια εδώ!έχω και εγώ τις απορίες μου!είμαι 24χρονων και έγινε σε πούμε η πρώτη προσπάθεια αυτό τον μήνα!(λίγο η ηλικία μπορεί να σας τρομάξει αλλά δεν πειραζει)συγκεκριμένα η τελευταία μου περίοδος ξεκίνησε 30/7 τελείωσε στις 4/8 και ήρθα σε επαφή 7/8 στην ουσία την 9η μέρα του κύκλου!από διάφορα που διαβάζω δεν ξέρω τι να πιστέψω και αν γίνεται εκτός γονιμων ημερών να υπάρξει εγκυμοσύνη και αν γίνεται και μην την πρώτη προσπάθεια!ο κυκλος μου γενικότερα είναι περίπου 26-28 μέρες....σπάνια θα ανέβει λίγο ή θα κατέβει!εσείς τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Μαρακιναξ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούρια εδώ!έχω και εγώ τις απορίες μου!είμαι 24χρονων και έγινε σε πούμε η πρώτη προσπάθεια αυτό τον μήνα!(λίγο η ηλικία μπορεί να σας τρομάξει αλλά δεν πειραζει)συγκεκριμένα η τελευταία μου περίοδος ξεκίνησε 30/7 τελείωσε στις 4/8 και ήρθα σε επαφή 7/8 στην ουσία την 9η μέρα του κύκλου!από διάφορα που διαβάζω δεν ξέρω τι να πιστέψω και αν γίνεται εκτός γονιμων ημερών να υπάρξει εγκυμοσύνη και αν γίνεται και μην την πρώτη προσπάθεια!ο κυκλος μου γενικότερα είναι περίπου 26-28 μέρες....σπάνια θα ανέβει λίγο ή θα κατέβει!εσείς τι λέτε;

το σπερμα ζει γυρω στις δυο μερες το πολυ τρεις αν ο κυκλος σου αυτη την.φορα ηταν 26 ημερων δηλαδη ωορηξια εγινε στις 12η μερα του κυκλου τοτε υπαρχουν πιθανοτητες. να ξερεις το ωαριο ζει 24 ωρες κ οταν γινει η ωορηξια περιοδος ερχετε σε 14 μερες. τωρα αν προσπαθεις για παιδι με μια επαφη ειναι δυσκολο να πετυχεις. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, linaa είπε:

το σπερμα ζει γυρω στις δυο μερες το πολυ τρεις αν ο κυκλος σου αυτη την.φορα ηταν 26 ημερων δηλαδη ωορηξια εγινε στις 12η μερα του κυκλου τοτε υπαρχουν πιθανοτητες. να ξερεις το ωαριο ζει 24 ωρες κ οταν γινει η ωορηξια περιοδος ερχετε σε 14 μερες. τωρα αν προσπαθεις για παιδι με μια επαφη ειναι δυσκολο να πετυχεις. 

 

Δεν περιμένω με την πρώτη φορά απλά ήθελα να γνωρίζω αν υπάρχει αυτή η πιθανότητα!αν ίσως έχει τύχει σε κάποια!

 

Link to comment
Share on other sites

Σαν πιθανοτητα φυσικα υπαρχει, δ μου εχει τυχειε τον πρωτο μηνα προσωπικα

Αλλα το δευτερο το πιασαμε με μια επαφη μονο, σχετικα νωρις 10-11η μερα

Κ τις δυο φορες εμεινα σε 3-4μηνες εγκυος

Link to comment
Share on other sites

Just now, vikib είπε:

Σαν πιθανοτητα φυσικα υπαρχει, δ μου εχει τυχειε τον πρωτο μηνα προσωπικα

Αλλα το δευτερο το πιασαμε με μια επαφη μονο, σχετικα νωρις 10-11η μερα

Κ τις δυο φορες εμεινα σε 3-4μηνες εγκυος

Και εγώ αυτό πιστεύω ότι υπάρχει σαν πιθανότητα!όπως επίσης μου έχουν πει πως αρκετά συχνά παίζει ρόλο και η ηλικία!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Μαρακιναξ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!είμαι καινούρια εδώ!έχω και εγώ τις απορίες μου!είμαι 24χρονων και έγινε σε πούμε η πρώτη προσπάθεια αυτό τον μήνα!(λίγο η ηλικία μπορεί να σας τρομάξει αλλά δεν πειραζει)συγκεκριμένα η τελευταία μου περίοδος ξεκίνησε 30/7 τελείωσε στις 4/8 και ήρθα σε επαφή 7/8 στην ουσία την 9η μέρα του κύκλου!από διάφορα που διαβάζω δεν ξέρω τι να πιστέψω και αν γίνεται εκτός γονιμων ημερών να υπάρξει εγκυμοσύνη και αν γίνεται και μην την πρώτη προσπάθεια!ο κυκλος μου γενικότερα είναι περίπου 26-28 μέρες....σπάνια θα ανέβει λίγο ή θα κατέβει!εσείς τι λέτε;

Καλησπέρα!! Δεν μας τρομάζει η ηλικία υπάρχουν πολλές συνομιλικες και πολύ μικρότερες εδώ μέσα!!! ( Εγώ είμαι 25 :x) λοιπόν κοίτα αυτός ο κύκλος είναι λιγάκι δύσκολο θεωρώ σύμφωνα με την επαφή που είχες αλλα όχι ακατόρθωτο!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έμεινα τον πρώτο μήνα προσπαθειών έγκυος κατέληξε σε παλινδρομη κύηση μετά είχαμε περίπου ένα 5 μηνο που προσπαθούσαμε σε τελείως λάθος μέρες επομένως πήρα τεστ ωορρηξίας και μόλις είδα ποτέ να έχω επαφές έμεινα έγκυος πάλι με την πρώτη!! Οπότε ναι γίνεται να μείνεις από τον πρώτο μήνα!! Απλά πρέπει να ξέρεις ακριβώς την ωορρηξία σου για να ειναι και οι επαφές σου στοχευμένες!! Αν αυτό το μήνα δεν τα έχεις καταφέρει μην απογοητευτεις καθόλου και συνεχίζεις στον επόμενο μήνα με περισσότερες επαφές στις γόνιμες μέρες σου!! Εύχομαι σύντομα με φουσκωμενη κοιλίτσα!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...