Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 11 λεπτά , Angot είπε:

      μα έτσι κ αλλιώς θα σ κάνουν ανά κάποιες μέρες ! εγώ μόνο e2 lh και προγεστερονη εκανα  με την fsh δεν ασχολήθηκε ποτέ ο γιατρός ! κ δεν ξέρω κ τι κάνει να σ πω την αλήθεια 

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      πρίν από 1 λεπτό , Σποράκι είπε:

      Να τις κάνεις δεύτερη μέρα του κυκλου αν στις ζητήσει ο γιατρός. Αλλιώς η γνώμη μου είναι μην ασχοληθείς, αγχωνόμαστε μόνες μας και δεν κάνει καλό!!!

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

Εμενα ο μικρος ξεκιναει την τριτη στο σταθμο και προβληματιζομαι για το φαγητο.

Καθε δευτερα επειδη εχουν μακαρονια, θα του βαζω εγω φαγητο απο το σπιτι, αλλα τις επομενες ημερες ειπα να τον αφησω να τρωει εκει φακες, κοτοπουλο κλπ.

ν:confused:

γιατι δεν κανει να φαει μακαρονια?


tt4a345.aspx

tta5663.aspx

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερααα!Αννουλα να το χαιρεσαι το κοριτσακι σου!Να ειναι χιλιοχρονη!Χρονια πολλα σε οσες γιορταζουν επισης!

καλημερα κοριτσια, τι κανετε? πηγαμε κι εμεις παιδιατρο χτες

η μικρη ειναι 8.800 (παλι χοντρούλα μου την ειπε γμτ), αλλα τη βρηκε εξαιρετικα καλα.

Μιλησαμε και για τα πρακτικα του παιδικου, μου προτεινε να της στελνω εγω το φαγητο μεχρι να χρονισει, και συμφωνω κι εγω, ετσι θα μπορω να προγραμματιζομαι και καλυτερα.

Ειδα βαλατε τη συναντηση στις 24 αυτο το μηνα. Δυστηχως δεν θα μπορεσω γιατι το βραδυ εχω να παω SAKIS, ε και οπως καταλαβαινεται δεν μπορω να αφησω το μωρο ολη τη μερα στον αντρα μου, θα με καρυδωσει, πρεπει και να φτιασιδωθω. Σάααααααακηηηηηηηηηηηη

Εμεις σε λιγο θα φυγουμε παμε βολτιτσα, γιατι εχουμε την κοπελα που μας βοηθαει με τις δουλειες σημερις, και δεν μας θελει στα ποδια της. χιχι

Σιγα τη χοντρουλα καλε!Μια χαρα ειναι το κοριτσακι μην αγχωνεσαι!Εμεις θα παμε το απογευμα στο γιατρο για εμβολιο!

Τελικα θα κανουμε ενα μικρο τραπεζι ,εννοω με λιγα ατομα,στο σπιτι μετα τη βαπτιση.Ετσι εκλεισα ραντεβου το απογευμα σε ενα κετερινγκ να κανονισω για τραπεζια καρεκλες και καποια ορεκτικα.Στα παιδακια που υπολογιζω να ειναι 25 τον αριθμο σκεφτομαι να τους κανω παιδικο μενου .Ξερετε με σουβλακια μπιφτεκια ή κλαμπ σαντουιτς και τετοια!Ιδωμεν!Καλημερα και παλι!:-P


1v0n7ypa5y9lur77.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!! Να ναι καλά κ ευτυχισμένα όλα τα παιδάκια του κόσμου!:D

ΟΥΦ τα πόδια μου πρήστηκαν κ τα χέρια μου κρέμασαν πήγαμε από τις 9 στην Εκκλησία κ ήταν κ ο Μητροπολίτης Πειραιως κ κοινωνήσαμε στις 11!:rolleyes:

Δεν ήξερα ότι είναι ακριβά στους παιδότοπους ίσα ίσα νόμιζα ότι είναι κ οικονικά....πρώτο παιδί βλέπεται δεν έχω μπει ποτέ σε παιδότοπο! :-P


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Koρίτσια καλημέρα!!!

Αννούλα να χαίρεσαι τη Ζωούλα σου!!! Πολύχρονη και πάντα τυχερή!!!:D:D

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας...μάλλον στο σπίτι θα το κάνουμε, είπα και στην κυρία που καθαρίζει να έρθει, θα βρω και έναν μάγο και τέλος πάντων θα τα καταφέρω. Πριν 3 χρόνια σε παιδότοπο είχα δώσει 1000 ευρώ (εντελώς κλέφτες) με δική μου τούρτα. Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο?? Είναι ντροπή να γράψω στην πρόσκληση ώρα αφίξεως και αναχωρήσεως?? Στα πάρτυ που γίνονται στους παιδότοπους είναι αυτονόητο, αλλά μήπως παρεξηγηθώ επειδή γίνεται στο σπίτι?????


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5:30 ξυπνήσαμε σήμερα,έφαγε η μικρή έπαιξε λίγο κ τώρα κοιμήθηκε πάλι....δεν μπορώ να καταλάβω 3η μέρα τα ίδια μου κάνει...να πεινάει άραγε?????:shock:
Ααααααχ βααααααχ.... τα κλάμματα ξεκίνησαν στις 4μιση... ωπωπωπωπωπω για ώρες ατελείωτες στην αγκαλιά, δεν σταμάταγε. Δεν βολευόταν πουθενά, όλο άλλαζε θέση, πάντα πάνω μου, αλλού δεν καθόταν. Τι ντεπόν πήρε, τι γάλα ρούφηξε, τίποτα, ούρλιαζε. Τελικά κάπου στις 7 κοιμήθηκε πάνω μου. 10 το πρωί ξυπνήσαμε, άργησε κι ο άντρας στη δουλειά... Τι θα γίνει με αυτά τα ξενύχτια; Γιατί δεν μας τα λένε πριν γεννήσουμε αυτά, να το ξέρουμε να πάμε σε ένα σπα για ένα χρόνο να λιώσουμε να έχουμε κουράγια μετά;;;
Δεν εχω παψει στιγμη να σκεφτομαι τους γονεις του Παναγιωτακη ρε κοριτσια. Οπως κι εμεις εζησαν ολη την περιοδο της εγκυμοσυνης, τις επισκεψεις στο γιατρο, την αγωνια, την χαρα της γεννας, ψωνισαν τα πραγματακια του, και τελικα το μωρακι ισα που χρονισε και εφυγε. Γιατι....:-(:-(:-( Δεν ξανααγχωνομαι για τιποτα ανουσιο, δεν αξιζει τον κοπο....:confused:
Πόσο σε νιώθω... τα ίδια ακριβώς σκέφτομαι. Κι όταν κλαίει επίμονα ο μπραντης κι είμαι στα πρόθυρα να τσιρίξω, σκέφτομαι το αγοράκι και τον χαϊδεύω και τον φιλάω και προσπαθώ να ηρεμήσω...
Καλημέρα κορίτσια! Επιτέλους, ησύχασα λίγο και μπήκα να σας γράψω. Η αλήθεια είναι ότι μόλις διάβασα και κατάλαβα τι έγινε με τον Παναγιωτάκη και μετά μου έφυγε κάθε όρεξη να σας γράψω τι ωραία που περνάγαμε στα βουνά :(:(:(:(:(:(:(:(:(
Έτσι κι εγώ, το πήρα δεν το πήρα το λαπτοπ μαζί, διαφορά δεν έκανε. Μόλις διάβασα τα δυσάρεστα δεν το ξανάνοιξα...
Εγώ εχθές της έδωσα για πρώτη φορά όλο το αυγουλάκι απο αυτά τα φρέσκα που φέραμε απο το χωριό και το έφαγε όλο και ευτυχώς χωρίς να έχουμε κάποια αλεργία.Βέβαια είδα οτι μελάτο το έτρωγε καλύτερα τον κρόκο που της τον είχα κάνει τις προηγούμενες φορές και τώρα δεν ξέρω πως πρέπει να το δίνω τελικά.Ο γιατρός μου έχει πει μελάτο αλλά εσείς διάβασα οτι το δίνετε σφιχτό λόγω σαλμονέλας.
Εγώ παίρνω βιολογικά και τα δίνω ψιλομελάτα. Αλλά τελικά στο στομάχι μου καταλήγουν... Μετά την πρώτη φορά που του φάνηκε ενδιαφέρουσα η γεύση, ούτε να το φτύσει πια. Σήμερα πάλι του έδωσα δυο μυτιές του κουταλιού και κόντεψε να κάνει εμετό από την αηδία!
Τελικα σε αυτην την συναντηση μονο εγω το βουρλο πηγα και δηλωσα οτι θα παρευρεθω???:tongue:

Αν σου τη λεει εσενα χοντρη, εγω τι πρεπει να κανω?

Να πηδηχτω απ το παραθυρο?

Εσύ ευκαιρία έψαχνες να πηδηχτείς από το παράθυρο βουρλάκι μου, love ya! Ρε κοπελιά, στείλε ένα σουμουσου, το ξανάχασα το ρημάδι το κουνητό σου

Edit: Τώρα κατάλαβα γιατί λέμε χρόνια πολλά στην Άννα! Να σου ζήσει Αννούλα!

Επεξεργάστηκαν by ChristinaGRZ

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Marilou να χαίρεσαι τη γοργονίτσα σου!!! Σ' ευχαριστώ πολύ και για την πρόταση βόηθειας!!!!

Κανονίσατε τα της βάπτισης???

Η κάρολ γίνεται 10 μηνών αύριο και ο βαγγς 8 ετών!!!!!

Επεξεργάστηκαν by Pola

0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια;)

Χρόνια πολλά στην Ζωή και ευτυχισμένα...Άννα να την χαίρεσαι:D

Θεωρώ τον εαυτό μου τυχερό που ο πιτσιποπάκος κοιμάται από τις 11 το βράδυ μέχρι τις 9 το πρωί συνεχόμενα χωρίς να ακουστεί κιχ:tongue:

Χτες αγοράσαμε και μαγιώ...και μάλιστα φορμάκι με το κορμάκι και τους ώμους μέσα...βιαστήκαμε αλλά μόλις το είδαμε πάθαμε πλάκα και ιδιαίτερα ο άντρας μου:tongue:αλήθεια στην θάλασσα μέσα από το μαγιώ φοράνε πάνες? φοβάμαι τα κακάκια και ρωτάω...:shock:...το ξέρω είμαι καρα-άσχετη:oops:

Πήγαμε το πρωί στο φαρμακείο και αγοράσαμε και αντιλιακό μούρης και σώματος...όμως η μάρκα που μου σύστησε ο γιατρός βγάζει με δείκτη προστασίας 25 και πιτσιποπάκος είναι κάτασπρος, ξανθός και γαλανομάτης...μήπως δεν είναι αρκετά μεγάλος ο δείκτης?

Πρώτη φορά ακούω τιμές για παιδότοπο...και καράφλιασα:shock:...τόσα πολλά λεφτά για ένα παιδικό πάρτυ?...ακόμα και εγώ που είμαι πολύυυυ σπάταλη θα τα λυπόμουνα...

Την Κυριακή βαπτίζει η κουνιάδα τον μπέμπη της και αγόρασα του πιτσιποπάκου τα βαζάκια με τις έτοιμες τροφές της Nestle...ελπίζω για μια φορά στο τόσο να μην πειράζει...:oops:...που να τρέχω να αλέθω στο μαγαζί?

Link to comment
Share on other sites

Μαντινόπη είναι πολλά τα λεφτά...βέβαια δεν ήταν ο κλασσικός παιδότοπος με τα φουσκωτά, είχε πιο πολύ δημιουργικό παιχνίδι, αλλά και πάλι είναι πολύ ακριβά...

Οσον αφορά στα αντηλιακά, νομίζω ότι όσο ανεβαίνει ο δείκτης, τόσο περισσότερα χημικά φίλτρα βάζουν, γι' αυτό και ο γιατρός σου είπε το 25.

Στα ταξίδια, ως επί το πλείστον, και εγώ βαζάκια δίνω, αλλά παίρνω βιολογικά (babynat, hipp, holle)


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!!!!!!!!!!

σημερα διαπιστωσα για τα καλα οτι οσο παει και η αγγελικουλα αρχιζει να φερετε σαν παιδακι και οχι σαν μωρο που την ειχαμε μαθει εωσ τωρα!!

εφυγε τωρα το μεσημερι ο πατερασ τησ για την αλλη του δουλεια στισ 14.00.ε η αγγελικη εκλαιγε που πηγε εκεινοσ <ατα>και δεν την πηρε προφανωσ εωσ τισ 14΄30!!!!!!!!!!!!!!!!!!για μιση ωρα τσιριζε με αναφυλητα!!!!!!!!!!!!!!!!!!

μαντυνοπακι πηραμε κι εμεισ μαγιω!!!!!!!!!!!!!!!!!!

καλα κοριτσια πολυ sexy μαγιω!!!!!!!!!ειναι απο τα benneton και ειναι μπικινι + εχει και ασορτι παρεο!!!!!

α πηραμε και γυαλια ηλιου!!!!!τα φοραει και ψωνιζεται !!!μεγαλη πλακα!!οποιοσ μασ δει ,μασ κοροιδευει!!!


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πόλα για την πάνα μέσα από μαγιώ ξέρεις?

Δεν έχω πάει ποτέ μου σε παιδότοπο και δεν έχω ιδέα πως είναι...:oops:

Νομίζω ότι υπάρχουν αδιάβροχες, ειδικές για πισίνα, θάλασσα...Μήπως ξέρουν καλύτερα τα κορίτσια που πάνε baby swimming :):):) Ό βαγγς δεν έβαλε ποτέ :tongue::tongue:


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ηρθα κοριτσια! Λοιπον!

Το Γι΄αλλου Πολα μου, ειναι καταπληκτικο, και για χειμωνα και για καλοκαιρι. Το καλοκαιρι ομως εχει την πισινα και πολυ δροσια, και ειναι φανταστικα το βραδυ. Κανουν εκδηλωσεις, παρε τηλεφωνο να μαθεις. Μια φιλη που ειχε ρωτησει πριν 3 χρονια για γαμο, ειχαν νορμαλ τιμες. Τωρα δεν ξερω.

Μαντινοπακι, υπαρχουν αδιαβροχες πανες της Libero. Εγω ως περσι εκανα το εξης στον Αντωνη. Οταν πηγαιναμε πρωι για μπανιο, του φορουσα την πανα και οχι το μαγιο, μη τυχον κανει κακα. Το απογευμα, συνηθως τα ειχε κανει, και φορουσαμε το μαγιο. Ποτε ομως και πανα και μαγιο μαζι. Δεν παει!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites

Σμουτς εσενα γιατι σου ειπε μεχρι να χρονισει να στελνεις εσυ φαγητο?

Για το αλατι μηπως?

Αν σου τη λεει εσενα χοντρη, εγω τι πρεπει να κανω?

Να πηδηχτω απ το παραθυρο?

10.500 ηταν ο κυριος 8,5 μηνων:confused:

Γιατι το φαγητο ειναι πιο πολυ για παιδακια ανω του ετους που τρωνε πληρες διαιτολογιο(αν σκεφτεις οτι μονο 3 θα ειναι κατω του ενος ετους). Εμενα ακομα δεν τρωει κοτοπουλο, ψαρι, οποτε θα πρεπει καθε μερα να κοιταζω τι εχουν για φαγητο, πως το μαγειρευουν κλπ, και να ψαχνομαι, οποτε ειπαμε για τρεις μηνες, να το στελνω εγω, και μετα απο Σεπτεμβρη να ενταχθει στο διαιτολογιο του σταθμου.

Χτες αγοράσαμε και μαγιώ...και μάλιστα φορμάκι με το κορμάκι και τους ώμους μέσα...βιαστήκαμε αλλά μόλις το είδαμε πάθαμε πλάκα και ιδιαίτερα ο άντρας μου:tongue:αλήθεια στην θάλασσα μέσα από το μαγιώ φοράνε πάνες? φοβάμαι τα κακάκια και ρωτάω...:shock:...το ξέρω είμαι καρα-άσχετη:oops:

Την Κυριακή βαπτίζει η κουνιάδα τον μπέμπη της και αγόρασα του πιτσιποπάκου τα βαζάκια με τις έτοιμες τροφές της Nestle...ελπίζω για μια φορά στο τόσο να μην πειράζει...:oops:...που να τρέχω να αλέθω στο μαγαζί?

Αχ ειχα δει κι εγω ενα φανταστικο στο ΖΑΡΑ, αλλα δεν ειχα λεφτα εκεινη τη στιγμη, γιατι ειχα ψωνισει κι αλλα πραγματα, και οταν ξαναπηγα, φυσικα δεν το βρηκα και ηταν πολυ ωραιο και κομψο.

Για τα βαζακια, δεν παθαινουν τιποτα με μια φορα. Εχουν να φανε βλακειες στη ζωη τους...

Πόλα για την πάνα μέσα από μαγιώ ξέρεις?

Υπαρχουν πανες αδιαβροχες της Libero στα σουπερ μαρκετ


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...