Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες από τα παλιά


thomai62

Recommended Posts

πρίν από 6 λεπτά , vikib είπε:

Καλημερα

Θωμαη ισως να του αρεσπυν πλεον

CME η κορη μου πανω απο 20βαθμους κοκκινιζει,οποτε στην πεθερα την εχω με κοντομανικο,αφου το εχουν 26βαθμους

Αχ κοκκινομαγουλίτσα!!!!:wub:


TQjIp3.pngj1MYp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!

Όντως οι παππούδες είναι πάντα υπερβολικοί με το ντύσιμο.. Εγώ τους ντύνω πάντα όπως ντύνομαι εγώ, αλλά και με βάση το τι κάνουν εκείνη τη στιγμή. πχ αν τρέχουν θα τους βγάλω τη ζακέτα και θα τη βάλουμε μετά όταν σταματήσουν.. Αφήστε που με τα σκεπάσματα δν τα πηγαίνουν καλά... Μες στο καταχείμωνο πετάνε σεντόνια και κουβέρτες και τα βρίσκω πάντα ξεσκέπαστα!

Θωμαή ίσως τότε να τον βοηθούσε να πάτε πρώτα κάπου οι 2 σας...ή να του πάρεις ένα σχετικό βιβλίο;  Μήπως αγχώνεται ότι θα του κάνουν ερωτήσεις;

Αρακά σήμερα!

 


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι οτι δεν του αρεσει απλα φοβαται οτι ειναι καινουργιο 

προσπαθω και τον πηγαινω οπου μπορω

οσο για το ντυσιμο παντα τα εντυνα ελαφρια οπως ντυνομαι και εγω


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , thomai62 είπε:

δεν ειναι οτι δεν του αρεσει απλα φοβαται οτι ειναι καινουργιο 

προσπαθω και τον πηγαινω οπου μπορω

οσο για το ντυσιμο παντα τα εντυνα ελαφρια οπως ντυνομαι και εγω

ναι τοτε ειναι σιγουρα διστακτικος μεχρι να προσαρμοστει πλήρως... Πρέπει να είναι ντροπαλός σαν τον δικό μου... Απλά θέλουν το χρόνο τους...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!

 

Μακαρονια με κιμα σήμερα!1

Θωμαή όπως λεει και η αναθ απλα θελει το χρονο του ο μικρουλης.

Εμείς ντυνόμαστε και τα ντύνουμε πολύ ελαφριά  τα παιδιά.


 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια ρεβυθια σημερα... ο γιος μου δεκα η ωρα το πρωι παντως ηθελε να φαει ρεβυθια στην αρχη νομιζα πως ηθελε να παιξει αλλα τελικα εφαγε μια καλη μεριδα...!!!! αχχ αυτο με τους παππουδογιαγιαδες ειναι αλη ιστορια.. ηδη εχω ξεκινησει να τσακονομαι με την μαμα μου που και στο τηλεφωνο μου λεει να ντυσεις το παιδι μη το εχεις γυμνο και ξερει οτι τσατιζομαι και μου τα λεει και επιτηδες για να με τσατιζει περισσοτερο... τωρα για τα πεθερικα μου που η πεθερα μου ειναι κρυουλιαρα και ο πεθερος μου φοβιτσιαρης .. μεχρι να συνηθισουν τον δικο μου τροπο σκεψεις και εγω τον δικο τους λιγο ζοριστικα με μια κουβερτα τον ειχα σκεπασμενο με δυο τον εβρισκα οταν γυριζα με θερμοκρασια 23 βαθμους το σπιτι και ειδικα κ με το τζακι που πιανει 24 βαθμους το σπιτι ουτε εγω μπορω εκει μεσα ...ακομα και το καλοκαιρι με 35 βαθμους εξω αν φυσουσε λιγος αερας δεν τον βγαζανε εξω για να μην τον χτηπησει το ρευμα και αρρωστησει σαν ποιο μικρος που ηταν.... αλλα ευτυχως περασμενα ξεχασμενα...!!!!! 


em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πολύ πλάκα ώρες ώρες οι παππουδες! Εγώ έχω και τον παππού μου και τη γιαγιά μου στον επάνω όροφο, οποτε εκεί αντιμετωπίζω ακόμα πιο τρελές καταστάσεις χαχα!!

Θωμαή να σε ρωτήσω κάτι με βάση την επαγγελματική σου πείρα. Ο μικρός μου άρχισε πάλι να χτυπάει τους συμμαθητές του. Με την κουβέντα δεν έχω καταφέρει ακόμα τίποτα, ίσως χρειάζεται πολύ χρόνο στην ηλικία του για να το καταλάβει. Εσύ ως βρεφονηπιοκόμος πώς το αντιμετώπιζες αυτό μέσα στην τάξη; ή και στα δικά σου παιδιά; είναι και πολύ πεισματάρης ο δικός μου και δεν το βάζει κάτω...


dph2p2.pngRGM7p2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, anath είπε:

Εχουν πολύ πλάκα ώρες ώρες οι παππουδες! Εγώ έχω και τον παππού μου και τη γιαγιά μου στον επάνω όροφο, οποτε εκεί αντιμετωπίζω ακόμα πιο τρελές καταστάσεις χαχα!!

Θωμαή να σε ρωτήσω κάτι με βάση την επαγγελματική σου πείρα. Ο μικρός μου άρχισε πάλι να χτυπάει τους συμμαθητές του. Με την κουβέντα δεν έχω καταφέρει ακόμα τίποτα, ίσως χρειάζεται πολύ χρόνο στην ηλικία του για να το καταλάβει. Εσύ ως βρεφονηπιοκόμος πώς το αντιμετώπιζες αυτό μέσα στην τάξη; ή και στα δικά σου παιδιά; είναι και πολύ πεισματάρης ο δικός μου και δεν το βάζει κάτω...

ειναι φυσιολογικο σε αυτη την ηλικια αρχιζουν να μαθαινουν τις δυναμεις τους εγω και μεσα στην ταξη και σαν μαμα τα απομακρυνα απο τα αλλα παιδακια για να καταλαβουν οτι αυτη η συμπεριφορα δεν ειναι αποδεκτη και τους εξηγουσα και τον λογο  .φαση ειναι θα περασει με αρκετη υπομονη 

γενικα σαν θεωρια ειχα και εχω οτι οι πραξεις μας εχουν συνεπειες 

τελικα ο γιος μου σημερα μου ανακοινωσε οτι θελει να παει στο εκπαιδευτικο 

 


rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας

Συκωτι σημερα,εχω παρει κ παστιτσιο κ πιτες απο τη μαμα

Κ μια κ τα λεγαμε,24βαθμους ειχαν τα πεθερικα χθες,εγω κοντεψα να κοιμηθω κ ο μικρος γκρινιαζε,πιο ζεστη κ απο νοσοκομειο

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια 

σημερα θα φαμε οτι περισσεψε απο εχτες

τελικα πηγε ο γιος μου στο εκπαιδευτικο και του αρεσε πολυ μονο που δεν ειχαν φαει δεκατιανο γιατι κρατησε αρκετες ωρες και σο τελος γκρινιαξε γιατι πεινασε

  • Μου αρέσει 1

rS0gp3.pngTCVip3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα κοτομπιφτεκα σημερα με κινοα και λαχανικα για τον μικρο και εμενα και τηγανιτες πατατες για τον αντρα μου.... σε πολυ υγιεινη διατροφη το εχω ριξει τωρα τελευταια μου φενεται ....μια χαρα θωμαι ο γιος σου τελικα συνηθηζει σιγα σιγα .....

  • Μου αρέσει 1

em82p2.png QGcTp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται κόρες τι κάνετε; Σταμναγκάθι, κινόα, σουτζουκάκια, παστίτσια τι είστε εσείς καλέ; Μπραβο!!! Εμείς σήμερα κι αύριο γιουβαρλάκια ... εδώ έστρωσε ο καιρός ευτυχώς,  κόπασε ο αέρας. Ανάβω λίγο πρωί λίγο απόγευμα το καλοριφερ κ είναι μια χαρά. 

Είδα και το μπεμπέ σήμερα πήρε βάρος αρκετό, 1180γρ 29η εβδ μπήκα. Φτου σκόρδα :)

  • Μου αρέσει 1

zRCTp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...