Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Μανούλες Ιουνίου - Ιουλίου 2009


m4ril0u

Recommended Posts

718178wfjpa82rh3.gif

Βαλι καλως ηρθες και παλι!

Ελενη, περαστικα σας. Απορω πως τα εβγαλες περα με αρρωστα παιδια και ταξιδι! Περιμενουμε τη γνωμη σου για την ημερομηνια της συναντησης.

Εμεις εχουμε αιμοληψια για τον θυρεοειδη σημερα μετα απο 2 μηνες. Ειμαι σιγουρη οτι θα μας ακουσει ολο το νοσοκομειο, αλλα δεν πειραζει, δεν παθαινουν τιποτα απο ενα τρυπηματακι. Τα αποτελεσματα μας νοιαζουν!


age.png age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 23,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • katerina26

    3392

  • anna_ath

    2130

  • fatsaki

    1775

  • Smouts

    1513

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Tara απάντησα για τη συνάντηση τη γνώμη μου στο fb.

Εύχομαι όλα καλά να πάνε με την κορούλα σου.

Όντως ήταν δύσκολο στα Χανιά ειδικά με τη Σοφία κρυωμένη, αλλά ευτυχώς εκεί είχα βοήθεια, μαγείρευε η μητέρα μου, ήταν και οι αδελφές μου, οι θείοι, θείες, όλοι έδιναν ένα χεράκι, έπαιζαν τα παιδιά καμιά σχέση με εδώ στην Αθήνα. Όταν έχεις μικρά παιδιά η μικρή πόλη είναι ότι πρέπει, χαρά Θεού! Έτσι πήγαμε κάποιες βολτίτσες, σινεμά, στο χωριό μας που έχει ωραία φύση και γενικά είχα μια σχετική ελευθερία κινήσεων, μπορώ να πω ότι ανάσανα κάπως.

Επεξεργάστηκαν by elle

994464lddvg62m3r.gifttb249f.aspx727545ds9fqyqice.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

Μαριάννα,καλά αποτελέσματα να έχετε....να μην ταλαιπωρηθείτε άλλο...

Κι εμένα η μαμά μου το κάνει αυτό με την μικρή....με το που την βλέπει την αρπάζει και φεύγει....πως μου την δίνει αυτό....φυσικά η μικρή που δεν την συνηθίσει και πολύ,τσιρίζει κι έρχεται πάλι στα πόδια μου και πολύ το χαίρομαι....δεν θέλω να γίνομαι κακιά αλλά αυτές τις αυθαίρετες κτητικότητες με το παιδί μου δεν τις θέλω....άκου εκεί να μην σου δίνουν το παιδί!!!!Εγώ δεν έχω τέτοια..αγριεύω και έρχεται ο κόσμος στα ίσια του!!

Αχ βρε Ειρηνάκι,πολύ μου άρεσε που είπες πάλι για τις "πεταλουδίτσες" στην κοιλίτσα....φαντάζομαι όσες φορές και να το νιώσεις πάλι ανεπανάληπτο είναι,ε??


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν κανει να φαει μακαρονια?

Κανει να φαει μακαρονια, απλα μαλλον προβληματιζονται για το πως θα τα λιωσουν.

Koρίτσια καλημέρα!!!

Σας ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας...μάλλον στο σπίτι θα το κάνουμε, είπα και στην κυρία που καθαρίζει να έρθει, θα βρω και έναν μάγο και τέλος πάντων θα τα καταφέρω. Πριν 3 χρόνια σε παιδότοπο είχα δώσει 1000 ευρώ (εντελώς κλέφτες) με δική μου τούρτα. Να σας ρωτήσω και κάτι άλλο?? Είναι ντροπή να γράψω στην πρόσκληση ώρα αφίξεως και αναχωρήσεως?? Στα πάρτυ που γίνονται στους παιδότοπους είναι αυτονόητο, αλλά μήπως παρεξηγηθώ επειδή γίνεται στο σπίτι?????

Βεβαιως και μπορεις να γραψεις ωραριο. παιδικο παρτυ ειναι.

Πόλα για την πάνα μέσα από μαγιώ ξέρεις?

Δεν έχω πάει ποτέ μου σε παιδότοπο και δεν έχω ιδέα πως είναι...:oops:

Υπαρχουν λιμπερο ειδικες, υπαρχει μαγιω πανα σε βρεφικα ειδη.

Εγω παντως στη δεσποινα φορουσα σκετο το μαγιω και οταν βγαιναμε απο τη θαλασσα το εβγαζα και της φορουσα πανα και ρουχαλακια για να παιξει στην αμμουδια.

Αντιηλιακα σιγουρα βιολογικα με φυσικα φιλτρα, ντυμενο το παιδι στον ηλιο και περισσοτερο κατω απο ομπρελα.

Υπαρχουν και κατι ειδικες σκηνουλες με δεικτη προστασιας για να ξενοιαζεις

Καλημέρα!!!

Να ρωτήσω,πήρα το Lipton linea (αυτό που διατηρεί την γραμμή και καλά) και μου είπε η αδερφή μου ότι όταν το έπινε έκανε δουλειά,αλλά δεν ξέρω αν κάνει να το πιώ τώρα που θηλάζω...γράφει ότι είναι 2 φορές πιο πλούσιο σε κατεχίνες και γι'αυτό αναρωτιέμαι,ξέρει καμία???Ύστατες προσπάθειες να χάσω την κοιλίτσα μέχρι το καλοκαίρι....

Σας χαιρετώ προσωρινά....φιλιά!!

Το εχω πει και απο κοντα στα κοριτσια, θα το πω και σ' εσενα.

Εγω ειχα κανει κοιλια τεραστια και δεν εφευγε με τιποτα παροτι ειχα χασει τα κιλα της εγκυμοσυνης. Υπεθετα λοιπον οτι θα ειναι ετσι μονιμα, ως "δωρο" μετα απο 3 απανωτες γεννες.

Ακολουθησα ομως καποιες αρχες στη διατροφη και πλεον η κοιλια ειναι απολυτως επιπεδη παροτι εχω και 15 παραπανισια κιλα.

Σταματησα να πινω νερο μαζι με το φαγητο (μεγα ελαττωμα), πινω 2 ωρες μετα, δεν τρωω τιποτα αν δεν περασουν 4-6 ωρες απο το τελευταιο γευμα μου και τιποτα μετα τις 8 το βραδυ.

Προσωπικα σωθηκα.

Φυσικα και οι κοιλιακοι βοηθανε, αλλα αν απο μεσα το εντερο ειναι φουσκωμενο, τι να σου κανει και η γυμναστικη?

Καλησπέρα κορίτσια!

Κοριτσούδια να σας πω....μου φαίνεται πως τα δοντάκια της μικρής τα πάνω έχουν πολύ μεγάλο κενό ανάμεσα.....έτσι θα μείνουν??????Εμείς δεν έχουμε αραιά δόντια κανείς μας κ μου κάνει εντύπωση.....:-(

Επίσης εδώ κ 3 εβδομάδες περίπου μου κάνει κάτι περίεργα με τα χέρια σα να βάζει πολύ νεύρο σφίγει κ τεντώνει τα χέρια της...τι να ναι πάλι αυτό????

Τα δοντια ειναι νωρις για να σε απασχολουν. Ναι μεν θελουν φροντιδα και καθαρισμα για να μην κανουν τερηδονα και ουλιτιδα, αλλα ειναι τα βρεφικα που θα πεσουν.

Τα μονιμα μπορει να μην εχουν κενο μεταξυ τους, αν και ενα μικρο κενο ειναι ψιλοσωτηριο για την υγιεινη των δοντιων.

Αυτο με τα χερια δεν ειναι κατι.

Κανουν τετοια διαφορα.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να ζητησω συγγνωμη που δεν ειμαι τυπικη με τις ευχες γα γιορτες και γενεθλια, αλλα αυτο αποτελει μεγαλο μου ελαττωμα, το οποιο και δεν μπορω να διορθωσω.

Γινεται να σας λεω "χρονια πολλα" την πρωτοχρονια και να ισχυουν ολο το χρονο?????:tongue:


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτες τις μερες εχω ψο-φη-σει απο το τρεξιμο.

Κανω το ανοιξιατικο καθαρισμα στο σπιτι, αδειαζοντας ολα τα παταρια, τις ντουλαπες, αεριζοντας, πλενοντας (μιλαμε για αμετρητα πλυντηρια), ξεκαθαριζοντας τι πεταω τι χαριζω κλπ και ολα αυτα μαζι με τη δουλεια, το σπιτι, το μαγειρεμα, τα παιδια και με τον αντρα μου να μην μπορει να με βοηθησει καθολου.

Καθολου παντως δεν παραπονιεμαι, μη σας πω οτι το διασκεδαζω κιολας.

Σημερα πηγα τον ντρουλη μου πρωτη μερα στον παιδικο.

Ενθουσιαστηκε με τα παιδακια και χαμογελουσε στις δασκαλες.

Εγω παντως ημουν ντιπ καταντιπ βουρκωμενη και ηθελα να τον παρω αγκαλια, να σταματησω να δουλευω και να παμε σπιτι μας:(

Ειχαν παρασταση καραγκιοζη και την ειδα κι εγω γιατι η κορη μου ενθουσιαστηκε που ημουν εκει και ουτε λογος να φυγω.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κασσιανή μου,κι εγώ πολλές φορές ξεχνάω να ευχηθώ και αισθάνομαι πολύ γαιδούρα!!!Εγώ προσωπικά δεν παρεξηγώ κανέναν και νομίζω ότι και τα υπόλοιπα κορίτσια το ίδιο..ξέρουμε όλες ότι σκεφτόμαστε η μία την άλλη και στα καλά και στα άσχημα κι ας μην το εκφράζουμε πολλές φορές....

Όσον αφορά στην κοιλίτσα είμαι σίγουρη ότι αν σας βάλω φώτο θα με μαλώσετε και μόνο που την σκέφτομαι γιατί είναι πολύ μικρή αλλά σε σύγκριση μ'αυτήν που είχα πριν είναι μεγάλη!!Στο θέμα της διατροφής τα 2 μεγάλα λάθη που κάνω είναι ότι

α) με το φαγητό πίνω οπωσδήποτε αναψυκτικό και 1 φορά την εβδομάδα μπυρίτσα και β) το βράδυ τρώμε κατά τις 10-11...εκείνη την ώρα μας βολεύει με το ωράριο του άντρα μου δυστυχώς...και να κάτσω να φάω μόνη μου πιό νωρίς δεν υπάρχει περίπτωση...

Πώς τα πήγε ο ντρούλης πρώτη μέρα στον παιδικό??Όλα καλά??Άντε...καλή αρχή!!


MRIip3.png

xnmwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ολο χαρα ηταν το μουρλουτσικο.

Εκλαψε μονο οταν τον εβαλαν μεσα στην κουνια για να ταισει η κοπελα το αλλο μωρο.

Ευτυχως θα ειναι μια κοπελα για δυο μωρα.

Βλεπεις ο κυριος εχει αρχισει να κανει βηματα πλαινα πιασμενος απο επιπλα και εχει ενθουσιαστει γιατι μπορει να πιανει ο,τι θελει.

Δεν τον μαντρωνεις πλεον με τιποτα.

Παντως αν εκοβες το αναψυκτικο ειδικα θα εβλεπες βελτιωση.

Το φουσκωμα δεν εχει να κανει με τα κιλα παντως.

Η μητερα μου ηταν παντα αδυνατη σαν το κλαρι και πολυ γυμνασμενη.

Η κοιλια της ομως ηταν σαν 4 μηνων απο το πρηξιμο του εντερου.

Γεγονος ειναι οτι 11 το βραδυ σωστη πεψη δεν γινεται.

Κοιτα τουλαχιστον να τρως ηρεμη και να μασας καλα.

Αυτο που ειχα "ανακαλυψει" στην αμερικη ειναι το πρασινο τσαι.

Να μου πεις, εμενα περιμενατε να σας το πω.

Παντως μιλαμε για θαυματουργα αποτελεσματα και πιο φυσικο προιον.

Αυτα τα λινεα δεν ξερω τι πραγματι εχουν μεσα και πως τα φτιαχνουνε.


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Επισης θελω να ζητησω συγγνωμη που δεν ειμαι τυπικη με τις ευχες γα γιορτες και γενεθλια, αλλα αυτο αποτελει μεγαλο μου ελαττωμα, το οποιο και δεν μπορω να διορθωσω.

Γινεται να σας λεω "χρονια πολλα" την πρωτοχρονια και να ισχυουν ολο το χρονο?????:tongue:

Aντε, για σένα θα κάνουμε μια εξαίρεση :tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλή άρχη του ντρουλάκου σου στο σταθμό!! Μια χαρά θα τα πάει!!!!


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Aντε, για σένα θα κάνουμε μια εξαίρεση :tongue::tongue::tongue::tongue:

Καλή άρχη του ντρουλάκου σου στο σταθμό!! Μια χαρά θα τα πάει!!!!

Αυτο το ειχα πει μια μερα εδω στο γραφειο σε μια συναδελφο.

Το πρωι δεν ειμαι και πολυ ορεξατη για καλημερες και γελια.

Μπαινω λοιπον στο γραφειο και μου λεει "πες καλε καλο μηνα".

Πολυ σοβαρα λοιπον την κοιταω και της λεω:

"δε μου λες Μαρινα μου, την πρωτοχρονια δε σου ειπα καλη χρονια?"

"μου ειπες"

"ε λοιπον εννοουσα να εχεις ολο το χρονο καλη μερα, καλο μηνα, καλη εβδομαδα. Μην τα ξαναλεμε και κουραζουμε":rolleyes:


yey2p2.png BN4cp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Κας...

Κι εγω τοσο αραια που μπαινω και διαβαζω κανα τρισελιδο νεα καθε φορα, ξεχναω να πω σε οσους γιορταζουν μετα.

Αχ κι εμενα ξεκιναει τη δευτερα παιδικο, αντε να δουμε κι εμεις

Ελπιζω να ειστε ολες καλα και τα παιδακια σας.

φιλακια


4Rnfp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!!

Mα που εξαφανιστήκατε όλες?????:D:D:D

Πήγαμε με τη φίλτατη Χριστίν να δούμε για προσκλητήρια (εγώ) και μπομπονιέρες (και οι δύο). Λοιπόν, τα παρήγγειλα (sorry Irene) όλα τα λεφτά είναι ο φάκελος που είναι λευκός, υφασμάτινος, με λιλά σατέν φαρδιά κορδέλα, κάπως έτσι:

http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/%CE%A0008.jpg

Αλλά εγώ η χαμένη, δεν διάλεξα χρώμα γραμμάτων και γραμματοσειρά!!!:(:(

Και έτσι μάλλον θα ξαναπάω...

Η έρευση φωτογράφου τελικά αποδυκνείεται δύσκολο project, αφού όλοι οι καλοί είναι πιασμένοι!!!


0b1qp2.pngPaB8p3.png

qjfzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tara απάντησα για τη συνάντηση τη γνώμη μου στο fb.

Εύχομαι όλα καλά να πάνε με την κορούλα σου.

Όντως ήταν δύσκολο στα Χανιά ειδικά με τη Σοφία κρυωμένη, αλλά ευτυχώς εκεί είχα βοήθεια, μαγείρευε η μητέρα μου, ήταν και οι αδελφές μου, οι θείοι, θείες, όλοι έδιναν ένα χεράκι, έπαιζαν τα παιδιά καμιά σχέση με εδώ στην Αθήνα. Όταν έχεις μικρά παιδιά η μικρή πόλη είναι ότι πρέπει, χαρά Θεού! Έτσι πήγαμε κάποιες βολτίτσες, σινεμά, στο χωριό μας που έχει ωραία φύση και γενικά είχα μια σχετική ελευθερία κινήσεων, μπορώ να πω ότι ανάσανα κάπως.

ααααχ εσαι απο τα Χανια!!!! τι ωραια!!!

ειχαμε παει γαμηλιο ταξιδι στα Χανια κι εκει σκαρωσαμε τον μπεμπουλη μας

αγαπω την Κρητη με τους υπεροχους ανθρωπους τα υπεροχα φαγητα τα ομορφα χωριουδακια και γενικα ολα τα ωραια της Κρητης

αν μου λεγαν να παω να ζησω εκει θα εφευγα εχθες!!!!!!!!!!

οι ανθρωποι αν κ εχουν τοσο πολυ τουρισμο ειναι τοσο φιλικοι κ εξυπηρετικοι με τους τουριστες σε αντιθεση με αλλα νησια....

με την πρωτη ευκαιρια θελουμε να ξαναπαμε αυτη τη φορα καλοκαιρι να παρουμε μια ιδεα κ απο τις θαλασσες

αχχχχχ λατρευω την Κρητη!!!!!!!!!!!


as1cEZlx03-1110MjQyZHwwMDA2NDk1ZHxvIG5pa29sYXMgbW91ISEhISE.gif

το αγορακι μου!!!!! ο ερωτας μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Χριστινάκι μου δεν έχω πρόβλημα με το όνομα μου αρέσει αλλά με πειράζει που με κρατούσε μούτρα και με πίεζε για αυτό πριν γεννήσω..απλά την πεθερά την λένε χρυσή και είπα είναι γελοίο να νομίζουν ότι είναι το ίδιο όνομα και ότι έτσι είναι τιμή προς το πρόσωπο της..τεσπα.περασμένα
Έχεις ακούσει το άσμα "ασ'τον τρελλό στην τρέλλα του"; Άμα θέλει να νομίζει ότι το Χριστίνα είναι ίδιο με το Χρυσή επειδή γιορτάζουν την ίδια μέρα τι σε πειράζει; Μ'αυτή τη λογική και το Σοφία με το Αγάπη την ίδια μέρα γιορτάζουν, άρα είναι το ίδιο όνομα :lol:

Ισα ίσα, βολεύει, βγάζεις αυτό που θες κι είναι κι ευχαριστημένοι όλοι, λίγο το ΄χεις; :mrgreen:

Επισης θελω να ζητησω συγγνωμη που δεν ειμαι τυπικη με τις ευχες γα γιορτες και γενεθλια, αλλα αυτο αποτελει μεγαλο μου ελαττωμα, το οποιο και δεν μπορω να διορθωσω.

Γινεται να σας λεω "χρονια πολλα" την πρωτοχρονια και να ισχυουν ολο το χρονο?????:tongue:

Μμμμ κι εγώ με αναλαμπές λειτουργώ. Αλλά είμαστε τόσες εδώ, που αν πουν χρόνια πολλά 3-4 είναι σα να έχουν πει όλες, ακόμα κι εορτάζουσες θα βαρεθούν να διαβάσουν τις ευχές-σεντόνι :twisted:

Προσωπικά πάντως δεν παρεξηγούμαι. Προτιμώ να διαβάζω τα κατορθώματα των ζουζουνιών σας παρά 2 σελίδες με χρόνια πολλά!

Πήγαμε με τη φίλτατη Χριστίν να δούμε για προσκλητήρια (εγώ) και μπομπονιέρες (και οι δύο). Λοιπόν, τα παρήγγειλα (sorry Irene) όλα τα λεφτά είναι ο φάκελος που είναι λευκός, υφασμάτινος, με λιλά σατέν φαρδιά κορδέλα, κάπως έτσι:

http://an-agapas.gr/f1l3s/product_images/%CE%A0008.jpg

Αλλά εγώ η χαμένη, δεν διάλεξα χρώμα γραμμάτων και γραμματοσειρά!!!:(:(

Και έτσι μάλλον θα ξαναπάω...

Ωραία ευκαιρία, πάρε και Κάρολ μαζί! Είμαστε τίγκα στο μπατσικόν όπως είδες, οπότε είμεθα ασφαλής περιοχή (μετά την γιάφκα μας που ανακαλύφθηκε) :mrgreen:

WN6Op3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...