Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Εγώ ρε γμτ δε θυμάμαι τι εξετάσεις έκανα στην ωοληψια..για κάποιο λόγο δε θυμάμαι σχεδόν τπτ από αυτή τη διαδικασία,πέρασαν 2,5 χρόνια ..Πάντως ακόμα και αν πάω με φυσικό τρόπο,πάλι θα κάνω μέθη,δεν παίζει να αντέξω χωρίς αναισθησία 

      Τώρα στην εμβρυομεταφορά έκανα  ορμονολογικες(tsh,lh,Ε2 κτλ)αλλά FSH δεν εκανα. Φοβάμαι να την κάνω,θα δω κάνα νούμερο τρελό και θα βάλω τα κλάματα.Εχεις δίκιο πάντως,από την ώρα που απέτυχε η εμβρυομεταφορά,έχω τρελαθεί απ' τη στεναχώρια και το άγχος..

      Στην ετ δεν σε νοιάζει η fsh, αλλά σου μιλώ από προσωπική εμπειρία όλες αυτές οι εξετασεις μόνο άγχος μας φέρνουν. Τις κάνεις μόνο αν τις ζητήσει ο γιατρός, για να καταλάβεις εγώ του είχα πει δεν θέλω να τις κάνω ξανά και μου είπε κανένα πρόβλημα. Άλλωστε αν πας σε φυσικό κύκλο δεν σε νοιάζουν!

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

λιζακι!!!!!!!!!!!!!!!!!με το καλο!!!!αντε τωρα θα ντυνεσαι νυφουλα!!!!!!!!αχ τι συγκινητικο!!!η ωρα η καλη κοπελα μου!!με το καλο και το ονοματακι του μικρουλη αντρα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!φανταζομαι στην εκκλησια θα σε πανε οι αντρεσ τησ ζωησ σου!!!!!!!!!

εσυ δικαιολογεισαι που ξεχνας......ορμονες γαρ!τι κανεις γκαστρουλα;

μια χαρα!!!!!η μπεμπα νουμερο 2 εχει αρχισει ηδη και δινει το παρον!!!!!!θυμαστε αυτεσ τισ χιλιαδεσ πεταλουδιτσεσ που μαζευοταν στην κοιλιτσα μασ??ε αυτο!!!!!σασ ξεσηκωσα ε????χι χι!!!

επισησ κοριτσια εχω να πω οτι εχω μια κοιλουμπα μεγαλη!!!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock:

απο το πασχα και μετα παραφουσκωσε!!!!!!τι τα θελα και τα ψηνα τα τσουρεκια-κουλουρακια!!!!!κ εκανα κ εναν κοσμο ολοκληρο...ελπιζω να μην περασουνε ολα απο την κοιλουμπα μου...:confused::rolleyes::rolleyes:

TARA έχεις απόλυτο δίκιο...:D και σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις πολύτιμες και δοκιμασμένες συμβουλές σου...:D

ε αμε μαντινοπακι...η παλια ειναι αλλιωσ!!!!το μαριανακι τα παιζει στα δαχτυλα ολα αυτα πλεον...κι εμεισ στο δευτερο θα ειμαστε πιο εμπειρεσ ..:rolleyes:


DnfMp3.pngqTarp3.png

Link to comment
Share on other sites

ααααααααααααχχχχχχχχ βρε Ειρηνακη τι μου θυμισες.... μοναδικες στιγμες αξεχαστες

ς

εγω ενοιωθα σαν να σπαρταραει ψαρακι στην κοιλια μου!!!

αντιηλιακο προσωπου ακομη δεν πηρα δεν ρωτησα κ υην γιατρο μας...που σιγουρα θα μου πει frezyderm αλλα δεν θα παρω σκεφτομαι την apivita οπως προτεινε η ΤΑΡΑ

με το καλο και το Λιζακι μας για την γαμοβαπτιση!!!!!!!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τιποτα καλυτερο απο την καλεντουλα που ειναι φυσικο προιον? Τα χημικα δηλαδη που περιεχουν τα φαρμακευτικα προιοντα ειναι καλυτερα? Οχι βεβαια, απλα οι γιατροι εχουν συμφεροντα να διαφημισουν τις φαρμακευτικες κρεμες και οχι τις βιολογικες...

Γιατι τρωτε μονο μηλο και αχλαδι?

αυτο ειναι!:mad: πως μου την εδωσε μ'αυτο που ειπε!

ταρα μου η μικρη εχει αλλεργια στην αγελαδινη πρωτεινη.αρχισαμε με μηλο κ αχλαδι που δεν ειναι αλλεργιογονα.την τριτη θα ξαναπαμε στον γαστρεντερολογο,θα δουμε τι καινουργιο θα μας πει να φαμε.την ωρα που τρωι φρουτα παντα φροντιζω να ειμαστε σπιτι γιατι δεν εχω αλλη επιλογη.βολτα δηλαδη θα βγουμε η πριν τις12 η μετα.τωρα σκεφτομαι την τριτη.ο αντρας μου το πρωι εχει μια δουλεια στην κομοτηνη.ραντεβου στην ξανθη εχουμε το απογευμα.λεγαμε να παμε το πρωι στην ξανθη και μαζι με τους φιλους μας που μενουν ξανθη να παμε κομοτηνη για βολτα.αλλα με την φρουτοκρεμα τι θα κανω? να ετοιμασω τα φρουτα και να τα βαλω σε ταπερ δεν λεει,ε?

Καλημέρα!!!

Αννούλα να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου!!!!

Πόλα,χιλιόχρονος ο μικρός!!!Να τον χαίρεστε!!!

Σήμερα δεν είναι η γαμο-βάπτιση της Λίζας????Η ώρα η καλή,Λιζάκι,και καλό όνομα στον ομορφούλη σας!!!!Να περάσετε τέλεια σας εύχομαι....

Εμείς κλασσικά είμαστε σπίτι,περιμένω τον μπαμπά μου να μας τρυπήσει κάτι σίδερα στα κάγκελα για να βάλουμε προστατευτικό στην βεράντα....

Να ρωτήσω,πήρα το Lipton linea (αυτό που διατηρεί την γραμμή και καλά) και μου είπε η αδερφή μου ότι όταν το έπινε έκανε δουλειά,αλλά δεν ξέρω αν κάνει να το πιώ τώρα που θηλάζω...γράφει ότι είναι 2 φορές πιο πλούσιο σε κατεχίνες και γι'αυτό αναρωτιέμαι,ξέρει καμία???Ύστατες προσπάθειες να χάσω την κοιλίτσα μέχρι το καλοκαίρι....

Η μικρή μας έχει γίνει πολύ ανάποδη και ιδιότροπη...αν δεν την αφήσεις να κάνει αυτό που θέλει τσιρίζει τόσο πολύ που λες την δέρνουν,και σε κοιτάει και με ύφος σαν να σε μαλώνει....στην βόλτα αγανακτώ κάθε φορά...βγάζει την κορδέλα,βγάζει το παπούτσι,πειράζει και χαλάει το καρότσι,κλαίει για να σηκωθεί...κάθε φορά την απειλώ ότι είναι η τελευταία της βόλτα μέχρι να γίνει 18!!!Βλέπω άλλα παιδάκια που κάθονται ήσυχα και αναρωτιέμαι,εγώ τί κάνω λάθος?????

Αααα...ήρθαν και οι μπομπονιέρες μας και τα προσκλητήρια από το "Χαμόγελο"...θα σας βάλω το απόγευμα φώτο...είναι πάντως υπέροχες..έπαθα πλάκα μόλις τα είδα....

Σας χαιρετώ προσωρινά....φιλιά!!

τιποτα δεν κανεις λαθος! το παιδι εχει αποψη! οτι θες εσυ θα κανει?:P μην κοιτας τα αλλα παιδακια εσυ! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

αχ ναι ειρηνακι! τι ωραιο συναισθημα! αλλα και το αγχος δεν μπορω να το ξεχασω! συνεχισε να μας λες και να μας θυμιζεις αυτες τις υπεροχες στιγμες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, Ειρηνάκι μου, ζηλεύωωω.....!!!!

Και στα δικά μας, αργότερα βέβαια....!!!

Lisaki, θα είσαι μια πανέμορφη νύφη με 4 σωματοφύλακες...!!

Με το καλό...!!

Polinaki, να χαίρεσαι τα μικράκια..!!

Mantinopaki, τί κούκλος που είναι ο πιτσιποπάκος...??!!

Να του βάζεις φυλαχτό του παιδιού, αγιασμούς, λάδια κτλ..!!

Αλήθεια, κάνει να φοράνε γυαλιά ηλίου τόσο μικρούλια; Μήπως γίνονται υπερευαίσθητα τα ματάκια τους; Θέλω να του πάρω, αλλά το σκέφτομαι..


[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb3f.lilypie.com/tgfQp3.png[/IMG][/URL]

[URL="http://lilypie.com"][IMG]http://lb1f.lilypie.com/Cnblp3.png[/IMG][/URL]
Link to comment
Share on other sites

Άννα να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου....έστω και καθυστερημένα..

εμείς μια από τα ίδια κορίτσια...πήγαμε βόλτα ήπιαμε καφέ και χαρήκαμε τον ήλιο..ήταν πολύ ωραία...η μικρή έγινε πολύ ζημιάρα...έσπασε τον βραστήρα,προεξείχε το καλώδιο το τράβηξε και μπαμ κάτω ευτυχώς δεν ήρθε στο κεφάλι της και σήμερα πήρα φόρα και μπαμ στην βιβλιοθήκη και ταρακουνήθηκε..ο άντρας μου φοβήθηκε οπότε αύριο την μαζεύει.επιτέλους!!!!

Λιζάκι η ώρα η καλή κούκλα μου..πόσο σε ζηλεύω που εγώ δεν θα το ζήσω αυτό αλλά τεσπα..να περάσετε καλά

γυαλιά μετά από 3 ετών με είπανε ότι επιτρέπεται...η γυναίκα ενός με οπτικά..τώρα δεν ξέρω τι ισχύει πάντως εμένα δεν τα κρατάει οπότε φοράμε καπέλο


nAcmp3.png

uZRep2.png

Link to comment
Share on other sites

γειά σας βρε κορίτσια! χρόνια πολλά! με θυμάστε? μιλούσαμε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και μετά με την δουλειά δεν κατάφερα να κρατήσω καθημερινή επαφή! βλέπω μεγαλώσανε τα παιδάκια μας και συγκινούμε! διάβασα για την δεύτερη εγκυμοσύνη της irene θυμήθηκα τις αγωνίες της και τι να πω..........έχετε δει την διαφήμιση της heineken που η σύζυγος δείχνει στις φίλες την γκαρνταρόμπα στο νέο σπίτι?τέτοια αισθήματα μου γεννήθηκαν!

τώρα που γράφω ο μικρός μου αλωνίζει στο παρκοκρέβατο! μπουνταλάς βέβαια, δεν αρκουδίζει καν, μόνο κωλοτούμπες κάνει!περιμένω πότε θα τον πλακώσει το πρώτο παιχνίδι για να κλάψουμε, να αγκαλιαστούμε, τα κλασσικά.........


HZBPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια.IRINI για τα αυγουλάκια καλά που μου είπες κι'εσύ οτι μπορώ να δίνω μελάτο.Τα αυγά είναι φρέσκα,μου τα έδωσε η κουνιάδα μου,και μου έφερε και η μαμά μου λίγα απο το χωριο μάς οπότε έχουμε φρέσκα αυγουλάκια.Μου είπε η κουνιάδα μου οτι κρατάνε 1 μήνα στο ψυγείο.Θα της το δίνω μελάτο γιατί βλέπω οτι το προτιμάει.

Κατα τ'άλλα σήμερα είχαμε πάει στο Mall με μια φίλη αλλά τι το θέλα που όταν την έπιασε η νύστα δεν καθόταν πουθενά.Ολο αγκαλιά ήθελε,όλο γκρίνια ήταν.Τι θα κάνω με αυτό δεν ξέρω.Στο καρότσι να μην κοιμάται με τίποτα.Μου φαίνεται πρέπει να τις κόψω τις βόλτες σε πολυκοσμία γιατί δεν κάθεται καθόλου.Θα φροντίσω να τη βγάζω εδώ κοντά στο πάρκο στο σπίτι μας και καμιά βόλτα το τετραγώνο.


SI5Yp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια

ο μικρουλης μου ταλαιπωρειται ακόμα απο το κρυωμα του γύρισε σε εντονο βηχα του κανω πλύσεις με φυσιολογικό ορο του δίνω τα φαρμακακια του αλλα δεν βλεπω να ελλατωνεται ο βήχας τι να κανώ?

στεναχωριεμαι πολύ ειναι και η βάφτιση μας το αλλα Σάββατο και φοβάμαι μη μου κρυώσει και στην εκκλησία αγχωθηκα παρα πολύ και στεναχωρήθηκα που ταλαιπωρείτε ακομα το μωράκι μου.

καλο απογευμα σε όλες .


line_m121_beg_17_time_1246593600_text_cf20e3e9fcf220eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Πόλα χρόνια πολλά στον Βαγγέλη, να τον χαίρεσαι:D

Λίζα με το καλό...περιμένουμε φωτογραφίες:D

Ειρήνη τι μου θύμισες μικρή μου:D..με το καλό κούκλα μου:D

Nadine ευχαριστούμε για τα κοπλιμέντα:oops: δεν φοράμε κανένα φυλαχτό γιατί δεν φοβόμαστε το μάτι...είμαστε αντράκια...:tongue:

Ο παιδίατρος μου είπε ναι στα γυαλιά ηλίου αρκεί να είναι από μαγαζί με οπτικά και γνωστής εταιρείας...όχι από μαγαζί με ρούχα και αξεσουάρ..και μου ζήτησε να είναι ακριβά για να είναι καλά...εγώ του πήρα της fisher price από οπτικά με τιμή 65€...και ο παιδίατρος ενέκρινε..οπότε τα φοράμε:tongue:

Νατασούλα καλώς ήλθες πάλι στην παρέα μας..εγώ σε θυμάμαι...έχεις άλλωστε κάνει φοιτητικό πέρασμα και από την Πάτρα...να σου ζήσει ο μπεμπούκος...όλα καλά?

Ο πιτσιποπάκος θέλει συνέχεια να στέκεται στο νέο πάρκο του...το παλιό δεν του αρέσει...τζάμπα ένα σωρό λεφτά..δεν έχει καλά χερούλια...και έχω καταντήσει με 2 πάρκα στο σαλόνι...πηδάω σαν τις μαϊμούδες για να περάσω:confused:

Αλήθεια στα πόσα κιλά θα αλλάξετε το παιδικό κάθισμα αυτοκινήτου, το δικό μας είναι μέχρι 13 κιλάκια αλλά ο πιτσιποπάκος ήδη στριμώχνεται...και είναι μόλις 9210...:tongue::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

γειά σας βρε κορίτσια! χρόνια πολλά! με θυμάστε? μιλούσαμε κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης και μετά με την δουλειά δεν κατάφερα να κρατήσω καθημερινή επαφή! βλέπω μεγαλώσανε τα παιδάκια μας και συγκινούμε! διάβασα για την δεύτερη εγκυμοσύνη της irene θυμήθηκα τις αγωνίες της και τι να πω..........έχετε δει την διαφήμιση της heineken που η σύζυγος δείχνει στις φίλες την γκαρνταρόμπα στο νέο σπίτι?τέτοια αισθήματα μου γεννήθηκαν!

τώρα που γράφω ο μικρός μου αλωνίζει στο παρκοκρέβατο! μπουνταλάς βέβαια, δεν αρκουδίζει καν, μόνο κωλοτούμπες κάνει!περιμένω πότε θα τον πλακώσει το πρώτο παιχνίδι για να κλάψουμε, να αγκαλιαστούμε, τα κλασσικά.........

γεια σου κοριτσακι!!! πολυ χαιρομαι που σε ξαναβρηκαμε και ειστε καλα! :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια

ο μικρουλης μου ταλαιπωρειται ακόμα απο το κρυωμα του γύρισε σε εντονο βηχα του κανω πλύσεις με φυσιολογικό ορο του δίνω τα φαρμακακια του αλλα δεν βλεπω να ελλατωνεται ο βήχας τι να κανώ?

στεναχωριεμαι πολύ ειναι και η βάφτιση μας το αλλα Σάββατο και φοβάμαι μη μου κρυώσει και στην εκκλησία αγχωθηκα παρα πολύ και στεναχωρήθηκα που ταλαιπωρείτε ακομα το μωράκι μου.

καλο απογευμα σε όλες .

μην αγχωνεσαι ιουλια μου! εχετε μια βδομαδα να γινετε καλα! περαστικουλια!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!

Πολίνα να σου ζήσουν τα παιδάκια σου να ναι πάντα γερά κ ευτυχισμένα!!!

Λιζάκι να ζήσετε κ να σας ζήσει κ ο νεοφώτιστος να ναι ευλογημένος στη ζωή του!

Ιουλία με το καλό η βάπτισή σας κ περαστικά στον μικρούλη μια χαρά θα είναι μέχρι το Σάββατο αλλά μίλα κ με τον γιατρό σας γιατί δεν καλυτεύει με το φάρμακα...:confused:

Τα νέα μας....η γιορτή κύλησε ήσυχα....η Ζωούλα στο κέντρο του σαλονιού κ όλοι γύρω γύρω χαζεύαμε...:D Επέστρεψε κ στα φυσιολογικά της στον ύπνο κ ξεκουραστηκα επιτέλους.....Χθες η μικρή ήταν ένας άγγελος τόσο ήσυχη δεν ξανάγινε και όλη μέρα έκανα δουλειές που δεν προλάβαινα εδώ κ πολύ καιρό να κάνω....φύτεψα κ λουλουδάκια να ομορφύνει το μπαλκόνι μου για το καλοκαίρι που καθόμαστε με τις ώρες...;)


sjCrp3.pngUhiNp2.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...