Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Maroxmarox είπε:

      Συγχαρητήρια κορίτσι μου 🎉🎉🎉Με το καλό μια τεράστια χοριακη!!

      Στις πόσες μέρες έκανες χοριακη μετά από βλαστοκυστες;

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Εννιά μέρες μετά την εμβρυομεταφορά έκανα την χοριακη και είναι λίγο χαμηλή..ελπίζω να διπλασιαστεί 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 19 λεπτά , Smile89 είπε:

Κι εγώ το ίδιο @Mary m σουβλιες για την ακρίβεια και εξαψεις. 

Έλα θα δούμε... δυο μέρες έμειναν.... παντως αν δεν έρθει κανε χοριακη. Κι αν δεν θες χοριακη τεστακι με πρωινα ούρα με το που ξυπνήσεις κι αν θες την γνώμη μου clear blue. Προσπαθείτε καιρό κοριτσι? 

Καλε εγω εκεινο το βραδυ εβαλα κ πυρετο θυμαμαι.....3η προσπαθεια ηταν δεν ξερω τι να πω παντως ειναι μαρτυριο αφου βγηκε αρνητικο ας ερθει η ατιμη να τελειωσει να ξεκινησουμε καινουριες προσπαθειες αμαν θα μου βγαλει την ψυχη!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 11 λεπτά , BettySt είπε:

Γειά σου κορίτσι, εγώ βγάζω κομμάτια σχεδόν κάθε φορά που έχω περίοδο οπότε δεν  νομίζω. Έχω διαβάσει αν τιμαμαι καλά ότι είναι υπολειματα από το ενδομητριο που γίνεται πιό παχύ μετά την ωορρηξία σε περίπτωση εγκυμοσυνης αλλά δεν είναι απαραίτητο να τα έχεις κάθε φορά 

Καλημέρα γλυκουλα, μου θύμισες εμένα πού έκανα ένας  αιώνας μέχρι να πάρω την απόφαση να το κόψω. Τώρα το έχω κόψει καμία δεκαριά μέρες και πεινάω  όλη την ώρα αλλά ελπίζω να είναι έτσι μόνο στην αρχή 

Αχχχ μπράβοοο!!!Πάμε παρεούλα!!!Και γω πεινάω συνέχεια!!!Προχτές έφαγα 3 κομμάτια πουτίγκα!!!Το είχα κομένο 3 χρόνια και το άρχισα την βδομάδα του γάμου και έχω 1 χρόνο πάλι καπνίστρια!!!Ναι μόνο στην αρχή θες να φας!!!Μετά μια χαρά συνηθίζεις!!!Εμένα με πιάνει και δυσκοιλιότητα  γιατί κοβώ και τον καφέ!!! Με εχει κουράσει πολύ το τσιγάρο και σκεφτομαι αφού θέλουμε παιδάκι καλό θα μας κάνει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , Mary m είπε:

Καλε εγω εκεινο το βραδυ εβαλα κ πυρετο θυμαμαι.....3η προσπαθεια ηταν δεν ξερω τι να πω παντως ειναι μαρτυριο αφου βγηκε αρνητικο ας ερθει η ατιμη να τελειωσει να ξεκινησουμε καινουριες προσπαθειες αμαν θα μου βγαλει την ψυχη!!!!

Έλα και μεις με την Τρίτη πίασαμε. Εσθ είπες για αποστροφή στο τσιγαρο? 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Smile89 είπε:

Έλα και μεις με την Τρίτη πίασαμε. Εσθ είπες για αποστροφή στο τσιγαρο? 

Ναι αλλες φορες θελω κ αλλες ουτε να το δω α επισης νιωθω οτι λαχανιαζω ευκολα! Τον τελευταιο καιρο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, ntemiiiiii είπε:

Εγώ είχα κάθε μέρα για 7 μέρες πήρα rifacol μια μέρα και τέλος τώρα χτες έκανα διάρροια σήμερα το πρωί δεν ενεργηθηκα ως συνήθως...

Κι εδώ πολύς αέρας!Χτες έβρεχε!

Και τα δύο φαγητά άγνωστα μου είναι για πες συνταγή!

Βρε κορίτσια να ρωτήσω κάτι ο λόγος που οι γιατροί λένε να έχεις επαφές σε όλο τον κύκλο ποιος είναι; Μήπως αλλαγή κύκλου ώστε νασαι μέσα ή πρέπει να υπάρχει συνέχεια καινούργιο σπέρμα φρέσκο πράμα μου λέμε;Χαχα για ποιο λόγο όμως; μπορεί να αλλάξει κάτι;

Το σπανακοπληγουρο είναι ουσιαστικά σπανακόρυζο. Απλώς αντί για ρύζι βάζει πληγούρι, και γίνεται κατά τη γνώμη μου πιο ωραίο. Συν ότι την επόμενη μέρα μπορείς να φας ένα φαγητό με ρύζι. Το ραγου είναι κοκκινιστό μοσχάρι, μια ιταλική συνταγή με πολλά λαχανικά που το βράζεις πολύ ώρα να μαλακώσει. Και μετά το μαδας και το χρησιμοποιείς σαν κιμά. Εγώ λέω να το κάνω με λαζάνια στο φούρνο. 

Οι γιατροί συστήνουν μέρα παρά μέρα σεξ για να διασφαλιστεί ότι όταν γίνει ωορρηξία θα υπάρχει σπέρμα. Επίσης επειδή το σπέρμα πρέπει να ανανεώνεται. Σπέρμα που μένει παραπάνω από τρεις μέρες δεν είναι καλό για γονιμοποίηση. Τα τεστ ωορρηξίας βοηθούν πολύ γιατί σου δίνουν ένα παράθυρο τριών ημερών. Και πάλι όμως καλό είναι να έχει ύπαρξη επαφή (βασικά εκσπερμάτωση) τρεις μέρες πριν. Για να είναι "φρέσκο" στις γόνιμες. Βέβαια όλα αυτά είναι για να αυξήσεις τις πιθανότητες. Δεν σημαίνει ότι αλλιώς δεν γίνεται. 

1 hour ago, Mary m είπε:

Πονουσα χαμηλα δεξια κ αριστερα κ ειχα κ υγρα

Μαίρη μου, η ωορρηξία όμως μπορεί να έγινε δυο-τρεις μέρες μετά τα πονάκια. Εμένα έτσι συμβαίνει συνήθως. Παλιά νόμιζα ότι τα πονάκια έδειχναν ωορρηξία. Τώρα με τα τεστακια είδα ότι οι πόνοι έχουν υποχωρήσει όταν τελικά κάνω ωορρηξια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Mary m είπε:

Δεν εχω δοκιμασει

Εγώ εννέα μέρες πριν την περίοδο όσο κι αν αυτό σου ακούγεται περίεργο ειχα αποστροφή για το τσιγαρο οχι έντονη και μου πικριζε το ουίσκι. Ο σπόρος με ειδοποίησε πολυ πολύ νωρίς. Έκανε τεστ απογευμα τίποτα και εκανα τεστ την επόμενη το πρωί και τσουπ +

Η χοριακη ανεβαίνει διαφορετικά σε καθε γυναίκα και πολύ βασικό ειναι πότε έγινε η συλληψη. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Smile89 είπε:

Εγώ εννέα μέρες πριν την περίοδο όσο κι αν αυτό σου ακούγεται περίεργο ειχα αποστροφή για το τσιγαρο οχι έντονη και μου πικριζε το ουίσκι. Ο σπόρος με ειδοποίησε πολυ πολύ νωρίς. Έκανε τεστ απογευμα τίποτα και εκανα τεστ την επόμενη το πρωί και τσουπ +

Η χοριακη ανεβαίνει διαφορετικά σε καθε γυναίκα και πολύ βασικό ειναι πότε έγινε η συλληψη. 

Εκανες τεστ απογευμα κ βγηκε αρνητικο; κ μετα εκανες το επομενο πρωι κ βγηκε θετικο;

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ungry girl είπε:

Καλημεραααα!!!!

Τι κανουμε????? Χειμωνιάτικο τοπίο σήμερα θα αναψω τη σομπιτσα να φτιάξω και καφεδάκι να χαζεύω εξω!!! Ψαρακια με χορτα εχει το μενου σήμερα!!! Να εχουμε ενα καλο σκ με ευχάριστα νεακια οπως περιμένουμε απ την @andrianni!??? Ti εγινε??

Καλημερααα πως πας σήμερα;;; Εγώ άναψα τζάκι και θα ψήσω κοτοπουλακι!!! Βρέχει από προχθές ασταμάτητα!!! Σήμερα είμαι καλύτερα από χθες όλο το βράδυ πονούσε η κοιλια μου σαν να μου ερχόταν περίοδος....


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 3 λεπτά , Mary m είπε:

Εκανες τεστ απογευμα κ βγηκε αρνητικο; κ μετα εκανες το επομενο πρωι κ βγηκε θετικο;

Ναι..... αναλογα την ευαισθησία του τεστ κ το πώς ανεβαίνει η χοριακη λοιπόν. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημερααα πως πας σήμερα;;; Εγώ άναψα τζάκι και θα ψήσω κοτοπουλακι!!! Βρέχει από προχθές ασταμάτητα!!! Σήμερα είμαι καλύτερα από χθες όλο το βράδυ πονούσε η κοιλια μου σαν να μου ερχόταν περίοδος....

Σε ποια μέρα είσαι Μάντη μου; Λες να είναι καμία εμφύτευση; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, alina80 είπε:

Σε ποια μέρα είσαι Μάντη μου; Λες να είναι καμία εμφύτευση; 

Καλημέρα! Σήμερα είμαι στην 24η μέρα!!! Δε νομίζω να τα καταφέραμε... Δεν είμαι αισιόδοξη εκτός αν έγινε από θαύμα!


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Mary m είπε:

Εκανες τεστ απογευμα κ βγηκε αρνητικο; κ μετα εκανες το επομενο πρωι κ βγηκε θετικο;

Εδώ εγώ κορίτσι έκανα την ημέρα που περιμενα πρωι πρωί και ίσα ίσα φαινόταν. Πιο αχνό τεστ δεν πρέπει να έχει βγει ποτέ. Φαντάσου εσύ το έκανες απόγευμα και με κατανάλωση πολύ νερού. Λογικό είναι να χαθεί η ουσια γοναδοτροπινης. Πρωί μόνο.


XDAlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...