Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Ειμαι εγκυος η οχι...συλληψη και γονιμες μερες


Recommended Posts

Βασικα δ ειναι τοσο θεμα ηλικιας, η οχι τοσο ξεκαθαρα. Αλλα γονιμοτητας. Γτ κ μια μικροτερη κοπελα μπορει να αργησει ειτε λογω καποιου θεματος ειτε κ τυχης. Πολλες περιπτωσεις ξερω που χωρις καποιο θεμα απλα ηρθε η συλληψη 1-2χρ μετα

Οπως κ κοπελες κοντα στα 35που εμειναν πολυ γρηγορα εγκυες. Μετα τα 35σιγα σιγα κ αναλογα τον οργανισμο καυε μιας συνηθως φθινει η γονιμοτητα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Owl-1 είπε:

Καλησπέρα!! Δεν μας τρομάζει η ηλικία υπάρχουν πολλές συνομιλικες και πολύ μικρότερες εδώ μέσα!!! ( Εγώ είμαι 25 :x) λοιπόν κοίτα αυτός ο κύκλος είναι λιγάκι δύσκολο θεωρώ σύμφωνα με την επαφή που είχες αλλα όχι ακατόρθωτο!! Στην πρώτη μου εγκυμοσύνη έμεινα τον πρώτο μήνα προσπαθειών έγκυος κατέληξε σε παλινδρομη κύηση μετά είχαμε περίπου ένα 5 μηνο που προσπαθούσαμε σε τελείως λάθος μέρες επομένως πήρα τεστ ωορρηξίας και μόλις είδα ποτέ να έχω επαφές έμεινα έγκυος πάλι με την πρώτη!! Οπότε ναι γίνεται να μείνεις από τον πρώτο μήνα!! Απλά πρέπει να ξέρεις ακριβώς την ωορρηξία σου για να ειναι και οι επαφές σου στοχευμένες!! Αν αυτό το μήνα δεν τα έχεις καταφέρει μην απογοητευτεις καθόλου και συνεχίζεις στον επόμενο μήνα με περισσότερες επαφές στις γόνιμες μέρες σου!! Εύχομαι σύντομα με φουσκωμενη κοιλίτσα!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για την απάντηση και για την ευχή!μακάρι όντως να είναι σύντομα!μετα από τη χαρά του γάμου να ερθει κι αυτό!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρακιναξ είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ και για την απάντηση και για την ευχή!μακάρι όντως να είναι σύντομα!μετα από τη χαρά του γάμου να ερθει κι αυτό!

Θα έρθει κορίτσι μου!! Δεν θέλει άγχος όμως!! Είσαι πολύ μικρή ακόμη!! Χαλάρωσε και απόλαυσε τον σύζυγό και όλη τη διαδικασία!! Θα έρθει το θαύμα και θα ξεκινήσει το μαγικό αυτό ταξίδι!!! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Θα έρθει κορίτσι μου!! Δεν θέλει άγχος όμως!! Είσαι πολύ μικρή ακόμη!! Χαλάρωσε και απόλαυσε τον σύζυγό και όλη τη διαδικασία!! Θα έρθει το θαύμα και θα ξεκινήσει το μαγικό αυτό ταξίδι!!! :x

Δεν αγχώνομαι!απλά έχουμε τις ετοιμασίες του γάμου,έγινε κι αυτό και ο αντρας μου δεν το χει και πολύ Μ αυτά δεν είναι καθολου ενημερωμένος και με έχει ζαλίσει λίγο!χαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/8/2019 at 9:37 ΜΜ, Owl-1 είπε:

Παμε για αυτό το μήνα δυναμικα κορίτσι!!! Δεν θα το βάλουμε κάτω!!

αντε να δουμε! με πηρε λιγο απο κατω. εχω και τρομερο στρεσ αυτην την περιοδο. γεμισα σπυρακια η περιοδος μου κρατησε αρκετα παραπανω με καφε. πρεπει να χαλαρωσω και δεν ξερω πως! εσυ τι κανεις κοριτσι?


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, eleonor@ είπε:

αντε να δουμε! με πηρε λιγο απο κατω. εχω και τρομερο στρεσ αυτην την περιοδο. γεμισα σπυρακια η περιοδος μου κρατησε αρκετα παραπανω με καφε. πρεπει να χαλαρωσω και δεν ξερω πως! εσυ τι κανεις κοριτσι?

Λογικό να σε πάρει από κάτω!! Χαλάρωσε πήγαινε κάπου να ηρεμήσεις!! Λίγο θαλασσιτσα μακριά από όλα τι ωραιαααα!! Αχ! Εμένα μου ήρθε σήμερα η περίοδος άλλαξε ο κύκλος λιγάκι και περιμένω να τελειώσει να αρχίσουμε πάλι προσπάθειες!! 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα θα ήθελα να σας εκφράσω έναν προβληματισμό μου γιατί πραγματικά έχω μπερδευτεί πολύ ! Τον προηγούμενο μήνα δυστηχως είχαμε βιοχημική κύηση . Αδιαθέτησα στις 15 Ιουλίου λοιπόν με μέρα ωορρυξιας 28-29 βάση υπερήχου γιατρού . Στις 6 Αυγούστου είχα λίγο καφέ εκκρίσεις και αφού μίλησα με τον γιατρό στις 8Αυγουστου (Πέμπτη) με έστειλε για εξετάσεις προγεατερονης όπου βγήκαν καλές (13.2) . Παρασκευή πρωί ξυπνάω με πρισμενη στήθος και εμετούς κάνω τεστ στο σπίτι βγαίνει θετικό . Σάββατο πρωί 10/08 κάνω άλλο ένα βγαίνει αρνητικο , και το βραδάκι πάνω ένα early predictor και βγήκε θετικότατο. Σήμερα πρώι κάνω χοριακή και βγήκε 9.7. Σας φαίνεται χαμηλή ; Ο γιατρός μου δεν μου έδωσε πολλές ελπίδες αν και που είπε να την ξανά επαναλάβω την Τετάρτη . Από την μια έχουμε χάσει της μέρες μας στην αρχή μου είπε ότι μπορεί να έχω κάνει καθυστερημένη σύλληψη . Έχει τυχει σε κάποια κοπέλα ; 

Θα με βοηθούσε πολύ κάθε άποψη αν και κάθε κοπέλα , εγκυμοσύνη / κύηση είναι διαφορετική . Ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Επανέρχομαι με νεώτερα. Βρίσκομαι σήμερα στην 18η ημέρα από την ωορρηξια μου (και 26η ημέρα του κύκλου μου) κ είδα πριν λίγο σταγόνες καφέ-ροζ (όχι κανονική ροή) στην τουαλέτα κ λίγο στο σκούπισμα. Δεν έχω κάνει ακόμα τεστ εγκυμοσύνης γιατί περίμενα να περάσουν ακόμα κάποιες μέρες καθυστέρησης. Απλώς τώρα με το αίμα φοβήθηκα και αναρωτιέμαι αν πρέπει να περιμένω να δω αν θα έρθει κανονική περίοδος ή να κάνω άμεσα ένα τεστ για το ενδεχόμενο που είμαι έγκυος κ χρειαστώ προγεστερονη (γιατί η τιμή της λίγο μετά την ωορρηξια ήταν σχετικά χαμηλή). Δεν έχω μιλησει σε κανένα αυτή την περίοδο της αναμονής κι η γνώμη σας θα είναι πολύτιμη! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kate83 είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Επανέρχομαι με νεώτερα. Βρίσκομαι σήμερα στην 18η ημέρα από την ωορρηξια μου (και 26η ημέρα του κύκλου μου) κ είδα πριν λίγο σταγόνες καφέ-ροζ (όχι κανονική ροή) στην τουαλέτα κ λίγο στο σκούπισμα. Δεν έχω κάνει ακόμα τεστ εγκυμοσύνης γιατί περίμενα να περάσουν ακόμα κάποιες μέρες καθυστέρησης. Απλώς τώρα με το αίμα φοβήθηκα και αναρωτιέμαι αν πρέπει να περιμένω να δω αν θα έρθει κανονική περίοδος ή να κάνω άμεσα ένα τεστ για το ενδεχόμενο που είμαι έγκυος κ χρειαστώ προγεστερονη (γιατί η τιμή της λίγο μετά την ωορρηξια ήταν σχετικά χαμηλή). Δεν έχω μιλησει σε κανένα αυτή την περίοδο της αναμονής κι η γνώμη σας θα είναι πολύτιμη! 

Εφοσον εχεις ηδη καθυστερηση(μεχρι 16μερες μετα την ωορρηξια ερχεται η περιοδος, κ εφοσον ειναι σιγουρη η ωορρηξια), γτ δ κανεις μια χοριακη κ προγεστερονη; μπορεις να πας κ απογευμα

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να περιμένω λίγο ακόμα για να μην απογοητευθώ, αλλά τώρα που είπες ότι μπορώ κ απογευμα θα το σκεφτω σοβαρά το ενδεχόμενο! Καλή η ιδέα να τσεκάρω κ την προγεστερονη! Σε ευχαριστώ πολύ! Κι εγώ κατευθείαν για χοριακη έλεγα να πάω κ να μην μπλέξω με τα τεστ από το φαρμακείο! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


18 ώρες πρίν, Owl-1 είπε:

Λογικό να σε πάρει από κάτω!! Χαλάρωσε πήγαινε κάπου να ηρεμήσεις!! Λίγο θαλασσιτσα μακριά από όλα τι ωραιαααα!! Αχ! Εμένα μου ήρθε σήμερα η περίοδος άλλαξε ο κύκλος λιγάκι και περιμένω να τελειώσει να αρχίσουμε πάλι προσπάθειες!! 

αλλαξε ε? αχ αυτος ο ατιμος ο κυκλος μας! αντε με το καλο να ξεκινησουμε παλι!!! θετικη ενεργεια! σημερσ φευγουμε επιτελους παμε θαλασσα! να περασετε ομορφα κοριτσι τα λεμε σε λιγες μερες παλι !!!


NJkvp2.png?V4t8cBJq

bcsxp2.png?8xhSC8EH

Link to comment
Share on other sites

Just now, eleonor@ είπε:

αλλαξε ε? αχ αυτος ο ατιμος ο κυκλος μας! αντε με το καλο να ξεκινησουμε παλι!!! θετικη ενεργεια! σημερσ φευγουμε επιτελους παμε θαλασσα! να περασετε ομορφα κοριτσι τα λεμε σε λιγες μερες παλι !!!

Αχ όχι που θα πήγαινε καλά κι αυτός σιχτιρ!! Δεν πειράζει πάλι από την αρχή!!! Να περάσεις τέλεια και να γυρίσεις ανανεωμένη!!! Εγώωωωω....πάω για γενική καθαριότητα :shock::angry:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας! Είμαι στην 29 μέρα κύκλου και αδιαθετω 27-30. Αλλά αυτο που έχω προσέξει είναι το εξής (κάνουμε προσπάθειες για παιδί): μόνιμα ερεθισμένες ρώγες δηλαδή πετάγονται προς τα έξω μυτερές να το πω... Επίσης γενικά είμαι δυσκοιλια και ξαφνικά επί δύο βδομάδες πήγαινα καθημερινά τουαλέτα με ευκοιλια και τώρα θέλω πάλι καθημερινά αλλά με δυσκολία και λίγα δηλ πάλι άλλη μορφή δυσκοιλιότητας... Επίσης πονάνε συνέχεια τα πόδια μου από τα γόνατα και κάτω και κοιμάμαι και πολύ... Αλλά κυρίως οι ρώγες μου.. και ο ένας μαστός πονάει αρκετά... Πφφφ δεν ξέρω περιμένω καιεχει αύριο και μετά θα κάνω τεστ αλλά αυτό με το στήθος με έχει προβληματίσει. Επίσης έβγαλα και κάτι σαν σπυράκια στη ρώγα που τα λένε σπυράκια του monteκατι όπως είδα στο διαβολικό ίντερνετ...α και φαγούρα στις πατούσες...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Elenisp είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι στην 29 μέρα κύκλου και αδιαθετω 27-30. Αλλά αυτο που έχω προσέξει είναι το εξής (κάνουμε προσπάθειες για παιδί): μόνιμα ερεθισμένες ρώγες δηλαδή πετάγονται προς τα έξω μυτερές να το πω... Επίσης γενικά είμαι δυσκοιλια και ξαφνικά επί δύο βδομάδες πήγαινα καθημερινά τουαλέτα με ευκοιλια και τώρα θέλω πάλι καθημερινά αλλά με δυσκολία και λίγα δηλ πάλι άλλη μορφή δυσκοιλιότητας... Επίσης πονάνε συνέχεια τα πόδια μου από τα γόνατα και κάτω και κοιμάμαι και πολύ... Αλλά κυρίως οι ρώγες μου.. και ο ένας μαστός πονάει αρκετά... Πφφφ δεν ξέρω περιμένω καιεχει αύριο και μετά θα κάνω τεστ αλλά αυτό με το στήθος με έχει προβληματίσει. Επίσης έβγαλα και κάτι σαν σπυράκια στη ρώγα που τα λένε σπυράκια του monteκατι όπως είδα στο διαβολικό ίντερνετ...α και φαγούρα στις πατούσες...

Καλησπέρα!!! Περίμενε και αύριο μιας που θεωρητικά δεν έχεις ακόμη καθυστερηση και κάνε ένα τεστακι!! Και σήμερα να κάνεις βασικά θα δείξει αλλά περίμενε!! Τα σπυράκια Μοντγκόμερι τα λένε δεν ξέρω καμία που να έχει βγάλει τέτοια οπότε δεν μπορώ να σου πω...! Γενικά όμως μην ψάχνεις συμπτώματα π.χ η φαγούρα στη παρούσα σε καμία περίπτωση δεν την σχετίζεται με εγκυμοσύνη!! Γενικά όταν αρχίσουν οι προσπάθειες για παιδί παρερμηνευουμε πράγματα και άλλα τόσα τα πλάθουμε και αυτό μόνο άγχος και τρέλα μπορεί να μας προκαλέσει!! Χαλάρωσε ηρέμησε και περίμενε να κάνεις ένα τεστακι που εύχομαι να προλάβεις να κάνεις και να είσαι εγκυουλα!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Owl-1 είπε:

Καλησπέρα!!! Περίμενε και αύριο μιας που θεωρητικά δεν έχεις ακόμη καθυστερηση και κάνε ένα τεστακι!! Και σήμερα να κάνεις βασικά θα δείξει αλλά περίμενε!! Τα σπυράκια Μοντγκόμερι τα λένε δεν ξέρω καμία που να έχει βγάλει τέτοια οπότε δεν μπορώ να σου πω...! Γενικά όμως μην ψάχνεις συμπτώματα π.χ η φαγούρα στη παρούσα σε καμία περίπτωση δεν την σχετίζεται με εγκυμοσύνη!! Γενικά όταν αρχίσουν οι προσπάθειες για παιδί παρερμηνευουμε πράγματα και άλλα τόσα τα πλάθουμε και αυτό μόνο άγχος και τρέλα μπορεί να μας προκαλέσει!! Χαλάρωσε ηρέμησε και περίμενε να κάνεις ένα τεστακι που εύχομαι να προλάβεις να κάνεις και να είσαι εγκυουλα!! 

Πιο πολύ οι μόνιμα ερεθισμένες ρώγες...τι φάση; Δηλ πάλι καλά που φορώ σουτιέν με μια μικρή ενίσχυση αλλιώς όλοι εκεί θα με κοιτούσαν

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...