Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, linaa είπε:

      Καλέ πόσο είναι η fsh k η ε2 σου? Αυτό έχει σημασία . Αν είναι καλές θα έχεις Κ καλή διεργεση 

      Συμφωνώ...παίζουν ρόλο και οι άλλες ορμόνες...Η ΑΜΗ δε καθορίζει την έκβαση μιας προσπάθειας. Το έχουμε δει άπειρες φορές! Πίστεψε με! Κάνε την προσπαθεια σου!! Σου εύχομαι να πετύχεις το θαυματακι σου!!!!

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Αυγούστου 2017


Recommended Posts

@HALEX εγω παω μια φορα το μηνα περίπου. Πηγα αυχενική, τωρα εχω μια ενδιάμεση 5 εβδομαδας μετα σε 10 μερες κ μετα β´ επιπέδου. Οκ αν ειχα καποια ανησυχία κ τον έπαιρνα φανταζομαι δεν θα μου απαγόρευε την εισοδο (!).

εσυ αν καταλαβα καλα σε γιατρο πας μονο για τους μεγάλους υπερήχους,αυχενική,β´ κ Doppler.

 

Εισαι εδω Ελλάδα;! 

Ρωταω γιατι πρώτη φορα ακούω για home birth εδω πίστευα οτι δεν αναλαμβάνει κανεις! Θα πρεπει να ειναι απίστευτη εμπειρία... αν κ εγω θα φοβόμουν ομολογώ..

@Rosali καλή ιδεα τα αγγούρια μπάς κ προλάβουμε τα 20 κιλα αυτη τη φορα!!


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 Κοριτσάκι

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Halex: ΠΗΤ 1/9 Κοριτσάκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

Καλημέρα, κορίτσια!

Halex, καλωσήρθες και από μένα! Είσαι πολύ τυχερή που περιμένεις το τρίτο ζουζούνι σου! Εγώ πάω στο γιατρό 1 φορά το μήνα, πιο πολύ για να μου γράφει τις βιταμίνες που παίρνω. Θα ήταν ενδιαφέρον αν μας έλεγες πώς σου φάνηκε ο τοκετός στο σπίτι, αν και προσωπικά μάλλον δεν θα τον επέλεγα. Κι εγώ φοβιτσιάρα είμαι.

Παιδιά, μετά από 1 εβδομάδα φουλ αγγούρια, παραμένω στα +2,5 (με τάση προς 3) κιλά. Θα γίνω φάλαινα μέχρι το τέλος...

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 minutes ago, firstlove said:

καλημερα μανουλες κ εγω του αυγουστου 26/8 το δευτερο μου σας παρακολουθω καιρο τωρα με το καλο να ρθουν τα μωρακια μας

Καλώς ήρθες!

Με το καλό το μωράκι σου! Έχετε μάθει φύλο; Το πρώτο σου αγοράκι/κοριτσάκι;

 


Tsufp2.png0RVqp2.png

Link to comment
Share on other sites

On ‎3‎/‎3‎/‎2017 at 7:14 PM, HALEX said:

καλως σας βρηκα,ευχαριστω πολυ!

αυτο ειναι τραγικο...

διαβαζα οτι οι περισσοτερες πατε καθε 2 η 3 βδομαδες στο γιατρο,γιατι τοσο συχνα?εχετε καποιο θεμα?(προβλημα?)κανετε κ υπερηχο καθε φορα?εγω τωρα πηγα πρωτη φορα για την αυχενικη κ θα ξαναπαω για την β'επιπεδου.Στην 1η μου εγκυμοσυνη πηγαινα καθε 1 ή 2 μηνες,στην 2η πηγα 4 φορες,μια στην αρχη,μετα αυχενικη,β επιπ.κ μια τελευταια στον 7ο.παρεπιπτοντως γεννησα στο σπιτι την 2η φορα(απο επιλογη)κ θα το ξανακανω κ αυτη τη φορα,οποτε δεν εχω γιατρο αλλα μια μαια που θα ερχεται να με βλεπει.ακομα ειναι νωρις κ δε χρειαζεται,μιλαμε στο τηλ.αν ειναι οτιδηποτε.

Καλημέρα.. Εγώ πηγαίνω ανά 2 βδομάδες γιατί αγχώνομαι αν το αραιώσω περισσότερο..Ειχα ξεκινήσει με θεματάκια αλλά πολύ νωρίς μέχρι την 8η εβδομάδα αλλά ακόμα ανα 14 μερες πάω..

Από κιλά εγώ είμαι ήδη στα + 4,5 ... Ευχομαι να μη περάσω τα 12 γιατί κάηκα..χαχα

Εσύ Rosali δεν έχεις πάρει τίποτααααα... +3 μέχρι 19η είναι πάρα πολύ καλά! μπραβο!

Εμένα έχουν αρχίσει οι καούρες απο τωρα ρε κορίτσια.. τραγικο!

27 minutes ago, firstlove said:

καλημερα μανουλες κ εγω του αυγουστου 26/8 το δευτερο μου σας παρακολουθω καιρο τωρα με το καλο να ρθουν τα μωρακια μας

Καλώς ήρθες

Τα μωρά μας αυτή τη στιγμή είναι 6 αγοράκια 7 κοριτσάκια! Ισορροπία!! Ελπίζω να μη μας τα αλλάξουν γιατί έχουμε αρχίσει να τα φανταζόμαστε..

Ασχετο.. Προετοιμάσατε τις θηλές σας για το θηλασμό προς το τέλος της κύησης με κάποια κρέμα απ το φαρμακείο?  Αν ναι με ποια?


Lilypie
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως δεν εχω μαθει ακομα φυλο αν κ εκανα την εξεταση της τροφοβαστης τα αποτελεσματα δε τα χω παρει ακομη εχω σκασει πιστευω αυτη τη βδομαδα θα μαθω!!!για το στηθος την προηγουμενη φορα ειχα παρει μια της fissan ηταν πολυ καλη σκεφτομαι να παρω παλι γιατι το στηθος μου ειναι πετρα κ ποναει αφανταστα!!!ακομα να σας πω οτι στην προηγουμενη εγκυμοσυνη ειχα παρει πανω απο 20κιλα κ δε καταφερα ποτε να τα χασω ολα τωρα ελπιζω να μη βαλω πολλα μεχρι στιγμης μονο 1 αλλα ειμαι επιρρεπης σε γλυκα κτλ.....

Link to comment
Share on other sites

Αυγουστιάτικα (και φθινοπωρινά) μπεμπάκια 2017!!! Με το καλό!!!

Ritsalondon: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

**Elena**: ΠΗΤ 1/8

Mellousa mama: ΠΗΤ 1/8 Αγοράκι

Rosali: ΠΗΤ 2/8 Αγοράκι

Moustokoulouro: ΠΗΤ 2/8 Κοριτσάκι

Spoina90: ΠΗΤ 3/8

Miss marple: ΠΗΤ 5/8 Διδυμάκια 

Karmaki: ΠΗΤ 9/8 Διδυμάκια - Κοριτσάκια

Titin: ΠΗΤ 9/8 Αγοράκι

Αλεξάνδρα 828: ΠΗΤ 11/8 Κοριτσάκι

Madlena: ΠΗΤ 13/8

Lika14: ΠΗΤ 14/8

Ariadne29: ΠΗΤ 15/8

Fuego7: ΠΗΤ 19/8

Zouzoumama: ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι

Quinsey: ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι

Nini8492: ΠΗΤ 25/8

Στελλινα 1987: ΠΗΤ 25/8

Firstlove: ΠΗΤ 26/8

Calliope*: ΠΗΤ 27/8 Κοριτσάκι

Maria050714: ΠΗΤ 28/8

Sirena: ΠΗΤ 30/8

Kat21: ΠΗΤ 30/8 Αγοράκι

Halex: ΠΗΤ 1/9 Κοριτσάκι

Βαλεντίνα30: ΠΗΤ ???

Pepe: ΠΗΤ ???

Leda Leda: ΠΗΤ ???

Sogno223: ΠΗΤ ???

 

Firstlove, καλωσήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Σε πρόσθεσα και περιμένουμε να μας πεις φύλο!

Εγώ κορίτσια δεν έχω κάνει τίποτα για τις θηλές. Ούτε την προηγούμενη φορά έκανα και γενικώς δεν έβαζα τίποτα για να μην το τρώει το μωρό. Είναι απαραίτητο αυτό, θεωρείτε;

  • Μου αρέσει 1

My first son: October 2015/ My second son: August 2017/ New baby: September 2019

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rosali said:

 

Firstlove, καλωσήρθες! Με το καλό το μωράκι σου! Σε πρόσθεσα και περιμένουμε να μας πεις φύλο!

Εγώ κορίτσια δεν έχω κάνει τίποτα για τις θηλές. Ούτε την προηγούμενη φορά έκανα και γενικώς δεν έβαζα τίποτα για να μην το τρώει το μωρό. Είναι απαραίτητο αυτό, θεωρείτε;

Εγώ δεν έχω ιδέα που είναι και το πρώτο μου.. Γι αυτό ρώτησα


Lilypie
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!!οταν θηλαζα ειδικα στην αρχη μου ηταν απαραιτητη η κρεμα γιατι μαλακωνει τις θηλες λενε πως καλο ειναι να κανεις κ προετοιμασια πιο πριν.εχετε δει αυτο το κινεζικο ημερολογιο που λεει το φυλο του παιδιου;

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, firstlove είπε:

ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!!οταν θηλαζα ειδικα στην αρχη μου ηταν απαραιτητη η κρεμα γιατι μαλακωνει τις θηλες λενε πως καλο ειναι να κανεις κ προετοιμασια πιο πριν.εχετε δει αυτο το κινεζικο ημερολογιο που λεει το φυλο του παιδιου;

Εμένα σε αυτό έπεσε μέσα.. στα άλλα δύο δεν θυμάμαι...Το πρώτο σου παιδάκι πόσο χρονών είναι?Αγοράκι η κοριτσάκι?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

το πρωτο μου ειναι κοριτσι 3,5 χρονων μια τρελλα σκετη θα θελα παλι κοριτσι βεβαια ο αντρας μου θελει αγορι αντε να μαθω τα αποτελεσματα γιατι πραγματικα σκαω την προηγουμενη φορα ολα γιναν γρηγοροτερα rozali αυυες οι κρεμες ειναι λενε ακινδυνες για το μωρο βεβαια οι παλιες βαζαν κ βουτυρο... Calliope μη φοβασαι αλλωστε εγκυος εισαι να το ευχαριστηθεις αλλα καπου καπου να ανεβαινεις να ξερεις στο περιπου που εισαι ο γιατρος σου δε σε ρωταει;εμενα την πρπηγουμενη φορα μου εβαλε τις φωνες κ τωρα η πρωτη του ερωτηση ηταν ποσα κιλα θα παρεις... Προσπαθω να φανταστω το σπιτι μου με δυο παιδια κ δε μπορω με τιποτα κι ολο αναρωτιεμαι θα το αγαπαω σαν την μικρη μου κ τετοια χαζα εχω τρελλη αδυναμια στη μικρη μου !!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ηρθαν τα νέα κορίτσια! Με το καλό τα μπεμπακια σα! Και εμένα στο 60-70% είναι το φύλο δ ν είναι βέβαιο ακόμα. Εγώ πηγαίνω ανά 15-20 μέρες κ κάνω εξετάσεις ανά μία δύο εβδομάδες λόγω διαφόρων θεμάτων. Προετοιμασία στις θηλές δεν νομίζω να κάνω από τώρα, ίσως μόνο τις τελευταίες μέρες κ μετά εννοείται. Ωραία εμπειρία πρέπει να είναι ο τοκετός στο σπίτι αλλα κ εγώ δεν  ξέρω αν θα το τολμούσα. 


url%5Dcbf47431c9.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...