Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Είχα μπει στο google, αλλά δεν έβγαλα άκρη, θα δω τί θα μου πει η γιατρός το απόγευμα. Ο δικός μου πρίν λίγο έφαγε μια ωραιότατη "σούπα", έπεσε από το ρηλάξ με τα μούτρα στο πάτωμα. Χ@στηκα πάνω μου. Ευτυχώς, δε δείχνει να έπαθε κάτι, έκλαψε λίγη ώρα και μετά όλα καλά.


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπερα κοριτσια!!!!!!!!

Ειρήνη όλα καλά?

μια χαρα μαντυ μου!!!!βασικα δεν με εξετασε γιατι ηταν πολυ πολυ βιαστικοσ κ με εβαλε στην ζουλα!!!!!ηλθε βρε κοριτσια μια κοπελα(να σημειωσω οτι δεν ηταν πρωτοτοκη...ειχε γεννησει το πρωτο τησ οταν κι εγω εγκυμονουσα το πρωτο μου,πριν 2-2,5 χρονια)

λεει τησ μαιασ<μου σπασαν τα νερα και ειδα κ αιμα>τη ρωταει η μαια ποτε και απανταει χτεσ βραδυ!!!!!!!!!!!!:rolleyes::confused::confused::confused:...εκεινην την ωρα ηταν ηδη 14¨00το μεσημερι!!!!!!!!!!!!αμεσωσ εγινε ενασ πανικοσ κ φωναξαν και τον γιατρο μου να παει μεσα!!!μεσα σε αυτον τον πανικο ειδε την καλλιεργεια κολπικου και μου ειπε αψογα..!αυτα!!

Σκεφτομουν καποτε τις τοσες ατυχιες που μπορει να συμβουν σε εναν ανθρωπο (οι ρημαδομαυρες σκεψεις που λεγαμε) και πραγματικα ενα μονο αισθανομαι ως αφορητο, απαραδεκτο, δεν υπαρχουν λογια να το περιγραψω.

Αν μπορουσα μια χαρη να ζητησω απο το Θεο, θα ηταν καμμια μανα να μη χανει το παιδι της.

ακριβωσ οπωσ τα λεσ ειναι κασσιανη..δεν υπαρχει πραγματικα πιο οδυνηρο πραγμα απο το να χανει μια μανα το παιδι τησ..

εχεισ ζησει παρομοια κατασταση με μενα και καταλαβαινεισ...θα το πιστεψετε οτι αν μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω ακομα το ιδιο θα παρακαλαγα οπωσ εκεινο το βραδυ ...να εφευγα εγω και οχι το παιδι μου..

δεν λεω τωρα πλεον εχω την ζωουλα μου ,δηλαδη το αγγελικακι μου αλλα ο πονοσ εκεινοσ ποτε δεν θα μου φυγει.απλα εχει απαλυνει λιγο με την αγγελικουλα και την αδελφη τησ που περιμενω..

Ναι ναι θα ειμαι στη βαπτιση του μπουγατσακου μας!Να γνωριστει επιτελους το ζευγαρι και απο κοντα!Μονο απο την webcam! τα λενε...:D:D:D

αχ σοβαρα?θα πατε?τι καλα!!μπραβο σασ!!!!αντε ωραια!!να γνωριστει και το ζευγαρι!!!!!!α και κοιταξτε οι πεθερεσ(κυριακουλα+μπετουλα για εσασ λεω..)να αφησετε το ζευγαρι και λιγο στην ησυχια του!!ε?οχι σαν μπαστακεσ ολη την ωρα απο πανω τουσ ε?????:tongue::tongue::oops::tongue::tongue:

να μασ φιλησεισ τον μπουγατσουλη !!μην το ξεχασεισ!!!!!!!!!!!!!!!

Η δικια μας βαπτιση ειναι 2 Μαιου στις 12 μμ!Η προσκληση ειναι ανοικτη οπως εχω πει για ολες σας!Οποια κατηφορησει για πρωτομαγια κατω απο το αυλακι να μου στειλει πμ να της δωσω το τηλ μου και να ερθει στα βαπτισια !Εγω ακομα τρεχω ,δεν εχω βρει ρουχα για μενα ακομα αλλα δεν εχω προλαβει και να ψαξω κιολας...τα εχω ολα στο σπιτι και που να τα αφησω η πολυτεκνη;Ψωνησα ρουχα μονο για τα αγορια μου και το φορεμα της μικρης για πριν τη βαπτιση....καταλαβαινετε σαν νυφικο και αυτο θα ειναι!:rolleyes:Με νιωθετε ετσι δεν ειναι ;μια την εχω!Κλεισαμε ραντεβου για μανικοιυρ πεντικιουρ και καθαρισμο μουρης σε δυο βδομαδες!Μπομπονιερες παραγγειλα προσκλητηρια μοιραζω ακομα ....οι νονοι μας θα ειναι 4 τελικα....η μαμα και τα 3 αγορακια της!τι δωρακι να παρω στα παιδια ηλικιας 7,9 και 11?για πειτε μια γνωμη!

με το καλο η βαπτισουλα σασ κυριακουλα μου!!!!!!!!!!!!!μακαρι να εμενα αθηνα ή καπου εκει κοντα να ερχομασταν..κριμα..

α για δωρο εχεισ σκεφτει καποια παιχνιδομηχανη?(nintedo ds,playstation κτλ??)ειναι και 3 κιολασ ..


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!!

Πφφφ πολύ τρέξιμο σήμερα στη δουλειά γιατί δεν θα πάω αύριο για να πάμε με την κομπαρα να κοινωνήσουμε τη μικρή μιας κ έχουμε και εκκλησία Ζωοδοχο Πηγή κοντά μας....και γενικά να μαι ξεκούραστη;)

Γύρισα κ άρχισα να τρέχω μετά εδώ μέσα να καθαρίσω το σπίτι κ ακόμα δεν τελείωσα....:rolleyes: Η μικρή θα γυρίσει κατά τις 8(έχει πάει βόλτα με τους παπούδες της και jumbo να της πάρουνε διάφορα) και θα πρέπει να έχω τελειώσει με όλα...:confused: Πήγα κ της πήρα κ ένα πολύ ωραίο φορεματάκι για αύριο κ θα ναι μια πριγκιπέσα!:D:D:D Κουκουβααααα

Τελικά από φαί παράγγειλα στο αφεντικό διάφορα σφολιατοειδή και πιροσκί μιας κ εντέλει δεν θα ήμαστε πολλοί όπως δείχνει το πράγμα...αλλά κ να ήμαστε delivery σκασίλα μου!:shock: Πήρα ωραία γλυκά είναι με ένα πράγμα σαν βάφλα μέσα με σοκολάτα γαλακτός κ με άσπρη σοκολάτα κ γεύση μπανάνα!!! Παπαπα τα βλέπω να 5 κιλά που έχασα να μου χτυπάνε τη πόρτα! :-P:-P:-P:-P

Ναντινάκι μου ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό ιδέα δεν έχω τι είναι ο στρεπτόκοκος....:rolleyes:

Αργ άτσα κ ταξιδάκι τα κορότσια!!! Ευγε σουπερ σε βρίσκω!:D:D:D:D

Ειρηνη το ότι είδε αίμα δεν είναι το σοβαρό αλλά το ότι αφού σπάσουν τα νερά το παιδί πρέπει να βγει μέσα σε 12 ώρες γιατί μετά κινδυνεύει η ζωή του! Κ καλά τόσο ζώον ήταν αυτή?????Να σπάσουν τα νερά της κ να μην πάρει το γιατρό?????Ημαρτον Παναγιά μου.....:mad:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μια χαρά θα περάσετε...περιμένουμε και φωτογραφίες!!! Και εγώ έχω να οργανώσω το πάρτυ του βαγγέλη, που θέλει να το κάνει στο σπίτι και δεν ξέρω αν θα του κάνω τη χάρη...:confused::confused::confused: Το σπίτι θέλει πολύ δουλειά, είναι σαν βομβαρδισμένο...Πρέπει να ψάχνω και για διασκεδαστή, catering κλπ κλπ...Τέλος πάντων, μη σας πρήζω...

Κωνσταντίνα καλά αποτελέσματα εύχομαι!!:)


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!

5:30 ξυπνήσαμε σήμερα,έφαγε η μικρή έπαιξε λίγο κ τώρα κοιμήθηκε πάλι....δεν μπορώ να καταλάβω 3η μέρα τα ίδια μου κάνει...να πεινάει άραγε?????:shock:

Πολίνα αν είναι πολλά τα παιδάκια γιατί δεν το κάνεις σε παιδότοπο το πάρτυ???? ;)

Κωνσταντίνα όλα καλά??????:confused:


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

159612bjb9n01031.jpg

Μαριαννα μου εννοειται οτι υπαρχουν παντα σοβαροτερα προβληματα στον κοσμο και γι αυτο παντα λεω δοξα τω Θεω.

Απο την αλλη ο καθενας εχει να αντιμετωπισει τα δικα του και καλως η κακως με αυτα στενοχωριεται.

Ναι βρε, εννοειται, αλλα το ειπα για να το ακουμε ολες. Εγω παντως νιωθω οτι εχω αλλαξει πολυ απο τη Μ.Παρασκευη στον τροπο που βλεπω τα πραγματα.

Απλως καπου θελω να γκρινιαξω κι εγω και την πληρωνετε εσεις:D

Στο σπιτι και στη δουλεια δεν εχω τετοιες πολυτελειες...

Γι αυτο ειμαστε εδω!;)

θα αρκεστω για λιγο καιρο ακομη στις μπυρες με την μαριαννα καθε φορα στην συναντηση μεχρι να ανασανουν τα οικονομικα μας..............

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Ειρηνη το ότι είδε αίμα δεν είναι το σοβαρό αλλά το ότι αφού σπάσουν τα νερά το παιδί πρέπει να βγει μέσα σε 12 ώρες γιατί μετά κινδυνεύει η ζωή του! Κ καλά τόσο ζώον ήταν αυτή?????Να σπάσουν τα νερά της κ να μην πάρει το γιατρό?????Ημαρτον Παναγιά μου.....:mad:

24 ωρες ειναι το οριο, με παρακολουθηση ομως. Στον Αντωνη, 5 π.μ. σπασανε τα νερα, και γεννησα μετα απο 24 ωρες ακριβως. Ειχα κανει ομως αμεσως εισαγωγη.

Πολίνα αν είναι πολλά τα παιδάκια γιατί δεν το κάνεις σε παιδότοπο το πάρτυ???? ;)

Μια μικρη περιουσια θα της στοιχισει.

Καλημερα σας!

Αννα, να χαιρεσαι τη Ζωουλα σου!:D


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια και χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν. Αννα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου. :D

Δεν εχω παψει στιγμη να σκεφτομαι τους γονεις του Παναγιωτακη ρε κοριτσια. Οπως κι εμεις εζησαν ολη την περιοδο της εγκυμοσυνης, τις επισκεψεις στο γιατρο, την αγωνια, την χαρα της γεννας, ψωνισαν τα πραγματακια του, και τελικα το μωρακι ισα που χρονισε και εφυγε. Γιατι....:-(:-(:-( Δεν ξανααγχωνομαι για τιποτα ανουσιο, δεν αξιζει τον κοπο....:confused:


ziZip2.png BhAqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Επιτέλους, ησύχασα λίγο και μπήκα να σας γράψω. Η αλήθεια είναι ότι μόλις διάβασα και κατάλαβα τι έγινε με τον Παναγιωτάκη και μετά μου έφυγε κάθε όρεξη να σας γράψω τι ωραία που περνάγαμε στα βουνά :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Όντως Μαριάννα μου αλλάζει ο τρόπος που βλέπεις τα πράγματα με κάτι τέτοια, απλά πρέπει να το θυμόμαστε πάντα και όχι μόνο όταν μαθαίνουμε τέτοια δυσάρεστα νέα...... Ας προσπαθήσουμε λοιπόν όλες να βλέπουμε τα πράγματα στις διαστάσεις που έχουν..

Κασσιανούλα η αλήθεια είναι ότι λίγα δεν τα λες όλα αυτά που περιέγραψες αλλά και πάλι θα συμφωνήσω με τη Μαριάννα, εμείς είμαστε εδώ να τα λες να ξεθυμαίνεις!!!!

Αννούλα να χαίρεσαι τη Ζωίτσα σου!!!! Χιλιόχρονη κι ευτυχισμένη:):):):):):):)

Πωλινάκι θες να σε βοηθήσω εγώ στην οργάνωση του πάρτυ? Ψοφάω για κάτι τέτοια, για πότε λες να το κάνεις να κανονίσουμε άμα είναι κάτι:):):):):):)

Χριστίνα περαστικά στον κούκλο. Κι εμείς μέχρι Μ. Σάββατο είχαμε πυρετό και βήχα, μετά το γοργονίδιο έγινε καλά κι έμεινα εγώ με μπουκωμένη μύτη και την αμυγδαλή τούμπανο!!!!

Περαστικά και στα υπόλοιπα αρρωστάκια μας:)

Το γοργονίδιο σήμερα έγινε 9 μηνών, ΒΑΤΡΑΧΑΚΙ & gogga να τα χαιρόμαστε!!!!! Καλέ η Σοφία που χάθηκε?!?!?!!?


dWXVp3.png

YqUap3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες.

χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν και εσυ αννα να χαιρεσαι το κοριτσακι σου να ειναι γερο και τυχερο!!

Εμεις καναμε τους υπερηχους μας και θα ξαναπαμε στο τελος του μηνα παλι για εξετασει οχι υπερηχους απλα ψηλαφιση. Μας ειπαν ολα καλα αλλα μαλλον μεγαλωσετο αιμαγγειωμα και θελει παρακολουθηση. Ομως το μωρο ειναι καλα και αυτο με νοιαζει. Το αισθητικο κομματι με αφηνει αδιαφορη προς το παρον. Ετσι και αλλιως εχουμε αποφασισει να το αφαιρεσουμε πριν ξεκινησει σχολειο για να μην την επηρρεασει στην αναπτυξη της προσωπικοτητας της.

Κατα τα αλλα χθες ειχαμε παιδιατρο και εμβολιο μηνιγγιτιδας αλλα 2 και τελειωσαμε μεχρι τον 12ο.Πηραμε βαρος και υψος..Ημεγαλη εγινε 8900 και 73 ποντους και η μικρη 7600 και 70 ποντους. Ειναι μικροσκοπικη η μικρη μου η εχετε και σεις καποιες τετοια κιλα και τσαμπα στενοχωριεμαι?


CYMFp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Αννα να χαίρεσαι τη Ζωήτσα σου.Πολύχρονη και ευτυχισμένη να είναι.Εγώ εχθές της έδωσα για πρώτη φορά όλο το αυγουλάκι απο αυτά τα φρέσκα που φέραμε απο το χωριό και το έφαγε όλο και ευτυχώς χωρίς να έχουμε κάποια αλεργία.Βέβαια είδα οτι μελάτο το έτρωγε καλύτερα τον κρόκο που της τον είχα κάνει τις προηγούμενες φορές και τώρα δεν ξέρω πως πρέπει να το δίνω τελικά.Ο γιατρός μου έχει πει μελάτο αλλά εσείς διάβασα οτι το δίνετε σφιχτό λόγω σαλμονέλας.


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα κοριτσια, τι κανετε? πηγαμε κι εμεις παιδιατρο χτες

η μικρη ειναι 8.800 (παλι χοντρούλα μου την ειπε γμτ), αλλα τη βρηκε εξαιρετικα καλα.

Μιλησαμε και για τα πρακτικα του παιδικου, μου προτεινε να της στελνω εγω το φαγητο μεχρι να χρονισει, και συμφωνω κι εγω, ετσι θα μπορω να προγραμματιζομαι και καλυτερα.

Ειδα βαλατε τη συναντηση στις 24 αυτο το μηνα. Δυστηχως δεν θα μπορεσω γιατι το βραδυ εχω να παω SAKIS, ε και οπως καταλαβαινεται δεν μπορω να αφησω το μωρο ολη τη μερα στον αντρα μου, θα με καρυδωσει, πρεπει και να φτιασιδωθω. Σάααααααακηηηηηηηηηηηη

Εμεις σε λιγο θα φυγουμε παμε βολτιτσα, γιατι εχουμε την κοπελα που μας βοηθαει με τις δουλειες σημερις, και δεν μας θελει στα ποδια της. χιχι


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

αννουλα πολυχρονη η Ζωουλα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!να την χαιρεστε !!!να ειναι παντα υγιεστατη και ευτυχισμενη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δημητρουλα οσον αφορα το αυγουλακι ,εμενα μου ειπε ο γιατροσ οτι εαν ειναι το αυγο απο ατομα που εχουν κοτουλεσ ,δηλαδη ειναι σπιτικα και ξερουμε οτι ειναι φρεσκα,τοτε να τησ το δινω μελατο!!!!αν ομωσ δεν ειμαι σιγουρη για την προελευση του τοτε θα τησ το κανω σφιχτο!!!ευτυχωσ εμασ ,μασ στελνει η προγιαγια τησ αγγελικουλασ καθε μερα απο ενα ...ετσι καθε μερα τρωει το χτεσινο!

γοργονιδιο πολυχρονη και η γοργονιτσα!!!!βατραχακι κ γκογκα να χαιρεστε κι εσεισ τα μπεμπακια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

αννουλα παραπονιεσαι για το πολυ πρωινο ξυπνημα αλλα δεν καταλαβαινεισ?η κοπελα ηθελε να γιορτασει απο πρωι!!!!!!

evni μια χαρα ακουγονται τα κιλακια σασ!!!ο γιατροσ τι σου λεει?αν θεσ δεσ και στο βιβλιαρακι τησ αν συμφωνουν τα κιλα-υψοσ-ηλικια με την καμπυλη αναπτυξησ..


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αννούλα μια χαρά θα περάσετε...περιμένουμε και φωτογραφίες!!! Και εγώ έχω να οργανώσω το πάρτυ του βαγγέλη, που θέλει να το κάνει στο σπίτι και δεν ξέρω αν θα του κάνω τη χάρη...:confused::confused::confused: Το σπίτι θέλει πολύ δουλειά, είναι σαν βομβαρδισμένο...Πρέπει να ψάχνω και για διασκεδαστή, catering κλπ κλπ...Τέλος πάντων, μη σας πρήζω...

Κωνσταντίνα καλά αποτελέσματα εύχομαι!!:)

Πραγματι σε παιδοτοπο ειναι μαλλον ακριβα.

Φερε μια γυναικα στο σπιτι για καθαριοτητα, εναν διασκεδαστη περιπου 100 ευρω (υπαρχουν πολλοι) και το κετερινγκ που ειχα παρει εγω μου ειχε φερει καταπληκτικα πραγματα και οχι αυτες τις συνηθεις χαζομαρες που ειναι ολο σφολιατα και μου ειχαν παρει 12 ευρω το ατομο.

Φυσικα και παλι το 500 δεν το γλιτωσα με κατι διακοσμητικα, δωρακια, ποτα κλπ.

Τελικα σε αυτην την συναντηση μονο εγω το βουρλο πηγα και δηλωσα οτι θα παρευρεθω???:tongue:

Εμενα ο μικρος ξεκιναει την τριτη στο σταθμο και προβληματιζομαι για το φαγητο.

Καθε δευτερα επειδη εχουν μακαρονια, θα του βαζω εγω φαγητο απο το σπιτι, αλλα τις επομενες ημερες ειπα να τον αφησω να τρωει εκει φακες, κοτοπουλο κλπ.

Σμουτς εσενα γιατι σου ειπε μεχρι να χρονισει να στελνεις εσυ φαγητο?

Για το αλατι μηπως?

Αν σου τη λεει εσενα χοντρη, εγω τι πρεπει να κανω?

Να πηδηχτω απ το παραθυρο?

10.500 ηταν ο κυριος 8,5 μηνων:confused:


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε μανουλες και μπεμπακια!!!

Αννουλα να χαιρεσαι την Ζωουλα σου να ναι παντα γεματη απο ευτυχια και υγεια!!!! κι ολα τα υπολοιπα ερχονται!!!

Μαριλου το ιδιο ευχομαι και για τα μωρακια μας που σημερα γινονται 9 μηνων!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουρίτσια,

Αννα να χαιρεσαι την Ζωη.


*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

4u4cp3.png aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...